[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
W

Wilson

Guest
Hát passz, nem tudom kit mennyire érdekelt ez a pápalátogatás. Éngem speciel semennyire.
Igen ezen én is elgondolkodtam, hogy vajon mekkora jelentősége van ma pl Magyarországon a pápa látogatásának, és ezzel nem szándékozok a lelkébe gázolni a katolikusoknak, hiszen ma már a pápaság a szó klasszikus értelmében már nem hatalmi tényező a korábbi korokkal ellentétben....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Igen ezen én is elgondolkodtam, hogy vajon mekkora jelentősége van ma pl Magyarországon a pápa látogatásának, és ezzel nem szándékozok a lelkébe gázolni a katolikusoknak, hiszen ma már a pápaság a szó klasszikus értelmében már nem hatalmi tényező a korábbi korokkal ellentétben....
Nem vagyok kárhozatos bálványimádó; de azt kell mondanom, hogy nagy jelentősége van. Lehet, hogy sokakhoz nem jut el itthon, a média, a személyes érdektelenség és a "mindentjobbantudok ezt megmondták a belső hangok" következtében, de azért ha megnézed a hazai körmeneten résztvevők számát is, láthatod, hogy sokaknak fontos -ha tetszik, ha nem tetszik, amit mond, vagy, hogy elfogadja az ember mint vallási vezetőjét vagy sem.
Bizonyos értelemben hatalmi tényező. A spiritualitást mellőzve, csak racionálisan nézve: Egyrészt, melyik hazai szervezet tud hétről hétre több tíz, de inkább százezres tömeget megmozgatni? (És ez csak a rendszeres templomba járók) Melyiknek van beágyazott és kiépült szervezeti hálója? Melyiknek van ilyen mértékú anyagi helyzete -és nem mellesleg ha kell külföldi támogatása? -És akkor még csak a katolikus egyházról beszéltünk, de nem véletlenül emelte ki a pápa, hogy mennyire lenyűgözte az ökumenizmus Magyarországon.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Nem szoktam írni ide. Se ha így szóba került. Mikor vannak ezek a hülye listák a legbefolyásosabb emberekről az ugye egyrészt baromság, másrészt viszont jelzésértékű is egyben.


A pápa 6. helye nem véletlen. Ugyan Európában a templomok kiürülnek lassan de más földrészeken (Afrika, Közép és Dél Amerika, valamit Ázsia bizonyos országai) a vallás nagyon erős tényező. Üzenetei több milliárd emberhez jutnak el. Gyakorlatilag bárhova bejut, ha találkozni akar egy ország vezetőjével és négyszemközt beszélni vele, a találkozó garantált. Ezt nagyon kevés ország vezetője mondhatja el magáról.. mindezt pedig a katolikus egyház hatalmas vagyonával a háta mögött. A vatikáni bank baromi sok pénzen csücsül az egyház irányítása alatt. Márpedig a pénz hatalom. A pápa még mindig nagyon komoly befolyással bír.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 786
113
Ja, hát Orbán helyében már rég kiépítettem volna egy lokális Avignon-t Benedeknek.



s-l1000.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 372
113
Hazaúton a repuloben a pápa megerositette, hogy Orbán panaszodot neki az EU-s konfliktus miatt, de vélhetoen nem kapot tole olyan választ, amire számítot, mivel a pápa elutasítsa a keresténység politizálásra valo kihasználását. Szerintem pont azért volt most Mo-n csak pár órát. De ... állitolag azt is kijelentette, hogy a kovetkezo évben majd tobb idot fog tolteni Magyarországon. :cool:
Megint honnan szedted ezt a marhaságot,...forrás nélkül persze, mert gondolom az már vállalhatatlan...
Akkor a kedvedért fogalmazzak úgy, hogy Orbánisztanban? :D:oops::cool:
:rolleyes: add önmagad baby :rolleyes:
"Először nem értették igazán az emberek: „csak a szertartásra jön, de nem látogat meg minket, magyarokat?”; és van, aki rosszat feltételezett. De aztán elmagyaráztam, hogy a látogatást Szlovákiába terveztük, és az eucharisztikus kongresszuson való részvételen később kezdtem gondolkodni. Demegígértem az elnökötöknek – ez már a harmadik alkalom, hogy találkozom vele –, hogy megvizsgáljuk, jövőre vagy az azt követő évben el tudnék-e jönni."
Igy kerek a történet, köszi.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 372
113
Ezt szerinted mi értelme lenne itt a forumon berakni, hányan ertenék, mi hangzik el ott?
Nem nézek RTVS-t, de meglepődnél hányan megértik az orosznak köszönhetően pl. a szlovákot is...
Függetlenül ettől egy szimpla hangulatkeltő dezinfó volt, mivel a szlovák külpol eleve a maga (meg az ország) fényezésére próbálta használni a pápalátogatást már az elejétől fogva (mekkora diplomáciai siker stb, a végén meg kiderül, hogy a pápa akarta összekötni a kellemeset a hasznossal és megállni magyarországon lol).

https://ma7.sk/tollhegyen/az-egesz-orszagot-nem-lehet-atmazolni :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and vilmoci

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 357
9 955
113
a személyes érdektelenség és a "mindentjobbantudok ezt megmondták a belső hangok" következtében
Gondolkodtam, hogy érdemes-e eszmét cserélnünk bővebben, de ezzel az attitűddel inkább nem.


