[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Sehol igazad van, 100%-os volt a találati arány ahogy mondták hisz mindig igazat mondanak,látjuk tudjuk de ha véletlen mégis elsiklanánk felette itt vagy te nekünk aki felhívja rá a figyelmet.
Köszi!

Ugye, milyen jó, hogy vagyok? :D De azért nem kell ám felkapni a vizecskét. :)
Na szóval, ha így utólag jól értem, te arra utaltál, hogy az amcsik kamuztak a 100%-kal. Nos, ebben valószínűleg igazad van. Az oroszok bemutattak úgy 2-3 Tomahawknak megfelelő törmeléket (a közel száz indítottból...) és egy robbanófejet. A tavalyi reptér elleni támadásnál is legalább egy (elismerten, de maximum is csak 15, mert 44 becsapódás tisztán látható a képeken) Tomahawk lepottyant, szóval az arányok kb. stimmelnek. De szerintem is az amcsik esélyesen kamuznak a 100%-kal. Sajna, amióta a bohóc ott az elnök (az, aki kb. kétpercenként mond ellent saját magának is...), azóta ott is hivatalos szintre emelkedett az állandó hazudozás. (Nem véletlenül cserélte le a hatalomra kerülése után kapásból pl. a legtöbb nagykövetet is a bohóc, többek között itt nálunk is a kicsit butácska, de viszonylag korrekt és velünk nem ellenséges Coleen-t, ráadásul úgy, hogy sok-sok hónapig meg sem volt az utódja...). Mint ahogy az oroszoknál is kb. másfél éve lett gyakorlat a hivatalos forrásokból származó non-stop hazudozás... Na erről ennyit.
A Tomahawk... A Tomahawk egy relatív elavult fegyver. 35 éves, és ugyan azóta "upgrade-elgetik", de nem "stealth", vagyis nem csökkentett észlelhetőségű, meg stb. A repülési profilja, vagyis a kis (200-300 láb/60-90 méteres) repülési magassága és a terepkövetés, a tereptárgyak, mint pl. dombok, hegyek fedezékként kihasználása miatt ugyan nem könnyű észlelni, de ha valami befogja egy viszonylag nyílt terepen, akkor nem nagy kunszt lelőni. Ezzel tisztában is vannak az USA-ban. Ezért is szorgalmazzák a cseréjét már egy ideje. És ennek semmi köze a szíriai szerepléséhez. Hiába is szeretnéd ezt belelátni.
De ha már a "ki hazudik" játék... Nos, hol vannak az állítólag lelőtt AGM-158-asokról a videók? Vagy legalább a képek? Vagy ennyi idő múltán mimimum valami photoshop-polt cucc? De ha még arra sem futja, akkor legalább egy olyan rajz, mint amivel Netánnyaúúúúú pózolt az ENSZ-nél? Tudod, ilyesmi:
4285292-3x2-940x627.jpg


Vagy Asszadnak és a szövetségeseinek már filctollra sem futja? :( Ez igazán sajnálatos... Na, ki is hazudik nagyobbat? :p
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az évek óta folyó szíriai konfliktusnak sajnos még ma sem látni a végét. A külföldi beavatkozás nagymértékben meggyengítette a kormányerőkkel szemben álló számtalan fegyveres szervezetet, de hiába a már néhányszor „kivont”, de változatlanul folyamatosan jelen lévő orosz légierő sok tízezer bevetése, az ország több vidékén még mindig nincs fennhatósága Aszad erőinek. A nyugati beavatkozás elsősorban az ISIS ellen irányult, valamint néha a kormánycsapatokat is támadták, ha erre volt kellő ok/ürügy. Márpedig volt, több alkalommal is, mint például legutóbb 2018. április 14-én. Az előzményeket is érdemes röviden feleleveníteni.

Hazugságok háborúja
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
És ennek semmi köze a szíriai szerepléséhez. Hiába is szeretnéd ezt belelátni.
Hiába írsz mindenre egy oldalnyi magyarázkodást.Teljesen életszerű ,hogy egy tervbe vett cserére egy látványos leszerepelés teszi fel náluk a pontot.
A másik,hogy hazudtak vagy nem? Te is elismered.Akkor meg minek kell megint mosdatni a szerecsent. Volt egy állítás arról,hogy a szuper rakétáink 100% talált meg egy másik ,hogy nagy számban lelőttek/zavartak belőle.Az egyikre van a másikra nincs bizonyíték.A többi csak duma.
Sajna, amióta a bohóc ott az elnök (az, aki kb. kétpercenként mond ellent saját magának is...), azóta ott is hivatalos szintre emelkedett az állandó hazudozás
mert előtte nem hazudtak hát persze, csak mint a vízfolyás....
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Hiába írsz mindenre egy oldalnyi magyarázkodást.Teljesen életszerű ,hogy egy tervbe vett cserére egy látványos leszerepelés teszi fel náluk a pontot.
A másik,hogy hazudtak vagy nem? Te is elismered.Akkor meg minek kell megint mosdatni a szerecsent. Volt egy állítás arról,hogy a szuper rakétáink 100% talált meg egy másik ,hogy nagy számban lelőttek/zavartak belőle.Az egyikre van a másikra nincs bizonyíték.A többi csak duma.

mert előtte nem hazudtak hát persze, csak mint a vízfolyás....

Milyen leszerepelés? Mint az orosz Szu-24-es? Vagy a Wagneresek halálba küldése? Na azok voltak leszerepelések. Max 3 lelőtt, vagy magától leesett Tomahawk szerintem kissé más kategória.
Ébredj fel Neo-gioo! :)

Hazudtak? Jahh, valszeg. Mint a másik oldal. Húúú, nincs sötét, meg világos, csak szürkék? Szar ügy. :)

Igen, előtte is. A ruszkik is, meg az amcsik is. Csak nem állandóan. De most már mindkét banda sportot űz ebből... :(
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 014
113
Milyen leszerepelés? Mint az orosz Szu-24-es? Vagy a Wagneresek halálba küldése? Na azok voltak leszerepelések. Max 3 lelőtt, vagy magától leesett Tomahawk szerintem kissé más kategória.
Ébredj fel Neo-gioo! :)

Hazudtak? Jahh, valszeg. Mint a másik oldal. Húúú, nincs sötét, meg világos, csak szürkék? Szar ügy. :)

Igen, előtte is. A ruszkik is, meg az amcsik is. Csak nem állandóan. De most már mindkét banda sportot űz ebből... :(
A Wagneresek HA valóban annyian ottmaradtak és mind oroszok voltak, akkor gyanús nekem hogy figyelmeztető céllal lettek otthagyva a szarba. Lehet hogy kezdtek túl sokat gondolni magukról, nagyon önállóvá váltak, s a reguláris vezetés így üzent. Az amik elmondása szerint FOLYAMATOSAN kontaktban voltak az oroszokkal a támadás megkezdése előtt, és alatt is.

Biztos vagy benne hogy max 3 leesett vagy lelőtt/lezavart CM-ről van szó? Én azért nem, mert amit láttam célpontokat hogy oda nem ment be 103(ráadásul asszem 105 volt a hivatalos nyugati álláspont) ból 100 CM sem, abban mondjuk konkrétan biztos vagyok...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and jimkirk

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Milyen leszerepelés? Mint az orosz Szu-24-es? Vagy a Wagneresek halálba küldése? Na azok voltak leszerepelések. Max 3 lelőtt, vagy magától leesett Tomahawk szerintem kissé más kategória.
Ébredj fel Neo-gioo! :)

Hazudtak? Jahh, valszeg. Mint a másik oldal. Húúú, nincs sötét, meg világos, csak szürkék? Szar ügy. :)

Igen, előtte is. A ruszkik is, meg az amcsik is. Csak nem állandóan. De most már mindkét banda sportot űz ebből... :(

Hogy lelőnek a támadógépet 3év több száz bevetése után az leszereplés :) ,na mesélj mit tudsz a Wagneresekről amit mi meg a világ nem találgatott még ki.Vagy te a több százas verzióra mesére gondolsz?De ezt ugye rögtön tényként kezeled ,hogy meillljen a mondanivalódba! Ugyan azt csinálod amit Uli barátom csúsztatsz csak,hogy igazad legyen.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Biztos vagy benne hogy max 3 leesett vagy lelőtt/lezavart CM-ről van szó? Én azért nem, mert amit láttam célpontokat hogy oda nem ment be 103(ráadásul asszem 105 volt a hivatalos nyugati álláspont) ból 100 CM sem, abban mondjuk konkrétan biztos vagyok...
Amit most írsz ezerszer le lett már itt írva neki is meg a többinek is.Tök felesleges erőlködés nem fog átmenni.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
A Wagneresek HA valóban annyian ottmaradtak és mind oroszok voltak, akkor gyanús nekem hogy figyelmeztető céllal lettek otthagyva a szarba. Lehet hogy kezdtek túl sokat gondolni magukról, nagyon önállóvá váltak, s a reguláris vezetés így üzent. Az amik elmondása szerint FOLYAMATOSAN kontaktban voltak az oroszokkal a támadás megkezdése előtt, és alatt is.


Nem tudom, mennyi Wagneres "maradt ott" (szerintem úgy két-három tucat, de ez tényleg csak hasból). Úgy vélem, arról lehetett szó, hogy Asszadékkal úgy egyezett meg valamelyik, vagy pár oligarcha, hogy ha sikerül megszerezniük egy olajmezőt, akkor ott előjogot kapnak. Na most, Wagnerék egy PMC, szóval aki fizet, annak dolgoznak. De az orosz katonai vezérkar nyilván tudott a készülő akcióról, mint minden szíriai orosz lépésről. Szerintem azt mondták, hogy ok, csináljátok (egyfajta "stressz-tesztnek" is pont jó volt nekik, hogy felmérjék az amcsik reakcióját), de ha szar kerül a palacsintába, akkor mi nem segítünk... Hát így.

Biztos vagy benne hogy max 3 leesett vagy lelőtt/lezavart CM-ről van szó? Én azért nem, mert amit láttam célpontokat hogy oda nem ment be 103(ráadásul asszem 105 volt a hivatalos nyugati álláspont) ból 100 CM sem, abban mondjuk konkrétan biztos vagyok...

Dehogy vagyok biztos. De az oroszok ennyit tudtak prezentálni. Szóval...
Amit láttál (távoli, főleg műholdas képekről), abból ne indulj ki, ezt már mondtam anno. Nézd meg a tavalyi repteres témát. Ott is messziről nézve alig volt pusztítás. Direkt ezért is tettem be neked anno a GBU-32-es "real combat" videót.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Hogy lelőnek a támadógépet 3év több száz bevetése után az leszereplés :) ,na mesélj mit tudsz a Wagneresekről amit mi meg a világ nem találgatott még ki.Vagy te a több százas verzióra mesére gondolsz?De ezt ugye rögtön tényként kezeled ,hogy meillljen a mondanivalódba! Ugyan azt csinálod amit Uli barátom csúsztatsz csak,hogy igazad legyen.


Nem drága gioo. Szar dolog, ha tükröt tartanak neked, nem? Én értem, hogy te hiszel-hinni akarsz. És ebben a tények sem zavarhatnak meg téged. Nem ítéllek el, mert úgy három évvel ezelőtt még én is hasonlóan álltam hozzá a dolgokhoz. :)