• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Nyilvánvaló, hogy a H225M-ek és a H145M-ek elsősorban a KMD-t fogják támogatni.
Ehhez viszont nem kell agyig felfegyverezni a szállítókat, amit @Negan hiányol.
Az ö szemében az AH-60 az egyetlen deszant szállítására alkalmas helikopter, de az is csak akkor, ha a fegyvertartók hajlanak lefelé a fegyverektől.
Ez kb. Kfir mentális állapot.
Tényleg baj van a szövegértelmezéssel.
A nagy mennyiségű fegyverzet nem a rohamdeszanthoz kell,hanem csatára.
AH60 azért érdekes nekünk,mert két feladatkört tud ellátni (részben hármat,mert függesztett teherszállitó képessége is jelentős-de nem pótol egy rendes szállitóhelit).Ugyanúgy egyesiti magában a nehézfegyverzetű csataheli és a rohamdeszant heli képességeit,mint a Mihu-csak mivel egy generációval fiatalabb konstrukció,annál sokkal sikeresebben.
Egyszerűen hiányzik egy szegmens a helipalettánkrol.Elvileg ugyan van,de a Mihujaink bevethetetlenek,olyan elavultak.Nincs komoly fegyverzetet hordozni képes helikopterünk.Vagyis a Mihu helyett kell valami használható,korszerű gép.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
H145M-et mint csatahelit,meg egyáltalán komoly fegyverzetet szállitó helit,felejsd el.MD530 szintű a fegyverhordozó képessége.
A másik topicban a szövegértési problémáimmal foglalkozol, miközben pár hozzászólással hamarabb leírtam, hogy a '89-es tanulmányban mindkét jelenleg beszerzésre kerülő 2 típusunk szerepe kiolvasható. És egyik sem a klasszikus harci heli.
A korszerűtlen védelmi rendszerekkel,vagy védelmi rendszerek nélküli helik nincsenek biztonságban.
Sem azzal, sem anélkül.
Bármilyen helyzetben előnyben van az UAV a helikopterrel szemben, bármilyen légvédelem ellen!
És egy Patriot,FR-3,F16,MiG21 simán leszedi,mielött bevethetné az SDB/Brimstone/akármi fegyverzetét....
Ezek nyilván helikopterre nem lőnek! :p:D
Nagyon komoly a logikai deficit amibe belelavírozod magad így Vasárnap délután.:cool:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
A másik topicban a szövegértési problémáimmal foglalkozol, miközben pár hozzászólással hamarabb leírtam, hogy a '89-es tanulmányban mindkét jelenleg beszerzésre kerülő 2 típusunk szerepe kiolvasható. És egyik sem a klasszikus harci heli.

