Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
napi-retro-2032.jpg

A baltimore-i társadalombiztosítási nyilvántartó központ adminisztrációs raktára, ahol a város lakosainak adatait ezernyi mágnesszalag őrzi. A fotó 1985. augusztus 12-én készült, nem sokkal az előtt, hogy megkezdődött az adatok merevlemezre mozgatása. A hölgy Lillie Steinhorn, az adatok felügyelője.

Innen.
http://retro.land/napi-retro/?p=2
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113
napi-retro-2032.jpg

A baltimore-i társadalombiztosítási nyilvántartó központ adminisztrációs raktára, ahol a város lakosainak adatait ezernyi mágnesszalag őrzi. A fotó 1985. augusztus 12-én készült, nem sokkal az előtt, hogy megkezdődött az adatok merevlemezre mozgatása. A hölgy Lillie Steinhorn, az adatok felügyelője.

Innen.
http://retro.land/napi-retro/?p=2

Anno én is ilyen szalagokkal dolgoztam.
A telefonomban több tárhely van mint akkor az összes szalag+lemez együtvéve! :)
SZM-1420 minigép volt, ami a Digital Equitment PDP-11/70 szovjet megfelelője.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Hát, meg kell hagyni, mi magyarok autentikusan tudjuk ünnepelni október 23-áz. 2006-ban harckocsival grasszáltak a tüntetők, most meg megint egyetemisták lázadnak a szabadságért. Az oroszok meg mindig a spájz közelében ólálkodnak.
 
  • Tetszik
Reactions: migfun and Bleroka

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Hát, meg kell hagyni, mi magyarok autentikusan tudjuk ünnepelni október 23-áz. 2006-ban harckocsival grasszáltak a tüntetők, most meg megint egyetemisták lázadnak a szabadságért. Az oroszok meg mindig a spájz közelében ólálkodnak.
Inkább leendő színészek színészkednek megrendelésre, mint lázadnak a szabadságért.... Ezeknek most semmi közük sincs 56-hoz, főleg nem 2006-hoz.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113


..."valakinek" elfelejtették mondani, hogy Ő az "áldozat" :hadonaszos: , ezért nem is lett az. :p

...valami ilyesmiért utálom az elmúlt kb. 100 év uralkodó osztályait és "értelmiségeinek" többséget, mert hasonlókat sulykoltak, hogy erősítsek társadalmi vezető (és külföldi elfogadásukért: hazaáruló) pozíciójukat. ( :mad: )
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Inkább leendő színészek színészkednek megrendelésre, mint lázadnak a szabadságért.... Ezeknek most semmi közük sincs 56-hoz, főleg nem 2006-hoz.
Az őket irányító politikusok a tömegbe lövető ávósok örökösei, azért a tünciző hülyegyerekeknek sincs semmi közük a komcsi szovjetek ellen harcoló diákokhoz. Aljas dolog összemosni a két dolgot. :oops:
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Inkább leendő színészek színészkednek megrendelésre, mint lázadnak a szabadságért.... Ezeknek most semmi közük sincs 56-hoz, főleg nem 2006-hoz.

Nem csak azok, polcz peti és híthű balos társai is tüntikéznek ha ráérnek, mint egykori tanulók.
Akkor léptem ki a konteófigyelő csoportjaiból mikor már ott is pofátlanul tolta a politikai nézeteit, másokat is bátorítva erre...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Inkább leendő színészek színészkednek megrendelésre, mint lázadnak a szabadságért.... Ezeknek most semmi közük sincs 56-hoz, főleg nem 2006-hoz.

Ne legyél már ennyire elfogult! Ezek egyetemisták és önként dacolnak a kormányzati elnyomás ellen. Bár a kockázat most merőben más, ebben azért hasonlít '56-ra. Persze nem kell túlzásokba esni az összehasonlításokkal. 2006 ősze az meg mondjuk teljesen más eset, mert azt a Fidesz szervezte felülről, ami ugye mára eléggé világosan látszik. Az csak a harckocsi miatt volt poénos.
 
