[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Maga a cikk egy roppant érdekes felvetés, de magánál a cikkben elhangzottaknál sokkal fontosabb a három hivatkozás:

Kérdéseim:
  • ez az indokolás/hivatkozás tipikusan "forradalmi" indokolás, amolyan rohanjuk le a téli palotát jellegű, mivel legálisan nem tudok mit kezdeni az ellenféllel (csak zárójelben jegyzem meg, hogy 1989 után a nem MSZP-SZDSZ körökben elég sokszor elhangzott utólag fejvakarva, hogy ott volt a lehetőség, tetszettek volna forradalmat csinálni 1989-ben, de csak egy szűk kör gondolta ezt komolyan is ... mindenki inkább maradt a legalitás talaján, most ezt a vonalat készülünk átlépni, ami mondhatni a kormány-ellenzék konfliktust eszkalálni fogja, egy új szintre emeli)
  • ha az ellenzék ezen az úton halad a hatalom megszerzéséért, akkor mi várható a hatalmat megtartani szándékozótól?( vajon mi fér bele az alkotmányos rend elleni szervezkedés kategóriába?)
Már most a Btk-ba ütközik ez a szervezkedés. Szóval semmi jó nem várható, mert a hatóságok aszisztálnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and enzo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 971
113
"A magyarok "számos értékéről" beszélt Ferenc pápa a Szlovákiából a Vatikánba visszatartó repülőúton az őt kísérő újságírókkal folytatott kötetlen beszélgetésen, melyen beszámolt a budapesti találkozókról, hangsúlyozta az oltakozás fontosságát, és érintette az egyház álláspontját is a melegházasságokról.
..
Ferenc pápa kifejtette, hogy megérintette őt a magyarok mély ökumenikus szellemisége. Félreértésnek nevezte, hogy egyesek szemére vetették a budapesti látogatás rövidségét.
..
Az Áder Jánossal és Orbán Viktorral folytatott találkozóról elmondta, hogy kiemelten beszéltek a környezetvédelemről: "kalapot emelek a magyarok ökológiai tudatossága előtt".
..
Témaként szerepeltek a magyar családvédelmi intézkedések is. Hangsúlyozta, hogy a szerinte "elég hosszú" beszélgetésen a migrációról nem esett szó."
Okologiai tudatossag? Ez fontos tenyezo a katolikus atyauristen szamara?
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and Filter

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
"A magyarok "számos értékéről" beszélt Ferenc pápa a Szlovákiából a Vatikánba visszatartó repülőúton az őt kísérő újságírókkal folytatott kötetlen beszélgetésen, melyen beszámolt a budapesti találkozókról, hangsúlyozta az oltakozás fontosságát, és érintette az egyház álláspontját is a melegházasságokról.
..
Ferenc pápa kifejtette, hogy megérintette őt a magyarok mély ökumenikus szellemisége. Félreértésnek nevezte, hogy egyesek szemére vetették a budapesti látogatás rövidségét.
..
Az Áder Jánossal és Orbán Viktorral folytatott találkozóról elmondta, hogy kiemelten beszéltek a környezetvédelemről: "kalapot emelek a magyarok ökológiai tudatossága előtt".
..
Témaként szerepeltek a magyar családvédelmi intézkedések is. Hangsúlyozta, hogy a szerinte "elég hosszú" beszélgetésen a migrációról nem esett szó."
A mennyekben ezek szerint magyarul beszélnek. Nem én mondom, hanem Ferenc pápa!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Megvizsgaljuk hogy jovore el tudok e jonni Romabol... Maradjon otthon, kb olyan messze van mint Szekelyfold.
Mi az hogy Szlovakiaba tervezte? Az Eucharisztikus vilagkongresszuson ha nincs ott a papa akkor ki legyen ott? A mekkai fomufti? Ugy latom a papanak sincs igenye a keresztenyseg megerositesere, el is fog bukni a muszlim /liberalis sodrasban. De akkor kinek lesz majd a papaja, mert szukseg nem lesz erre a kivetelezett posztra az fix. Ez csak egy labmoso fiu, nem papa.
Nem szokott mindig ott lenni, az 1938-ason se volt, ha jól tudom, de valami olyanra emlékszem, hogy 20-on valahány éve nem volt jelen a pápa.
Tavaly volt a magyaroknál a csíksomlyói búcsún (de ugye a romániai katolikusok döntő többsége magyar), idén eljött ide is, meg ment felvidékre is. Pedig magyarországi útja nem volt betervezve. Na most abban a világban, mikor egy szakember már egy évre előre vállalja fel a munkát (és már sokan annak is kezet csókolnának), és ha tudja valaki, hogy micsoda szervezés kell hozzá, az a helyén és értékén kezeli, hogy elérték, hogy legalább fél napot itt legyen a pápa.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 971
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 347
113
Megvizsgaljuk hogy jovore el tudok e jonni Romabol... Maradjon otthon, kb olyan messze van mint Szekelyfold.
Mi az hogy Szlovakiaba tervezte? Az Eucharisztikus vilagkongresszuson ha nincs ott a papa akkor ki legyen ott? A mekkai fomufti? Ugy latom a papanak sincs igenye a keresztenyseg megerositesere, el is fog bukni a muszlim /liberalis sodrasban. De akkor kinek lesz majd a papaja, mert szukseg nem lesz erre a kivetelezett posztra az fix. Ez csak egy labmoso fiu, nem papa.
már sokan megmondták hogy ez lessz az utolsópápa az ellenpápa. (lessznek még kik viselik a címet de semmi súlyuk nem lessz.) le van ez már rég tervezve nem újkeletü... Róma birodalmának ezen reinkarnációjának vége. egyszerűen nem alkalmas tovább a "római birodalom" befojási övezet viszonylagos urralmára sem nem hogy irányítására. A kérdés hogy mivé alakul át? félő hogy a capitólium szerepét újra a pénzügyi elit veszi át... ami most veszéyes lenne hisz a lapokat ők már réges rég leosztották egymás között...
egy biztos nem tartományi küldöttek lessznek arra ott az eu meg az usa (meg a fél demokratikus keresztény világ hasonló elven működik(sőt)

leet mondani hoyg hülyeség a pénzügyi elit mert nem létezik a folytonossága is hülyeség... de bele kell gondolni hogy a király családok pl mik is vóltak és ki kerülhetett oda be. (mert aki erővel csupán az gyorsan kipöckölődött... a is egy társaság vólt.) elcseszték legyengültek váltás történt mert kiengedték a kezükből a hatalmat a klubbon kívülieknek.)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Okologiai tudatossag? Ez fontos tenyezo a katolikus atyauristen szamara?
Igen, a keresztyén/keresztény egyházban a teremtett világ védelme fontos. Ezt nevezhetjük ökológiai tudatosságnak is. Ennek egy része a környezetvédelem is.
„Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék egy almafát.” -Luther
 
  • Tetszik
Reactions: hete

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 971
113
Nem szokott mindig ott lenni, az 1938-ason se volt, ha jól tudom, de valami olyanra emlékszem, hogy 20-on valahány éve nem volt jelen a pápa.
Tavaly volt a magyaroknál a csíksomlyói búcsún (de ugye a romániai katolikusok döntő többsége magyar), idén eljött ide is, meg ment felvidékre is. Pedig magyarországi útja nem volt betervezve. Na most abban a világban, mikor egy szakember már egy évre előre vállalja fel a munkát (és már sokan annak is kezet csókolnának), és ha tudja valaki, hogy micsoda szervezés kell hozzá, az a helyén és értékén kezeli, hogy elérték, hogy legalább fél napot itt legyen a pápa.
Csiksomlyon nem hozzank jott hanem a romanokhoz, ennek fingja nincs rola hogy akikkel ott talalkozott azok nem romanok hanem magyarok. Nem is erdekli szerintem, elment, integetett, mondott egy imat es vigyorogva tavozott. Most beugrott egy haknira utkozben Pestre, de nem ide keszult, hanem a felvideki ciganyokhoz akik Szlovakiaban elnek. Hat nem tudom, de ha a katolikus egyhazfonek, egy viszonylag nagy katolikus kongresszus nem ingere, nem tervezi be joval korabban maganak (megiscsak o a sztarvendeg) akkor minek higyjen meg tartson ki vallasa mellet egy ember?
Ez igy buko lesz jovoben.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 347
113
A nyugati világra igen jellemző ez a fajta hierarchizmus hogy pár család irányítja kb az egésszet de ez a pár család közül nagyon ritkán kerül valamelyik (ugymond a többi felett uralkodóvá) inkább egymás marásamajd egymás szövetségese hogy aztán újra marjk egymást a divat. viszonylag folyamatos hol lassabb hol gyorsabb vérfrissülés mellett (ami a klubb tagokat érinti családokat.( dinasztiák hogy idegen szóval érthetöbbé válljon)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 971
113
Igen, a keresztyén/keresztény egyházban a teremtett világ védelme fontos. Ezt nevezhetjük ökológiai tudatosságnak is. Ennek egy része a környezetvédelem is.
„Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék egy almafát.” -Luther
Nem hiszem hogy Lutherra gondolt, es azt sem hogy ez volna pillanatnyilag a legfontosabb emlitesre melto dolog. Meg ha Nemetorszagban jart volna... no de mit szolt akkor a putris allapotokhoz a szlovak romatelepeken?
Most ennek tenyleg ez a legnagyobb gondja? Szerintem beszelt Aderrel es abbol valami megmaradt a ven fejeben, megis mit tudja ez mi mit tudatoskodunk itt a kornyezetvedelem jegyeben? Mi lett ebbol, Greta Thunderg?
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 998
13 303
113
Nem tudom mi az az RTVS, de lefordithatnad, tudod itt olnek egy egy orosz vagy kinai nyelvu poszt miatt. Raadasul ti is tudtok magyarul ott fentebb, szoval semmi akadalya.
Ja ezért is eredetileg nem próbaltam berakni, míg ki nem volt kovetelve azzal, hogy nálatok lent sokan tudnak oroszul, ezért semmi akadálya (pedig nagyon nem ugyan az :rolleyes: ) . :oops: Ime tehát a pápa szavai:
"A magyar elnoknek csak ilyen rovid látogatást igértem, de fontolgatom, hogy jovo évben hoszabb idore mennék oda. Orbán Viktor miniszterelnokkel nagyon nyugot beszélgetésunk volt, a magyar politikusok hoszasan magyarázták nekem a torvényt, ami kontroverziókat okoz kulfoldon. Mindig amikor a múltban az egyház kiált egy ugy mellet és ezt nem pasztorációval tette, politikai szintre csúszot. Mit tehát kellene tenni egy pástornak? Legyen pásztor!"
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Angliai magyarok, megdőlt a "Londonban a 300 ezer magyar él" mítosza.
---
"Március végéig 140 460 magyar nemzetiségű ember kért tartós letelepedési engedélyt az Egyesült Királyságban, ez újabb 9340 regisztrációt jelent az első negyedévben – derül ki a brit belügyminisztérium (Home Office) csütörtökön megjelent adataiból."
..
brexitreg210527egy-455880.jpg
"A brit belügyminisztérium csütörtökön ismertetett friss adatai szerint a kérvényezési határidő június végi lejárta óta is több mint százezer - augusztus végéig több mint 6 millió - EU-állampolgár folyamodott tartós nagy-britanniai letelepedési engedélyért. A felülvizsgált csütörtöki adatsor szerint meghaladja a 155 ezret azoknak a magyaroknak a száma, akik a június 30-i határidőig benyújtották letelepedési kérvényüket a brit belügyi tárcához."
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and laiki

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Csiksomlyon nem hozzank jott hanem a romanokhoz, ennek fingja nincs rola hogy akikkel ott talalkozott azok nem romanok hanem magyarok. Nem is erdekli szerintem, elment, integetett, mondott egy imat es vigyorogva tavozott. Most beugrott egy haknira utkozben Pestre, de nem ide keszult, hanem a felvideki ciganyokhoz akik Szlovakiaban elnek. Hat nem tudom, de ha a katolikus egyhazfonek, egy viszonylag nagy katolikus kongresszus nem ingere, nem tervezi be joval korabban maganak (megiscsak o a sztarvendeg) akkor minek higyjen meg tartson ki vallasa mellet egy ember?
Ez igy buko lesz jovoben.
A katolikus hit és egyház szempontjából előbb katolikus az ember és utána ilyen vagy olyan nemzetiségű. És ez mindegy, hogy tetszik, vagy sem, de ez van.
Nem gondolnám, hogy a pápa tájékozatlan lenne, szerintem nagyon is jól tudja, főleg, hogy valószínűleg fel is van készítve, hogy hova, miért és kikhez megy.
Nem fő rendezvénye. Ez egy egyhetes, nagyszabású kongresszus az oltári szentség kapcsán, aminek mindig van valami aktuális témája. (Ugye a neve is az, hogy Eucharisztikus kongresszus.) És eddig sem voltak ott a pápák mindegyiken.
Szerintem nagyobb szó, de legalább akkor dolog egy fél napra elhívni BP-re, úgy, hogy nem volt betervezve, mint egy két-három évvel korábbi szervezéssel elmenni valahova.

Nem hiszem hogy Lutherra gondolt, es azt sem hogy ez volna pillanatnyilag a legfontosabb emlitesre melto dolog.
Nem, arra hoztam példának, hogy 500 éve is téma volt; még ha nem feltétlen mai értelemben és inkább a hitről és nem feltétlen a környezetvédelemről szól. De sosem állt távol. Meg senki nem mondta, hogy ez volt a legfontosabb említésre méltó. Szerintem ez csak onnan volt, hogy az újságírók sorra kérdezhettek tőle és ezt is kérdezték.
A környezet védelem, a teremtett világ védelme nem marxista, jakobinus ideológiák sajátja. Maximum csak rátelepedtek a témára.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Ja ezért is eredetileg nem próbaltam berakni, míg ki nem volt kovetelve azzal, hogy nálatok lent sokan tudnak oroszul, ezért semmi akadálya (pedig nagyon nem ugyan az :rolleyes: ) . :oops: Ime tehát a pápa szavai:
"A magyar elnoknek csak ilyen rovid látogatást igértem, de fontolgatom, hogy jovo évben hoszabb idore mennék oda. Orbán Viktor miniszterelnokkel nagyon nyugot beszélgetésunk volt, a magyar politikusok hoszasan magyarázták nekem a torvényt, ami kontroverziókat okoz kulfoldon. Mindig amikor a múltban az egyház kiált egy ugy mellet és ezt nem pasztorációval tette, politikai szintre csúszot. Mit tehát kellene tenni egy pástornak? Legyen pásztor!"
Általad felkonferálva:
Hazaúton a repuloben a pápa megerositette, hogy Orbán panaszodot neki az EU-s konfliktus miatt, de vélhetoen nem kapot tole olyan választ, amire számítot, mivel a pápa elutasítsa a keresténység politizálásra valo kihasználását. Szerintem pont azért volt most Mo-n csak pár órát. De ... állitolag azt is kijelentette, hogy a kovetkezo évben majd tobb idot fog tolteni Magyarországon. :cool:
Progressziv szövegértelmezési példák:
"...Orbán panaszkodott neki..." szerinted egyenlő ezzel: "Orbán Viktor miniszterelnokkel nagyon nyugot beszélgetésunk volt"
"...vélhetoen nem kapot tole olyan választ, amire számítot,..."
szerinted egyenlő ezzel: "Mit tehát kellene tenni egy pástornak? Legyen pásztor!"
"...Szerintem pont azért volt most Mo-n csak pár órát."
szerinted ez ebből következett: "A magyar elnoknek csak ilyen rovid látogatást igértem, de fontolgatom, hogy jovo évben hoszabb idore mennék oda."