A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 467

Guest
Hol irtam,hogy nem megfelelő?Tessék már idézni....
Különben nincs olyan,hogy a legjobb tank.Csehek kapcsán filozofálgattam arrol,hogy nekik spec a terepviszonyaikhoz talán jobb lenne az inkább hegyi terepre tervezet koreai macska.Mig a lengyeleknek meg a pontosan az ő viszonyaikra tervezett német cica a jobb.Mert a Leokat pont a német-lengyel sikságra tervezték.
Merkava alighanem a legjobb védettségű tank.A tervezés elsőszámú szempontja volt a személyzet túlélőképességének növelése.Elvileg egy komplett járműcsalád alapeleme,de csak az APC Namer került sorozatgyártásra.A müszaki mentő és a 155milis ágyútarack változatokbol még proto készült,a többiből már az se.Pedig papiron megtervezték,de olcsón(vagy ingyen) kaptak amerikai cuccokat,hát nem gyártották le őket.Bár az orrmotoros kialakitása miatt harctéri sebesültszállitónak,pk-i vezetési járgánynak is használható,és használják is.Merkava IV az egyetlen alapbol APS-sel rendelkező sorozatgyártott hk.Ebben példúl messze megelőzték a világot.

Itt irtad:
Hát használt Merkavák exportja már került szóba.Új csak mint elméleti lehetőség,eddig a gyártókapacitást lefoglalta a saját igény.
Ha haditechnikai megfelelőség lenne a kritérium,és nem a politikai jóindulatvásárlás.......de jó lenne egy olyan világ.,,,,

Ezen csurtem fel az agyam. A vilag legjobb tankjat vesszuk.
 
M

molnibalage

Guest
Merkava III/IVesek ugyanúgy bekaptak oldalrol Kornet/RPG29 találatokat Libanonban-de túlélték.(rekorder álitólag 29 RPG és ATGM találatot birt ki-hááát azért ezügyben azért tamáskodom...) Leo2A4 eldobta a tornyát a Fagottol.A7 erősitett páncélzatú,modernebb tipus,alighanem többet bir.
Szlovák csoda,és egy az egyben ugyanazt a rakétakazettát lehet belerakni.Ha elzsákmányolnánk a romulán HIMARS lőszerszállitmányt,ki tudnánk vele lőni.
Ami emlékeim szerint hátulról találta el. Te meglepődtél...?
Az imádott Merkavádat is kinyírná egy Fagot, ha úgy kapná el. Bármit.
Nekem valami megmagyarázhatatlan vonzódásod van az izraeli technikai iránt? Most a Mervkava, korábban meg a Kfir...
 
T

Törölt tag 467

Guest
Ami emlékeim szerint hátulról találta el. Te meglepődtél...?
Az imádott Merkavádat is kinyírná egy Fagot, ha úgy kapná el. Bármit.
Nekem valami megmagyarázhatatlan vonzódásod van az izraeli technikai iránt? Most a Mervkava, korábban meg a Kfir...
Szoba johet meg nala del-afrikai cucc, aztan csoki.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 947
18 437
113
Mit kellett csinálnia az adott hónapban,hogy ő legyen a hónap harcosa?

Lehet ennyi, amennyit ehhez is itt lent, kellett egykoron. Mindig más kapta, hogy a végén mindenkinek legyen. :) Persze ezt viccnek szántam, de ha nem harci cselekményben való részvételért, vagy életmentésért adták, akkor lehet nem jártam távol a valóságtól.

6bf81ad66ddde5a3fe61f9f0ae27227a-0t347-szocreal-kivalo-dolgozo-kituntetes.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 176
31 198
113
Itt irtad:


Ezen csurtem fel az agyam. A vilag legjobb tankjat vesszuk.
Hol van itt olyan,hogy haditechnikailag nem megfelelő?Sehol.Annyit irtam,hogy én jobban örülnék,ha összehasonlitó próbákon dölnének el a dolgok.Egy szóval sem irtam,hogy abban nem a Leo nyerne.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Hol van itt olyan,hogy haditechnikailag nem megfelelő?Sehol.Annyit irtam,hogy én jobban örülnék,ha összehasonlitó próbákon dölnének el a dolgok.Egy szóval sem irtam,hogy abban nem a Leo nyerne.
"Ha haditechnikai megfelelőség lenne a kritérium,és nem a politikai jóindulatvásárlás.......de jó lenne egy olyan világ.,,,,"

Nem talalod meg mindig?
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Hol irtam,hogy nem megfelelő?Tessék már idézni....
Különben nincs olyan,hogy a legjobb tank.Csehek kapcsán filozofálgattam arrol,hogy nekik spec a terepviszonyaikhoz talán jobb lenne az inkább hegyi terepre tervezet koreai macska.Mig a lengyeleknek meg a pontosan az ő viszonyaikra tervezett német cica a jobb.Mert a Leokat pont a német-lengyel sikságra tervezték.
Merkava alighanem a legjobb védettségű tank.A tervezés elsőszámú szempontja volt a személyzet túlélőképességének növelése.Elvileg egy komplett járműcsalád alapeleme,de csak az APC Namer került sorozatgyártásra.A müszaki mentő és a 155milis ágyútarack változatokbol még proto készült,a többiből már az se.Pedig papiron megtervezték,de olcsón(vagy ingyen) kaptak amerikai cuccokat,hát nem gyártották le őket.Bár az orrmotoros kialakitása miatt harctéri sebesültszállitónak,pk-i vezetési járgánynak is használható,és használják is.Merkava IV az egyetlen alapbol APS-sel rendelkező sorozatgyártott hk.Ebben példúl messze megelőzték a világot.

"Ha haditechnikai megfelelőség lenne a kritérium,és nem a politikai jóindulatvásárlás.......de jó lenne egy olyan világ.,"

E mondatod alapján te ugy gondolod, hogy haditechnikailag nem megfelelő.És csak azért vettünk a Leokat mert nyalni akartunk a németeknek. Ami egyébként részben igaz is. De ez így megy mág sok helyen a világban.
Meg mi alapján vennénk Merkavát? Az izraeliek eladnák egyáltalán?
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 176
31 198
113
Ami emlékeim szerint hátulról találta el. Te meglepődtél...?
Az imádott Merkavádat is kinyírná egy Fagot, ha úgy kapná el. Bármit.
Nekem valami megmagyarázhatatlan vonzódásod van az izraeli technikai iránt? Most a Mervkava, korábban meg a Kfir...
Oldalrol találták el,és a sofőr melletti lőszertár felrobbanása miatt dobta el a tornyát.
Libanonban Merkava III/IV tipusok kaptak be oldalrol Kornet rakétákat,és kibirták.Hátulrol is.
A vonzódásnak egy oka van.Harcban bevált,bizonyitott technika.Különben magas ivből teszek rá,hogy ki gyártja.De pl a NASAMSnak is van zsidó vetéjtársa,a Spyder.És mig a norvég még nem bizonyitott harcban,a zsidó Grúziában igen.(nyugati források szerint a Tu22M3R-t is Spyder kapta le,oroszok szerint viszont Buk.Szu25ók Spyder általi lelövését viszont elismerik a muszkák is).Mind a kettő legó rendszer,át lehet integrálni a rakétáikat.
És számomra egy harceszköz legfőbb értékmérője a harcban való helytállása.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 176
31 198
113
"Ha haditechnikai megfelelőség lenne a kritérium,és nem a politikai jóindulatvásárlás.......de jó lenne egy olyan világ.,"

E mondatod alapján te ugy gondolod, hogy haditechnikailag nem megfelelő.És csak azért vettünk a Leokat mert nyalni akartunk a németeknek. Ami egyébként részben igaz is. De ez így megy mág sok helyen a világban.
Meg mi alapján vennénk Merkavát? Az izraeliek eladnák egyáltalán?
Nem,ez azt jelenti,amit irtam.Hogy szivesen látnák gyakorlati összehasonlitó próbákat.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 708
6 499
113
Oldalrol találták el,és a sofőr melletti lőszertár felrobbanása miatt dobta el a tornyát.
Libanonban Merkava III/IV tipusok kaptak be oldalrol Kornet rakétákat,és kibirták.Hátulrol is.
A vonzódásnak egy oka van.Harcban bevált,bizonyitott technika.Különben magas ivből teszek rá,hogy ki gyártja.De pl a NASAMSnak is van zsidó vetéjtársa,a Spyder.És mig a norvég még nem bizonyitott harcban,a zsidó Grúziában igen.(nyugati források szerint a Tu22M3R-t is Spyder kapta le,oroszok szerint viszont Buk.Szu25ók Spyder általi lelövését viszont elismerik a muszkák is).Mind a kettő legó rendszer,át lehet integrálni a rakétáikat.
És számomra egy harceszköz legfőbb értékmérője a harcban való helytállása.
Mutass már egy példát kérlek mert nem nagyon hiszem hogy egy merkava III HÁTULRÓL megfogná a kornetet/fagot-ot(szemből is max mázlival a legújabb vasak csak azért gyanús)
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Merkava III/IVesek ugyanúgy bekaptak oldalrol Kornet/RPG29 találatokat Libanonban-de túlélték.(rekorder álitólag 29 RPG és ATGM találatot birt ki-hááát azért ezügyben azért tamáskodom...) Leo2A4 eldobta a tornyát a Fagottol.A7 erősitett páncélzatú,modernebb tipus,alighanem többet bir.
Szlovák csoda,és egy az egyben ugyanazt a rakétakazettát lehet belerakni.Ha elzsákmányolnánk a romulán HIMARS lőszerszállitmányt,ki tudnánk vele lőni.
Ha Bukarest felé jársz és elhozod, akkor fuvart fizetem. :D
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 176
31 198
113
Mutass már egy példát kérlek mert nem nagyon hiszem hogy egy merkava III HÁTULRÓL megfogná a kornetet (szemből is max mázlival a legújabb vasak csak azért gyanús)
Libanoni harcok elemzésében irták,több helyen is.Ha jobban megnézzed a tipust,annyira nem meglepő
c7353ef52622b0d8d741c1288271bfe5.jpg

A két lánctalpon kivűl csak az ajtót nem védi előtét rács/lánc.Az ajtó ugyan szintén nem egy vékonyka elem,de ha azt telibe kapná egy Kornet,alighanem átütné.De azt el is kell találni
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 330
8 133
113
Ő csak a helyi mossad ügynök, aki szeretné, ha végre lenne egy kis bevétele a kampós orrúaknak :rolleyes: (Szigorúan viccnek értendő, még ha így is van :p )
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and SilvioD

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 176
31 198
113
Te irtad, te tudod mit akartal.
De biztosithatlak, mindenki mas szerint azt jelenti, amit Laci irt.
Hát,ha kiragadod a beszélgetés fonalábol,akkor lehet úgy is értelmezni.
Szerintem a Leo,az amerikai változatú Abrams és a Merkava az élvonal.Hogy kinek melyik a legjobb,azt az egyedi felhasználói szempontok is befolyásolják szerintem.Visszautalok arra a gondolatomra,hogy lehet,cseheknek jobb lenne a hegyi viszonyokra tervezett koreai tank.Elvileg.Gyakorlatilag meg ki kéne próbálni.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Hát,ha kiragadod a beszélgetés fonalábol,akkor lehet úgy is értelmezni.
Szerintem a Leo,az amerikai változatú Abrams és a Merkava az élvonal.Hogy kinek melyik a legjobb,azt az egyedi felhasználói szempontok is befolyásolják szerintem.Visszautalok arra a gondolatomra,hogy lehet,cseheknek jobb lenne a hegyi viszonyokra tervezett koreai tank.Elvileg.Gyakorlatilag meg ki kéne próbálni.
Gyakorlatilag meg a 2A7 elegge a vilag - megengedem - egyik legjobb tankja.
Szoval szerinted joindulatot vettunk, szerintem meg a vilag legjobb tankjat.
Nezopont kerdese, nekem ez a fontos, neked meg a masik.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 341
14 283
113
Nekem csak két teljesen lényegtelen kérdésem van.
Egyrészt a képeken miért van ennyi takarás (arcok, és alakulati felvarrók)? Amikor nem tűnik a gyakorló alapján különleges műveleti katonának a kitakart arcú 2 katona, valamint hogy az alakulati felvarrók egyeznek a magyar és a holland elöljárókon, de mégis ki van takarva.
Maga a "Force Protection" század titkos? Akkor hogy került fel a honvedelem.hu-ra...Vagy azok valamilyen azonosító kártyák?

Bogozza ki nekem valaki! :)


A felkarjukon kitakart valószínűleg a kinti ID kártyájuk.
Mikor kimész misszióba az első pár nap csinálnak.
A személyes adataid vannak rajta(valószínűleg amiatt van kitakarva) , meg egy érvényesség idő,amíg kint vagy.
Táboron belül látható helyen hordod.
Más táborokba ezzel engednek be.
Ezzel mehetsz a kajáldákba enni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 176
31 198
113
Gyakorlatilag meg a 2A7 elegge a vilag - megengedem - egyik legjobb tankja.
Szoval szerinted joindulatot vettunk, szerintem meg a vilag legjobb tankjat.
Nezopont kerdese, nekem ez a fontos, neked meg a masik.
Ezt viszont Dudi fogalmazta meg jol.Az a mázlink,hogy a németek a vezérkutyák.Ha a franciák lennének,tőlük vettünk volna.Függetlenúl attol,hogy melyik hk a jobb.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 476
24 031
113
Mutass már egy példát kérlek mert nem nagyon hiszem hogy egy merkava III HÁTULRÓL megfogná a kornetet/fagot-ot(szemből is max mázlival a legújabb vasak csak azért gyanús)
Kevés kép van fent a neten amik konkrétan leírják, hogy éppen mivel találták el a merkavát, erre pl kornetet írnak
merkava_kornet_hit.jpg
Erre viszont nem írták, hogy mi lelte
c1b841f2e45e9999a2eab5ed0163206b.jpg
Ezekről sem írják, hogy mit kaptak be, az első kép Libanonban készült, oldalról kapott valamit, második kép szintén Libanon ehhez már Kornetet írtak, harmadik-negyedik kép valószínűleg IED Libanonban, ötödik képről megint semmi infó Libanon
9qixlbzmrzv31.jpg

0WytyGD.jpg

main-qimg-cc659042c97943fc8621d58612de6e21

main-qimg-a0b9265362f134fc79b25747a2f38f50.webp

damaged-merkava.jpg
Szerk.: ezt nem neked akartam hanem negannak de ez már így marad.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 495
46 455
113
1.) azért a török leo üzemeltetésből/harcászkodásból ne nagyon vonjunk le bármilyen következtetést mert 10 majom jobban használta volna őket mint a szultánék
2.) biztos hogy a cseh csoda összevethető egy himmarsal?

Ha Bukarest felé jársz és elhozod, akkor fuvart fizetem. :D
Az az igazság, hogy nemrégiben nyomoztam kicsit az alternatívák miatt a rakétatüzérség kapcsán.
Az az igazság, hogy a legtöbb helyen Excalibur Army "színekben" hivatkoznak rá, pedig ők max ajánlgatják.
Az RM75/80 Modular a Delta Defence és a Diehl BGT közös gyermeke.
Szóval valószínüleg full szabványosak a rakétái. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus