A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 507
5 069
113
Melyik fegyvernemhez tartoztál , Mert lövészként, 87-88-ban én, majd minden szakasz éles lövészeten, teli tártáskával mentem lőni, rpk-ként. Volt hogy végig értünk a lőtéren és nem tudtuk ellőni sorozatlövésekkel sem a lőszert. A végén addig verettük a lőtér utáni kukoricást, ameddig el nem fogyott minden. Éjszakai lövészeten voltam úgy, hogy csak fényjelzőst táraztam be és még a derékszíjba is tár volt, a tártáskán kívül.
Lövész voltam. A 4 tárat mi is így tudtuk ellőni.

Egyébként meg az egyéni lövészeteknél 20 -30 lőszer bőven elég volt. Általában 4 -5 célt kellett lelőni. Sokszor a lőszer felét lőttük el, és már nem volt cél.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 596
8 213
113
Ez egy sikeres ceg. Nagyon valoszinutlen, hogy darabonkent adnak el, amikor tobbet er egyben.
Nekünk egyben nincs erre pénzünk és el se adnák.
Szerintem Sirok játszhat. Ha el is adják, még rengeteg érdekeltségük van a régióban.
Ha nem, gépsorokat veszünk, és Arzenál Ammo.
 
R

Ruby de Puteaux

Guest
10 lőszer!!! hahahahahaha annyit senki sem látott egyben. :p
Mikor először hallottam ezeket a sztorikat nem hittem el. :) Nálunk volt lövészet zsibbadásig, főleg mivel nagydarab ember vagyok rám sózták a géppuskát. Rühelltem a katonaságot, egyedül a puffogtatás tetszett. :)
Meg is néztem neten mi volt a pontos típusuk, M84 volt a PKM-klón, utána szerencsére változtattak és M72 került hozzám, az volt a könnyű géppuska.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 832
113
Kerdes, lesz-e ebbol valami...
Igazabol mostanaba nem az a kerdes lessz e valamibol valami? Hanem hogy mi
Nem létezik NATO elvárás...
Nekunk loveszet utan mindig azt mondtak par napra ra a szazad szinten. Gratulalok a loveszethez. 1xx% ba teljesitettuk tul a nato standardot loszermennyiseg felhasznalasba /lehet nem standard de valami hasonlo volt./ az eredmenyes lekuzdes xy% volt loszerre vetitve... Xyz tes kfg t kiemelnem ... Ezzel eves szinten xxx% ba leptuk at a nato altal elvart /akkor mittudom en mit./ de ez nem eleg legkozelebb tobbet lovunk es a celok lekuzdeseben is van meg finomitani valo eggyeseknel /altalaba./ foleg az ujaknal de ne agodjanak hamarosan ok is belejonnek... Ahogy haladnak elo a fegyverfogasok es tuzmegnyitas elsajatitasaba.
Vagy vagy valami hasonlot.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and SilvioD

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 507
5 069
113
Az orosz vegyi és atom arzenál komoly erő?

Mégis kuss van róla.

Az amerikai special force komoly erő?

Mégse teszik közzé hogy hol vannak és mit csinàlnak.

Orszàgvédelem szempontjàból szerinted okos dolog nyilvànossàgra hozni hogy mekkora erőket tudunk azonnal bevetni mekkorát később?
Szegény titkosszolgálatok meg csak unatkozzanak?
Szerintem nagyjából minden szomszéd ország titkosszolgálata képben van.
Ráadásul a NATO - belül sok információt megosztunk a többi taggal. Vagyis pl. a román vezérkarral.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 520
77 310
113
Igazabol mostanaba nem az a kerdes lessz e valamibol valami? Hanem hogy mi

Nekunk loveszet utan mindig azt mondtak par napra ra a szazad szinten. Gratulalok a loveszethez. 1xx% ba teljesitettuk tul a nato standardot loszermennyiseg felhasznalasba /lehet nem standard de valami hasonlo volt./ az eredmenyes lekuzdes xy% volt loszerre vetitve... Xyz tes kfg t kiemelnem ... Ezzel eves szinten xxx% ba leptuk at a nato altal elvart /akkor mittudom en mit./ de ez nem eleg legkozelebb tobbet lovunk es a celok lekuzdeseben is van meg finomitani valo eggyeseknel /altalaba./ foleg az ujaknal de ne agodjanak hamarosan ok is belejonnek... Ahogy haladnak elo a fegyverfogasok es tuzmegnyitas elsajatitasaba.
Vagy vagy valami hasonlot.

