Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Ma szerintem boldog az a cég, aki megengedheti, hogy ne kelljen emelnie.
Olyan harc van a munkaerőért, hogy csak na.

Meg a szerepe sem ugyanaz a Caffeteriának, minta 36%+4%különadó+szuperbruttós korszakban.
Valóban emeltek a járulékain, de a többin, meg csökkentettek. Meg a minimálbér emelés miatt a bérfeszültségek végett is csökkentettek, pl nálunk is.
2 éve pl a tervezett 7,5% helyett 20-at kellett emelnünk... Cég szinten kellett mindent átdolgozni.
És a csúcs az volt, hogy sokan azért mondtak volna fel, mert ugyanannyit kaptak voln, mint egy egy új belépő.

Ilyenkor mindent át kell szervezni. Összességben jobb lett, de bizonyos elemek romolhattak (pl Caffeteria).
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst
T

torsen

Guest
Na.megjött a következő aki a sorigyutijuniverzitin tanulta a matekot.
2%al több az áfa mint régen cserébe minden alapvető dolgon kedvezményes 5%-os.
A pénztárgép miért baj? Számlát kell adni és nem ellopni az adót mint régen?
Autópálya díj.. Nézz csak utána ki kötötte és milyen szerződést. Nyugati cégek garantált profitját fizetjük ki vele.
Ellenben az szja, a kisvállalkozási adó és a társasági adó európában az egyik legalacsonyabb. Aki tisztességesen dolgozik az kevesebbet fizet, aki lopott az meg többet. Nem sajnálom őet, bocsi. Én örülök, hogy sokkal kevesebb adót fizetek.

Stilusodban...
Na megjött megint a zorbánbérenc-propifaló-egybites-fideszes.... de ez nem az én stilusom! Viszont!!!! Mit látsz bele ebbe a mondaomtba?

"Az viszont tény, hogy adóbevétel növelésben világbajnok a Fidesz kormány. Pénztárgép, EKÁER, autópálya dij, 27%-os ÁFA...8 év alatt 44%_kal több adót szedtek."

Csak az üldözési mánia/kisebbrendűség érzés/ megfelelési kényszer/ stb. alapján lehet ezt a mondatot támadásnak érzékelni! Arra akartam kitérni, hogy sokkal több az adóbevétel. Pont. Persze a hiszti jogát fenntarthatod magadnak....

A többire... ki akarja meghosszabbítani a nulla forgalmú M6-t? Tudom, Gyurcsány. A többi példám is ilyen.... nem a régi bűnöket emlegettem fel, hanem az újakat. Azt meg főbűnként emlegethetném, hogy Budai Gyula elszámoltatásügyi kormánybiztos lófaszsenkit se számoltatott el! Főleg nem Gyurcsányt és bandáját!

Mielőtt bárki félreértene, vállaltan balliberális vagyok, de a bün az bün...
 
T

torsen

Guest
Társasági adó a legalacsonyabb. A 15% SZJA nem a legalacsonyabb, de mindenképpen az alacsonyak közé számít, főleg ha a 39%-os elődjét vesszük alapul.
39% -> 15% semelyik univerzumban sem több.

Csúszik...vagyis nem magától, Te csúsztatsz! A 39%(?) a legmagasabb adókulcs volt (szerintem jószándékkal egy kis költői túlzást vittél a mondatodba hogy "még jobban igazad legyen", mert az az adókulcs 36% sőt ha úgy veszem 32% volt), az átlagos adóteher valamivel 20% fölött volt, sávosan.

https://nav.gov.hu/nav/archiv/szolgaltatasok/adokulcsok_jarulekmertekek/adotablak/sav.html#2010
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Csúszik...vagyis nem magától, Te csúsztatsz! A 39%(?) a legmagasabb adókulcs volt (szerintem jószándékkal egy kis költői túlzást vittél a mondatodba hogy "még jobban igazad legyen", mert az az adókulcs 36% sőt ha úgy veszem 32% volt), az átlagos adóteher valamivel 20% fölött volt, sávosan.

