[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 891
65 745
113
Azért xar mert made in USSR.
Közben az ukránok felkoppintott Btr-60-asaba ami egy ésszerű felújítás szerintem a beepitett két Deutz motor Kínában készült, de az jó mert német.
Mondjuk a 60-asnal épp a két motorral szokott gond lenni annak idején mert folyton elterő fordulatszámon működtek és ez problémát okozott.
De az ukránnak gyorsan kellettek így nem érte meg mokolni hogy egy motor legyen benn mint a bulgar fejlesztésben.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 536
46 522
113
Csak arra akarok utalni, hogy ők se bontották szét atomjaira a gépet és építették újra.
Háát arra idejük sem nagyon van. Meg ugye nekik elég, hogyha elindul, meg gyorsan tud menni. Nem az örökkévalóságnak építik.
Még a dupla motort is meghagyták, hogy egyszerűsítsék a modernizálást és ne kelljen sokat mókolni vele....
Igen, emiatt nem életszerűek a nagy szétvágós megoldások. A soros hibrid megoldást is csak azért mertem bedobni, mert ott sem kellene alapvető szerkezeti elemhez hozzányúlni, meg egy ilyen rendszer modularis elemeinek elhelyezése gyakorlatilag korlátlan variálhatósagot tesznek lehetővé.
Ha maradunk a sima dízeles megoldásnál, akkor az belefér, hogy a motortér középvonalában a V8-at sor6-ra cseréled, kardánnal az osztóműre kötve, de nekem már egy keresztbefordítás is meredeknek tűnik.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 685
14 708
113
Én továbbra is azt gondolom, hogy a BTR-80-asainkat nem mint lövésszállítókat, hanem mint platform- és speciális feladatú járműveket kellene hadrendben tartani.

  • Mistral légrak hordozó
  • nagyobb hatótávolságú páncéltörő rakéta hordozó
  • aknavetős jármű
  • felderítő jármű
  • tűztámogató jármű
  • radar platform
  • híradós jármű
stb.

Lövésszállítóként való megtartása min, egy olyan átépítést igényelne, mint amit a romulánok csináltak (és egy BTR-3 szerű jármű lett az eredménye).
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 375
10 046
113
Én továbbra is azt gondolom, hogy a BTR-80-asainkat nem mint lövésszállítókat, hanem mint platform- és speciális feladatú járműveket kellene hadrendben tartani.

  • Mistral légrak hordozó
  • nagyobb hatótávolságú páncéltörő rakéta hordozó
  • aknavetős jármű
  • felderítő jármű
  • tűztámogató jármű
  • radar platform
  • híradós jármű
stb.

Lövésszállítóként való megtartása min, egy olyan átépítést igényelne, mint amit a romulánok csináltak (és egy BTR-3 szerű jármű lett az eredménye).
Csak kb 50x lett elmondva, hogy maradni fog feladatkörrel együtt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 646
3 943
113
Én továbbra is azt gondolom, hogy a BTR-80-asainkat nem mint lövésszállítókat, hanem mint platform- és speciális feladatú járműveket kellene hadrendben tartani.

  • Mistral légrak hordozó
  • nagyobb hatótávolságú páncéltörő rakéta hordozó
  • aknavetős jármű
  • felderítő jármű
  • tűztámogató jármű
  • radar platform
  • híradós jármű
stb.

Lövésszállítóként való megtartása min, egy olyan átépítést igényelne, mint amit a romulánok csináltak (és egy BTR-3 szerű jármű lett az eredménye).
Szia,

Igen, de mivel nincs penz masra, ezert sajnos maradnak meg egy darabig eredeti feladatkorukben is. :-(

Amugy a fenti listabol a felderito jarmu nekem hatareset, mert az uszokepesseg elony, de altalanossagban szerintem a csapatfelderitok legalabb olyan jo jarmuvet erdemelnek, mint a loveszek.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and tarzaan

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 001
7 161
113
Én továbbra is azt gondolom, hogy a BTR-80-asainkat nem mint lövésszállítókat, hanem mint platform- és speciális feladatú járműveket kellene hadrendben tartani.

  • Mistral légrak hordozó
  • nagyobb hatótávolságú páncéltörő rakéta hordozó
  • aknavetős jármű
  • felderítő jármű
  • tűztámogató jármű
  • radar platform
  • híradós jármű
stb.

Lövésszállítóként való megtartása min, egy olyan átépítést igényelne, mint amit a romulánok csináltak (és egy BTR-3 szerű jármű lett az eredménye).
Az Univision indító blokkját simán rá lehetne pakolni BTR-re, PT-76-ra meg bármire(ez a modularitás cél elvileg). Vettünk belevalót s a front mögött simán el furikáznak 20-30 km-re..(Az USMC vett is ilyet)
EI5Yu-9WwAA0lPV.jpg
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 212
27 730
113
Az Univision indító blokkját simán rá lehetne pakolni BTR-re, PT-76-ra meg bármire(ez a modularitás cél elvileg). Vettünk belevalót s a front mögött simán el furikáznak 20-30 km-re..(Az USMC vett is ilyet)
EI5Yu-9WwAA0lPV.jpg
Csak erre szerintem tök fölösleges egy BTR vagy T-72 alváz a platós NMS tökéletesen megfelelne.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 062
10 186
113
Az Univision indító blokkját simán rá lehetne pakolni BTR-re, PT-76-ra meg bármire(ez a modularitás cél elvileg). Vettünk belevalót s a front mögött simán el furikáznak 20-30 km-re..(Az USMC vett is ilyet)
EI5Yu-9WwAA0lPV.jpg
Tegyük a Pt76-ra, a Pt-76 lövegével készítsünk a BTR-ből támgató járművet. a BTR gépágyúját szereljük platós toyotára! Na, mennyi sok járművünk lesz?
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 375
10 046
113
Csak erre szerintem tök fölösleges egy BTR vagy T-72 alváz a platós NMS tökéletesen megfelelne.
Valójában az a legideálisabb platform az ami a legkisebb, a legkönnyebben talál fedezéket és aminek a legegyszerűbb megváltoztatni az alakját (repeszvédett Hilux). Az indítót/ground control station-t kereső alakfelismerést futtató drónok jelentik majd a legnagyobb veszélyt a tüzérség mellett.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 685
14 708
113
Szia,

Igen, de mivel nincs penz masra, ezert sajnos maradnak meg egy darabig eredeti feladatkorukben is. :-(

Amugy a fenti listabol a felderito jarmu nekem hatareset, mert az uszokepesseg elony, de altalanossagban szerintem a csapatfelderitok legalabb olyan jo jarmuvet erdemelnek, mint a loveszek.

Szia!

Nekem erős a gyanúm, hogy a lövészeknek végül úgyis Gidrán lesz.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 053
113
Szia,

Igen, de mivel nincs penz masra, ezert sajnos maradnak meg egy darabig eredeti feladatkorukben is. :-(

Amugy a fenti listabol a felderito jarmu nekem hatareset, mert az uszokepesseg elony, de altalanossagban szerintem a csapatfelderitok legalabb olyan jo jarmuvet erdemelnek, mint a loveszek.


...nincs pénz, nincs pénz/ nincs pénz, ...nincs pénz, ...nincs pénz,!
Nem látjátok, hogy NINCS!

Mert megint itt jön egy választás --ezek a nyavajások ilyenek, mindig jönnek--: ...nincs pénz!
Kész!!!

Ne zavarjátok a Főnit ilyenekkel! Kaptatok huszárokat! ...mindig triplán bejelentve!
"Gyorsítunk!" Mit nem értetek!

Nézzetek Disney+t! "Khmmm..., +nyakkendő-igazítás!"
...még hogy BTR!!! ... a Rheinmetall nélkül???


.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 543
77 355
113
Amúgy szerintem az a baj, hogy @krisss egyértelműen fogalmaz és abba nem lehet beleképzelni semmit ezért nem is foglalkoznak vele. Ha csak egy elejtett, rosszul fogalmazott félmondat által sejtetne, akkor mindenki komolyan venné...
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: borisz and fishbed