A gond az,hogy a nehéz dd csak egy súlymegjelölés.Nem határozza meg,hogy milyen fajta dd.Csak azt,hogy ez az akármiféle dd a fajtáján belül a nehezebb eszközökkel van felszerelve.Mi esetünkben azt,hogy a HIFV Lynx lesz az alapjárműve,és nem mondjuk BMP-1esekkel,amik a GYHJ kategóriában ma már könnyűnek számit.
Illetve e idétlen NATO kategorizálásban még ennyit sem.Csak annyit,hogy lánctalpas az alapjárműve.Lehet az akár kikonzervált M113 lövészszállitókkal is felszerelve,nem igazán határoz meg semmiféle harcértéket.
Viszont az,hogy egy dd gépesitett,avagy vegyes,illetve páncélos,már jelentős harcérték és harcászati alkalmazhatósági különbbséget takar.
A mi dd-unk egy még kitudja pontosan milyen gépesitett dd lesz.Ez meg is határozza összfegyvernemi harcászatban a helyét és szerepét.Azt pedig már leirtam.Semmi köze nincs ennek a lándzsa hegye meg szablya éle dumához.Egyszerű harcászati gyakorlat,ami már a II.vh-ban kialakult.
Szóval az az első,hogy önmagában a nehéz dd megjelölés az égadta egy világon semmit nem jelent harcérték szempontjábol.
Ez egy gépesitett dd lesz.Ez a harcászatilag fontos jellemzése alapvetően.Kiegészitő jellemzése a súlykategória,hogy nehéz gép.dd.Jelzi,hogy nehéz lövész járművekkel van ellátva-de attol még mindig gépesitett dd.Harcászati szerepköre nem igazán változik összfegyvernemi harcban.Viszont igy jobb az állékonysága,de rosszabb a manőverezhetősége.Ütóerót viszont lényegesen nem befolyásolja.Azt a hk-k adják,abbol meg csak 1 zl lesz.