Sem azzal, sem anélkül.
Bármilyen helyzetben előnyben van az UAV a helikopterrel szemben, bármilyen légvédelem ellen!
Ezek nyilván helikopterre nem lőnek! :p:D
Nagyon komoly a logikai deficit amibe belelavírozod magad így Vasárnap délután.:cool:
Ja.Csakhogy akkor ebbe a logikai deficitben osztozom az US Army/TGY,a kinai PLA,és az orosz sereg,meg a kenguru sereg és az IDF,stb,stb,stb vezetőivel....:cool:
De közelebbi,és méretben talán hasonlatosabb példa a cseh,lengyel,szerb,román példa.Szerbek egyenesen állatorvosi lo szerepében vannak.Párhuzamossan fejlesztik a helikopteres és dron képességet-szerintem nem ártana követni a példájukat.
És ahogy a másik rovatban,itt is leirom.Vagy-vagy helyett és-ben kell(ene) gondolkodni.Ja,és nem ártana gondolkodni....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Tényleg baj van a szövegértelmezéssel.
A nagy mennyiségű fegyverzet nem a rohamdeszanthoz kell,hanem csatára.
AH60 azért érdekes nekünk,mert két feladatkört tud ellátni (részben hármat,mert függesztett teherszállitó képessége is jelentős-de nem pótol egy rendes szállitóhelit).Ugyanúgy egyesiti magában a nehézfegyverzetű csataheli és a rohamdeszant heli képességeit,mint a Mihu-csak mivel egy generációval fiatalabb konstrukció,annál sokkal sikeresebben.
Egyszerűen hiányzik egy szegmens a helipalettánkrol.Elvileg ugyan van,de a Mihujaink bevethetetlenek,olyan elavultak.Nincs komoly fegyverzetet hordozni képes helikopterünk.Vagyis a Mihu helyett kell valami használható,korszerű gép.
Akkor szerinted miért nem AH-60 az összes amerikai helikopter? Mindenre IS jó!
Hja, hogy szállítani nem ideális, meg harcihelinek van jobb nála az Apache képében. Függesztett teher hordozónak meg egy kicsit drága nem?
Kik is rendszeresítették?
Elhiszem, hogy baromi menő a sok fegyverrel a pilonokon, amikor a repülő enciklopédiában lapozgatod, meg arról van nagykép, de azért egy beszerzésnél picit több dolgot mérlegelnek.
Különösen azért vicces a ragaszkodásod, mert nyilvánvaló, hogy emiatt az elkövetkező 30 évben nagyon jól elsopánkodhatsz majd, hogy bezzeg ha AH-60-at vettünk volna....! :)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Akkor szerinted miért nem AH-60 az összes amerikai helikopter? Mindenre IS jó!
Hja, hogy szállítani nem ideális, meg harcihelinek van jobb nála az Apache képében. Függesztett teher hordozónak meg egy kicsit drága nem?
Kik is rendszeresítették?
Elhiszem, hogy baromi menő a sok fegyverrel a pilonokon, amikor a repülő enciklopédiában lapozgatod, meg arról van nagykép, de azért egy beszerzésnél picit több dolgot mérlegelnek.
Különösen azért vicces a ragaszkodásod, mert nyilvánvaló, hogy emiatt az elkövetkező 30 évben nagyon jól elsopánkodhatsz majd, hogy bezzeg ha AH-60-at vettünk volna....! :)
Meg fogsz lepödni.Nincs amerikai AH60.Ugyan a hh végén tervbe vették,és az új változatok lényegében hasonló képességűek az amcsi UH változatbol,de dedikált AH verziót nem állitottak szolgálatba.Nincs rá szükségük.Van éppen elég AH64esük.
Izrael és Kolumbia a állitotta szolgálatba,az izraeli változatokat.Az amcsi változatot meg most valamelyik olajsejkség.
...nagyon jól tudod, hogy már nem 'érdekes nekünk'. Az a hajó elment. Főzzünk azzal ami van (és amiről tudjuk, hogy lesz).
Nem ment el.A Mihuk helyére kell valamilyen csataképes helikopter.De az nem feltétlen kell legyen BH.(bár én azt pártolnám).AH1/64/60,Tiger Mk III,török vagy olasz fejlesztett Mangusta,búr AH2 a nyugat választék.(búr gép különben a Puma helicsalád tagja,Oryx-Pumára épül).
Bár itt a fórumon elterjedt tévhit,de sem a H145M,sem a H225M nem tudja ellátni a komoly fegyverzetű csataképes helikopter funkcióját.Egyszerűen kevés hozzá a fegyverhordozási képességük.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Nem ment el.A Mihuk helyére kell valamilyen csataképes helikopter.
Volt erről szó MH/HM szinten korábban? Én nem tudok róla. Szerintem a 'helikopter képesség' az Airbus-okkal le lett tudva.
De értem mire gondolsz, csak jelenleg nem látom realitását...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Volt erről szó MH/HM szinten korábban? Én nem tudok róla. Szerintem a 'helikopter képesség' az Airbus-okkal le lett tudva.
De értem mire gondolsz, csak jelenleg nem látom realitását...
Ahogy vesszük.Mikor a Mihu restaurálást ünnepelték,a harci helikopter (érsd csatahelikopter) képesség felújitását ünnepelték.Ha nem akarják szép csendben újra elvesziteni (mondjuk ebben már van fityiszes gyakorlatuk),akkor kell valami.
Szerintem erre az AH60 lenne ideális.Ismerve a politikai seggnyalást,viszont az Airbus vonal a valószinübb.Ez viszont meglepő módon kétesélyes.A nyilvánvaló a Tiger Mk III,de az Airbus beszállt a Denel AH2 modernizációba-és a H215/225M elemeit és a HForce részegységeit használják fel hozzá (bár még képlékeny,hogy tényleg végigmegy e a program) Eredetileg meg az Oryx(helyi változatú Super Puma) fődarabjaira épűl a gép-lényegében francia gyártás a gép fele
De aztán az isten tudja,hogy mik a tervek (szerintem van terv,de ad hoc a teljesülése-politika),és mi lesz amire pénz is lesz.Ez a virusválság keményen odabax mindennek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Ahogy vesszük.Mikor a Mihu restaurálást ünnepelték,a harci helikopter (érsd csatahelikopter) képesség felújitását ünnepelték.Ha nem akarják szép csendben újra elvesziteni (mondjuk ebben már van fityiszes gyakorlatuk),akkor kell valami.
Szerintem erre az AH60 lenne ideális.Ismerve a politikai seggnyalást,viszont az Airbus vonal a valószinübb.Ez viszont meglepő módon kétesélyes.A nyilvánvaló a Tiger Mk III,de az Airbus beszállt a Denel AH2 modernizációba-és a H215/225M elemeit és a HForce részegységeit használják fel hozzá (bár még képlékeny,hogy tényleg végigmegy e a program) Eredetileg meg az Oryx(helyi változatú Super Puma) fődarabjaira épűl a gép-lényegében francia gyártás a gép fele
De aztán az isten tudja,hogy mik a tervek (szerintem van terv,de ad hoc a teljesülése-politika),és mi lesz amire pénz is lesz.Ez a virusválság keményen odabax mindennek.

Szóval egy jó darabig én is azt favorizáltam volna, hogy vásároljunk be Guardianból, vagy az Airbus üzlet után a Tigerből.
Előbbi probléma nélküli, viszont elég drága. Utóbbinak meg sajnos leállították a gyártását. Az ausztrálok programjához sem tudnak újakat gyártani, ezért a H145M-et ajánlották felfegyverzett felderítői feladatra. (Mondjuk náluk annak is hívják a Tigert)
Az ausztrálok ha feladják vele a küzdelmet, simán átvehetnénk őket, mert eddig alig voltak használva, és van rá esély, hogy leadják. Ugyanakkor állítólag már csak a politika forszírozza ezt, mert a hírek szerint az Airbus megoldotta a problémáit, és 2-3 éve probléma nélkül üzemelnek. Mindenesetre a cseréjükre tendert írtak ki. De lehet, hogy csak upgradelik őket, meg vesznek hozzá H145M-et. (Ez a variáció lenne az olcsóbb)
Ezen felül az MkIII upgrade egyik fő célja, hogy egységesítsék az ÖSSZES eddig elkészített gépet, és ezzel a logisztikai rémálomnak is vége lehet, ami brutálisan befolyásolta a hadrafoghatóságot.
Szóval akárki akármit mond, szerintem az MKIII után igenis érdemes lesz velük foglalkozni, még ha az "amcsi pompomlányok" hisztiznek is miatta a fórumon. Különösen, hogy H145M fülkéje szinte teljesen megegyezik a Tigerével. A BW is most azért vesz H145M-eket, hogy a közel azonos avionika miatt a Tigernél olcsóbban fogják a BW pilótáit nagyobb repülési óraszámhoz juttatni.
Ugyanakkor magukhoz a dedikált harci helikopterekhez már nem annyira ragaszkodom, mivel látom, hogy mikre képesek például a török drónok (amik azért nem a non plus ultra, de egy tisztességesen megoldott mérnöki házidolgozatok), valamint, hogy milyen háttérfejlesztések folynak a C4-es rendszerekben.
A könnyű felderítő, és csapatszállító, deszant műveleteket végrehajtani képes gépekről már gondoskodtunk.
Ami szerintem még érkezhetne, az 4-8db CH-47, amivel akár nagyobb szállításokat, és komolyabb csapatmozgásokat is meg tudnánk oldani. Ha tényleg létrejön még egy könnyű dandár, akkor ott azért nagyon nem lenne baj, ha lenne némi légiszállítási kapacitás is. A jelenlegi 36 gép szerintem KRD igényeire elegendő lehet, de több feladatot már nem osztanék rájuk.

A többit privátban.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 824
113
Nem ment el.A Mihuk helyére kell valamilyen csataképes helikopter.De az nem feltétlen kell legyen BH.(bár én azt pártolnám).AH1/64/60,Tiger Mk III,török vagy olasz fejlesztett Mangusta,búr AH2 a nyugat választék.(búr gép különben a Puma helicsalád tagja,Oryx-Pumára épül).
Bár itt a fórumon elterjedt tévhit,de sem a H145M,sem a H225M nem tudja ellátni a komoly fegyverzetű csataképes helikopter funkcióját.Egyszerűen kevés hozzá a fegyverhordozási képességük.
  1. Eddig minden jel arra mutat, hogy nem lesz többé harci helikopterünk... óvatosan odaszurkálni az új helikopterek is jók lesznek és... ennyi.
  2. Még csak nem is a fegyverzet tömege a bajos, hanem hogy szinte nulla a passzív védelmük. Ha nem úgy jön ki a matek ahogy kitaláltuk és egy kicsit is „vasas” a levegő, akkor garantáltan ottmaradnak... de ugye az se biztos, hogy minden rakétát eltérít az elektronika (a puding meg az evés, ugye)...
 
R

Ruby de Puteaux

Guest
Na, ilyeneket szeretnénk már látni a hadsereg kötelékében. Vajon része a Zrínyinek a drón beszerzés?
Hivatalos kommunikáció alapján nagyjából semennyire nem tervezik, talán Benkő mondott valami olyasmit hogy nincs rájuk szükség?! Ez rémlik, de lehet hogy valamit félreértettem.

Pedig az elmúlt években ki lehetett volna építeni egy fejlesztő- és gyártó kapacitást, erre itthon még lenne is szakember. A kisebb taktikai felderítő drónokig bezárólag értem, ez a szint:
ThunderB-Launch-13.jpg

Thai%2BMoD%2BInspects%2Bthe%2BProgress%2Bof%2BMini%2BUAV%2BD-Eyes%2BMk1.jpg


Komolyabb felderítő- illetve fegyveres drónokat meg a törököktől is nyugodtan be lehet szerezni(ha már Izraelt látványosan hanyagoljuk), a 4x4 járművek mellett ezen a területen is elérik a megfelelő szintet.

Ahogy vesszük.Mikor a Mihu restaurálást ünnepelték,a harci helikopter (érsd csatahelikopter) képesség felújitását ünnepelték.
A Mihu felújítást kényszer szülte, mert nem akarták elveszíteni az amúgy is kevés szerelőt. Mivel nem volt döntés akkoriban az új helikopter típusokról, ezért kellett valami amivel lehet dolgozni, máskülönben az emberek elmennek külföldre vagy más állást keresnek. Ebben a szakmában amúgy sem találsz több ezer embert, ukránokat meg talán nem kéne alkalmazni.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and L.O.B
K

kamm

Guest
Utóbbinak meg sajnos leállították a gyártását.

Biztos? Nem csak par darabert nem eri meg hekkelni?

A masik, hogy ha jol remlik, a Tiger eredetileg anti-tank role, ami az elmult 20+ evben hatterbe szorult, de az uj hideghaboruval Europaban megint kritikus lesz... erre ketlem, hogy lesz penz, de szerintem tuti, hogy ha berendelnenk 2026 korul mondjuk ebbol is egy 16-18 darabot, tuti, hogy legyartanak - ez kb olyasmi arban lenne, mint a sokkal oregebb 1Z Viper, mondjuk $30-40M korul, nem?

Az ausztralokkal elboltohatnank, de azokkal nem valami olyaasmi volt, hogy lejart egyszeruen a frame elettartama...?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
[QUOTE = "vilmoci, post: 740799, tag: 76"]
  1. Eddig minden jel arra mutat, hogy nem lesz többé harci helikopterünk... óvatosan odaszurkálni az új helikopterek is jók lesznek és... ennyi.
  2. Még csak nem is a fegyverzet tömege a bajos, hanem hogy szinte nulla a passzív védelmük. Ha nem úgy jön ki a matek ahogy kitaláltuk és egy kicsit is „vasas” a levegő, akkor garantáltan ottmaradnak... de ugye az se biztos, hogy minden rakétát eltérít az elektronika (a puding meg az evés, ugye)...
[/IDÉZET]
H145Mnek az elektronikán kivűl minden bajos.De még abbol is hiányzik egyenlőre egy kulcselem,a DIRCM.Anélkül ma kiküldeni a hadműveleti zóna közelébe se lehet.
Azonkivűl 5db lesz a jelemlegi infó szerint könnyű támogató változat (lényegében fegyveres felderitő).ATGM integráció is még kérdéses.
Hát ez tényleg csak diszszemle mennyiség.
Dronok még nem igazán kerűltek szembe olyan légvédelemmel,ami fel is van készülve rájuk-és mégis eléggé hullanak.Pansir meg egyenlöre mindennel szemben elég esendőnek bizonyult.De ha AHEADos gá-k lennének rajta......
Hivatalos kommunikáció alapján nagyjából semennyire nem tervezik
Ez örűlt hiba volna.Sőt,bűn
D ami azt illeti,ez az egész Z26 program igencsak felemás....Bocsánat,de nekem egy kirakatprogramnak tűnik a NATO felé,ami döntöen a politikai jóindulatvásárlásrol szól-és semmi köze az országvédelmi igényekhez.Az csak járulékos nyereség,úgy ahogy.
Különben anno volt dron programunk is,a csehekkel közösen a Szojka III program
http://www.repulestudomany.hu/kulonszamok/2003_cikkek/vigh_zoltan.pdf
A Mihu felújítást kényszer szülte, mert nem akarták elveszíteni az amúgy is kevés szerelőt
Hát,elég hülye módszer volt ez arra.Ezért a pénzért vehettek volna inkább egy század fegyveres Mókust,Hirundot,MD530,akármi gépet,minthogy ezeket a méregdrága gyakorlógépeket.
Szerencsénkre az oláhok is elmerültek a politikai seggnyalásba.
Nekik teljesen kézenfekvó lenne a H215M+modernizált (H215M alkatrészbázisára épülő) AH2.Az AH2-re kerülő fegyverzeti technológiákat meg felhasználhatnák a H215M alapú Sokac 2.0-hez.De most éppen az amerikai vonalra vannak ráállva-csinálják csak.Kimerülnek teljesen anyagilag benne.


Szerintem jelenleg semmiféle dron nem tudja potolni a harci helikopter képességeit.Védelmi szempontbol meg nagy szükségünk van arra a mozgékony összpontositott tűzerőre,amit egy komoly harci helikopter jelent.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Öhhh, csak Reaper, AC-130, A-10 és/vagy vadász fedezetet kapnak...
Ha végigolvasod az "értekezésünket", pontosan erre akartam célozni @Negan -nak.
Szóval nem kell a deszantot végrehajtó helikopternek agyig felfegyverezve lennie. Elegendő egy (2) fedélzeti géppuska saját kezelővel, amelyik a fedélzetről biztosítja a landolást, és a kirakást. Minden másra meg ott vannak a műveletben részt vevő egyéb nagy tűzerejű gépek.
 
K

kamm

Guest
Arra riadtam fel almombol, hogy azt kiabálom "Rohamdeszant! Rohamdeszant!" és szanaszét vannak a párnák... megyek vissza aludni, csak valami remalom volt.
 
  • Tetszik
Reactions: anti70

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Ha végigolvasod az "értekezésünket", pontosan erre akartam célozni @Negan -nak.
Szóval nem kell a deszantot végrehajtó helikopternek agyig felfegyverezve lennie. Elegendő egy (2) fedélzeti géppuska saját kezelővel, amelyik a fedélzetről biztosítja a landolást, és a kirakást. Minden másra meg ott vannak a műveletben részt vevő egyéb nagy tűzerejű gépek.
És én pontosan erre válaszoltam,kb ugyanezt.COIN körülmények között,miközben van vb fedezetük.
Csakhogy nekünk honvédelmi körülmények között kéne működnünk,korlátlan légi uralom nélkül,feltételezhetően mennyiségi fölényben lévő ellenséggel szemben.
Nagyon mások a körülmények.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Dronok még nem igazán kerűltek szembe olyan légvédelemmel,ami fel is van készülve rájuk-és mégis eléggé hullanak.Pansir meg egyenlöre mindennel szemben elég esendőnek bizonyult.De ha AHEADos gá-k lennének rajta......
Akkor fel tudnának lőni 10k méterre tőlük 40-50+km távolságra? Ne röhögtess!