https://nav.gov.hu/nav/archiv/szolgaltatasok/adokulcsok_jarulekmertekek/adotablak/sav.html#2010
Csak arra volt jo a savos adozas, hogy kizsigerelje a berbol eloket. El kellene engedni mar ezt a buta otletet. A jelenlegi rendszerben jobban felre tudnak tenni az emberek.
(A tobbi csusztatasra es a felrevezeto peldakra inkabb nem reagalok ...a mai forradalmi hangulatban. :p)
 
T

torsen

Guest
Csak arra volt jo a savos adozas, hogy kizsigerelje a berbol eloket. El kellene engedni mar ezt a buta otletet. A jelenlegi rendszerben jobban felre tudnak tenni az emberek.
(A tobbi csusztatasra es a felrevezeto peldakra inkabb nem reagalok ...a mai forradalmi hangulatban. :p)

A sávos adózás butaságáról bőven lehetne vitatkozni és nem csak egyszerúen "lebutaságozni"....mindent lehet jól és rosszul csinálni. A "félrevezető példáimra" meg várom az érveket. (Ha Mack le nem csap...)
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 225
4 578
113
Csak arra volt jo a savos adozas, hogy kizsigerelje a berbol eloket. El kellene engedni mar ezt a buta otletet. A jelenlegi rendszerben jobban felre tudnak tenni az emberek.
(A tobbi csusztatasra es a felrevezeto peldakra inkabb nem reagalok ...a mai forradalmi hangulatban. :p)
A bérből élőket most is kizsigerelik. A bruttó béredből adó+járulékok címen mennyit is vonnak le? Ha KATA-s vállalkozó vagy, 50.000 Ft-al letudsz mindent, akkor is, ha havi 1 milla a jövedelmed... Már 200.000 Ft jövedelemnél is több a levonás.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A bérből élőket most is kizsigerelik. A bruttó béredből adó+járulékok címen mennyit is vonnak le? Ha KATA-s vállalkozó vagy, 50.000 Ft-al letudsz mindent, akkor is, ha havi 1 milla a jövedelmed... Már 200.000 Ft jövedelemnél is több a levonás.
Hát igen......arányos közteherviselés........Meg a 27%ÁFA.....egy halom különadó..........közszolgálati propagandaadók.......független biróságok......de szép is az élet magyaristánban...........senki nem is akar elmenni innen.......még a migráncsok is ide akarnak gyünni..........Ja,nem
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 586
16 185
113
A kórházak nagy része köpködött EU-s pénzből valósult meg. A vidékiek. A fővárosiak meg azért olyan lerobbantak, mert a térség gazdasági mutatója olyan, hogy arra nem lehet igényelni tudtommal. Ezért van az az igen kettős kép, hogy az ország leggazdagabb és leginkább GDP-t termelő régiójában az állami rendszer olyan szinten lelakott szar, hogy tömegével járnak emberek magánrendelésre, ha akarnak ellátást. Persze a magán ellátás egy része az, hogy fizetős első konzultáción fogad a doki, majd az állami rendelésén is fogad és kiír már CT, stb képalkotó eljárásra. Szóval igen "érdekes" erőforrás menedzsment zajlik...

Egyébként, ha éppen jól megy a világgazdaság és húz magával minket, akkor van miből lopni. A lopás egy része meg projektek túlárazásából valósul meg vagy abból, hogy papíron legális minden, csak az eredmény kalap szar. Lásd a közvilágítás esetén sok helyen az országba. Kicserelték korszerűsítés alatt és konkrétan balesetveszélyes lett a közlekedés.

A pedagógus fizetés említése kapcsán több ismerős felröhögött, mert más pótlékok megváltoztatásával kb. ugyanannyit keresnek. Amit egyik kéz ad, azt a másik elvette.
Molni: tavaly 2480 ezer milliárd huf jött (még nem utaltak el mindent) támogatásként. Mennyi is a költségvetés? Durván 10 szer ennyi. Ne beszéljünk félre, nem ettől és nem ebből működik az ország.
A magánellátás azért virágzik, mert sok doki az államot arcátlanul meglopja vagy szándékosan embertelenül viselkedik az állami rendszerben, vagy ott maszekol...tisztelet a kivételnek.
Nem tudom, h te a munkahelyeddel mennyire vagy benne pályázatokban. Mi speciel van, h nyerünk, van, h nem. Nincsenek csókosok és teljesíteni is kell. Viszont dolgoztam korábban is...nem sírom vissza.
Pedagógus (vagy pedagőgös?!) kollégáidnak meg üzenem innen, h nem mindenki olyan, mint a diákjaik; nyilvános a közalkalmazotti bértábla. A vizsgáztatás, érettségik felügyelete, stb továbbra is plussz pénz, egyedül a helyettesítés nem (heti 1-2 óra?)...ha még mindig akad vihogni valójuk, miért nem mennek el a versenyszférába? Ja, h a többségük alkalmatlan, lusta netán szakmailag kevés?! Több alázatot várnék tőlük, főleg, h magyarbálint óta a közoktatás nem egy sikertörténet.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A sávos adózás butaságáról bőven lehetne vitatkozni és nem csak egyszerúen "lebutaságozni"....mindent lehet jól és rosszul csinálni.
Megprobaltak. Nem mukodott. Ugy jartak vele mint a szocializmussal. Csak az zavar mindkettoben, hogy ujra meg akarjak probalni, hatha most jobban sikerul... :eek:
A "félrevezető példáimra" meg várom az érveket. (Ha Mack le nem csap...)
Á, szerintem mar azokat is kitargyaltuk itt, csak aztan valahogy mindig ujra elokerul a tema. Inkabb elendegem(, mert ha nem akkor engem tuti kivagnak.).
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst
T

torsen

Guest
Megprobaltak. Nem mukodott. Ugy jartak vele mint a szocializmussal. Csak az zavar mindkettoben, hogy ujra meg akarjak probalni, hatha most jobban sikerul... :eek:

A szocializmusra tett utalásod éppen helyénvaló lehet, mert pont azoknak nem jött/jön be a progressziv adózás, akik a "cocializmusba" is belebuktak: Románia, Bulgária, Csehország, Szlovákia, Észtország, Lettország és Litvánia, ja és Magyarország. Jelenleg ezekben az országokban van egykulcsos adó (én igy tudom). Akiknek viszont "bejött", azoknak más is bejött....Dánia, Hollandia, Ausztria, Belgium...
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 747
113
Molni: tavaly 2480 ezer milliárd huf jött (még nem utaltak el mindent) támogatásként. Mennyi is a költségvetés? Durván 10 szer ennyi. Ne beszéljünk félre, nem ettől és nem ebből működik az ország.
A magánellátás azért virágzik, mert sok doki az államot arcátlanul meglopja vagy szándékosan embertelenül viselkedik az állami rendszerben, vagy ott maszekol...tisztelet a kivételnek.
Nem tudom, h te a munkahelyeddel mennyire vagy benne pályázatokban. Mi speciel van, h nyerünk, van, h nem. Nincsenek csókosok és teljesíteni is kell. Viszont dolgoztam korábban is...nem sírom vissza.
Pedagógus (vagy pedagőgös?!) kollégáidnak meg üzenem innen, h nem mindenki olyan, mint a diákjaik; nyilvános a közalkalmazotti bértábla. A vizsgáztatás, érettségik felügyelete, stb továbbra is plussz pénz, egyedül a helyettesítés nem (heti 1-2 óra?)...ha még mindig akad vihogni valójuk, miért nem mennek el a versenyszférába? Ja, h a többségük alkalmatlan, lusta netán szakmailag kevés?! Több alázatot várnék tőlük, főleg, h magyarbálint óta a közoktatás nem egy sikertörténet.

Nyilván nem az EU pénzekből élünk, de gyakorlatilag az összes infrastrukturális beruházás ebből van (utak, vasutak, iskolák óvodák, közterek, strandok, egyházi épületek, felújításánál-építésénél mindenütt ott van az eu-s tábla).
A pedagógusos hasonlatod meg sokkal problematikusabb, mi volt előbb a tyúk vagy a tojás, de kb. rossz a fizetés ezért az megy tanítani akit nem vesznek fel máshová. Nem tudom mi lenne a megoldás, de az akkor sem okés, hogy a "jövő nemzedékét" nem megfelelőek tanítják, és ezen biztosan nem segít a tanárok fikázása sem!
 
  • Tetszik
Reactions: hurci10

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Molni: tavaly 2480 ezer milliárd huf jött (még nem utaltak el mindent) támogatásként. Mennyi is a költségvetés? Durván 10 szer ennyi. Ne beszéljünk félre, nem ettől és nem ebből működik az ország.
A magánellátás azért virágzik, mert sok doki az államot arcátlanul meglopja vagy szándékosan embertelenül viselkedik az állami rendszerben, vagy ott maszekol...tisztelet a kivételnek.
Nem tudom, h te a munkahelyeddel mennyire vagy benne pályázatokban. Mi speciel van, h nyerünk, van, h nem. Nincsenek csókosok és teljesíteni is kell. Viszont dolgoztam korábban is...nem sírom vissza.
Pedagógus (vagy pedagőgös?!) kollégáidnak meg üzenem innen, h nem mindenki olyan, mint a diákjaik; nyilvános a közalkalmazotti bértábla. A vizsgáztatás, érettségik felügyelete, stb továbbra is plussz pénz, egyedül a helyettesítés nem (heti 1-2 óra?)...ha még mindig akad vihogni valójuk, miért nem mennek el a versenyszférába? Ja, h a többségük alkalmatlan, lusta netán szakmailag kevés?! Több alázatot várnék tőlük, főleg, h magyarbálint óta a közoktatás nem egy sikertörténet.
Es ne felejtkezzünk el a magánórákról. Nem tudom más hogy van vele de én meg soha nem kaptam nyugtát. Persze ez nem egyedi eset, de ha mar a tanárokkal példálózunk......
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and rappali_
M

molnibalage

Guest
Molni: tavaly 2480 ezer milliárd huf jött (még nem utaltak el mindent) támogatásként. Mennyi is a költségvetés? Durván 10 szer ennyi. Ne beszéljünk félre, nem ettől és nem ebből működik az ország.
A magánellátás azért virágzik, mert sok doki az államot arcátlanul meglopja vagy szándékosan embertelenül viselkedik az állami rendszerben, vagy ott maszekol...tisztelet a kivételnek.
Nem tudom, h te a munkahelyeddel mennyire vagy benne pályázatokban. Mi speciel van, h nyerünk, van, h nem. Nincsenek csókosok és teljesíteni is kell. Viszont dolgoztam korábban is...nem sírom vissza.
Pedagógus (vagy pedagőgös?!) kollégáidnak meg üzenem innen, h nem mindenki olyan, mint a diákjaik; nyilvános a közalkalmazotti bértábla. A vizsgáztatás, érettségik felügyelete, stb továbbra is plussz pénz, egyedül a helyettesítés nem (heti 1-2 óra?)...ha még mindig akad vihogni valójuk, miért nem mennek el a versenyszférába? Ja, h a többségük alkalmatlan, lusta netán szakmailag kevés?! Több alázatot várnék tőlük, főleg, h magyarbálint óta a közoktatás nem egy sikertörténet.
Juj... Beszarok. Amikor az USA költségvetési vita meg néhány %-os tételen, akkor leáll az ország. Ha egy ország költségvetésén 10%-os lyuk lenne, az kb. azt jelenti, hogy komplett szektorok nem működnének. És ez sima matek. Ha az a pénz nem jön, akkor az összes olyan beruházás nem lenne.
 
T

Törölt tag 008

Guest
....
A magánellátás azért virágzik, mert sok doki az államot arcátlanul meglopja vagy szándékosan embertelenül viselkedik az állami rendszerben, vagy ott maszekol...tisztelet a kivételnek.......
Igen ezen nekem is a pofám leszakad. Ha asszonyt viszem orvoshoz választhatok, hogy 4 órát ülünk sorba +1 hónap várólista, vagy 1 héten belül mehetünk időpontra.......UGYANARRA A HELYRE! A privát kórterem ugyanazon az emeleten van a kórházba......állami cuccot magán célra használnak az orvosok....lexus a parkolóba, de pofázik, hogy az angoloknál több a pénz.
Tényleg van kivétel, még a fiatal dokik között is, és minden tiszteletem az övéké, hogy csinálják, de akik tartják a markukat úgy, hogy az adómból üzemeltetett infrastruktúrát saját célra használják azon mindig felháborodom.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 586
16 185
113
Juj... Beszarok. Amikor az USA költségvetési vita meg néhány %-os tételen, akkor leáll az ország. Ha egy ország költségvetésén 10%-os lyuk lenne, az kb. azt jelenti, hogy komplett szektorok nem működnének. És ez sima matek. Ha az a pénz nem jön, akkor az összes olyan beruházás nem lenne.
Az inkontinenciád nem tartozik ide, viszont az általam említett összegből légy olyan ügyi és tedd meg, h az éves befizetésünket levonod az elmaradó vámbevétellel együtt. De továbbmegyek...mekkora tőkevesztést is okozott a fenséges tagságunk. Ha már matekozunk.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 586
16 185
113
Igen ezen nekem is a pofám leszakad. Ha asszonyt viszem orvoshoz választhatok, hogy 4 órát ülünk sorba +1 hónap várólista, vagy 1 héten belül mehetünk időpontra.......UGYANARRA A HELYRE! A privát kórterem ugyanazon az emeleten van a kórházba......állami cuccot magán célra használnak az orvosok....lexus a parkolóba, de pofázik, hogy az angoloknál több a pénz.
Tényleg van kivétel, még a fiatal dokik között is, és minden tiszteletem az övéké, hogy csinálják, de akik tartják a markukat úgy, hogy az adómból üzemeltetett infrastruktúrát saját célra használják azon mindig felháborodom.
Rokonom skóciában volt osztályvezető főorvos...nem kapott annyit, mint itthon csúszókkal együtt. És Ő még nem is erre ment rá.
 
M

molnibalage

Guest
A mókás ebben a videóban az, hogy a harcjárműveket leszámítva nagyjából ez a képesség az, amit most a US ARMY meg akar valósítani 2020-ra, illetve bizonyos szintig (BLU TRACKER például) már most is magvan neki...

Miután itt a diskuráció eddig a harckocsikról folyt, értelemszerűen az FCS program harcjárműveire céloztam.
Az épületen belüli felderítés is?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 860
15 258
113
Meg a szerepe sem ugyanaz a Caffeteriának, minta 36%+4%különadó+szuperbruttós korszakban.

Pontosan. Ahogy én látom a Caffeteria kb. semmi másról nem szólt, mint hogy az állam bácsi is hunyorított hogy babám, oké hogy mindenkit minimálbérre jelentettél be, de legalább egy kicsit fehérítsd ki a járulokéaidat, tessék, itt egy ösztönző ami kedvezményesen adózik. A feketézős rendszer többnyire úgy működött, hogy a vállalkozó osztalékként kedvezőbben vette ki a pénzt a cégből a saját nevén, amiből aztán a zsebbe járó részt odaadta, mellesleg ezzel duplán kibaszott veled is, hiszen az államháztartásba szükséges pénzt így kénytelen az állam áfa és hasonló garantáltan érvényesülő mókák révén mindenkitől beszednimeg az állammal is. Mellesleg papíron a zsebbe fizető főninek kurva jó nyugdjalapja is lett, a munkavállalóinak persze közel nulla.

Ha úgy tetszik, a cafetériával kicsit lökdösték ki az embereket az évtizedek óta bejáratott feketézésből, más értelme nem nagyon volt, mert tényleg fingom nincs, hogy mi a jó abban ha a fizetés egy részét csak adott dologra tudom elkölteni, és agyalhatok azon hogy hogy a fenébe költsem el azt a nyomorult 10-20 ezer forintot. Hiányzik a fenének...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 860
15 258
113
A bérből élőket most is kizsigerelik. A bruttó béredből adó+járulékok címen mennyit is vonnak le? Ha KATA-s vállalkozó vagy, 50.000 Ft-al letudsz mindent, akkor is, ha havi 1 milla a jövedelmed... Már 200.000 Ft jövedelemnél is több a levonás.

Felmerül a kérdés, hogy akkor miért nem KATÁ-zol... a lehetőség ott van.
 
Status
Not open for further replies.