Bizonyos értelemben hatalmi tényező. A spiritualitást mellőzve, csak racionálisan nézve: Egyrészt, melyik hazai szervezet tud hétről hétre több tíz, de inkább százezres tömeget megmozgatni? (És ez csak a rendszeres templomba járók) Melyiknek van beágyazott és kiépült szervezeti hálója?

A pápa 6. helye nem véletlen. Ugyan Európában a templomok kiürülnek lassan de más földrészeken (Afrika, Közép és Dél Amerika, valamit Ázsia bizonyos országai) a vallás nagyon erős tényező. Üzenetei több milliárd emberhez jutnak el. Gyakorlatilag bárhova bejut, ha találkozni akar egy ország vezetőjével és négyszemközt beszélni vele, a találkozó garantált. Ezt nagyon kevés ország vezetője mondhatja el magáról.. mindezt pedig a katolikus egyház hatalmas vagyonával a háta mögött. A vatikáni bank baromi sok pénzen csücsül az egyház irányítása alatt. Márpedig a pénz hatalom. A pápa még mindig nagyon komoly befolyással bír.
Na erről van szó. Kevésbé a pénz, mintsem a hálózat.



 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Gondolkodtam, hogy érdemes-e eszmét cserélnünk bővebben, de ezzel az attitűddel inkább nem.
:)
Sajnos sokan önképzős -vagy épp a nélküli- módon teológiai tudás birtokában képzelik magukat. Olyan, mint ha a egy teológus a barátság kőolajvezetéket szeretné megtervezni. Vagy esetleg csak épp a központi fűtést akarná egy társas házban olyan alapon, hogy gondolkodott rajta és arra jutott, hogy... aztán meg a végeredmény olyan, amilyen.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 372
113
Így működik a baloldali hálózat

Tanulságos, nekem ugyan sokkal nem szimpatikusabbak a szélsőjobbos ultrák sem, mint az antifa, az érdekes annak a háttere, hogyan, milyen nemzetközi együttműködésben, titkosszolgálati fedőszervekkel (Bellingcat), fedett ügynökökkel (vagy inkább tmb-nek lehet nevezni az ilyen Colborne-féléket) együttműködve születik pl. némely telex-cikk.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
A leendő teljhatalmukkal szembeni alkotmányos ellenállást már fél évvel a választások előtt megsemmisítette a még hatalomra se került ellenzék! Ez az első értékelhető politikai teljesítményük.
És itt a magyarázkodás, hogyan:
 
  • Vicces
Reactions: Pogány and milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
És itt a magyarázkodás, hogyan:
Most komolyan!
Ne legyünk már nevetségesek!
..
Az Alaptörvény C) cikke éppen azt alapozza meg a hadsereg számára, hogy likvidálja a hatalom erőszakos megragadóit, ha az ellenzék - elfogadva az Alaptörvény joghatósága alatt megszervezett és lebonyolított választás eredményeként az esetleges saját győzelmét - azt törvénytelen eszközökkel felrúgni tervezné!
..
Nem véletlenül írtam, hogy vajh' nem féltik-e ezek a politikusok a testi épségüket! Még alá is húztam, hogy nem egy kis nevelő célzatú verésre akartam utalni!
..
A soros-blog meg jobban tenné, ha nem ilyen bükkfajogászok hülyeségeivel hergelné a magyar népet!
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
És itt a magyarázkodás, hogyan:
Maga a cikk egy roppant érdekes felvetés, de magánál a cikkben elhangzottaknál sokkal fontosabb a három hivatkozás:

