A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 220
67 137
113
Az MGS (mobile gun system) nem tüzérség, nem ATGM, nem aknavető.Az MGS egy gyengített harckocsiágyúval felfegyverzett valamilyen jármű. Ne keverd a szezont a fazonnal. Amúgy a berakott akanvető sem tüzér hanem gyalogsági fegyver...
B2 Centauro már teljes értékű ágyút használ. Hitfack MK II torony, régóta mondogatom. :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 536
46 520
113
B2 Centauro már teljes értékű ágyút használ. Hitfack MK II torony, régóta mondogatom. :D
Jaja, csak azt felejtitek el, hogy a sikeres kerekes tűztámogató járművek mind saját platformot kaptak. Nem az eredeti gyalogsági szállítóra teszik fel őket. Vagy módosítják, vagy már eleve teljesen új testet terveznek neki. (pl. a japánok)
Egyszerűen túl magasépítésű a gyalogsági verzió ahhoz, hogy stabil maradjon egy rohadt nehéz toronnyal. Ez csak hatványozottan igaz, ha nagynyomású ágyút pakolnak fel rá.

Nekem alapvetően nem borsódzik tőle a hátam, de ennek azonban van egy feltétele. Én csak olyannal állnék szóba, amelyik képes atgm-et indítani a csőből.
Ebben az esetben pedig szerintem elég rájuk a 105mm-es ágyú. Kevesebb vele a gond. Használható mennyiségű lőszert vihet magával, és amire nem elegendő egy teljes értékű 105-ös páncéltörő lövedék, arra meg ott a csőből indítható top attack Lahat.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Aladeen

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 220
67 137
113
Jaja, csak azt felejtitek el, hogy a sikeres kerekes tűztámogató járművek mind saját platformot kaptak. Nem az eredeti gyalogsági szállítóra teszik fel őket. Vagy módosítják
Mi is zárná ki pont ebben az esetben a dolgot? :rolleyes: Nem mintha nem inkább tankot (vagy méginkább rohamlöveggé konvertált tankot) használnék tűztámogatónak. Neeem, nem buta dobozt, páncéltoronnyal, forgathatót, extra páncéllal tűzvezetőrendszerrel, meg rövid 155 mm-es csővel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 542
77 345
113
Mai játékunk következik.
Mindenki számolja össze, hogy hány "szabad" lövész katona van a képen ( "szabad" az akinek nem kell kollektív fegyver kiszolgálásával foglalkoznia).
received-252928766325269.webp
 
K

kamm

Guest
Mai játékunk következik.
Mindenki számolja össze, hogy hány "szabad" lövész katona van a képen ( "szabad" az akinek nem kell kollektív fegyver kiszolgálásával foglalkoznia).
received-252928766325269.webp
off

Ez amúgy mi ez a hülye divat? Ennyire ráér mindenki...?
Ez majdnem annyira ostoba, mint a valami csumpi zenere tancra perdulo noverek és hasonlók (bár nem, mert azokat legalább valahol megértem, ritka nyomasztó szar évük volt.)

/off
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 397
120 678
113
off

Ez amúgy mi ez a hülye divat? Ennyire ráér mindenki...?
Ez majdnem annyira ostoba, mint a valami csumpi zenere tancra perdulo noverek és hasonlók (bár nem, mert azokat legalább valahol megértem, ritka nyomasztó szar évük volt.)

/off
Tavalyi divat konkrétan kb minden haderő letolta. (még oroszt is láttam valamerre)
De legalább nektek informatív hogy mit kell betömni egy harcjárműbe
 
K

kamm

Guest
Tavalyi divat konkrétan kb minden haderő letolta. (még oroszt is láttam valamerre)
Jézusom. Szóval ez is ilyen SM óvoda... en ehhez túl oreg vagyok.
De legalább nektek informatív hogy mit kell betömni egy harcjárműbe
:D Ez igaz, bár pont a BTRt szerintem kb sejtettük. Az ismeretlen majd az uj rendszerek lesznek, azokba már nehezebben tippelnem meg...
 
H

Hummen23

Guest
Ha már lesz robbanóanyag gyárunk, akkor lesz kézigránát gyártás is?
Tudom, hogy eddig szó sem esett róla nyílvánosan, de adja magát a dolog.
A kézigránátoknak van valami fejlesztési iránya a nagyvilágban? Vagy ki van maxolva a konstrukció, és már nem szükséges /lehetséges a további reszelgetése?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 397
120 678
113
Ha már lesz robbanóanyag gyárunk, akkor lesz kézigránát gyártás is?
Tudom, hogy eddig szó sem esett róla nyílvánosan, de adja magát a dolog.
A kézigránátoknak van valami fejlesztési iránya a nagyvilágban? Vagy ki van maxolva a konstrukció, és már nem szükséges /lehetséges a további reszelgetése?
Eddig is gyártottunk kézigránátot.

Az amerikaiak csináltak most olyat hogy össze lehet tekerni több gránátot is. Ez ami újabbnak számít.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 507
5 069
113
Az amerikaiak csináltak most olyat hogy össze lehet tekerni több gránátot is. Ez ami újabbnak számít.
Új? Én ilyet dobtam 1985 -ben. :D

Ez nem biztos hogy pont ugyanaz, de nagyon hasonlít.

"A fejrész felső része menetes, alsó részén pedig ugyanilyen méretű anyamenettel van ellátva, így több fejrész összecsavarásával úgynevezett nyújtott töltet készíthető"

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 536
46 520
113
Eddig is gyártottunk kézigránátot.

Az amerikaiak csináltak most olyat hogy össze lehet tekerni több gránátot is. Ez ami újabbnak számít.
Nekem azért lennének még ötleteim!
Elektronikus - rádiós táv - gyújtású?
Nem - csak - időzített gyújtással kell felszerelni, hanem egy rádiós távirányítóval is.
Ezzel el lehet távolról dönteni, hogy hol, és mikor robbanjon.
  • még a levegőben
  • vagy már csak a fedezék mögé beesve
  • de így visszadobni sem nagyon lehetne

Az árán nem igazán változtatna.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 542
77 345
113
Annyit segítek, hogy az alsó 3 mellett páncélos fejvédő van, tehát ők a jármű személyzete.
Bár elképzelhető, hogy az alsó 3-ból a jobb szélső kiszenvedi magát a BTR-ből.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby