A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 727
80 103
113
Aha aki elment tőlünk tarcsizni az nagyon mást mond.
Mióta állományuk is van azért kissé más a helyzet.
Nem azt mondtam, hogy nem kell dolgozni. Azt írtam, hogy kevesebb a munka. Ak tőlünk elment an ak kisimultak a ráncai, nem voltak folyamatosan határra, kórházba vagy rendőrjárőrbe rángatva többnyire csak a beosztásukból adódó dolgukat végzik kiszámíthatóan és az esetek döntő részében a saját ágyukban alszanak.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 017
123 899
113
Nem azt mondtam, hogy nem kell dolgozni. Azt írtam, hogy kevesebb a munka. Ak tőlünk elment an ak kisimultak a ráncai, nem voltak folyamatosan határra, kórházba vagy rendőrjárőrbe rángatva többnyire csak a beosztásukból adódó dolgukat végzik kiszámíthatóan és az esetek döntő részében a saját ágyukban alszanak.
Akkor ez alakulatfüggő ott mert aki tőlünk ment pont erről mesélt.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Nem azt mondtam, hogy nem kell dolgozni. Azt írtam, hogy kevesebb a munka. Ak tőlünk elment an ak kisimultak a ráncai, nem voltak folyamatosan határra, kórházba vagy rendőrjárőrbe rángatva többnyire csak a beosztásukból adódó dolgukat végzik kiszámíthatóan és az esetek döntő részében a saját ágyukban alszanak.
Majd fognak, főleg ők fognak! Hétvégén és ünnepnap!
Külszolgálat lesz kevesebb, és máshova :)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 394
11 385
113
Ami azt illeti már megvannak a helyőrségek.

Meglepődünk?

Vereckei hágónál


Ungvár, Munkács, Beregszász.
Nagy munkanélküliség és nekik vonzó lehet ez a fizetés.
Csak át kell sétálni és kiosztani a breneket. Végülis Ruszin-ruszin :) Do your job! :)

Sokan rájönnének, ha a dédapjuk a Ferenc Jóska legszebb huszára volt.

(Pécs adná magát a hagyományai miatt)

Hagyományok... Csak múlt. Nem hiszem, hogy bármiben is könnyebb lenne ott, mint máshol. Mondom ezt úgy, hogy az én fejemben is az van, hogy "pécsi tüzérezred".


Mindenki nyugodjon meg, a fantomezredek törzsei már akkor fel voltak a működőképesség szintjéig (ha nem is teljesen) töltve amikor még meg sem száradt a tinta az ezredek megalakításáról szóló papíron.
El se tudjátok képzelni milyen kiáramlás ment ezekre a tartalékos alakulatoknál lévő beosztásokra. Gondoljátok végig, munka alig van az aktív alakulatokhoz képest és sem ala sonyabb beosztásba nem kerültél sem alacsonyabb illetményt nem kapsz.

Aha aki elment tőlünk tarcsizni az nagyon mást mond.
Mióta állományuk is van azért kissé más a helyzet.

Úgy kell nekik. :D

a saját ágyukban alszanak.
Helyes is különben. Ha másnál alszol ott, még azt hiszi, hogy akarsz valami komolyat. Nem szabad.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 357
113
Nem azt mondtam, hogy nem kell dolgozni. Azt írtam, hogy kevesebb a munka. Ak tőlünk elment an ak kisimultak a ráncai, nem voltak folyamatosan határra, kórházba vagy rendőrjárőrbe rángatva többnyire csak a beosztásukból adódó dolgukat végzik kiszámíthatóan és az esetek döntő részében a saját ágyukban alszanak.
Látod ez lenne a cél. Nem dolgoznak keveset ott sem. Hanem mindenki azt csinálja amit kell. Többek között mert megvan az állomány. Hidd el hogy jutalom. Aki napot akár lopni hamar visszavezenylesre kerülhet.
Egyébként emellett ösztönző is hogy valaki komolyabb szolgálati formát válasszon és lehuzzon hosszabb rövidebb időt dandarszolgalatba mert példaképe vállnak a tényleges szolgálatot teljesitok... Ezért az ő ellazulasuk sem nagyon lessz toleralva... Nem lessz engedve hogy lesulyedjenek egy bizonyos szint ala. Ebből adódik hogy nem 2 egész orvezetoknek vannak a helyek fenntartva. Persze előfordulhatnak olyan esetek hogy ők is lehetoseget kapnak majd elkerülni.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
765
2 079
93
Ami azt illeti már megvannak a helyőrségek.
Akkor olyan "piackutatás" féle ez a ,,még elemezzük, hogy hol legyenek az új alakulatok" dolog? :D :D
Aki a könnyű meló reményében lépett le az lehet még fog lepődni... De mindenesetre egy nagyon izgalmas munkafolyamat lessz a résztvevőknek. Hisz most kerülnek le az alapok. És egy csomó mi denrol kell majd gondoskodni.
Én 2018-2020 között voltam ÖTT-s. Én is ezt láttam, hogy keményen le voltak terhelve. Legalábbis a kiképzőink mindenképpen.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 357
113
Akkor olyan "piackutatás" féle ez a ,,még elemezzük, hogy hol legyenek az új alakulatok" dolog? :D :D

Én 2018-2020 között voltam ÖTT-s. Én is ezt láttam, hogy keményen le voltak terhelve. Legalábbis a kiképzőink mindenképpen.
Igen és ugye képzettség téren is egyre az a bizonyos olló rég a rendszerben lévő és ujjonc között ez a kiképzés továbbképzést tovább bonyolítja. (De Ez nem baj.)
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
765
2 079
93
Megy a pletyka, hogy visszakerülhet Egerbe, ami oda való... Szerintetek?
Akkor a júliusban hallott egri pletyka lehet mégis rendelkezik némi valóság alappal?

Nyíregyházára amúgy erősen fogadnék, mert rengeteg nyíregyházi katona ingázik át a Bocskaihoz, és Benkő papa is (Nyíregyházi ember) folyamatosan a városról beszél.
Persze ha kapna egy laktanyát Nyíregyháza, az betenne a debreceni feltöltöttségnek is.
Pluszban már van egy volt iskola Nyíregyházán, ahol a tartalékosok fészkelnek.
 
  • Tetszik
Reactions: polyfag

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 129
2 976
113
Nyilván mindenki új lövész zászlóaljakra gondol, de legalább ilyen fontos volna végre egy dedikált tüzéralakulat felállítása (Pécs adná magát a hagyományai miatt) valamint új légvédelmi alakulat (vagy legalább a győri ezred egy új osztálya) a Tiszántúlon.
Debrecennek sem ártana egy tüzér, és egy pct tüzér osztály.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 955
5 104
113
Dedikált tüzéralakulat csak hadosztálytüzérség lehetne, de még hadosztály sincs. A két dandárnak úgy egy rakétatüzér osztályra lenne szüksége csak, azért fölösleges ezredet gründolni. Viszont a képzés miatt a rakétatüzérséget akár egy korszerű, moduláris eszközzel felszerelt tanüteg szintjén is, de vissza kellene hozni már most!
Klasszikus "merjünk kicsik lenni" hozzáállás. A Nato-ban talán csak mi vagyunk a kivétel ahol nincsen egyáltalán önálló tüzéralakulat. Pl. a velünk nagyjából azonos cseh hadseregben is van tüzérezred, a szlovákoknál mondjuk a gldd része, de ott meg bőven van reaktív tüzérség, ami meg nálunk teljesen hiányzik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 727
80 103
113
Majd fognak, főleg ők fognak! Hétvégén és ünnepnap!
Külszolgálat lesz kevesebb, és máshova :)
Szerinted a normál alakulatoknál lévőknek van hétvége vagy ünnepnap?
Nem tudsz olyan harcolót mondani aki az elmúlt 5 évből minimum 2-t ne töltött volna távol a családjától a missziókon kívül.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Klasszikus "merjünk kicsik lenni" hozzáállás. A Nato-ban talán csak mi vagyunk a kivétel ahol nincsen egyáltalán önálló tüzéralakulat. Pl. a velünk nagyjából azonos cseh hadseregben is van tüzérezred, a szlovákoknál mondjuk a gldd része, de ott meg bőven van reaktív tüzérség, ami meg nálunk teljesen hiányzik.
Nem, ez nem az. A tüzérség nem találomra van.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 955
5 104
113
Nem, ez nem az. A tüzérség nem találomra van.
A probléma az hogy nincs és szerintem ez a legnagyobb hiányossága a haderőnknek. A Kárpát-medencében mindenkinek alibi, minimál légiereje van, itt a tüzérség szerepe különösen felértékelődik. De még a nagyobb légierővel rendelkező Nato tagállamok is pl. a BW is lényegesen növeli a tüzérosztályok számát.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Szerinted a normál alakulatoknál lévőknek van hétvége vagy ünnepnap?
Nem tudsz olyan harcolót mondani aki az elmúlt 5 évből minimum 2-t ne töltött volna távol a családjától a missziókon kívül.
Akit én ismerek tartalékost, az mind ment karácsonykor vagy szilveszterkor a határra, hogy az ottaniaktól haza tudjanak menni!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Debrecennek sem ártana egy tüzér, és egy pct tüzér osztály.
Akkor gondold végig, hogy akár a debreceni, akár a tatai dandárokban hány darab légvédelmi tüzér alegység van!
Pedig a dandár normál működéséhez szükségesek, még ha szervezetileg nem is vannak hozzájuk kapcsolva.
Szerintem a mi szintünkön (MH szinten) felesleges a tüzér alegységeket külön helyőrségekbe leszervezni.
Amig nincs egy ezrednyi mennyiségű tüzérségünk, (értsd: minimum 3 osztály) addig csak felesleges erőforrás szétaprózás, ha nem egy helyőrségbe kerülnek a tüzéreink.
Pláne, ha tudjuk, hogy minden műszaki személyzetből hiány van.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 357
113
Jószívűségből vagy muszájból ?
Mármint hogy miért vannak lent a tartalékos ok ünnepek kor? Vagy általában? Ki ezért ki azért. Van aki ebből él tik tak bá jár le. Van aki mert még nem volt és kíváncsi van aki elhivatottsagbol jár le amikor van ideje. Van aki furán hangzik de kikapcsolódásbol. Van aki csak egy kis pluszt szeretne keresni. Van aki előmenetelt szeretne van aki tapasztalatot. Sokan sokmindent miatt. Ünnepekre visszatérve van olyan aki bajtarsiassagbol vállalja be (nincs gyerek vagy már nagyok) ... Egyébként népszerű a hatarszolgalat a tartalékosok körében. Sokan hónapokat varrnak mire lejutnak elsőre. Persze vannak helyek és időpontok ahol amikor nehéz embert találni de ez általában nem az ünnepek időszaka és nem is jellemző dolog csak van hogy úgy jön ki a lépés valamiért valahol...
Én pl szeretek lejarni (jó a tik tak kicsit sok lehet magánélet szempontjából be negyed évente 1 határ az szerintem teljesen jó. Jól érzem magam. Ha hosszabb szünet után lemerülök. Amúgy sem vészes ha tik tak öl az ember csak akkor megszokottá vallik