Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 437
113
Nem igérem holnapra, mert nem tudom, de mivel azt az információt kaptuk, hogy lehet belőle mindent felhasználni, tehát nyilvános, ezért a jövő héten a cégnél megpróbálom szkennelni.

Oh, ez inkabb koltoi kerdes volt, nem igazan vartam igenlo valaszt. :)

Hat inkabb kerdezz ra azert hogy biztos oke-e kozzetenni, ne hogy mar miattunk legyen valami problemad belole. :)
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 907
8 215
113
Hát... a gyalogság ellen tág fogalom. Mi ellen, a gyalogság ATGM-jei, aktiv védelem nélkül hamar semlegesítik, talán még azzal is.. Az aknák ellen részlegesen védenek, igaz, legalább kevesebb a sérült, halott katona, mert van pld. Lynx-en lábtartó pld az üléseken stb. Mi van még a gyalogságnak. IFV ellen max, rombolópuska... a többi géppuska, karabély stb. ellen már a 20 tonnás uszóképes cuccok is védettek voltak. A gyalogság ráadásul konvencionális háborúban sohasem egyedül harcol. Ha ott egy JTAC akkor meg b*-juk, vagy repül egy öngyilkos drón (lásd örmény konflktus most) és ahogy az MBT, úgy az IFV-nek is annyi..
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 907
8 215
113
Kaptam kis baráti segítséget:
A hideháború idején:
A kollegák elfelejtik,de a Marderen és a Warrioron kivűl volt AMX 10,ami úszött.A nyugati világ alap gyalogsági járgánya meg az M113 volt,ami szintén úszott.És a Bradley is eredetileg úszóképes,csak az iraki harcokban kapott pótpáncélzat súlya miatt vesztette el ezt a készségét.De a koreai K21 is úszik.
Amig a misszios küldetések nem hozták előtérbe a páncélvédelmet,nameg a 0 veszteség politikai igénye,bizony a nyugati páncélozott járművek többsége is úszóképes.De a svéd S hk is segédpontonokkal úszóképes volt-bár ez inkább csak érdekesség
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 385
77 073
113
Hát... a gyalogság ellen tág fogalom. Mi ellen, a gyalogság ATGM-jei, aktiv védelem nélkül hamar semlegesítik, talán még azzal is.. Az aknák ellen részlegesen védenek, igaz, legalább kevesebb a sérült, halott katona, mert van pld. Lynx-en lábtartó pld az üléseken stb. Mi van még a gyalogságnak. IFV ellen max, rombolópuska... a többi géppuska, karabély stb. ellen már a 20 tonnás uszóképes cuccok is védettek voltak. A gyalogság ráadásul konvencionális háborúban sohasem egyedül harcol. Ha ott egy JTAC akkor meg b*-juk, vagy repül egy öngyilkos drón (lásd örmény konflktus most) és ahogy az MBT, úgy az IFV-nek is annyi..

A vállról indítható páncéltörő rakéták és a nehéz-géppuskák(romboló puskák),aknavetők tüzétől védettek.Ezek a gyalogsági fegyverek nem az ATGM ami nem gyalogsági fegyver.A JTAC általi irányított repülő meg aztán tényleg nem gyalogsági fegyver.

Bár valóban fogalmazhattam volna pontosabban is!!!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 417
113
Az egyik a Defence Technology Review 2/2020 száma. The Lynx family (no ez 90x oldalas)..
A másik egy inkább promo kiadvány szép képekkel a Rheinmetall-tól.
Az biztos ez volt? Vagy ennek van valami bővebb verziója is?
Erről jut eszembe:
Az októberi számban van egy érdekes dolog (16-17-es oldal).
A németeknél készülő 46 Lynx tornyának a nagy része Ausztráliában fog készülni. Ez azért furcsa, mert ezek szerint nem az összes!
Sőt a MILVEHCOE - akik egyrészt a Lance 1-eseket csinálják a Boxer CRV-hez, és majd a leendő ausztrál KF41-eket komplett - már azt számolgatja, hogy annak ellenére, hogy úgy volt, hogy ők csinálják majd csak a Lance tornyokat a világon, most ettől elesnek.
Merthogy állítólag nálunk toronygyártás is lesz! Mondjuk fogalmam sincs, hogy kinek mi lett igérve, de az is lehet, hogy nekik ezt a kizárólagosságot csak a Lance 1-re vonatkozóan adta meg a RM. Ez már csak azért is lehetséges lenne, mert ugye a cseheknek azt dobták be csalinak, hogy ők is tornyot fognak gyártani. Biztos vagyok benne, hogy ha a RM-nek az ausztrálok és köztünk kell majd dönteni, akkor biztos vagyok benne, hogy nem mellettük döntenek. Ott gondolom kicsit magasabb költségekkel dolgoznak.:rolleyes:
Az is érdekes, hogy ha nem az összes 46db torony fog az ausztráloknál készülni, akkor ez a lépés nem gazdasági okokból fog így történni. Mert akkor az összes ott készülne. A tippem az, hogy elképesztően megpörgettük ezt a szállítást. Ezek szerint nem győzik a németek kiszervezni a melót, hogy készen legyenek a járművek időre. Nem lennék meglepve, ha a gyár már hamarabb is állna (és '23 előtt megkezdené a termelést) itt, hogy be tudják fejezni időre.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and SilvioD

