1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Leopard 2

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Nem tudom.

2. papajoe

papajoe Well-Known Member

Kár,pedig gúnyosan mosolyogtam volna, hogy a 10 rongyos raketta megcsinalta az 5millás atomtankot,de ha nem tudjuk,akkor nem tudjuk.

3. Terminator

Terminator Well-Known Member

4. gacsat

gacsat Well-Known Member

Én még azt se látom, hogy bejutott-e a munkatérbe?. Csak azt, hogy átrendezte a tank külsejét.

5. rudi

rudi Well-Known Member

A Rheinmetall bejelentette hogy befejeződtek az új L51-es 130 mm-es harckocsi löveg fejlesztési munkái.
    A löveggel először az USA ban az Army Next Generation Combat Vehicle (NGCV) tenderén pályáznak.

A löveg egy új fajta, extra nagy szakító szilárdságú acélból készül (tervezett nyomás 880 MPa) belül króm bevonatú, függőlegesen mozgó ékzár reteszelésű, elektromos elsütésű és töltényűr növelt térfogatú (15 Liter)
    A löveg 6.63 m hosszú, 3 tonna.
    A kilőtt APFSDS lőszer a nagyobb és korábbiaknál erősebb töltet miatt jóval nagyobb sebességet ér el mint a jelenleg használt tipusok, ezért a páncél átütési képesség is ugràsszerűen javul.

6. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezt bele lehet szuszakolni utólag értelmesen egy Leo2 vagy M1-be?

7. molnibalage

Ok, hogy beleépítették, de azóta egyéb átalakítások miatt is nőtt a hk-t tömege.
    Meg gondolom akkor a lőszerkészlet csökkenni fog, mert a gránátok nagyobbak, a torony meg nem lehet végtelen nagy.

Az külön vicces dolog, hogy a APFSDS gránátok miatt kell a nagyobb cső...
    ...csak akkor lehet az össze többi gránátból is újat csinálni, amikor azok számára annyira nem hangsúlyos a kaliber növekedés. Ok, a kumulatív gránát átütése átmérőtől függ, de én úgy tudom, hogy az ilyen pct. gránátok úgy kb. 40+ éve kihaltak és az APFSDS letarolta a hk-k világát. A HE gránátokba meg több repesz és robbanóanyag mehet, de ha az egész azzal jár, hogy lehet mindent újragyártani, akkor ez jó drága dolog.

8. rudi

rudi Well-Known Member

Ez nagyon jó kérdés...
    Pár tonna tömeg növekedést, meg a nagyobb visszarugó erőt még v.színű lehetne kezelni, de a nagyobb lőszer miatt meg kéne hosszbbítani a torony lőszer tárolóját, a testben lévő tárolóval pedig nem tudom mi tudnának kezdeni.
    A lőszer nehezebb is mint az elődje, ezért szerintem erősen közelítik azt a határt ami kézzel még mozgatható.
    Véleményem szerint ehhez a löveghez egy vadi új, automatikus töltő rendszerrel felszerelt tank dukálna.

9. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Igen, jó drága lesz, ha meghozzák a döntést az atfegyverzesrol. Ha az oroszok cserélnek az Armatan, akkor ok is. Viszont kellene egy jó automata töltő is.....

molnibalage likes this.
  10. molnibalage

Igen, az automata töltő a másik kérdéses dolog.
    Ennyi erővel kis túlzással lehetne új harckocsit is csinálni...
    Ok, tudom, hogy van ilyen terv, a Holdban van annak a kimenete jelenleg.

11. megazez

megazez Well-Known Member

Miért dobták el a 140mm-es löveget? Neten képeket találtam, pontos méreteket nem, de szemre a 140-es nagyjából 1,8-2x akkora (hosszra) mint a meglévő 120-as dm53 míg a 130-as 1,5x. Viszont súlyban mind a 140 mind a 130-as sokkal nehezebbnek tűnik, így értelemszerűen kell nekik az automata töltő. Helyigény szempontjából pedig mind a két lőszer rengeteget foglal.

12. dudi

dudi Well-Known Member

Túl sokkal nem kell nagyobb torony, nézd meg mekkora volt a svájci Leopard 2-es tornya140-es löveggel.

13. molnibalage

Khöm. Mi volt a műszaki tartalma annak azon kívül, hogy "beletettük"? Volt automata töltő? Mennyi volt a kapacitása? Mert ezen összehasonlító adatok nélkül az, hogy mit látsz annak tartalma 0.

Rotten878 likes this.
  14. dudi

dudi Well-Known Member

A löveg mérete meg a lőszer mérete adott annak utána tudsz nézni ezen kívül kézi töltős volt ha jól emlékszem.

15. molnibalage

Tehát ez nem referencia. Mert a hatalmas a vagy 40 kg-os lövedékeket kézzel tölteni az mese habbal szintje.

fip7 likes this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

Nem én találtam ki és gondoltam véresen komolyan.

17. Negan

Negan Well-Known Member

Be lehet szuszakolni.PzIII 50milis ágyú helyett kapott 75milist.Sorozatgyártásig már nem jutott Párduc II-t ugy tervezték,hogy mind 75,mind 88milis ágyúval gyárthassák.Modernebb példa a Leo I korszerűsités 120milis löveggel,de az M60 sorozatkorszerűsités szintjén cserélték a löveget.A török Pattonokban is 120as löveg van.De a csúcs az M51 Isherman,ami a régi 76milis helyébe az AMX30 105milisét kapta.Az Abramsba 2féle autómata töltőt is terveztek,csak nem rendszeresitették őket.Leo2 kb ugyan az a méret.Mődositani kell a 130milis lőszerhez,és rendszeresiteni.Vagyis pénz kérdés.
    Éppenséggel van ujra kumulativ gránát,kettős,repesz-páncéltörő feladatkörben.De az oroszok soha nem is feledkeztek meg róla.Ők már tripla robbanótöltetes változatban is kihozták

fishbed likes this.
  18. molnibalage

Ok, de milyen áron kapták meg ezeket? Mert biztosan nem azonos lőszer mennyiséggel és limitációkkal.

19. Negan

Negan Well-Known Member

M1 a jó példa,ahol a 105milis 65db-os lőszerkészlete 40db-ra csökkent a 120milis változatnál.A 140milis ágyú bukását is legfőképpen az okozta,hogy autómata töltővel 20db-ra csökkent volna a lőszerkészlet,ami már kevés.Gondolom,ezért is álltak neki a 130milis lőszernek.
    Leo2 egy kifutó tipus.De lehet rá tervezni egy új,vagy mődositott tornyot a 130milis löveggel.De valószinübbnek tartom,hogy a Leo2 marad a 120/L55 löveg,és majd a Leo3?.EUMBT?,vagy mi,kapja a 130milist.
    Nyilván a lőszercsökkenés az ár.De ha az ellen tankjai a régi löveggel már kilőhetetlenek,akkor a még értelmesen átfegyverezhető gépeket átfegyverzik.Amit meg nem érdemes,azt beosztják gyalogsági támogató(rohamlöveg) szerepbe,vagy felhasználhatják egyébb célra az alvázakat.

fishbed, fip7 and molnibalage like this.

Ezen oldal megosztása