Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 973
123 626
113

molnibalage


"Ezeket tessék neki mind megírni. "

A T-64-s videó készítőjének írtam. Annak se volt semmi értelme azon kívül, hogy próbálta védeni a védhetetlent.
Amikor hoztam neki ábrákat és mellé a valós képeket akkor közölte, hogy ezeket ő nem tudja értelmezni.
Olyan beszólások mellet, hogy:
Az üvegszálas bakelit az USA anyag így a szovjetek nem használták
Ülve, kézzel is lehet tölteni egy 125 mm-s ágyút! Szóval nem indokolt az automata töltő (A hogyanra nem érkezett válasz.)
Ha valamiből 600+ db-ot gyártanak az nem sorozat gyártás hanem prototípus.
Nem lehet 600 mm egy pácél vastagság mert nem fér el tőle a harckocsi személyzete!
"Ha a szuper-páncél effektív védelme kisebb, mint azonos vastagságú homogén acél, akkor utóbbit használták volna."
Szerinte 500 HB-s acél nem létezhet.

Szerinted van értelme annak, hogy erre időt szánjon bárki az életéből? Mert szerintem nincs...
Annyit tudtam neki segíteni, hogy a hozzászólásomban adtam neki linket a T-72/80-ról szóló részletes leírásokhoz.
Remélhetőleg ha videót készít majd ezen típusokról akkor a hasznára lesznek majd.
Na ezért nem nézek véletlenül sem magyar youtube videókat.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Na ezért nem nézek véletlenül sem magyar youtube videókat.
Attól függ, haditechben nem nagyon futottam még bele jóba, de más területeken vannak. Csak a magyar nyelvű youtube nem kifejezetten nagy, így megélni nem lehet minőségi videókból, csak top népszerű témákban.
Így itt is inkább csak lelkes amatőrök jelennek meg, ott meg sajnos ember függő.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Töltényűr térfogat csak angolul chamber a neve ami meg kamra ha konyhanyelven fordítasz.

Ha valaki nem tudja, hogy mi a chamber szakmai magyar megfelelője, és még utánanézni sem hajlandó, de cikket ír róla, akkor azon nem lehet segíteni.

Továbbá gyanakodom, hogy angolul mondták neki, hogy 15 liter (fifteen liter), ő meg félrehallotta (50 liter, vagyis fifty liter), de még az sem tűnik fel neki, hogy logikusan végiggondolva az 5x nagyobb térfogatból csak 50%-al nagyobb energiát hoznak ki? Pedig ha a térfogat 10 és 15 liter, akkor hirtelen helyreáll a rend, érthető lesz, hogy lett 50%-al több energia az 50%-al nagyobb töltényűr térfogatból.

Nem kell mentegetni a fazont, simán igénytelen fércművet karistolt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Ha valaki nem tudja, hogy mi a chamber szakmai magyar megfelelője, és még utánanézni sem hajlandó, de cikket ír róla, akkor azon nem lehet segíteni.

Továbbá gyanakodom, hogy angolul mondták neki, hogy 15 liter (fifteen liter), ő meg félrehallotta (50 liter, vagyis fifty liter), de még az sem tűnik fel neki, hogy logikusan végiggondolva az 5x nagyobb térfogatból csak 50%-al nagyobb energiát hoznak ki? Pedig ha a térfogat 10 és 15 liter, akkor hirtelen helyreáll a rend, érthető lesz, hogy lett 50%-al több energia az 50%-al nagyobb töltényűr térfogatból.

Nem kell mentegetni a fazont, simán igénytelen fércművet karistolt.
Nem akartam mentegetni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 789
113
More on Rheinmetall tank guns and ammunition evolution...

Rheinmetall-MBT-Gun_02.jpg


Rheinmetall-MBT-Gun_06.jpg
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 020
113