A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 395
113
Csak hogy világos legyen...itt nem egy normál üzleti tranzakcióról van szó hanem egy zuhanó repülésben lévő cég mentési kísérletéről.
A gond csak az hogy ezt a cégmentést magyar adófizetők pénzén hizlalt látszat magánbefektetők bevonásával akarják megoldani...
Én nem is tudom::)
20 January 2019 – Revenues of the biggest Czech aircraft manufacturer, AERO Vodochody AEROSPACE, will almost double up to 5-6 bn CZK (200-240 mEUR) this year in comparison to 2019. Such growth of Aero’s revenues will be strongly driven by new MRO businesses, ramp up on the A220 programme and start of industrialization of L-39NG new jet trainer and light attack aircraft.

During the last year, Aero signed several contracts with current L-39 Albatros operators for general overhauls and modernizations, the majority with the support of its strategic partner OMNIPOL. Currently, Aero has an unique order backlog on MRO of 35 aircraft from our customers in Middle Asia and Africa on L-39s, and from Czech Air Force on L-159s.

“Based on signed contracts, our MRO and upgrade business will double this year and will generate more than 2 bn CZK revenues (80 mEUR). In our aerostructures business, we are ramping up too, mainly driven by a 50% increase of production of fixed leading edge for Airbus A220 to 73 aircraft shipsets. Our budget 2020, agreed with our shareholder, plans Aero returning to black numbers this year,” said Dieter John, President and CEO of the company.

AERO Vodochody successfully continues in its main investment project, the new jet trainer and light attack aircraft L-39NG.

“Our ground and flight test program runs full speed and the full trainer certification is targeted for the third quarter of 2020. The L-39NG industrialization concept is prepared, we will launch serial production this year and proceed in our sales campaigns which will also contribute to revenues growth,” added Dieter John.

Early 2019, Aero has launched its mid-term transformation project Aero Fit For Future (A3F) which does optimize Aero ́s operations and supply chain, increase the company ́s efficiency and prepares it for strong growth. Part of it has been the streamlining of the workforce and the right sizing of the cost base. Aero released about 250 employees across all functions in 2019, which finished in May last year. Aero is now recruiting new employees for some specific key aviation profession. In last three months, the company recruited 30 new employees and currently it has more than 50 open positions.

Sokat dobhat még a cég helyzetén bizonyos államok további megrendlései. :rolleyes:
Mondjuk én a csehek helyében biztosan Airbus-t vagy Leonardo-t vettem volna a helikopterekből, tekintve, hogy 2018-ban Sikorsky elvitte tőlük a termelést, haza.

Szerk: A cikk legelején szereplő dátum hibás. A cikk generált dátuma 2020 január 1. A '19-es dátum szerintem elírás.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Akkor én most ledobok ide egy bombát:
Készülhetünk 2020-2022 közti szerződéskötéssel/bejelentéssel 220db Lynx KF41-re, nagyjából 2.3 milliárd EUR értékben?!
Igaz, "actual Infantry Fighting Vehicles tenders and potentials" címszó alatt.

A 2020 januári Rheinmetall vállalati prezentáció linkje, amire az osztrák fórumbejegyzés hivatkozik, sajnos már nem él.
https://www.doppeladler.com/da/forum/viewtopic.php?f=9&t=815&p=9898&hilit=ungarische#p9898
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Akkor én most ledobok ide egy bombát:
Készülhetünk 2020-2022 közti szerződéskötéssel/bejelentéssel 220db Lynx KF41-re, nagyjából 2.3 milliárd EUR értékben?!
Igaz, "actual Infantry Fighting Vehicles tenders and potentials" címszó alatt.

A 2020 januári Rheinmetall vállalati prezentáció linkje, amire az osztrák fórumbejegyzés hivatkozik, sajnos már nem él.
https://www.doppeladler.com/da/forum/viewtopic.php?f=9&t=815&p=9898&hilit=ungarische#p9898

Igazából él a link, csak a hozzáférést tagadja meg. Bár a végeredményt tekintve mindegy..
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 429
113
Akkor én most ledobok ide egy bombát:
Készülhetünk 2020-2022 közti szerződéskötéssel/bejelentéssel 220db Lynx KF41-re, nagyjából 2.3 milliárd EUR értékben?!
Igaz, "actual Infantry Fighting Vehicles tenders and potentials" címszó alatt.

A 2020 januári Rheinmetall vállalati prezentáció linkje, amire az osztrák fórumbejegyzés hivatkozik, sajnos már nem él.
https://www.doppeladler.com/da/forum/viewtopic.php?f=9&t=815&p=9898&hilit=ungarische#p9898

Ha Lynx lesz akkor gondolom KF31 meg is KF41, es csak KF41-bol 220 kicsit soknak tunik de legyen igazad.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 697
113
Akkor én most ledobok ide egy bombát:
Készülhetünk 2020-2022 közti szerződéskötéssel/bejelentéssel 220db Lynx KF41-re, nagyjából 2.3 milliárd EUR értékben?!
Igaz, "actual Infantry Fighting Vehicles tenders and potentials" címszó alatt.

A 2020 januári Rheinmetall vállalati prezentáció linkje, amire az osztrák fórumbejegyzés hivatkozik, sajnos már nem él.
https://www.doppeladler.com/da/forum/viewtopic.php?f=9&t=815&p=9898&hilit=ungarische#p9898
Ha tenyleg ilyen tetelbe jonnenek a lynx 41 es akkor a tegnapi eszmefuttatasom lenne a legjobb lepes a tovabbiakban ascod helyett lynx el /na jo beadnam a derekam :D / kf 31 tamogatojarmuvekkel megtoldva /ugy kb 100-120 db es 60 kf 31 35mm es "apc" vel megtoldva kesobb 30-40 light tank verzioval megspekelve egy tipuscsaladdal le lehetne fedni a honvedseg teljes nehezjarmupark igenyet. Gumikerekes apc nelkul
 
W

Wilson

Guest
Ebből látszik, hogy beleálltak és komolyan gondolják.
A másik oldalról ez a garancia arra, hogy váltásnál kiherélik a progit. Jó példa Szlovákia....

Igen csak abból az adófizetők pénze mindig rosszul jönk ki.Ebben a konkrét esetben két forgatókönyv lehet szerintem,amennyiben megvásárolják a céget.Az első verzió az,hogy mint fentebb is írtam,kap a cég egy valag állami támogatást amit aztán 50 évre titkosítanak,így aztán a halandó magyar állampolgár sohasem fogja megtudni,hova is tűnt el a közpénz.A másik verzió az,hogy állami tulajdonú bank,fog nagyon kedvező hitelt adni a cégnek de az is lehet,hogy már a vásárlást is így fogják megoldani,ennek még lehet egy másik verziója,hogy a piacról vesznek fel hitelt, de a magyar állam hitelgaranciát nyújt,ennek a legkisebb a valószínűsége szerintem.Így vagy úgy látva a céget az tökéletes alap a pénz lenyúlásához,az viszony tény,hogy ha megveszik a céget milyen jól lehet majd komunikálni a közvélemény felé,hogy mennyire életbevágóan fontos volt a cég megvásárlása,hiszen ezzel a vásárlással ugrásszerűen megnőnek a hazai hadiipar lehetőségei és ezáltal erősödik az ország biztonsága.Ez valahol igaz is hiszen jelenleg ebben a szegmensben a hazai hadiipar képességei a papírepulő hajtogatáshoz konvergálnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 876
91 406
113
Akkor én most ledobok ide egy bombát:
Készülhetünk 2020-2022 közti szerződéskötéssel/bejelentéssel 220db Lynx KF41-re, nagyjából 2.3 milliárd EUR értékben?!
Igaz, "actual Infantry Fighting Vehicles tenders and potentials" címszó alatt.