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 907
8 215
113
Ez a szám, amit kaptunk, a 80+%-ig Lynx-ről szól.1-2 hirdetés, illetve olyan rendszer van, amelyet máshova is beépítenek..
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 636
3 916
113

Szia,

Jo a cikk!

De azert par dologra rakerdeznek, hogy biztosan jol irtad?

Szerb BOP-1 ... Páncélzata 10-05mm-es

Ez nem inkabb BOV-1 es 10-15 mm?

Lazar3 ... 12,4mm-es géppuska

Ez nem 12,7?

Cougar ... .A RPG páncéltörő gránátnak is ellenálló üveg

Akkor is ellenall, ha elmukodik?

Es egy mas jellegu kerdes: a wikin lathato voroskeresztes nehezgeppuska nem ellentetes a genfi konfenvioval illetve a voroskereszt eloirasaival?

Bel
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 907
8 215
113
Szia,

Jo a cikk!

De azert par dologra rakerdeznek, hogy biztosan jol irtad?

Szerb BOP-1 ... Páncélzata 10-05mm-es

Ez nem inkabb BOV-1 es 10-15 mm?

Lazar3 ... 12,4mm-es géppuska

Ez nem 12,7?

Cougar ... .A RPG páncéltörő gránátnak is ellenálló üveg

Akkor is ellenall, ha elmukodik?

Es egy mas jellegu kerdes: a wikin lathato voroskeresztes nehezgeppuska nem ellentetes a genfi konfenvioval illetve a voroskereszt eloirasaival?

Bel


Sziaszok!
Lehet benn elírás, én amilyen forrásokat használtak ezek voltak, de átnézem is javítom. A vöröskeresztes nehézgéppuskás változat képét a gyártó találta ki, Koncepció. Szerintem csak azt jelzi, hogy négy hordágy is befér, akkor meg a távirányítás géppuska le.. Az RPG ellenálló üveg, államunk, kormányunk egyik hivatalos anyagában volt. Én is röhögtem rajta.. (javitottam a szövegetn..

BOP-1 - 10-15mm of steel STANAG 4569 nivo III+ front side for BOV M11 and BOV M15 . javítottam,
Köszönöm a segítséget.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 288
14 209
113
Saját szösszenetem a Lynx-ről, amiért anyázást is kapok majd rendesen.. Én nem műszaki ismertetőt írtam, sőt kevertem is direkt az APC-ket, és IFV-ket, inkább a fejlődéstörténet néhány elemét írtam le a kevésbé vájtszemű átlagolvasóknak
Egyébként kaptam a Rheinmetall-tól 94 oldalas egy 30 oldalas kiadvány a Lynx-ről, egészen beszállítói szintig sok minden van benne, de ezt meghagytam a Killermetals blogon ismerősömnek. A HT-ban megjelentik hamarosan cikk (nem az én tollamból, de én is megnézem) cikksorozat a járműról.

https://military-technology.blog.hu/2020/10/02/a_raba_vp-tol_a_kf41_hiuzig

Lassú vagy. :D;)
@Terminator egy nappal elöbb berakta az írásod. :D
Ez a HTKA, itt nem lehet késlekedni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 385
77 073
113
Így nez ki az ausztrál Lynx és kb az első Lynx amin minden(!!!)működik azaz 0% demo 100% tesztgép.
FB-IMG-1602091515383.jpg


FB-IMG-1602091530489.jpg
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 994
7 119
113
Közben egy érdekes dolgot szúrtak ki a twitteren.
Az AUSA 2020 promo videóban, valamilyen oknál fogva 7x7 görgős a lynx, amíg az Ausztrál teszt verzió és a Magyar demó 6x6-os.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses