A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 517
77 308
113
Előre jelezném, hogy bármiféle tartalékos rendszernek akkor van értelme, ha az aktív állomány elfogadható mennyiségben és minőségben el van látva.

Kövezzetek meg a kérdésem végett, lehet, hogy marha nagy hülyeség. A kiképzés, főleg az alap kiképzés egy részéhez mekkora infrastruktúra és kiképző állomány kell? Nem lehet megoldani pl. járási szinten úgy, ahogy a különféle edzéseket is meg lehet szervezni? Nyilván nem a lövészetre, vagy hasonlókra gondolok. De akár a terepen való mozgást, elméletet, önvédelmet (akár külsős edző bevonásával) nem lehetne helyben megoldani? Sokkal élhetőbb és az embereket is megszólítóbb (és talán jobban is szinten tartó) dolog lenne ha heti 1-2x2-3 h-s időt tudna/kellene rászánni az ember. Még falusi szinten is akad egy-egy sportcsarnok, egy művház ahol egy részét meg lehetne tartani, meg persze szabadtéren is.
Lövészethez, vagy mondjuk a járműből deszantolás gyakorlásához, meg pár dologhoz nem lehetne a laktanyákat használni szombatonként? Az van minden régióban, van hozzá lőtér, gondolom hétvégén nincs nagy tumultus.
(Egyébként voltak járásonként -akár több is- polgárvédelmi bázisok, azok vajon megvannak e még, ha igen, milyen állapotban lehetnek, ki a jelenlegi fenntartója?)

Tudom, hogy ez nyilván több sebből vérző elképzelés, nem fedi le egy modern és jól képzett hivatásos lövész, vagy más terület kiképzését, de jelenleg a legkevesebb infrastruktúra fejlesztéssel, a legkevesebb munkahelyről való hiányzással és leginkább a honvédelmet az emberekhez közelebb hozó megoldás lenne -szerintem.
Gyakorlótér kell hozzá,az meg nincs mindenhol.

Ha olcsó jánosként állunk hozzá akkor az olyan is lesz.Azt szoktam mondani,hogy nekem nincs pénzem arra,hogy gagyit vegyek bármiből is.Na ez van a kiképzéssel is.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 052
113
Bárki is kerül hatalomra a Honvédség fejlesztése úgy látom továbbra is elsőbbséget kell hogy élvezzen!



A változó világhoz kellene rugalmasan változtatni a Z2026-ot is.
Az elv jó, az ötlet jó, a megvalósítás módja már csak részben: a döntés óta eltelt évek gyors változásai miatt ! ! !
Rugalmasabbá kell tenni a programot, alkalmazkodni a sajnos sokat rossz irányba változott, --szinte alapjaiban-- új helyzethez. " * "
A célok ne --az idejétmúlt-- puszta számok legyenek, hanem a Z2026-ban kitűzött hatékonyság, eredmények! ...már másképp!!
...ha jól reagálunk, semmi gond!

Az eredeti szándéknál is jobban tudunk kijönni belőle, de hogyan? A szomszédoknál, másoknál rugalmasabban reagálva, hatékonyabban(lásd: Covid=>Kína, erősebb egy összeomlás után, mint előtte!!!)!
Kedves politikusok: Nem a gyártó igényeit kell figyelembe venni!!!


Technikai/technológiai szempontból:
Egy merev, lezárt, általunk nem bővíthető haditechnikai eszköz-rendszer nem bennünket szolgál, hanem mi szolgáljuk azt!!!


.
A Z2026 döntése-kori --kb. 3-4 évvel ezelőtti-- helyzet az idealista Eu elképzelésekhez képest egészen más.
Agresszív nemzetiségi kártyával játszó, csak katonai erővel --vagy annak lehetőségével-- fékezhető újabb szomszéd (Ukrajna) kap (látszólagos) lehetőségeket, --a korábban lehetségesnek tartottnál sokkal nagyobb USA hátszéllel-- amivel a közelmúltban, --Donnbasz: mikor tévesen úgy vélte, hogy tud (vissza-)élni vele-- próbálta is.
Ilyen játékossal egy asztalnál ülve(szomszédként) nem szabad lemondani a képzeletbeli ("póker") játszmában egy komplett színről (piros pl: mint a haderő analógiája), csak azért mert a mi kibiceink(ellenzék, +Brüsszel) nem szeretik, ugyanakkor az ellenfélnek vannak ilyen komoly(katonai) képességei hozzánk képest.
Mi jelenleg és a közeljövőben (2025-30-ig): "béka segg3/Letolt gatya", kinek melyik "szimpatikusabb" :( .

Elnézést a kimondott realitásért, de nekem nem fizet gyártó, nem vok a "hivatalost" támogató fő-/mellékállású tag, ezért kimondhatok nem népszerű, de valós problémát, saját népszerűségem rovására!

"Megkockáztatva"!


.
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Na jó, de ebből még nem derült ki, hogy máshol pl. a munkaadóval, hogy oldják meg a dolgot, hogy tud eljönni a munkahelyéről, van e és ha igen milyen formában kárpótolva a munkáltató, vagy el se várja?
Úgy, hogy nem érinti a munkaidejét, hétvégén van bent meg a szabadsága alatt. A világ egy jelentős részén nem nagyon van munkavégzés hétvégén, ahol meg indokolt, ott simán lehet játszani a beosztással. Boltos Joe azon a héten mikor a havi tartalékos móka van, akkor hétvégére kapja a pihenőnapjait.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 832
113
A változó világhoz kellene rugalmasan változtatni a Z2026-ot is.
Az elv jó, az ötlet jó, a megvalósítás módja már csak részben: a döntés óta eltelt évek gyors változásai miatt ! ! !
Rugalmasabbá kell tenni a programot, alkalmazkodni a sajnos sokat rossz irányba változott, --szinte alapjaiban-- új helyzethez. " * "
A célok ne --az idejétmúlt-- puszta számok legyenek, hanem a Z2026-ban kitűzött hatékonyság, eredmények! ...már másképp!!
...ha jól reagálunk, semmi gond!

Az eredeti szándéknál is jobban tudunk kijönni belőle, de hogyan? A szomszédoknál, másoknál rugalmasabban reagálva, hatékonyabban(lásd: Covid=>Kína, erősebb egy összeomlás után, mint előtte!!!)!
Kedves politikusok: Nem a gyártó igényeit kell figyelembe venni!!!


Technikai/technológiai szempontból:
Egy merev, lezárt, általunk nem bővíthető haditechnikai eszköz-rendszer nem bennünket szolgál, hanem mi szolgáljuk azt!!!


.
A Z2026 döntése-kori --kb. 3-4 évvel ezelőtti-- helyzet az idealista Eu elképzelésekhez képest egészen más.
Agresszív nemzetiségi kártyával játszó, csak katonai erővel --vagy annak lehetőségével-- fékezhető újabb szomszéd (Ukrajna) kap (látszólagos) lehetőségeket, --a korábban lehetségesnek tartottnál sokkal nagyobb USA hátszéllel-- amivel a közelmúltban, --Donnbasz: mikor tévesen úgy vélte, hogy tud (vissza-)élni vele-- próbálta is.
Ilyen játékossal egy asztalnál ülve(szomszédként) nem szabad lemondani a képzeletbeli ("póker") játszmában egy komplett színről (piros pl: mint a haderő analógiája), csak azért mert a mi kibiceink(ellenzék, +Brüsszel) nem szeretik, ugyanakkor az ellenfélnek vannak ilyen komoly(katonai) képességei hozzánk képest.
Mi jelenleg és a közeljövőben (2025-30-ig): "béka segg3/Letolt gatya", kinek melyik "szimpatikusabb" :( .

Elnézést a kimondott realitásért, de nekem nem fizet gyártó, nem vok a "hivatalost" támogató fő-/mellékállású tag, ezért kimondhatok nem népszerű, de valós problémát, saját népszerűségem rovására!

"Megkockáztatva"!