Nincsenek ilyen standardok.Kb semmire sincs standard a NATO-ban.A NATO képességeket vár el,nem érdekli a hogyan.Nem határozza meg hány lőszer kell egy katona kiképzéséhez,csak kikepzett katonát vár el.

Ha lennének lövészeti standardok akkor esélyünk sem lenne megfelelni az elavult lőtereinkkel és az elavult szabályokkal.Rémilik,hogy nemhogy 360fokos de még csak 180 fokos lőterünk sincs?Lehet,hogy meglep amit írok de a mi lőtereinken modern lőkiképzést nem lehet(vagy csak a szabályok teljes vagy részleges figyelmenkívül hagyásával) végrehajtani.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 178
5 032
113
Szerintem nagyjából minden szomszéd ország titkosszolgálata képben van.
Ráadásul a NATO - belül sok információt megosztunk a többi taggal. Vagyis pl. a román vezérkarral.


Sok információt megosztunk az igaz. De hogy ebből mennyi a tényleges és mennyi a fake news az màs kérdés.

Hogy a romàn titkosszolgálat képben van ezt nem vitatom de ne könnyítse meg a dolgàt a 444 hogy cikket ír belőle...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 394
120 656
113
Sok információt megosztunk az igaz. De hogy ebből mennyi a tényleges és mennyi a fake news az màs kérdés.

Hogy a romàn titkosszolgálat képben van ezt nem vitatom de ne könnyítse meg a dolgàt a 444 hogy cikket ír belőle...
A gyorsreagálású erők összetétele olyan infó amit a NATO-nak elemi érdeke tudni mivel azok az erők vethetők be bármilyen NATO-t érő külső támadás esetén elsőként.
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 520
77 310
113
Hagyjuk már ezt a titkózós marhaságot.Hallottatok már az EBESZ-ről vagy a Nyitott égboltról?Az a titkolózós amit a cég csinál csupán azért van,hogy nehogy megtudja a közvélemény a valós állapotokat,semmi köze a katonai szükségszerűséghez.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 923
7 631
113
Kerdes, lesz-e ebbol valami... arra celzok, hogy ha csak az Ammotecet nezzuk, mar az is rettento meretu azert:
https://www.ruag.com/en/about-ruag/organisation/divisions/ruag-ammotec

RUAG Ammotec in numbers (2019)
  • Net sales: CHF 450 million
  • EBIT: CHF 12 million
  • Employees: 2,324
  • Based in: Switzerland, Germany, Sweden, Hungary, USA, Austria, UK, France, Belgium, Italy, Finland

Felmilliard (!) dollaros eves bevetelnek tobmilliard dollaros vetelara lenne, az meg kerdeses, hogy hajlandoak csak Sirokot kulon eladni...

nagyon nagyon nagyon drága lenne meg venni , de viszont nagyon megérné , mert nem csak lőszert gyárt hanem repülő alkatrészeket többek közt az Gripen E/F-be is + ami igazán fontos hogy jelen van az űr iparba is , ami kiemelt szerepkörbe van a kormány céljaiközt
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 394
120 656
113
nagyon nagyon nagyon drága lenne meg venni , de viszont nagyon megérné , mert nem csak lőszert gyárt hanem repülő alkatrészeket többek közt az Gripen E/F-be is + ami igazán fontos hogy jelen van az űr iparba is , ami kiemelt szerepkörbe van a kormány céljaiközt
Csak a lőszer részét árulják a vállalatnak.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 535
46 516
113
nagyon nagyon nagyon drága lenne meg venni , de viszont nagyon megérné , mert nem csak lőszert gyárt hanem repülő alkatrészeket többek közt az Gripen E/F-be is + ami igazán fontos hogy jelen van az űr iparba is , ami kiemelt szerepkörbe van a kormány céljaiközt
Kevered a Gizikét a gőzekével. A RUAG csoportszinten igen, de a Ruag Ammotech biztosan nem!
A RUAG-nak pedig csak azon részei eladóak, amelyek a védelmi iparhoz kötődnek, illetve abból is az MRO-t megtartaná magának az anyavállalat, mivel ott többségi tulaj a svájci állam, és nemzetbiztonsági érdek, hogy azbMRO képesség megmaradjon.
Alapvetően ha nekünk lőszergyárra lenne szükségünk, akkor semmi nem olyan kézenfekvő, mint az Ammotech megvásárlása. Ami gyakorlatilag a teljes kis-, közepes-, és nagykaliberű csöves fegyverhez gyárt lőszert.
Teljesen érthető lenne ezen lőszerek licence jogait és minimum a siroki gyárat összevonva mondjuk az Arzenalba integrálni. A mostanában megjelent infó - miszerint a HDS aknavető gyártását (vagy annak egy részét) is meg fogja kapni Kiskunfélegyháza - szerintem azt fogja jelenteni, hogy központosítják a termelést.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm
K

kamm

Guest
Csak a lőszer részét árulják a vállalatnak.

Kevered a Gizikét a gőzekével. A RUAG csoportszinten igen, de a Ruag Ammotech biztosan nem!
A RUAG-nak pedig csak azon részei eladóak, amelyek a védelmi iparhoz kötődnek, illetve abból is az MRO-t megtartaná magának az anyavállalat, mivel ott többségi tulaj a svájci állam, és nemzetbiztonsági érdek, hogy azbMRO képesség megmaradjon.
Alapvetően ha nekünk lőszergyárra lenne szükségünk, akkor semmi nem olyan kézenfekvő, mint az Ammotech megvásárlása. Ami gyakorlatilag a teljes kis-, közepes-, és nagykaliberű csöves fegyverhez gyárt lőszert.
Teljesen érthető lenne ezen lőszerek licence jogait és minimum a siroki gyárat összevonva mondjuk az Arzenalba integrálni. A mostanában megjelent infó - miszerint a HDS aknavető gyártását (vagy annak egy részét) is meg fogja kapni Kiskunfélegyháza - szerintem azt fogja jelenteni, hogy központosítják a termelést.

Igen, szetvalt a RUAG mar korabban, ugy emlekszem.

A kezenfekvotol viszont szerintem tenyleg messze van, sokmilliard dollar lenne az ara meg az Ammotecnek is (meg sem tudom becsulni, oszinten, ez annyira speci meg biztos piac, it tutira hosszu evek profitjat kernenek el). tobbe kerulne, mint barmi es ugyanakkor semmi nem garantalja, hogy utana megmarad ugyanolyannak, megmarad a mgmt stb stb, plane a Foni jelenlegi EUs hirnevevel...
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 394
120 656
113
Igen, szetvalt a RUAG mar korabban, ugy emlekszem.

A kezenfekvotol viszont szerintem tenyleg messze van, sokmilliard dollar lenne az ara meg az Ammotecnek is (meg sem tudom becsulni, oszinten, ez annyira speci meg biztos piac, it tutira hosszu evek profitjat kernenek el). tobbe kerulne, mint barmi es ugyanakkor semmi nem garantalja, hogy utana megmarad ugyanolyannak, megmarad a mgmt stb stb, plane a Foni jelenlegi EUs hirnevevel...
Remélhetőleg csak az üzemet is eladják.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 535
46 516
113
Remélhetőleg csak az üzemet is eladják.
Az a helyzet, hogy csak az üzemet nem nagyon van értelme - szerintem - megvenni. Meg kellene vele venni mellette a licence-eket és a márkákat is, csomagban. Tehát az Ammotech-et úgy ahogy van.
Már csak azért is lenne ennek értelme, mert ugye a RUAG vette meg korábban a Hirtenberger kiskaliberű lőszereinek a licence jogát. Így pl. a vadász lőszerek visszakerülhetnének a Hirtenberger név alá. Egy vadászboltban valószínűleg jobban cseng a Hirtenberger név, mint az Arzenal.
A katonai és rendvédelmi cuccok, meg futhatnának Arzenal néven tovább.
Kezdetben mondjuk 2-3 évig a RUAG Arzenal néven forgalmazva, hogy a fogyasztónak rögzüljön az Arzenal, mint márka.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 535
46 516
113
Az az igazság, hogy maga a Ruag Ammotech megvétele sem jelentene horror dolgot. Ugyanis a Hirtenberger üzlethez hasonlóan ez is simán lehetne hitelből fedezni. Mivel az Ammotech nyereséges, így tulajdonképpen képes lenne a rá felvett hitel önálló kifizetésére.
Igazság szerint, - hallva, hogy önálló lőszergyártást szeretnénk, a RUAG pedig meg akar válni az Ammotechtől - nem is igazán értem, hogy miért húzódik az ügy.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 394
120 656
113
Az az igazság, hogy maga a Ruag Ammotech megvétele sem jelentene horror dolgot. Ugyanis a Hirtenberger üzlethez hasonlóan ez is simán lehetne hitelből fedezni. Mivel az Ammotech nyereséges, így tulajdonképpen képes lenne a rá felvett hitel önálló kifizetésére.
Igazság szerint, - hallva, hogy önálló lőszergyártást szeretnénk, a RUAG pedig meg akar válni az Ammotechtől - nem is igazán értem, hogy miért húzódik az ügy.
Gondolom az árakon meg a jogokon megy s hercehurca