  • Tetszik
Reactions: migfun

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Az őket irányító politikusok a tömegbe lövető ávósok örökösei, azért a tünciző hülyegyerekeknek sincs semmi közük a komcsi szovjetek ellen harcoló diákokhoz. Aljas dolog összemosni a két dolgot. :oops:
A FIDESZben ugyanannyi ex-kommunista volt/van. Az oroszokhoz is ugyanúgy dörgölődznek. O.V. ugyanúgy minden évben találkozik a cárral, mint anno Kádár. Nincs érdemi különbség.
Ha valaki úgy érzi, jogellenesen korlátozták a tanszabadságát, az hagy tüntessen miatta. Szerintem, ha a többi modellváltáson átesett egyetemen is úgy kezdte volna a kuratórium, hogy elvonja a rektor és a szenátus összes jogkörét, akkor azok az egyetemi vezetők is emlegetnék az autonómia megsértését.
 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Ne legyél már ennyire elfogult! Ezek egyetemisták és önként dacolnak a kormányzati elnyomás ellen. Bár a kockázat most merőben más, ebben azért hasonlít '56-ra. Persze nem kell túlzásokba esni az összehasonlításokkal. 2006 ősze az meg mondjuk teljesen más eset, mert azt a Fidesz szervezte felülről, ami ugye mára eléggé világosan látszik. Az csak a harckocsi miatt volt poénos.
Legépeltem egy pár sort, mire ráébredtem, hogy téged általában a tények nem szoktak zavarni, így röviden írom csak amibe terjedelmesen belekezdtem:
Nem vagyok elfogult, én is egyetemista vagyok.
2018 év végén, nálunk is bepróbálkoztak feltüzelni az egyetemi ifjúságot, még olyat is bedobtak, hogy majd a diplománk semmit se fog érni a tervezett változások után (ez volt az aduász), ezután, hogy így sem lett belőle tömeg abba is maradt a belsős (inkább külsős, olyan embereket láttam az aulában akiket előtte soha és azóta se) rémhírterjesztgetés és elült az egész. Na az szfe-nél mint kiderült előre szervezetten fel tudták tüzelni az "ifjúságot", röviden ennyi.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Ne legyél már ennyire elfogult! Ezek egyetemisták és önként dacolnak a kormányzati elnyomás ellen. Bár a kockázat most merőben más, ebben azért hasonlít '56-ra. Persze nem kell túlzásokba esni az összehasonlításokkal. 2006 ősze az meg mondjuk teljesen más eset, mert azt a Fidesz szervezte felülről, ami ugye mára eléggé világosan látszik. Az csak a harckocsi miatt volt poénos.
Azért az érdekes, hogy most ugyan azok támogatják ezt az önként dacolnak című dolgot, meg éljenzik az egyetemisták "kiállását" ebben a "sötét diktatúrában", akik annak idején, mikor mi voltunk egyetemisták, ők meg a tanáraink, virágnyelven figyelmeztettek az egyik előadáson, hogy szép dolog a tiltakozás, csak hát annak lehetnek következményei az ember tanulmányaira és egyetemi polgárságára tekintettel. Pedig abban a vidéki városban, ahova jártunk csak békés tüntetések voltak. Nem volt sem ingatlan foglalás, sem utcák kisajátítása. Közben meg a hiperfüggetlen HÖK elnök mszp tag volt...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ha valaki úgy érzi, jogellenesen korlátozták a tanszabadságát,
A jognak semmi köze ahhoz, hogy az sjw-k által érzékenyített hülyegyerekek mit éreznek. (És az egyetem sem egy safe space!)
az hagy tüntessen miatta.
Tüntetni lehet, de mást ne akadályozzanak a munkavégzésben illetve a tanulásban(, vagy viseljék annak jogi következményeit).
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
sjw-k által érzékenyített hülyegyerekek mit éreznek. (És az egyetem sem egy safe space!)
Nem hülyegyerekek. Felvették őket egy híresen nehéz felvételi rendszert alkalmazó felsőoktatási intézménybe. Érzékenyebbek? Igen, ezért lesznek művészek.
Az egyetem olyan értelemben safe space, hogy van egy belső rendje, amit maga alakít ki, és annak mentén működik.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 692
113
Nem hülyegyerekek. Felvették őket egy híresen nehéz felvételi rendszert alkalmazó felsőoktatási intézménybe.
ű

Te összekevered a "híresen nehéz felvételit" azzal, hogy "csak a mi csókosainkat vesszünk fel".

Az egyetem olyan értelemben safe space, hogy van egy belső rendje, amit maga alakít ki, és annak mentén működik.

Ja, csak ugye mindez a köz pénzéből megy, de abba ugye ne poffázzon bele senki, ki megy külföldi konferenciázgatni, meg hányszor. :D

Amúgy kérdés - te amikor egyetemre jártál ugyan milyen módon szoltál bele az egyetem belső rendjének kialakításába, van erre konkrét példát?

Az alapvető gond itt a fejekben van, és hogy néhányan halálos komolysággal elkezdték azt elhinni, hogy a lekvár teszi el a nagymamát.[/QUOTE]