Kérdéseim:
  • ez az indokolás/hivatkozás tipikusan "forradalmi" indokolás, amolyan rohanjuk le a téli palotát jellegű, mivel legálisan nem tudok mit kezdeni az ellenféllel (csak zárójelben jegyzem meg, hogy 1989 után a nem MSZP-SZDSZ körökben elég sokszor elhangzott utólag fejvakarva, hogy ott volt a lehetőség, tetszettek volna forradalmat csinálni 1989-ben, de csak egy szűk kör gondolta ezt komolyan is ... mindenki inkább maradt a legalitás talaján, most ezt a vonalat készülünk átlépni, ami mondhatni a kormány-ellenzék konfliktust eszkalálni fogja, egy új szintre emeli)
  • ha az ellenzék ezen az úton halad a hatalom megszerzéséért, akkor mi várható a hatalmat megtartani szándékozótól?( vajon mi fér bele az alkotmányos rend elleni szervezkedés kategóriába?)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 546
113
:D Mint Fegyőr. Ez is épp olyan hülye, mint Fegyőr. :D
Ez olyan befolyasos hogy meg eletemben nem hallottam rola. Ranezesre fix leszbikus mert ember bottal meg nem piszkalna. Lesz itten jaj nekunk nem kicsi normalus dolgozo embereknek ha az ilyenek jovore rank szabadulnak... :(
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Maga a cikk egy roppant érdekes felvetés, de magánál a cikkben elhangzottaknál sokkal fontosabb a három hivatkozás:

Kérdéseim:
  • ez az indokolás/hivatkozás tipikusan "forradalmi" indokolás, amolyan rohanjuk le a téli palotát jellegű, mivel legálisan nem tudok mit kezdeni az ellenféllel (csak zárójelben jegyzem meg, hogy 1989 után a nem MSZP-SZDSZ körökben elég sokszor elhangzott utólag fejvakarva, hogy ott volt a lehetőség, tetszettek volna forradalmat csinálni 1989-ben, de csak egy szűk kör gondolta ezt komolyan is ... mindenki inkább maradt a legalitás talaján, most ezt a vonalat készülünk átlépni, ami mondhatni a kormány-ellenzék konfliktust eszkalálni fogja, egy új szintre emeli)
  • ha az ellenzék ezen az úton halad a hatalom megszerzéséért, akkor mi várható a hatalmat megtartani szándékozótól?( vajon mi fér bele az alkotmányos rend elleni szervezkedés kategóriába?)
Csak egy hozzátennivalóm van, amire egy gyönyörű angol kifejezés van, ami gyönyörűen leírja a helyzetet szerintem: You don't want to open that can of worms.... (értelme: ezzel a megoldással egy nagyon bonyolult és kényelmetlen helyzetet okozol, amivel több problémát okozol, mint megoldasz)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 807
113
Maga a cikk egy roppant érdekes felvetés, de magánál a cikkben elhangzottaknál sokkal fontosabb a három hivatkozás:

Kérdéseim:
  • ez az indokolás/hivatkozás tipikusan "forradalmi" indokolás, amolyan rohanjuk le a téli palotát jellegű, mivel legálisan nem tudok mit kezdeni az ellenféllel (csak zárójelben jegyzem meg, hogy 1989 után a nem MSZP-SZDSZ körökben elég sokszor elhangzott utólag fejvakarva, hogy ott volt a lehetőség, tetszettek volna forradalmat csinálni 1989-ben, de csak egy szűk kör gondolta ezt komolyan is ... mindenki inkább maradt a legalitás talaján, most ezt a vonalat készülünk átlépni, ami mondhatni a kormány-ellenzék konfliktust eszkalálni fogja, egy új szintre emeli)
  • ha az ellenzék ezen az úton halad a hatalom megszerzéséért, akkor mi várható a hatalmat megtartani szándékozótól?( vajon mi fér bele az alkotmányos rend elleni szervezkedés kategóriába?)
Plusz tegyük hozzá, hogy jogállamiságról beszélni úgy, hogy eközben törvényt (jogot) sértve változtatom meg az alkotmányos jogrendet igencsak morbid és minimum ellentmondásos kijelentés. A magyarázat amit meg Kiss János ad egyenesen hajmeresztő és forradalmi, jakobinus duma.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 546
113

"Először nem értették igazán az emberek: „csak a szertartásra jön, de nem látogat meg minket, magyarokat?”; és van, aki rosszat feltételezett. De aztán elmagyaráztam, hogy a látogatást Szlovákiába terveztük, és az eucharisztikus kongresszuson való részvételen később kezdtem gondolkodni. Demegígértem az elnökötöknek – ez már a harmadik alkalom, hogy találkozom vele –, hogy megvizsgáljuk, jövőre vagy az azt követő évben el tudnék-e jönni."
Megvizsgaljuk hogy jovore el tudok e jonni Romabol... Maradjon otthon, kb olyan messze van mint Szekelyfold.
Mi az hogy Szlovakiaba tervezte? Az Eucharisztikus vilagkongresszuson ha nincs ott a papa akkor ki legyen ott? A mekkai fomufti? Ugy latom a papanak sincs igenye a keresztenyseg megerositesere, el is fog bukni a muszlim /liberalis sodrasban. De akkor kinek lesz majd a papaja, mert szukseg nem lesz erre a kivetelezett posztra az fix. Ez csak egy labmoso fiu, nem papa.
 
Status
Not open for further replies.