A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 835
113
És hogy jártad be a cirka 100 kilómétert? A kézi légvédelem nem egyhelyben ücsörgött.
Hogyha nem sért államtitkot (30 év távlatában nem valószínű) és van róla infod esetleg írhatnál a barcsi bombázásról. Nekem anno furcsa volt, hogy egyáltalán nem reagált a magyar légvédelem, azt nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy a radaron ne látták volna a légtérsértést, de ennek ellenére se történt intézkedés (vagy nem tudunk róla). Mindenesetre Antall történelmi lehetőséget hagyott ki a Vajdaság felszabadítására, a szerbek még casus belli-ről is gondoskodtak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Hogyha nem sért államtitkot (30 év távlatában nem valószínű) és van róla infod esetleg írhatnál a barcsi bombázásról. Nekem anno furcsa volt, hogy egyáltalán nem reagált a magyar légvédelem, azt nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy a radaron ne látták volna a légtérsértést, de ennek ellenére se történt intézkedés (vagy nem tudunk róla). Mindenesetre Antall történelmi lehetőséget hagyott ki a Vajdaság felszabadítására, a szerbek még casus belli-ről is gondoskodtak.
Off

Az életszonvonal 20-30%-al alacsonyabb lenne. Fél, egy millióval kevesebben laknának itthon. NATO békefentartók a Vajdaságban és Baranya, Bács-Kiskun es Csongrád megyében. Jó sansz volt szétcseszni az országot, de elkerültük.

Ha már vmikor, akkor a 2000-es NATO bombázáskor és koszovói bevonuláskor volt forgatókönyv egy délvidéki NATO invázióra. Nem véletlen bombázták le az újvidéki hidakat a kezdet kezdetén.

De Milosevics észnél volt. Ez volt az alkalom, nem Barcs!! Ha akkor atrocitás éri a magyarokat bevonult volna a NATO és máig bent lenne. Sztem nem sokon múlt, katonai tervek biztosan voltak.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Igen, én is pont erre gondoltam. Kb. semennyire állná meg a helyét. És nemcsak arról van szó, hogy mennyire életszerű, hogy egy hegyvidéki tóparti fenyőerdő melletti házas gyönyörű családi idillbe egyszer csak megjelenik 1 db ellenséges tank. No meg éppen pont akkor és arra kolbászol kettő megfelelően felfegyverzett ALCA ...

No meg persze arra, hogy nemcsak a látványt, hanem a hangzást is kimaxolták ezzel a halom madárcsicsergéssel ... :)
Már csak azzal lehetett volna fokozni a látványt ha narrátornak megszólal David Attenborough!
 
H

Hummen23

Guest
Igen, én is pont erre gondoltam. Kb. semennyire állná meg a helyét. És nemcsak arról van szó, hogy mennyire életszerű, hogy egy hegyvidéki tóparti fenyőerdő melletti házas gyönyörű családi idillbe egyszer csak megjelenik 1 db ellenséges tank. No meg éppen pont akkor és arra kolbászol kettő megfelelően felfegyverzett ALCA ...

No meg persze arra, hogy nemcsak a látványt, hanem a hangzást is kimaxolták ezzel a halom madárcsicsergéssel ... :)
A repülőgépek a repülés kultúrális kisajátítása a madarak ellen.
 
K

kamm

Guest
Hogyha nem sért államtitkot (30 év távlatában nem valószínű) és van róla infod esetleg írhatnál a barcsi bombázásról. Nekem anno furcsa volt, hogy egyáltalán nem reagált a magyar légvédelem, azt nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy a radaron ne látták volna a légtérsértést, de ennek ellenére se történt intézkedés (vagy nem tudunk róla). Mindenesetre Antall történelmi lehetőséget hagyott ki a Vajdaság felszabadítására, a szerbek még casus belli-ről is gondoskodtak.
Mar sokszor leírtak azóta. Egyrészt meglepetés volt, másrészt le tudtak volna szedni, de ugye sem NATOban, sem VSZben nem voltunk már, elég rizikos lett volna politikailag, raadasul kapóra jött volna a jugoknak, ha minket is belerangathatnak (én amúgy ezért sem hiszem a kamu dumajukat azóta sem, hogy véletlenül csinaltak.)
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 033
2 492
113
Bizony-bizony - hibátlan videó. Még a lombkoronaszint felett párszáz méterrel is hibátlan madárcsiripelés a pilótafülkében. Rendkívül inspiráló - egész megjött a harci kedvem ... :)
Nem a korrektségére értettem, azt is mind tudjuk hogy mennyire vehető komolyan még CAS szerepkörben is rendes ellenféllel szemben pl egy Gripenhez képest, hanem hogy nagyon kimaxolták a látványt. Jó kis reklámanyag.
És még a szárny végi reflektorokat is bekapcsolva hagyták, had lássa mindenki honnan jön a támadás és mivel. :D Mit nekünk földi telepítésű légvédelem! Mi ez, ha nem magabiztosság? :p
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Pumas kislány arcáról mit olvastok le? Remélem nem félt annyira mint ahogy kinéz :D (hátha ennyire örül :D)
Szerintem a kishölgy pontosan tisztában van a Honvédség körüli történésekkel. Nekem úgy tűnik, hogy a pulóver választása sem volt véletlen, ugyanis ezzel fejezte ki tiltakozását a szerinte elhibázott IFV-beszerzéssel kapcsolatban, és egyértelműen feltünteti, hogy ő melyik harcjárművet preferálta volna. :D