A 2020 januári Rheinmetall vállalati prezentáció linkje, amire az osztrák fórumbejegyzés hivatkozik, sajnos már nem él.
https://www.doppeladler.com/da/forum/viewtopic.php?f=9&t=815&p=9898&hilit=ungarische#p9898
Sztem ezt a prezit találta meg vki itt a múlt héten. Mondjuk az láncos, kerekes vegyes volt és nem kihegyezve a Hiúzra.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 697
113
Igen csak abból az adófizetők pénze mindig rosszul jönk ki.Ebben a konkrét esetben két forgatókönyv lehet szerintem,amennyiben megvásárolják a céget.Az első verzió az,hogy mint fentebb is írtam,kap a cég egy valag állami támogatást amit aztán 50 évre titkosítanak,így aztán a halandó magyar állampolgár sohasem fogja megtudni,hova is tűnt el a közpénz.A másik verzió az,hogy állami tulajdonú bank,fog nagyon kedvező hitelt adni a cégnek de az is lehet,hogy már a vásárlást is így fogják megoldani,ennek még lehet egy másik verziója,hogy a piacról vesznek fel hitelt, de a magyar állam hitelgaranciát nyújt,ennek a legkisebb a valószínűsége szerintem.Így vagy úgy látva a céget az tökéletes alap a pénz lenyúlásához,az viszony tény,hogy ha megveszik a céget milyen jól lehet majd komunikálni a közvélemény felé,hogy mennyire életbevágóan fontos volt a cég megvásárlása,hiszen ezzel a vásárlással ugrásszerűen megnőnek a hazai hadiipar lehetőségei és ezáltal erősödik az ország biztonsága.Ez valahol igaz is hiszen jelenleg ebben a szegmensben a hazai hadiipar képességei a papírepulő hajtogatáshoz konvergálnak.
Ha banko hitelt kapna allami vallalassal. Az nem penzlenyulas a hitelt vissza kell fizetni kamatostol. Ennyi erovel az allampapir is az adofizetok lenyulasa...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Ha Lynx lesz akkor gondolom KF31 meg is KF41, es csak KF41-bol 220 kicsit soknak tunik de legyen igazad.
A linkelt fórumon idéz a hozzászóló a Rheinmetall prezijéből. Kifejezetten csak KF41-et ír.
Igazából itt a nagy újdonság az, hogy 220 láncos ifv-ben gondolkodunk.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 106
31 051
113
Igen csak abból az adófizetők pénze mindig rosszul jönk ki.Ebben a konkrét esetben két forgatókönyv lehet szerintem,amennyiben megvásárolják a céget.Az első verzió az,hogy mint fentebb is írtam,kap a cég egy valag állami támogatást amit aztán 50 évre titkosítanak,így aztán a halandó magyar állampolgár sohasem fogja megtudni,hova is tűnt el a közpénz.A másik verzió az,hogy állami tulajdonú bank,fog nagyon kedvező hitelt adni a cégnek de az is lehet,hogy már a vásárlást is így fogják megoldani,ennek még lehet egy másik verziója,hogy a piacról vesznek fel hitelt, de a magyar állam hitelgaranciát nyújt,ennek a legkisebb a valószínűsége szerintem.Így vagy úgy látva a céget az tökéletes alap a pénz lenyúlásához,az viszony tény,hogy ha megveszik a céget milyen jól lehet majd komunikálni a közvélemény felé,hogy mennyire életbevágóan fontos volt a cég megvásárlása,hiszen ezzel a vásárlással ugrásszerűen megnőnek a hazai hadiipar lehetőségei és ezáltal erősödik az ország biztonsága.Ez valahol igaz is hiszen jelenleg ebben a szegmensben a hazai hadiipar képességei a papírepulő hajtogatáshoz konvergálnak.
Egy Csehországban lévő cégtől mennyiben növekszik a hazai hadiipari képesség?Merthogy ha az egyébként már nem új szerszámgépeket áthozod,az nem lesz egy működő cég.
Sajnos én úgy látom,hogy a Z2026 program egyre inkább a külföldi politikai jóindulat vásárlás és a szokásos NER lopás egyvelegévé kezd válni.A tényleges országvédelmi képesség csak harmadrangú szempont.Amolyan járulékos nyereség csak.
Ha Lynx lesz akkor gondolom KF31 meg is KF41, es csak KF41-bol 220 kicsit soknak tunik de legyen igazad.
Annyira nem sok.Ha 3 gépesitett zl kerül a nehéz dd-ba,és Lynx alvázon oldják meg a támogató-kiszolgáló járműveket is,akkor kell ennyi.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 395
113
Akkor én most ledobok ide egy bombát:
Készülhetünk 2020-2022 közti szerződéskötéssel/bejelentéssel 220db Lynx KF41-re, nagyjából 2.3 milliárd EUR értékben?!
Igaz, "actual Infantry Fighting Vehicles tenders and potentials" címszó alatt.

A 2020 januári Rheinmetall vállalati prezentáció linkje, amire az osztrák fórumbejegyzés hivatkozik, sajnos már nem él.
https://www.doppeladler.com/da/forum/viewtopic.php?f=9&t=815&p=9898&hilit=ungarische#p9898
Ezeket a vállalati prezentációkat már @Terminator megkereste belinkelte (sőt újabbat). Szerintem egyáltalán nem egyértelmű a szövegből a Lynx.
Az egyik pénzügyi elemző szájából hangzik csak el ez, RM alkalmazottak ügyesen kerülik a témát...:rolleyes:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 697
113
De hozza allok maskepp.
Ha van egy minden papirral rendelkezo repulogep hyarunk.
Az vegezhet e plnagyjavitast /olyan cegek gepein amiknek beszallito./ ha erre szerzodes szuletik? Ezt a nagyjavitast kihelyezheti e momdjuk magyarorrszagra legyen ez kc airbus falcon gripen vagy a sajat termeke? Esetleg helikopter nagyjavitast be vonhat e a portfolioba? Festest vegez het e akar civil gepeken es egyeb nagyjavitast ha erre papir szuletik? /egyszerubb e egy mukodo gyarto repulogepgyarral elintezni mind ezt mint0 rol 0 tapasztalattal?/
Esetleg gyarthat e a kesobbielben egy ilyen repulogepgyar valakivel tarsulva kulonbozo felderito kontenereket ? Esetleg valami okositott loszert egy loszergyartoval?
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Pontosan, már a haderőfejlesztés körül is megjelentek a haverok,csak abba érdemes belegondolni,hogy egy ilyen vásárlás esetleges állami támogatását milyen egyszerűen lehet a nemzetbiztonságra hivatkozva 50 évre titkosítani.
Ha jól értem a terv az hogy a céget nem a magyar állam hanem egy civilnek álcázott befektetői csoport veszi meg.
Az AV egy nyilvános társaság úgyhogy ott legfeljebb azt lehet majd üzleti titokként kezelni hogy mennyit fizetnek a Penta Investmentnek a lelépésért.
Ma már Jún 5.e van. A cégnek záros határidőn belül nyilvánosságra kell hoznia a 2019 es beszámolóját.
Gondolom ehhez akarják időzíteni a nagy bejelentést is a tulajdonos váltásról.
A 2019 es auditált számok fontosak lesznek mert megmutatják majd hogy a cégnek mennyire sikerült eredményre váltani az A220 belépő él ūzletet.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 083
26 649
113
Akkor én most ledobok ide egy bombát:
Készülhetünk 2020-2022 közti szerződéskötéssel/bejelentéssel 220db Lynx KF41-re, nagyjából 2.3 milliárd EUR értékben?!
Igaz, "actual Infantry Fighting Vehicles tenders and potentials" címszó alatt.

A 2020 januári Rheinmetall vállalati prezentáció linkje, amire az osztrák fórumbejegyzés hivatkozik, sajnos már nem él.
https://www.doppeladler.com/da/forum/viewtopic.php?f=9&t=815&p=9898&hilit=ungarische#p9898
Azért vonhatták vissza, mert elírás volt benne, ez Csehországra vonatkozik, nem ránk, vagy kimaradt a Boxer rendelés belőle, mert a kettő együtt lehet ennyi!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 697
113
Egy Csehországban lévő cégtől mennyiben növekszik a hazai hadiipari képesség?Merthogy ha az egyébként már nem új szerszámgépeket áthozod,az nem lesz egy működő cég.
Sajnos én úgy látom,hogy a Z2026 program egyre inkább a külföldi politikai jóindulat vásárlás és a szokásos NER lopás egyvelegévé kezd válni.A tényleges országvédelmi képesség csak harmadrangú szempont.Amolyan járulékos nyereség csak.

Annyira nem sok.Ha 3 gépesitett zl kerül a nehéz dd-ba,és Lynx alvázon oldják meg a támogató-kiszolgáló járműveket is,akkor kell ennyi.
Nem kell az egesz gyarat ettelepiteni... Eleg a fejleszteseket magyarorszagon eszkozolni
 
W

Wilson

Guest
Ha banko hitelt kapna allami vallalassal. Az nem penzlenyulas a hitelt vissza kell fizetni kamatostol. Ennyi erovel az allampapir is az adofizetok lenyulasa...

De még mennyire hogy az, hiszen ez egy eléggé kétséges jövőjű cég az ilyen cégekbe lehet csak jó sok állami pénzt beletólni,hogy aztán a "befektetők" azt mondják sorry így jártunk a cég becsődölt,de semmi gond a magyar adófizetők majd állják a cehet.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 395
113
Egy Csehországban lévő cégtől mennyiben növekszik a hazai hadiipari képesség?Merthogy ha az egyébként már nem új szerszámgépeket áthozod,az nem lesz egy működő cég.
Sajnos én úgy látom,hogy a Z2026 program egyre inkább a külföldi politikai jóindulat vásárlás és a szokásos NER lopás egyvelegévé kezd válni.A tényleges országvédelmi képesség csak harmadrangú szempont.Amolyan járulékos nyereség csak.

Annyira nem sok.Ha 3 gépesitett zl kerül a nehéz dd-ba,és Lynx alvázon oldják meg a támogató-kiszolgáló járműveket is,akkor kell ennyi.
A környező országokban lévő MOL kutak mennyire stratégiai elemek?
 
  • Tetszik
Reactions: vata
W

Wilson

Guest
Ha jól értem a terv az hogy a céget nem a magyar állam hanem egy civilnek álcázott befektetői csoport veszi meg.
Az AV egy nyilvános társaság úgyhogy ott legfeljebb azt lehet majd üzleti titokként kezelni hogy mennyit fizetnek a Penta Investmentnek a lelépésért.
Ma már Jún 5.e van. A cégnek záros határidőn belül nyilvánosságra kell hoznia a 2019 es beszámolóját.
Gondolom ehhez akarják időzíteni a nagy bejelentést is a tulajdonos váltásról.
A 2019 es auditált számok fontosak lesznek mert megmutatják majd hogy a cégnek mennyire sikerült eredményre váltani az A220 belépő él ūzletet.

Nézd ebben az országban ha fiuk akarnak valamit akkor megcsinálják,pl ez a stróman megveszi majd,az állam meg szépen bevásárolja magát egy csilló trillió magyar fabatkáért.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm