A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Remélhetőleg Pécs és Miskolc közötte van. Bőven van még munkaerő, a helyi vezetők összetennék a 2 kezüket ha náluk lenne új alakulat. Ráadásul az elhelyezkedésük is tökéletes.
Pecs politikai buntiben volt sokaig, azzal mi lett?
Amugy ha delre egy helyre tesznek, akkor Baja kozpontibb hely, ha tobb helyre, akkor Nagykanizsara lehet meg tenni Pecs vagy Siklos (Mariagyud feloli sarkan a regi HOR bazis) mellett.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Nyilván mindenki új lövész zászlóaljakra gondol, de legalább ilyen fontos volna végre egy dedikált tüzéralakulat felállítása (Pécs adná magát a hagyományai miatt) valamint új légvédelmi alakulat (vagy legalább a győri ezred egy új osztálya) a Tiszántúlon.
Dedikált tüzéralakulat csak hadosztálytüzérség lehetne, de még hadosztály sincs. A két dandárnak úgy egy rakétatüzér osztályra lenne szüksége csak, azért fölösleges ezredet gründolni. Viszont a képzés miatt a rakétatüzérséget akár egy korszerű, moduláris eszközzel felszerelt tanüteg szintjén is, de vissza kellene hozni már most!
 
K

kamm

Guest
Dedikált tüzéralakulat csak hadosztálytüzérség lehetne, de még hadosztály sincs. A két dandárnak úgy egy rakétatüzér osztályra lenne szüksége csak, azért fölösleges ezredet gründolni. Viszont a képzés miatt a rakétatüzérséget akár egy korszerű, moduláris eszközzel felszerelt tanüteg szintjén is, de vissza kellene hozni már most!
Ha megnezed a nemet strukturat, eleg egyertelmu, hogy mi az o hdo felepitesuket utanozzuk le (modostiva), de csak dandarokkal... engem nem lepne, meg, ha nalunk is lenne sajat tuzersege mindhatom dandarnak (abbol ugyis at lehet csoportositani majd, ha kell, csak be kell azt is gyakorolni.)
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Mi van így? Egyelőre nincsenek megszervezve 3 zászlóaljanként az ezredek.
Papíron már meg kell lennie, mert a jelenlegi két ezred parancsnokainak helyettesei ezen tervezett ezredek parancsnokai (remélem érthető). A legelején még erről is volt szó, de -gondolom- az adminisztrációs nehézségek és az állomány mennyisége miatt még nem tudták kialakítani őket.

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Mindenki nyugodjon meg, a fantomezredek törzsei már akkor fel voltak a működőképesség szintjéig (ha nem is teljesen) töltve amikor még meg sem száradt a tinta az ezredek megalakításáról szóló papíron.
El se tudjátok képzelni milyen kiáramlás ment ezekre a tartalékos alakulatoknál lévő beosztásokra. Gondoljátok végig, munka alig van az aktív alakulatokhoz képest és sem ala sonyabb beosztásba nem kerültél sem alacsonyabb illetményt nem kapsz.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Megyenkenti 1 területvédelmi zászlóalj megvan. Feltoltottsegukkel sincs gond. Sot... Épp ezért nyílik lehetőség a szintlepesre. 2 ezred alá volt osztva eddig a tartalékos rendszer ott sőt állománya. Hogy miért volt eddig 2 ? Mert mert megbirkozott vele a magasan képzett ezred parancsnokság. Hogy most miért is kellenek új ezredek? Mert beindult a rendszer. Van elég ember zajlanak a kikepzesek már hétvégén is. Egy komolyabb szintre kapcsolt a rendszer. És jó ütemben növekedik. Ha marad a trend és a mostani lépések is képesek lesznek egy nagyobb létszám becsabitasara 3-5 év és emelni kell a bekerülési szintet a rendszerbe mert betelkik a 20.000 tarcsis hely.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Mindenki nyugodjon meg, a fantomezredek törzsei már akkor fel voltak a működőképesség szintjéig (ha nem is teljesen) töltve amikor még meg sem száradt a tinta az ezredek megalakításáról szóló papíron.
El se tudjátok képzelni milyen kiáramlás ment ezekre a tartalékos alakulatoknál lévő beosztásokra. Gondoljátok végig, munka alig van az aktív alakulatokhoz képest és sem ala sonyabb beosztásba nem kerültél sem alacsonyabb illetményt nem kapsz.
Aha aki elment tőlünk tarcsizni az nagyon mást mond.
Mióta állományuk is van azért kissé más a helyzet.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Aha aki elment tőlünk tarcsizni az nagyon mást mond.
Mióta állományuk is van azért kissé más a helyzet.
Pláne hogy általánossá vált hogy minden hétvégén péntek délutántól. Vasárnap délutánig kiképzés hogy a dolgozóknak ne jelentsen gondot. Tehát 7/7 az üzem. És mivel sokan dolgoznak 16:00 után is maradni kell pár embernek hogy az akkor tartok dolgai is intézve legyenek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Aha aki elment tőlünk tarcsizni az nagyon mást mond.
Mióta állományuk is van azért kissé más a helyzet.
Nem azt mondtam, hogy nem kell dolgozni. Azt írtam, hogy kevesebb a munka. Ak tőlünk elment an ak kisimultak a ráncai, nem voltak folyamatosan határra, kórházba vagy rendőrjárőrbe rángatva többnyire csak a beosztásukból adódó dolgukat végzik kiszámíthatóan és az esetek döntő részében a saját ágyukban alszanak.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Nem azt mondtam, hogy nem kell dolgozni. Azt írtam, hogy kevesebb a munka. Ak tőlünk elment an ak kisimultak a ráncai, nem voltak folyamatosan határra, kórházba vagy rendőrjárőrbe rángatva többnyire csak a beosztásukból adódó dolgukat végzik kiszámíthatóan és az esetek döntő részében a saját ágyukban alszanak.
Akkor ez alakulatfüggő ott mert aki tőlünk ment pont erről mesélt.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Nem azt mondtam, hogy nem kell dolgozni. Azt írtam, hogy kevesebb a munka. Ak tőlünk elment an ak kisimultak a ráncai, nem voltak folyamatosan határra, kórházba vagy rendőrjárőrbe rángatva többnyire csak a beosztásukból adódó dolgukat végzik kiszámíthatóan és az esetek döntő részében a saját ágyukban alszanak.
Majd fognak, főleg ők fognak! Hétvégén és ünnepnap!
Külszolgálat lesz kevesebb, és máshova :)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 162
10 905
113
Ami azt illeti már megvannak a helyőrségek.

Meglepődünk?

Vereckei hágónál


Ungvár, Munkács, Beregszász.
Nagy munkanélküliség és nekik vonzó lehet ez a fizetés.
Csak át kell sétálni és kiosztani a breneket. Végülis Ruszin-ruszin :) Do your job! :)

Sokan rájönnének, ha a dédapjuk a Ferenc Jóska legszebb huszára volt.

(Pécs adná magát a hagyományai miatt)

Hagyományok... Csak múlt. Nem hiszem, hogy bármiben is könnyebb lenne ott, mint máshol. Mondom ezt úgy, hogy az én fejemben is az van, hogy "pécsi tüzérezred".


Mindenki nyugodjon meg, a fantomezredek törzsei már akkor fel voltak a működőképesség szintjéig (ha nem is teljesen) töltve amikor még meg sem száradt a tinta az ezredek megalakításáról szóló papíron.
El se tudjátok képzelni milyen kiáramlás ment ezekre a tartalékos alakulatoknál lévő beosztásokra. Gondoljátok végig, munka alig van az aktív alakulatokhoz képest és sem ala sonyabb beosztásba nem kerültél sem alacsonyabb illetményt nem kapsz.

Aha aki elment tőlünk tarcsizni az nagyon mást mond.
Mióta állományuk is van azért kissé más a helyzet.

Úgy kell nekik. :D

a saját ágyukban alszanak.
Helyes is különben. Ha másnál alszol ott, még azt hiszi, hogy akarsz valami komolyat. Nem szabad.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Nem azt mondtam, hogy nem kell dolgozni. Azt írtam, hogy kevesebb a munka. Ak tőlünk elment an ak kisimultak a ráncai, nem voltak folyamatosan határra, kórházba vagy rendőrjárőrbe rángatva többnyire csak a beosztásukból adódó dolgukat végzik kiszámíthatóan és az esetek döntő részében a saját ágyukban alszanak.
Látod ez lenne a cél. Nem dolgoznak keveset ott sem. Hanem mindenki azt csinálja amit kell. Többek között mert megvan az állomány. Hidd el hogy jutalom. Aki napot akár lopni hamar visszavezenylesre kerülhet.
Egyébként emellett ösztönző is hogy valaki komolyabb szolgálati formát válasszon és lehuzzon hosszabb rövidebb időt dandarszolgalatba mert példaképe vállnak a tényleges szolgálatot teljesitok... Ezért az ő ellazulasuk sem nagyon lessz toleralva... Nem lessz engedve hogy lesulyedjenek egy bizonyos szint ala. Ebből adódik hogy nem 2 egész orvezetoknek vannak a helyek fenntartva. Persze előfordulhatnak olyan esetek hogy ők is lehetoseget kapnak majd elkerülni.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
Ami azt illeti már megvannak a helyőrségek.
Akkor olyan "piackutatás" féle ez a ,,még elemezzük, hogy hol legyenek az új alakulatok" dolog? :D :D
Aki a könnyű meló reményében lépett le az lehet még fog lepődni... De mindenesetre egy nagyon izgalmas munkafolyamat lessz a résztvevőknek. Hisz most kerülnek le az alapok. És egy csomó mi denrol kell majd gondoskodni.
Én 2018-2020 között voltam ÖTT-s. Én is ezt láttam, hogy keményen le voltak terhelve. Legalábbis a kiképzőink mindenképpen.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Akkor olyan "piackutatás" féle ez a ,,még elemezzük, hogy hol legyenek az új alakulatok" dolog? :D :D

Én 2018-2020 között voltam ÖTT-s. Én is ezt láttam, hogy keményen le voltak terhelve. Legalábbis a kiképzőink mindenképpen.
Igen és ugye képzettség téren is egyre az a bizonyos olló rég a rendszerben lévő és ujjonc között ez a kiképzés továbbképzést tovább bonyolítja. (De Ez nem baj.)
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
Megy a pletyka, hogy visszakerülhet Egerbe, ami oda való... Szerintetek?
Akkor a júliusban hallott egri pletyka lehet mégis rendelkezik némi valóság alappal?

Nyíregyházára amúgy erősen fogadnék, mert rengeteg nyíregyházi katona ingázik át a Bocskaihoz, és Benkő papa is (Nyíregyházi ember) folyamatosan a városról beszél.
Persze ha kapna egy laktanyát Nyíregyháza, az betenne a debreceni feltöltöttségnek is.
Pluszban már van egy volt iskola Nyíregyházán, ahol a tartalékosok fészkelnek.
 
  • Tetszik
Reactions: polyfag