.
A vallalkozok pont hogy nagyon jol jarnak a tartalekos rendazerrel. Foleg ha hatramyosabb helyzetu tersegbe vallalkozo valaki es van aki /csaladtag/ addig helyette vegzi a munkat. Ksh atlag szerinti karpotlast kapnak a vallalkozok behivasuk alatt.,, teszem azt valaki kkv igazgatojakent keres havi 350 et a ksh adatbazisba meg 450 az atlagos ber adott igazgatonak akkor annyit kap :D van aki csak ezert alapitott internetes boltot :D itt aza baj hogy az ezredek szekhelyei meg mindi messze vannak. Es nincs heti kapcsolat ha heti 1x legalabb lemme egy osszejovetel a vegen sorozeseel barati tarsasagok alakulnanak akar vallakozok kozott /mind a sqvas vagy az etterembejaras./ uzleti kapcsolatok epitesere szolgalhatna plussz vonzana a melosokat akik vagy valtani szeretnenek vagy benyalni a fonoknek...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Hidd el, hogy a CSOK egy elég jól átgondolt dolog. Szerintem nem egy házasságot is megmenthetett ez.
Mindíg ott lebeg, a szemed előtt, hogy ha lelép az asszony akkor nem elég a válás, de még egy 10est is kiránt a zsebedből. Türelemre és megbecsülésre tanít! :D :D :D
(Off. CSOK zsákutca, látszatintézkedés, GYk ha nincsenek már millioid a bankba, világvégen vehetsz egy Kádár -kockát, jobb esetben olyan helyen, ahol hét- és napközben talán van óránként busz. Erre csak szülni kell három gyereket, összekötzve kb két évtizedre. Ha csak egy jobb állás miatt költöznél közbe már szopóágon vagy a családoddal együtt. stb)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 907
91 523
113
(Off. CSOK zsákutca, látszatintézkedés, GYk ha nincsenek már millioid a bankba, világvégen vehetsz egy Kádár -kockát, jobb esetben olyan helyen, ahol hét- és napközben talán van óránként busz. Erre csak szülni kell három gyereket, összekötzve kb két évtizedre. Ha csak egy jobb állás miatt költöznél közbe már szopóágon vagy a családoddal együtt. stb)
Off

Ebből a fiktív világból néha nézz ki a valóságba is. Új utcaban lakom, egy nagyváros közeli faluban. A miénken kívül minden ház CSOK-os. Én az 5%-os építésen fogtam jópár milkát. Ez nem csak erre a falura, hanem az összes környezőre is igaz. Nagyon sok kollégám szintén CSOK-os pénzből építkezett. Valaki a babaváróból is vagy abból váltott ki sokkal xarabbul kamatozó hitelt. Nem csak a jómódúak, hanem az összeszerelő üzemek melósai is.

Ezek pont a jó intézkedések. Van egy csomó faszság is, de ebbe ökörség beleállni.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 893
30 619
113

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 377
14 371
113
Viszont ne feledd el, hogy jelenleg te a mostani állapotból indulsz ki. Amikor nincs túljelentkezés. Nincs rosta, és nem igazán lehet követelni a katonától, mert nem nagyon van következmény. Ha beletömöd a zsebébe az 5M-t, az szinte azonnal el fogja verni. Utána viszont már teljesíteni kell, mert különben kivágják, és lehet visszafizetni. Én azt gondolom, hogy ez egy elég jó motiváció.
A US Armyhoz , vagy a Marines-hoz is pelyhedző állú sügérek jelentkeznek. Gyakran csak azért, hogy legyen mit ennie, vagy hogy legyen aki kifizesse a tandiját.
Akik oda jelentkeznek, nem mind elhivatottságból teszik. Sokkal inkább kényszerből. Ennek ellenére még is katona lesz belőlük....

Természetesen 5 millió biztos megmozgatná sok ember fantáziáját.

De elég fizikai felmérő láttam ahol puszira írták be egyeseknek az eredményt.

Most tartalékos rendszerről beszélünk vagy hivatásosról?
Us army/marines?

Minden missziómban ahol kapus szolgálatot is adtam, koszovó/macedónia/Afganisztán, ürítettem le armys katona berettáját!
Mert sokan nem tudták, hogy kell!
Volt aki azzal védekezett neki az m16 a fegyvere!
De volt m4-et 3 ember együttesen ürített!
Sokszor kész bohózat volt.
Úgyhogy igen. Katona lesz belőlük. De sokszor milyen.

Az USA egy tömeghadsereget tart fent.
Magasszintű felszereléssel.
Irdatlan légierővel.
Nekünk ez soha nem lesz.
Ott belefér. Nálunk ekkora létszámnál nem.

Az ottani Nemzetigárdistáknál iraki és Afganisztán tapasztalatok alapján megemelték a kiképzési időt.

Saját véleményem pénzen lelkesedés nem vehetsz.
Követelményszint? Még a ht/szerződéses szintén sincs meg.
Nézz meg egy erönléti felmérő szintet.
Amire krisss elmondta az újaknak nem is kell megfelelni, és azt a vicc kategóriát sem tudja a nagy többség teljesíteni. o_O

Nem kötekszem, mondtam nem tudom a jó megoldást.
De ezt nem tartom annak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 393
120 655
113
Errefelé úgytuggyák, hogyaszondja: tóvám, vátmó, bts.
votmaren.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 535
46 516
113
(Off. CSOK zsákutca, látszatintézkedés, GYk ha nincsenek már millioid a bankba, világvégen vehetsz egy Kádár -kockát, jobb esetben olyan helyen, ahol hét- és napközben talán van óránként busz. Erre csak szülni kell három gyereket, összekötzve kb két évtizedre. Ha csak egy jobb állás miatt költöznél közbe már szopóágon vagy a családoddal együtt. stb)
Nyilván azért viszik, mint a cukrot!
Mert zsákutca....jah! :D
Nem barátom, a CSOK irgalmatlan nagy segítség minden olyan embernek, aki 2 vagy több gyereket akar.
Mellesleg téged már megint megtévesztettek! :p
Simán el lehet adni a CSOK-os ingatlant is!
Értem én, hogy neked "így rakták a zsebedbe", de néha lehetne annyi kritikai érzéked, hogy megfordítod a papírt, mert nagyon hülyén néz ki, ha "fordítva olvasod fel".
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 616
5 383
113
Nyilván azért viszik, mint a cukrot!
Mert zsákutca....jah! :D
Nem barátom, a CSOK irgalmatlan nagy segítség minden olyan embernek, aki 2 vagy több gyereket akar.
Mellesleg téged már megint megtévesztettek! :p
Simán el lehet adni a CSOK-os ingatlant is!
Értem én, hogy neked "így rakták a zsebedbe", de néha lehetne annyi kritikai érzéked, hogy megfordítod a papírt, mert nagyon hülyén néz ki, ha "fordítva olvasod fel".
Hagyd csak! Kivetel nélkül MINDENT kritizál ami kormányzati és mindenkinek be is szól hasonló séma szerint! Sajnos a modik támogatják ezt a módit...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 535
46 516
113
Természetesen 5 millió biztos megmozgatná sok ember fantáziáját.

De elég fizikai felmérő láttam ahol puszira írták be egyeseknek az eredményt.

Most tartalékos rendszerről beszélünk vagy hivatásosról?
Us army/marines?

Minden missziómban ahol kapus szolgálatot is adtam, koszovó/macedónia/Afganisztán, ürítettem le armys katona berettáját!
Mert sokan nem tudták, hogy kell!
Volt aki azzal védekezett neki az m16 a fegyvere!
De volt m4-et 3 ember együttesen ürített!
Sokszor kész bohózat volt.
Úgyhogy igen. Katona lesz belőlük. De sokszor milyen.

Az USA egy tömeghadsereget tart fent.
Magasszintű felszereléssel.
Irdatlan légierővel.
Nekünk ez soha nem lesz.
Ott belefér. Nálunk ekkora létszámnál nem.

Az ottani Nemzetigárdistáknál iraki és Afganisztán tapasztalatok alapján megemelték a kiképzési időt.

Saját véleményem pénzen lelkesedés nem vehetsz.
Követelményszint? Még a ht/szerződéses szintén sincs meg.
Nézz meg egy erönléti felmérő szintet.
Amire krisss elmondta az újaknak nem is kell megfelelni, és azt a vicc kategóriát sem tudja a nagy többség teljesíteni. o_O

Nem kötekszem, mondtam nem tudom a jó megoldást.
De ezt nem tartom annak.
Igazság szerint még csak lelkesednie sem kell egy tartalékosnak. Az állam szempontjából annyi a lényeg, hogy elvégezze a dolgát. A lelkesedés majd jön éles helyzetben. Aki meg már a kiképzés alatt lelkes, az meg szépen mehet szerződésesnek.
Azt is leírtam, hogy azzal ha bevezetik ezt az aláírasi bónusz rendszert (ezt simán a hivatásosoknak és a szerződéseseknek is be lehetne vezetni) mindenki sokkal motiváltabb lesz, hogy teljesítse a szinteket.
Jelenleg leszarják a szinteket.
Én pl. kizárólag külsős alakulatoktól érkezőkkel csináltatnám a felmérőket.
Csakhát jelenleg a Honvédség van kényszerhelyzetben. Talán ez ezzel megváltozhat.

De bevallom nem magamtól találtam ki az alapötletet. :rolleyes::p
A National Guard 20.000 USD ad minden jelentkezőnek.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 596
8 213
113

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 000
7 149
113
Magyar-lengyel együttműködés
de bepöccentek ezek a kommentekben
 
  • Vicces
Reactions: Nero von Schwartz