A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Valaki szerint ezek nem léteznek.
Amúgy minél jobb a makett, annál drágább. Lehet, hogy mégsem elavult dolog a megtévesztés?
Te élő ember álltal vezetett csalikat akarsz, működő és járóképes T72esekbe ültetni hogy azokat lőjék ki a Leopard helyett..... ne felfújható gumitankokat linkelgess azok már voltak a 2.vhban is. Senki nem olyan hülye hogy élő embereket áldozzon fel a megtévesztés oltárán.... max Te :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
ja , csak a ruszki rendszerben főként inkább a "politikai akarat" érvényesült , a NATO rendszerben meg tényleg tudni akarták hogy mennyire is mennének a vasak más vasak ellen
Ami meg a mennyiségi tényezőt illeti (bár már sokszor el lett itt mondva) ha minden jól megy lesz egy olyan dandárunk X idő múlva ami akkori tervek szerint kenterbe ver MINDEN környező dandárt mindenhogy , habár annyira nem vagyok pozitív mint dudi és nem mondom hogy azaz egy dandár elég lenne az ukránok ellen ( de mi a véreres f@szért is "háborúznánk" amúgy velük?!?!?) de tény hogy azaz egyetlen dandár ami tenchnikát illeti kb a szomszédok haderejének igen nagy részét üti akármikor , teljesen felesleges hülyeségeket beszélni , a T72 (habár én szerettem nagyon) már max célpontnak lesz jó a Leoknak a lőtéren , semmi másra mert nulla harcértéke van és igen 1-2 zászlóalj T72 helyett akármikor választanék 1-2 század leot
Senki nem mondta, hogy Leo helyett legyen T-72! Nem alternatíva! A kérdés az volt, hogy mit nyerünk a kidobassal? Szerintem semmit, csak vesztünk. Ha már lesz több zászlóaljnyi Leo, akkor mehet celanyagnak, akkor járunk a legjobban. Addig meg tároljuk 0 Ft ért, ahogy eddig. De valakinek ez fáj, ezért ment a vita. Tehát nem tudsz helyette leot venni.....mert 0 Ft, ha marad.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
Te élő ember álltal vezetett csalikat akarsz, működő és járóképes T72esekbe ültetni hogy azokat lőjék ki a Leopard helyett..... ne felfújható gumitankokat linkelgess azok már voltak a 2.vhban is. Senki nem olyan hülye hogy élő embereket áldozzon fel a megtévesztés oltárán.... max Te :)
Olvass figyelmeseebben!
A csali járműbe pont addig kell az ember, mint a gumiba, amíg telepítik, álcázzák.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Senki nem mondta, hogy Leo helyett legyen T-72! Nem alternatíva! A kérdés az volt, hogy mit nyerünk a kidobassal? Szerintem semmit, csak vesztünk. Ha már lesz több zászlóaljnyi Leo, akkor mehet celanyagnak, akkor járunk a legjobban. Addig meg tároljuk 0 Ft ért, ahogy eddig. De valakinek ez fáj, ezért ment a vita. Tehát nem tudsz helyette leot venni.....mert 0 Ft, ha marad.
Sztem aki akarta is érteni, hogy mit írsz, az érti, aki meg trollkodik, annak fölösleges magyarázni.
Egyébként nekem meglepő, hogy egy ilyen látszólag marginális kérdés a Z2026-hoz képest milyen indulatokat kavar.
Sztem majden mind1, mi lesz a T72--vel, csak látható mennyiségű pénzt ne égessünk el rá.
Adjuk el az ukránoknak fejlesszenek belőle ők modern hadsereget. :)
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 879
12 408
113
"Land - Anzahl Genehmigungen - Gesamtwert in Euro
Ungarn - 27 - 1.760.812.806

Güterbeschreibung:
Kampfpanzer, Panzerhaubitzen, Pionierpanzer, Bergepanzer, Brückenlegepanzer, Fahrschulpanzer, LKW, Geländefahrzeuge, Geländewagen, Anhängerund Teile für Kampfpanzer, gepanzerte Fahrzeuge, Landfahrzeuge (A0006/79,1 %);Fahr- und Gefechtssimulatorenund Teile für Fahr- und Gefechtssimulatoren (A0014/5,9 %)"


Ha összeadom, akkor még van 15% valami egyéb tétel.

Nézegetem az adatokat... a németektől vett a Honvédség

2015-ben 30 db kézi fegyverbe integrált vagy különálló gránátvetőt (In Handfeuerwaffen integrierte oder einzeln aufgebaute Granatwerfer)
2016-ban 310 db gépkarabélyt? (Sturmgewehre)
2016-ban R&S VCS-4G Voice Communications System
2017-ben 15 géppisztolyt, 5 gépkarabélyt
2018-ban 92 db kézi fegyverbe integrált vagy különálló gránátvetőt (In Handfeuerwaffen integrierte oder einzeln aufgebaute Granatwerfer)

Gondolom a közös missziókhoz kellett az azonos fegyver.

Eladott a HM:
2012-ben a cseheknek 234 db Volhov rakétát
2013-2014-ben 30.000 db AMD63D-t (vevő: USA, Szlovákia)
2013-ban Etiópiának 12 db Mi-24-est.
2014-ben a cseheknek 81 db T-72-est
2017-ben Szaud-Arábiának 50 db OT-64 SKOT APC-t ?!?

Jóváhagyot német fegyvereladások

Ungarn (millio EUR)
2012:269,8
2013:513,0
2014:432,4
2015:1.283,5
2016:589,4

2015-ben mit vett a Honvédség a németektől?

Forrás? Köszönöm.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 395
113
Sztem aki akarta is érteni, hogy mit írsz, az érti, aki meg trollkodik, annak fölösleges magyarázni.
Egyébként nekem meglepő, hogy egy ilyen látszólag marginális kérdés a Z2026-hoz képest milyen indulatokat kavar.
Sztem majden mind1, mi lesz a T72--vel, csak látható mennyiségű pénzt ne égessünk el rá.
Adjuk el az ukránoknak fejlesszenek belőle ők modern hadsereget. :)
Nem mindenki troll, csak nem minden hozzászólást lehet elolvasni, így sok az ismétlés. Persze van, aki kénytelen felremagyarazni....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Akkor ezt vettük. Vki mellétehetné melyik, mi és mennyit vettünk. Már ami tudott. Nekem nem egyértelmű. Csak felsorolásszerűen ideteszem, ami a német doksiban van.
Kampfpanzer
Panzerhaubitzen
Pionierpanzer
Bergepanzer
Brückenlegepanzer
Fahrschulpanzer
LKW
Gelaendefahrzeuge
Gelaendewagen
Anhaenger - und Teil für Kampfpanzer
Gepanzierte Fahrzeuge
Landfahrzeuge

Fahr- und Gefechtsimulatoren
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 350
77 014
113
Nézegetem az adatokat... a németektől vett a Honvédség

2015-ben 30 db kézi fegyverbe integrált vagy különálló gránátvetőt (In Handfeuerwaffen integrierte oder einzeln aufgebaute Granatwerfer)
2016-ban 310 db gépkarabélyt? (Sturmgewehre)
2016-ban R&S VCS-4G Voice Communications System
2017-ben 15 géppisztolyt, 5 gépkarabélyt
2018-ban 92 db kézi fegyverbe integrált vagy különálló gránátvetőt (In Handfeuerwaffen integrierte oder einzeln aufgebaute Granatwerfer)

Gondolom a közös missziókhoz kellett az azonos fegyver.

Max a gránátvetőket cette a Honvédség,a gépkarabélyokat biztosan nem.
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
ja , csak a ruszki rendszerben főként inkább a "politikai akarat" érvényesült , a NATO rendszerben meg tényleg tudni akarták hogy mennyire is mennének a vasak más vasak ellen
Ami meg a mennyiségi tényezőt illeti (bár már sokszor el lett itt mondva) ha minden jól megy lesz egy olyan dandárunk X idő múlva ami akkori tervek szerint kenterbe ver MINDEN környező dandárt mindenhogy , habár annyira nem vagyok pozitív mint dudi és nem mondom hogy azaz egy dandár elég lenne az ukránok ellen ( de mi a véreres f@szért is "háborúznánk" amúgy velük?!?!?) de tény hogy azaz egyetlen dandár ami tenchnikát illeti kb a szomszédok haderejének igen nagy részét üti akármikor , teljesen felesleges hülyeségeket beszélni , a T72 (habár én szerettem nagyon) már max célpontnak lesz jó a Leoknak a lőtéren , semmi másra mert nulla harcértéke van és igen 1-2 zászlóalj T72 helyett akármikor választanék 1-2 század leot
Én is elcserélném a 40 használt T-72-t 14 Leopard 2A4-re de nem adják, ez a baj.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Akkor ezt vettük. Vki mellétehetné melyik, mi és mennyit vettünk. Már ami tudott. Nekem nem egyértelmű. Csak felsorolásszerűen ideteszem, ami a német doksiban van.
Kampfpanzer
Panzerhaubitzen
Pionierpanzer
Bergepanzer
Brückenlegepanzer
Fahrschulpanzer
LKW
Gelaendefahrzeuge
Gelaendewagen
Anhaenger - und Teil für Kampfpanzer
Gepanzierte Fahrzeuge
Landfahrzeuge

Fahr- und Gefechtsimulatoren
Ennyi megvan. Többi?

Kampfpanzer 44+12 Leopard
Panzerhaubitzen 24 PZH2000

Pionierpanzer
Bergepanzer 3 Wisent
Brückenlegepanzer 3 Leguan

Fahrschulpanzer
LKW 13 HX és TGS logisztikai jármű
Gelaendefahrzeuge
Gelaendewagen
Anhaenger - und Teil für Kampfpanzer
Gepanzierte Fahrzeuge
Landfahrzeuge

Fahr- und Gefechtsimulatoren
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 056
26 618
113
Akkor ezt vettük. Vki mellétehetné melyik, mi és mennyit vettünk. Már ami tudott. Nekem nem egyértelmű. Csak felsorolásszerűen ideteszem, ami a német doksiban van.

Kampfpanzer: 44db Leopard 2A7+
Panzerhaubitzen: 24db Pzh2000
Pionierpanzer: 2db Ppz 3 Kodiak?
Bergepanzer: 2 vagy 4db Bpz Wisent 2
Brückenlegepanzer: legalább 2db PzSBr Leguan
Fahrschulpanzer: 14db Leopard 2A4

Eddig tiszta. Hat műszaki jármű jön, a német harckocsizászlóaljban négy Bpz van, tehát valószínűleg két Leguán és négy Wisent lenne a helyes válasz, de Ppz-t is feltüntet a német lista, szóval a Kodiak még játszik.

LKW: MAN teherautók
Gelaendefahrzeuge és Gelaendewagen: Merci terepjárókat sejtek emögött.
Anhaenger - und Teil für Kampfpanzer: MAN HX81 harckocsitrélerek
Gepanzierte Fahrzeuge: ez feltehetően Mercedes Wolf misszióba, már vettünk ilyet.
Landfahrzeuge: ez szerintem a harckocsizászlóalj és a tüzérosztály MAN HX32 műszaki vontató-mentő járműveit jelenti.
Fahr- und Gefechtsimulatoren: úgy tűnik veszünk egy szimulátort is, a képzés segítéséhez.

A mennyiségeket lehet találgatni az utóbbi esetekben.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 056
26 618
113
Alapvetően egy harkocsizászlóalj és egy tüzérosztály járműanyaga lesz ez. Valószínűleg a Mercedes Wolf-ok is Tatára mennek a hkzlj-be inkább, ahogy a MAN teherautók is. Ez utóbbi örvendetes, tehát, hogy nem bohóckodunk tovább a brutálisan túlárazott Rábákkal, hanem egyből a MAN-t vesszük!