A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Én is ettől félek azért javasoltam a Leo2A7 a németek valószínű rugalmasabban ezen a téren, látva milyen videókat raknak ki a netre...
Érdekes a BW a Pumáról is tök jó meg látványos videókat tud kirakni! Itt miért nem lehet ilyet??? Már rég el kellett volna kezdeni! Most meg lesz már mit mutogatni! Ha meg akarjuk szólítani a fiatalokat akkor ezzel lehet! Kit érdkel, hogy Lojális Benkő T az időseknek tart előadást Szolnokon! Az is fontos, de na!
 
W

Wilson

Guest
A Puma IFV gyártásról is egy csomó videó van a neten, pedig elvileg az is német csúcstechnika...

Itt egy RM marketing manager magyarázza a dolgokat a gyárban kicsit gagyi angolsággal:

Jaja erről beszélek és ha részben a németekre bíznánk a dolgot biztos össze lehetne hozni egy jó anyagot a magyar Leókról...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 815
36 033
113
Jaja erről beszélek és ha részben a németekre bíznánk a dolgot biztos össze lehetne hozni egy jó anyagot a magyar Leókról...
Szerintem a németek mindenről forgatnak videót ami náluk készül. Az más kérdés, hogy összevágnak-e majd belőle valamit vagy a paranoiás HM jóváhagyja-e magyar vonatkozású anyagok közzé tételét...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Wilson
W

Wilson

Guest
Érdekes a BW a Pumáról is tök jó meg látványos videókat tud kirakni! Itt miért nem lehet ilyet??? Már rég el kellett volna kezdeni! Most meg lesz már mit mutogatni! Ha meg akarjuk szólítani a fiatalokat akkor ezzel lehet! Kit érdkel, hogy Lojális Benkő T az időseknek tart előadást Szolnokon! Az is fontos, de na!
Isten bizony ha a migráns öt percek helyett a belinkelt orosz videóhoz hasonló színvonalú magyar videókat nyomnának pl a Lynxről v a Leókról akkor nem kapcsolnék el a köztévéről egy futballmecs szünetében:):)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Isten bizony ha a migráns öt percek helyett a belinkelt orosz videóhoz hasonló színvonalú magyar videókat nyomnának pl a Lynxről v a Leókról akkor nem kapcsolnék el a köztévéről egy futballmecs szünetében:):)
Igen! Meg kellene végre egy arc a HM-nek akire figyelnek! Akit be lehet öltöztetni és megmutat mindent milyen fasza is egy pzh2000-el rommá lőni egy tábori budit! Ez kellene! A Cseheknél az RM gyárról is vannak videók....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Wilson

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 815
36 033
113
Isten bizony ha a migráns öt percek helyett a belinkelt orosz videóhoz hasonló színvonalú magyar videókat nyomnának pl a Lynxről v a Leókról akkor nem kapcsolnék el a köztévéről egy futballmecs szünetében:):)
Off
Igen, de Mari néni a migránsoktól akar rettegni - őt nem érdeklik a tankok. A végén még összekeveri és a tankokkal érkező migránsoktól fog rettegni - ezt meg már nem bírná a "pészmékere".
On
 
W

Wilson

Guest
Szerintem a németek mindenről forgatnak videót ami náluk készül. Az más kérdés, hogy összevágnak-e majd belőle valamit vagy a paranoiás HM jóváhagyja-e magyar vonatkozású anyagok közzé tételét...
Ok persze, de ha megnézted az orosz videót arról azonnal lerí,hogy az egy profi jól átgondolt munka telitalálat zenével, de mégsem mutatnak be semmilyen katonai titkot.Nekünk is legalább egy ilyen szintet kellene hozni, vagy nincs értelme hozzáfogni
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Kedves @Green Leader!!!

Ajánlom figyelmedbe ezt az orosz videót...


Mivel állandóan arról van szó, hogy magyar haderőfejlesztésről illetve a magyar Honvédségről a széles nagyközönség felé minél pozitívabb képet kell kialakítani, ha legközelebb "meetingeltek"
M.G-l :) nyugodtan mutasd meg neki ezt a videót, ha Grísáék a T-73B3-l ilyen színvonalas anyagot tudnak összehozni,akkor szerintem mi is tudunk legalább ilyen promócíót összehozni.A Leo2A7HU ideális alany lenne erre, persze ehhez egyeztetni kellene a krautokkal is.De szerintem egy ilyen videóval sok embert el lehetne érni....
Remek video, segített eldönteni mit NE vegyen az ember...
 
