Kínai harckocsik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 828
113
Mert utalnak rá a sajtójukban. Mutatnak egy új alvázat egy próbapadon. Mutatnak egy elsatírozott rajzo

Te meg azt válaszoltad, hogy "Abban az 1-2 evben amióta van még tudtommal senkinek". Nem "1-2 évben, amióta van". Mégis mit kéne ez alatt érteni.

A kijelentésem az volt, hogy ez a két harckocsi kb ugyanazt a szintet képviseli. Ami lényeges adatt az titkos (bármely hk esetében), ami meg szabadon hozzáférhető azt nem akarod tudomásúl venni.
- páncélzat titkos. Talán annyi előnye lehet a kínai hk-nak, hogy szemre vestagabb, modul rendszerű és találgathatunk a tömegből is, mivel valamivel nehezebb
- motojuk esetében, a kínai tanknak erősebb, viszont mivel a tömeg is nagyobb így a fajlagos teljesítmény lényegében azonos
- az ágyújuk mindkét esetben a T-72-ből örökölt 125 mm továbbfejlesztése a hozzá tartozó frgó lőszertározóval, és az abból eredő összes hátránnyal
- ezen kívül mindkettől ellátták a parancsnok számára panoráma irányzékkal, távirányításos nehézgéppuskával stb. stb.
De mégis, hol látsz te egetverő külömbséget?

Mond az agyú és az elektronika lényeges nyilvános adatait!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 463
113
Nekem elég, ha csak a T-90MS adatait adja meg.
Természetesen csa a nyílvánosakat...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 828
113
Amíg Mackensen előkeresi az adatokat, addig az összehasonlítás kedvéért segíts neki és tedd ezt az összes többi modern tank kapcsán!

Az új ágyú torkolati energiája,maximalis töltenyűri nyomása és a lövedektömeg nyilvános,innentől kezdve minden számolható.Ami az elektronikát illeti ott is rengeteg dolog nyilvános.Én ennél nem is kérek többet a kínai csodáról sem!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
A videó kiválóan megmutatja,hogy egy modern kumulatív sugár mennyire nem akar szétesni még akkor sem ha nem zárt térben van.

Van olyan hogy modern kumulatív sugár? Mármint különbözik a mai a régiektől?

Amúgy ha - teszem azt - a felére csökkent a sugár ereje a távolság miatt, akkor az nem ugyanígy néz ki?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 463
113

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 828
113
Van olyan hogy modern kumulatív sugár? Mármint különbözik a mai a régiektől?

Amúgy ha - teszem azt - a felére csökkent a sugár ereje a távolság miatt, akkor az nem ugyanígy néz ki?

Attól lesz modern,hogy nem esik szét olyan könnyen mint a kevésbé modernek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Az új ágyú torkolati energiája,maximalis töltenyűri nyomása és a lövedektömeg nyilvános,innentől kezdve minden számolható.Ami az elektronikát illeti ott is rengeteg dolog nyilvános.Én ennél nem is kérek többet a kínai csodáról sem!


Dudi ez hülyeség , a töltet tömegével , a töltet kémiai összetevőjével , a lövedék súlyával , a lövedék alaktényezőjével , a csőben kifejtett ellenállásával nagyon sok minden érhető el ami NEM számolható alapadatokból és csak a legismertebb tényezőket említettem ! Mit nevezel maximális töltényűri nyomásnak amit megadnak -esetleg félrevezető szándékkal - vagy amit ténylegesen ki lehet hozni -ami viszont szvsz titok - ?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 828
113
Dudi ez hülyeség , a töltet tömegével , a töltet kémiai összetevőjével , a lövedék súlyával , a lövedék alaktényezőjével , a csőben kifejtett ellenállásával nagyon sok minden érhető el ami NEM számolható alapadatokból és csak a legismertebb tényezőket említettem ! Mit nevezel maximális töltényűri nyomásnak amit megadnak -esetleg félrevezető szándékkal - vagy amit ténylegesen ki lehet hozni -ami viszont szvsz titok - ?

A mi szintünkön lehet számolni.Nincs értelme itt a HTKA-n olyan szamításokat feltetelezni amit teszem azt a fejlesztők képesek elvégezni.Itt modellezni lehet valamilyen pontossággal és mint itt megtanultam a pontatlan modell is jobb mint a semmilyen!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 463
113
A mi szintünkön lehet számolni.Nincs értelme itt a HTKA-n olyan szamításokat feltetelezni amit teszem azt a fejlesztők képesek elvégezni.Itt modellezni lehet valamilyen pontossággal és mint itt megtanultam a pontatlan modell is jobb mint a semmilyen!
Utánanézek. Régen olvastam róluk.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 463
113
A1UW0lE.jpg
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Mire gondolsz?Milyen változasra?

Azt írtad, hogy ezek modern kumulatív lövedékek. Vagyis történt változás a régiekhez képest, azért hogy azok kevésbé veszítsenek az erejükből nyílt térben. Erre a változásra vagyok kíváncsi.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 828
113
Azt írtad, hogy ezek modern kumulatív lövedékek. Vagyis történt változás a régiekhez képest, azért hogy azok kevésbé veszítsenek az erejükből nyílt térben. Erre a változásra vagyok kíváncsi.

A kumulatív sugár közegváltáskor és nagy térben(mint pl az Abrams tornyanak az oldala)hajlamos sugárirányban szóródni és hosszirányban szétesni.Ezekre a tuljdonságaira építenek a nem robbanó rétegelt páncelok és az előtétpáncelok is.Ha ezt a tulajdonságot sikerül csökkentened akkor a kumulatív sugár átütése megnő mert tovább megtartja az ideális alakját.

Mi a változás?Gondolom a pontosabb szimulaciókkal képesek voltak valamilyen szinten modellezni ezt az egész jelenséget és így tudtak változtatni teszem azt a kumulatív fej alakján vagy a robbanóanyagon vagy nem tudom még hogy min.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and beta

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 463
113
Jó lenne tudni, hogy az MS most milyen lőszert is használ? Eléggé ellentmondásosak a hírek vele kapcsolatban. A kínaiak szerintem elérték a maximumot a nyíllövedék hosszával amit, még a jalanlegi rendszer tölteni tud.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 323
113
A kumulatív sugár közegváltáskor és nagy térben(mint pl az Abrams tornyanak az oldala)hajlamos sugárirányban szóródni és hosszirányban szétesni.Ezekre a tuljdonságaira építenek a nem robbanó rétegelt páncelok és az előtétpáncelok is.Ha ezt a tulajdonságot sikerül csökkentened akkor a kumulatív sugár átütése megnő mert tovább megtartja az ideális alakját.

Mi a változás?Gondolom a pontosabb szimulaciókkal képesek voltak valamilyen szinten modellezni ezt az egész jelenséget és így tudtak változtatni teszem azt a kumulatív fej alakján vagy a robbanóanyagon vagy nem tudom még hogy min.
A kumulalo anyag osszetetelevel is lehet valtozasokat elerni eme tulajdonsag javitasara vagy epp rontasara
 
  • Tetszik
Reactions: beta