• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ja.Leoban van még vagy 25db lőszer a vezető mellett,a küzdőtérben.Ha az begyúllad,ugyanúgy szétveti a tankot,mint az orosz karusszel mikor begyullad.

Ha a kűzdőtérbe bejut az ellenséges lövedék/robbanás akkor már régen rossz a helyzet, mondhatni vége a dalnak bármely harckocsi esetén. És aligha jönnek ki belőle élve.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Ez érv a nagy büdös semmire. Ez kb. olyan, mintha a T-80U elé raknád az M60A1 vagy A3-at. Na kb. ilyen viszonylatban van az M1A1 vs iraki 3. világbeli szutyok T-72 változat.

Amit mondasz a nagy büdös semmi.

Tessék sorold a Szovjet tankokat amik 1985ben az M1A1 M829 elött jártak. Mert az állítás amire reagáltam az volt, hogy "a ruszkik tudnak tankot csinalni a szovjetek is mindig elorebb voltak e teren."

Értem én a végletekig elfogult a forum nagyja de namár.
 
M

molnibalage

Guest
Amit mondasz a nagy büdös semmi.

Tessék sorold a Szovjet tankokat amik 1985ben az M1A1 M829 elött jártak. Mert az állítás amire reagáltam az volt, hogy "a ruszkik tudnak tankot csinalni a szovjetek is mindig elorebb voltak e teren."

Értem én a végletekig elfogult a forum nagyja de namár.
Tűzerőben konkrétan az T-80U az ATGM-mel a M1A1 felett volt és a legjobb APFSDS lövedéke kb. ugyanazt tudta, mint az M829 akkori változata.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
A találati valószínűség az ok.A találatok döntő többsége szemből +-45 fokos szögben érik a tankot így a becsapódó lövedék ami a lőszerrekesznél talál le fog pattanni.Ha hazaérek rakok fel ábrát erről.

Akkor mért raktak a T72B3ra 2016tól és a T90Mre?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 714
113
Mindenki félreérti a szovjet ATGM-et. Az nem a technológiai fejlettség bizonyítéka volt, hanem a fejletlenségé. De a nyolcvanas években azért még bőven akadt Sheridan páncélos is ATGM-el, sőt az M60A2 is megérte a 80-as évek elejét (1981-ben kukázták).
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Tűzerőben konkrétan az T-80U az ATGM-mel a M1A1 felett volt és a legjobb APFSDS lövedéke kb. ugyanazt tudta, mint az M829 akkori változata.

kiragadtál egy dolgot ami tegyük fel és ettől jobb lesz amblokk az egész tank.

Ki is száltam. Igazad van. A Szovjetek mindig jobb tankokat gyártottak mint US.
 
M

molnibalage

Guest
Mindenki félreérti a szovjet ATGM-et. Az nem a technológiai fejlettség bizonyítéka volt, hanem a fejletlenségé. De a nyolcvanas években azért még bőven akadt Sheridan páncélos is ATGM-el, sőt az M60A2 is megérte a 80-as évek elejét (1981-ben kukázták).
Szerintem te érted félre.
  • A Sheridan az amerikai légi mobilitási mánia gyermeke volt. Mivel egy légi szállítható papírkönnyű harckocsinak nem tudtak máshogy értelmezhető tűzerőt adni.
  • A többi egység Sheridan járműveit régen kiszórták addigra. Jobb híján maradtak.
  • Az M60A2 is azért maradt hadrendben 1981-ig, mert addigra készült elég M1, hogy leváltsa a legrégebbi M60 változatokat. Még 1991-ben is használt a NG M60A3-at emlékeim szerint, nem beszélve a USCM-ról... Ők csak a hh után kaptak M1-est...

kiragadtál egy dolgot ami tegyük fel és ettől jobb lesz amblokk az egész tank.
Ki is száltam. Igazad van. A Szovjetek mindig jobb tankokat gyártottak mint US.
Sehol nem mondtam, hogy mindig jobbat gyártottak. Imádom, amikor mindig bedurcizol, amikor valami butaságot mondasz.

Te ezt írtad.
Tessék sorold a Szovjet tankokat amik 1985ben az M1A1 M829 elött jártak
Mondtam egyet. Tűzerőben, védettségben a T-80U bizony ott volt. A Refleksz ATGM-mel szemből minden nyugati harckocsi leküzdésére képes volt.

De azért vegyük már észre..

  • 50-es évek vége, 60-as évek eleje. Nyugaton annyira reménytelennek gondolták a páncélozást, hogy egyes harckocsik kb. 20 mm-es gá. ellen lettek páncélozva. AMX-30...
  • Aztán jött a T-64 és megmutatta, hogy ez nem igaz. A T-64 páncélzata, tűzereje, mobilitása és mérete annyival volt a nyugati szint előtt, mint 1977-ben az F-15A kb. a szovjet vadászgépek előtt...
  • Na ekkor kezdtek nyugaton is komolyan dolgozni azon, hogy legyen normálisan páncélvédett hk, de addig szenvedtek az M48, M60 és Centurion változatokkal. Az angoloknál volt Chieftain, de a minor NATO államok Leo1 vagy Centurion változatokkal bohóckodtak.
  • Az MBT-70 és a német leágazás bukása után jött az M1 és a Leo2.
  • Csak az alap M1 105 mm lövege kb. megjelenésekor már elavult volt. Kellett volna az a spéci lőszer, amit kb. az M1IP és '80-as évek végén alkottak meg. A T-72B-t nem tudta volna normálisan leküzdeni a 105 mm-es löveggel. Kb. az, ahol komoly nyugati hk állt szembe az első vonalas szovjet technikával az a Leo2A1 és az M1IP volt. Addig tűzerőben sehol nem voltak a NATO hk a 105 mm-es lövegeikkel. A Chieftain Mk. 10 volt úgy kb. T-72A ekvivalens.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 355
77 026
113
Mindenki félreérti a szovjet ATGM-et. Az nem a technológiai fejlettség bizonyítéka volt, hanem a fejletlenségé. De a nyolcvanas években azért még bőven akadt Sheridan páncélos is ATGM-el, sőt az M60A2 is megérte a 80-as évek elejét (1981-ben kukázták).

Nem a fejletlenségé volt,miért lett volna?Tudtak volna ők hosszabb penetrátort gyártani de nem fért volna a harckocsiban, ami azért akkora mert ők nem akartak 60+ tonnás harckocsikat.Ezen kívül ha nagy ritkán messzire kell lőni(mert ilyen is előfordulhat még ha nem is sőrőn)akkor ők tudtak 4-6km-ig is pontosak lenni szemben a nyugati típusokkal akik ebből a tácvból vagy eltalálták amit megcéloztak vagy nem.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Kiragadsz egy dolgot és onnan jobb.

Ennek ellentéte volt amikor tacsk0val vitatkoztál 2oldalon keresztül, 3db A4es hszt megírva 10+éve amikor ő ragadott ki egy dolgot, hogy a MIg-25 gyorsabb tehát jobb mint az F-15.

Na erre a szintre jutottál.
 
M

molnibalage

Guest
Kiragadsz egy dolgot és onnan jobb.

Ennek ellentéte volt amikor tacsk0val vitatkoztál 2oldalon keresztül, 3db A4es hszt megírva 10+éve amikor ő ragadott ki egy dolgot, hogy a MIg-25 gyorsabb tehát jobb mint az F-15.

Na erre a szintre jutottál.
Azért voltak szarok a szovjet harckocsik, mert a 1986-os éppen csak minimális számban létező M1A1 szétlő egy 10+ éves degradált szart, aminek semmi köze nem volt még egy T-72B1-hez sem?

Hogy én milyen szinten vagyok, azt ezek mutatják. A tiédet a fenti kommentekből ismerjük.
https://htka.hu/author/molnibalage/

Ne haragudj, de HTKA-s jelenléted pont Tacsk0 szintjét kezdi verdesni.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 982
113
Fade

"Én amit nem értek, hogy ha töltő, lőszerek nagyja kb torony vonalában vannak,"

Ott a kép amit betettem, benne áll egy csákó is nézd meg! Az automata töltő a páncél teknő alsó felében fekszik. Nem teljesen a padlón, mert ott egyéb berendezések vannak, de így is ha oldalról vagy szemből nézed a tankot, akkor az automata töltős lőszer készlet a páncél test alsóbb részénél fekszik.
Mint írtam ezt a részt nagyon kis eséllyel találják el.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 982
113
Fade

A helyzet az, hogy a T-72B+Kontakt-5-ös meg a T-80+Kontakt-5-ös verziókat a nyugati tankok "0 méterről" sem tudták volna kilőni szemből. Erre a német újra egyesítés után derült fény.
Ahogy arra is, hogy a Leopárd 2A4-et szemből, "0 méterről" szintén nem tudta kilőne a T-72B a 3BM42-s lőszerével.
De ezek a dolgok már csak a HH vége után derültek ki.

Az iraki T-72-sből meg nem érdemes kiindulni. Azok az export T-72-s verziók védelem tekintetében nagyon alap verziók voltak. A T-72 topikban utána tudsz olvasni ennek.
 
M

molnibalage

Guest
Fade

A helyzet az, hogy a T-72B+Kontakt-5-ös meg a T-80+Kontakt-5-ös verziókat a nyugati tankok "0 méterről" sem tudták volna kilőni szemből. Erre a német újra egyesítés után derült fény.
Ahogy arra is, hogy a Leopárd 2A4-et szemből, "0 méterről" szintén nem tudta kilőne a T-72B a 3BM42-s lőszerével.
De ezek a dolgok már csak a HH vége után derültek ki.

Az iraki T-72-sből meg nem érdemes kiindulni. Azok az export T-72-s verziók védelem tekintetében nagyon alap verziók voltak. A T-72 topikban utána tudsz olvasni ennek.
Ez ebben a formában picit városi legenda vagy elírás.
  • Hogyan teszteltek volna T-72B-t? Az nem exportálták sehova. Nem volt NDK-ban sem.
  • Az export T-72-esre csak a Kontakt-1 ment emlékeim szerint.
  • A teszt kapcsán hol azt olvasni, hogy 105 mm-es APFSDS lőszerrel, hol meg azt, hogy 120 mm-sel lőtték meg.
  • Az ellen tesztet nem ismerem, de megint csak érdekes, hogy honnan szedett volna bárki T-72B-t és hozzá való top APFSDS lőszert, amikor a szovjetek csak háború esetén adták volna át a legjobb ilyen gránátokat. Legalábbis itthon így volt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 355
77 026
113
Ez ebben a formában picit városi legenda vagy elírás.
  • Hogyan teszteltek volna T-72B-t? Az nem exportálták sehova. Nem volt NDK-ban sem.
  • Az export T-72-esre csak a Kontakt-1 ment emlékeim szerint.
  • A teszt kapcsán hol azt olvasni, hogy 105 mm-es APFSDS lőszerrel, hol meg azt, hogy 120 mm-sel lőtték meg.
  • Az ellen tesztet nem ismerem, de megint csak érdekes, hogy honnan szedett volna bárki T-72B-t és hozzá való top APFSDS lőszert, amikor a szovjetek csak háború esetén adták volna át a legjobb ilyen gránátokat. Legalábbis itthon így volt.

A németek kicsit komolyabban vették a fegyverkezest mint mi no meg fő irányba estek emiatt ők valószínűleg megkaptak mindent amit meg akartak venni és eladó volt(a modern APAFSDS ilyen de pl a T-80 már nem volt eladó).
Azt azért borítékolhatjuk,hogyha a T-72M1+ERA kombót nem lőtték át akkor a T-72B+Kontakt V kombót meg még annyira sem.Amúgy 120-assal lőtték meg mert a teszt eredményeként modernizálták az M829 APFSDS-t M829A1-re.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Azért voltak szarok a szovjet harckocsik, mert a 1986-os éppen csak minimális számban létező M1A1 szétlő egy 10+ éves degradált szart, aminek semmi köze nem volt még egy T-72B1-hez sem?

Hogy én milyen szinten vagyok, azt ezek mutatják. A tiédet a fenti kommentekből ismerjük.
https://htka.hu/author/molnibalage/

Ne haragudj, de HTKA-s jelenléted pont Tacsk0 szintjét kezdi verdesni.

Sehol nem írtam olyat, hogy szarok voltak amblokk a szovjet harckocsik. Ha igen mutass rá. Ha nem tudsz akkor ne hazudozz szavakat a számba. Mégha ez is szinvonalad. Újra és újra.

86ban meg nem tudok olyanról, hogy M1A1 kilött volna bármit is. Amit cáfolni akartam, hogy: "a ruszkik tudnak tankot csinalni a szovjetek is mindig elorebb voltak e teren.". Azt gondoltam az M1A1 jó példa rá. Nem mellesleg a T-80Uis 85ben lett rendszeresítve. Szovjetesen. Nem mindha számítana a melyik jobb versenyben.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Fade

A helyzet az, hogy a T-72B+Kontakt-5-ös meg a T-80+Kontakt-5-ös verziókat a nyugati tankok "0 méterről" sem tudták volna kilőni szemből. Erre a német újra egyesítés után derült fény.
Ahogy arra is, hogy a Leopárd 2A4-et szemből, "0 méterről" szintén nem tudta kilőne a T-72B a 3BM42-s lőszerével.
De ezek a dolgok már csak a HH vége után derültek ki.

Az iraki T-72-sből meg nem érdemes kiindulni. Azok az export T-72-s verziók védelem tekintetében nagyon alap verziók voltak. A T-72 topikban utána tudsz olvasni ennek.

K*nagy hiba, hogy odaírtam az Iraki esetet. Mindenki abba csimpaszkodik. Le kellett volna hagyni amblokk.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Amúgy 120-assal lőtték meg mert a teszt eredményeként modernizálták az M829 APFSDS-t M829A1-re.

M829A1 90ben már rendszeresítve volt armynál uis Irakban aktívan használták. Németek nem hinném kaptak volna belölle mind ment Irakba. Meg kéne nézni pontosan mikori a teszt de 99% nem ennek hatására fejlesztették ki az M829A1et.