W

Wilson

Guest
Off
Igen, de Mari néni a migránsoktól akar rettegni - őt nem érdeklik a tankok. A végén még összekeveri és a tankokkal érkező migránsoktól fog rettegni - ezt meg már nem bírná a "pészmékere".
On
A köztévés hasonlatot poénból mondtam, az ilyen videóknak az igazi terepe a közösségi oldalak a videó megosztó oldalak magyarul az internet lenne de a kormányoldalnak is jó pár olyan tv csatornája van ahol nyugodtan le lehetne (minél többször) adni ezeket a promóciós anyagokat..
 
  • Tetszik
Reactions: honved

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 378
113
Nem lesznek ilyen videók hiszen itt minden titkos!!! Gondolj bele....RM gyár?! Magyar Lynx csupaszon? Elektronika? Belső tér? Ugyan már! Nem lesz semmi ilyen videó! Sajnos:(

Én is ettől félek
Megnyugodhattok, akkor is kelleni fog a humán hozzá mint annyi minden máshoz. Lesz elég reklámfilm meg videó,...meg propi ha valakinek igy jobban tetszik.
Cseh beszállitói videó a napokból,...a többit meg @Terminator vagy @Bálint linkelte azt hiszem:
Tele leszünk ilyenekkel,...a gyártósorról is. No para.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Venom85
W

Wilson

Guest
Remek video, segített eldönteni mit NE vegyen az ember...
Tedd félre az ellenérzésedet a 72-l, szemben ha csak a videó kivitelezését nézed akkor láthatod, hogy az oroszok rém egyszerű eszközökkel mindenféle számítógépes animációs fasz...ág nélkül nagyon profi színvonalat hoztak.Nekünk sem kellene feltalálni a melegvizet, és nekünk is hasonlóan egyszerű eszközöket kellene használnunk, és ez a legfőbb szempont .Egy profi csapatot kellene megbízni egy ilyen videó elkészítésével, és nem valami Szittya BT-t vagy valami hasonló Mek Elek társaságot.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and dudi
W

Wilson

Guest
Megnyugodhattok, akkor is kelleni fog a humán hozzá mint annyi minden máshoz. Lesz elég reklámfilm meg videó,...meg propi ha valakinek igy jobban tetszik.
Cseh beszállitói videó a napokból,...a többit meg @Terminator vagy @Bálint linkelte azt hiszem:
Tele leszünk ilyenekkel,...a gyártósorról is. No para.
Ok de nem ilyen videókkal lehet az emberek figyelmét felkelteni, hanem olyan színvonalú videókkal amit pl az oroszok csináltak a T-72B3-k gyártásáról...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 378
113
Ok de nem ilyen videókkal lehet az emberek figyelmét felkelteni, hanem olyan színvonalú videókkal amit pl az oroszok csináltak a T-72B3-k gyártásáról...
Ha megnézed mi minden "nyilvános szereplése" van a honvédségnek az utóbbi időkben, nyilt és családi napok, bemutatók, táborok ill. az internetes felületeken, rádiókban az interjúk stb. látszik, hogy próbálják nyomni a hétköznapi ember felé a dolgokat - a maguk módján persze.
Csak eljön a megfelelő operatőr egyszer és szabadabb kezet is kap,...bár szerintem az utóbbi időben -lásd szolnoki videó- kezdenek ráérezni arra, hogyan is kellene ezt csinálni.
Én optimista vagyok, fell kell nőni ezekhez a dolgokhoz is, az pedig, hogy milyenek a civil visszajelzések a katonák felé azt talán @krisss tudná elmondani.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Tedd félre az ellenérzésedet a 72-l, szemben ha csak a videó kivitelezését nézed akkor láthatod, hogy az oroszok rém egyszerű eszközökkel mindenféle számítógépes animációs fasz...ág nélkül nagyon profi színvonalat hoztak.Nekünk sem kellene feltalálni a melegvizet, és nekünk is hasonlóan egyszerű eszközöket kellene használnunk, és ez a legfőbb szempont .Egy profi csapatot kellene megbízni egy ilyen videó elkészítésével, és nem valami Szittya BT-t vagy valami hasonló Mek Elek társaságot.
nézd, gondolom a sötétre vett kép fő oka egyetlen lehetett : ne látszódjon, mennyire lepattant a helyszín. ...
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 188
8 025
113
Na ennél a szónál, hogy nem szakadt a nyakába a stúdió nem is értem :D
Még az átkosból van valahol valamelyik dobozban a padláson két könyvem, az amerikai és az angol tisztről. Na, az kiszámítható életpálya volt (akkor, de gondolom ma is). Ki, mikor, milyen feltételek mellett, milyen beosztást és rendfokozatot kap(hat), mikor nyugdíjazzák. És akkoriban olvastam a szovjet rendszerről, ami egy bizonyos szintig (az öreg marsallok nem mindig mentek nyugdíjba) ugyanígy működött. Például, ha egy főtörzs nem teljesítette az előírt követelményeket, akkor repült a Vörös Hadseregből.
 
W

Wilson

Guest
Ha megnézed mi minden "nyilvános szereplése" van a honvédségnek az utóbbi időkben, nyilt és családi napok, bemutatók, táborok ill. az internetes felületeken, rádiókban az interjúk stb. látszik, hogy próbálják nyomni a hétköznapi ember felé a dolgokat - a maguk módján persze.
Csak eljön a megfelelő operatőr egyszer és szabadabb kezet is kap,...bár szerintem az utóbbi időben -lásd szolnoki videó- kezdenek ráérezni arra, hogyan is kellene ezt csinálni.
Én optimista vagyok, fell kell nőni ezekhez a dolgokhoz is, az pedig, hogy milyenek a civil visszajelzések a katonák felé azt talán @krisss tudná elmondani.
Nézd nekem is az egyik kedvenc állatok a reményhal mivel nagyon kitartó egy állat, de már jó pár olyan dolgot láttam kies hazánkban amikor minden adva volt, ahhoz, hogy jól csináljuk a dolgot ,aztán a dilettáns és jól ismert "jól van az úgy" hozzáállás miatt egy förtelem lett a végeredmény.

Itt is azt látom, hogy a bénázás megy, ahogy @Venom85 is írtam már el kellett volna kezdeni egy jól felépített média kampányt ahol a cél a társadalom többségének a megszólítása és nem kellenek hozzá sem kormánybiztosok sem tárca nélküli miniszterek hanem csak hozzáértő emberek, a pénz a paripa, a fegyver meg van hozzá már csak a szemléletet kellene változtatni...
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and Venom85
W

Wilson

Guest
nézd, gondolom a sötétre vett kép fő oka egyetlen lehetett : ne látszódjon, mennyire lepattant a helyszín. ...
Milyen legyen egy harckocsi modernizáló üzem? A falaira felfestett szivárványokkal hangulatosabb lenne?:) Amúgy az orosz vasakhoz (T-72) ennél jobb helyszín nincs..Ebben az orosz videóban többek között az a jó,hogy nem akarja többnek mutatni a dolgokat mint amilyenek...
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Nézd nekem is az egyik kedvenc állatok a reményhal mivel nagyon kitartó egy állat, de már jó pár olyan dolgot láttam kies hazánkban amikor minden adva volt, ahhoz, hogy jól csináljuk a dolgot ,aztán a dilettáns és jól ismert "jól van az úgy" hozzáállás miatt egy förtelem lett a végeredmény.

Itt is azt látom, hogy a bénázás megy, ahogy @Venom85 is írtam már el kellett volna kezdeni egy jól felépített média kampányt ahol a cél a társadalom többségének a megszólítása és nem kellenek hozzá sem kormánybiztosok sem tárca nélküli miniszterek hanem csak hozzáértő emberek, a pénz a paripa, a fegyver meg van hozzá már csak a szemléletet kellene változtatni...
Adj 2-3 tinédzsernek kamerát meg egy laptoopt a kezébe és megcsinálja! Nem atomfizika!
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson