[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 064
4 021
113
Nekem nem azzal van gondom, ha valami a témához kapcsolódó magyar belpol hírt/témát is megemlít valaki néha. De a végtelenített NER vs. Gyurcsány meccs az nem ez szerintem. Azt tolják Facebookon. A végén még engem is kihoznak a sodrómból aztán beszállok szégyenszemre.

Mivel a biztpol eleve mostohagyermek, én pedig szeretem a biztpol híreket, illetve messzire vezető geostratégiai konteókat olvasni (amik szerintem sokkal inkább ontopikok), és nem szívesen veszteném el ezt. Néha azt érzem, hogy egyesek szándékosan dobják mindig be ezeket a gumicsontokat, nem önkontroll hiányából, hanem a fórum rombolásának céljával. Ez viszont ha igaz, már biztpol, mert egy a téma iránt érdeklődő közönség bomlasztása, szétverése már érdekes, hogy vajon kinek áll éredekében?
Javaslom, hogy Jurgenbauer nyisson egy belpol topicot, ha már kötelességének érzi a hittérítést!
Akkor nincs rombolva más topic, és nem kell végignézni mindenkinek, akit nem érdekel!
Ha már most nem tud leállni, választásig ez csak rosszabb lesz!
És ha elmérgesedik ott a hangulat, jöhet a bezárás, tiltás! Persze ezekről ne ő döntsön, mert akkor elég egyoldalú lenne az irányvonal! Azt ő sem akarhatja! :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Akkor nincs rombolva más topic,
Te sokszor provokálsz. Legutóbb éppen ebben a topikban jártál sikerrel, és még te küldenél el másokat? Na ne röhögtess! Már eleve az elcseszett nicked is egy béna provokációnak készült, és azóta is csak ugyanazt az aknamunkát tolod.
Megjegyzem elég jól halad a Zrínyi, még a járvány ellenére is. Hehe! :cool:
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 064
4 021
113
Te sokszor provokálsz. Legutóbb éppen ebben a topikban jártál sikerrel, és még te küldenél el másokat? Na ne röhögtess! Már eleve az elcseszett nicked is egy béna provokációnak készült, és azóta is csak ugyanazt az aknamunkát tolod.
Megjegyzem elég jól halad a Zrínyi, még a járvány ellenére is. Hehe! :cool:
Bármilyen fura, a verekedés nem a visszaütéssel kezdődik!
Én egyszer sem kezdtem belpolt, csak reagáltam rá! Úgy látom, a mai napon is elég szelektív a látásod, persze tőled nem is vártam mást!
Nem tartod jó ötletnek, egy belpol topic nyitását? Félsz, hogy nem jutna el mindenkihez a napi propaganda? Csak kibújik a szög a zsákból!
A nickem nem változtattam meg, mert a mai napig felvállalom, hogy szerintem igen döcögősen indult a valódi haderőreform! Volt ott víztisztító, hímzőképesség, luxusvitorlás a Balatonra, lovasság, és minden mi szemnek, szájnak ingere, csak éppen az nem, amivel lőni is lehet! És légyszi ne gyere nekem hogy nem volt rá keret, meg az elmúltnyócév, mert nem vagyok Gyurcsány hívő, és mert aki nem narancsos szemüvegen nézte a költségvetés kiadási oldalát, az látta hogy fas@ságokra költtek százmilliárdokat, ahelyett hogy mentették volna a még menthetőt!
És szerintem, a fejlesztés elkezdését sem a Falconokkal kellett volna kezdeni, az Airbusok bőven el tudták volna látni a kormánygép szerepét is!
Annak meg örülök, hogy most már jól halad a Zrínyi, de a kommunikáción azért lehetne javítani kicsit!
 

Atlas

Active Member
2018. június 20.
44
127
33
A világ második gazdasági és katonai hatalmának jóindulatának nincs értelme?
Szerintem erre bőven elég lett volna az hogy ide engedjük a Huawei gyárat, főleg hogy megy az 5G háború.
Ennek sem nagyon örültek a tengeren túlon, de ennek legalább van is értelme hiszen tudást hoz ide.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 221
33 666
113
Te csak csípőből tüzelsz, vagy elolvasod (és megérted) amit írok?
Veszek egy szegmenst a logisztikat tovabbiszalitastol raktarozastol eltekintek a visszfuvarto is amin magyar aruk juthatnak keletre gyorsan nagy menmyisegbe olcson.

Csak a beerkezo arut veszem abbol is egy olyan opciot amit nem viszunk kulfoldre pl kamionon vagy masik vasuti szerelvenyen atrakas utan.

Ha akarsz nyitni egy vallalkozast ami pl. Teszem azt muanyag vodroket arul. Az osztrak nagy keresletet ad muanyagvodrokre /epitoipari alapanyag/ eddig rotterdambol kapta ezt a csomagoloanyagot. Erre jossz te aki olvsobban tud szallitani neki. Es gyorsabban egy nagyobb megrendelest ami beesik napok alatt le tudsz reagalni mig a rotterdami kereskedo hetek alatt... Vizetsz adot akalmazottat es a szallitmanyozo cegnek... Csak azert mert olcsobban gyorsabban hozzafersz valamihez... Ez a kerekedelem igen fontos 2 tenyezoje... Ar es ido...

A kereskedelem a viag eggyik legjobedelmezobb agazata... Nem a termeles vagy a zolgatatas....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 221
33 666
113
Szerintem erre bőven elég lett volna az hogy ide engedjük a Huawei gyárat, főleg hogy megy az 5G háború.
Ennek sem nagyon örültek a tengeren túlon, de ennek legalább van is értelme hiszen tudást hoz ide.
Nehogy kitalald hogy a vilagkerekedelembe valo bekotesunk nem gazdasagos mert az agyamat eldobom... Eddig ha valamit a vilag legnagyobb termelojetol venni akartunk 5kezen kellett keresztul mennie. Ezentul az 5 kezbol 4 a mienk lessz/lehet europai szinten is merheto % aranyba de minimum 2. Nyilvan nem eri meg tobb ezer milliardos forgalombol lecsipegetni... Egy szuezi csatorna bibi eseten tobb tizezer miliardnyibol evente...
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 176
8 015
113
Veszek egy szegmenst a logisztikat tovabbiszalitastol raktarozastol eltekintek a visszfuvarto is amin magyar aruk juthatnak keletre gyorsan nagy menmyisegbe olcson.

Csak a beerkezo arut veszem abbol is egy olyan opciot amit nem viszunk kulfoldre pl kamionon vagy masik vasuti szerelvenyen atrakas utan.

Ha akarsz nyitni egy vallalkozast ami pl. Teszem azt muanyag vodroket arul. Az osztrak nagy keresletet ad muanyagvodrokre /epitoipari alapanyag/ eddig rotterdambol kapta ezt a csomagoloanyagot. Erre jossz te aki olvsobban tud szallitani neki. Es gyorsabban egy nagyobb megrendelest ami beesik napok alatt le tudsz reagalni mig a rotterdami kereskedo hetek alatt... Vizetsz adot akalmazottat es a szallitmanyozo cegnek... Csak azert mert olcsobban gyorsabban hozzafersz valamihez... Ez a kerekedelem igen fontos 2 tenyezoje... Ar es ido...

A kereskedelem a viag eggyik legjobedelmezobb agazata... Nem a termeles vagy a zolgatatas....
Ki kell ábrándítsalak, a legjövedelmezőbb a szolgáltatás. Nézz körbe csak a magyar piacon....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 221
33 666
113
Igen csak a szolgaltatashoz is kell valami amivel szolgaltat meg a prostira is kell a kinai harisnya...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 221
33 666
113
Es nem csak kina nezd meg hany orszagon megy at a selyem ut. Na oda mind tudunk majd napokon belul hatamas tetelbe szallitani es onnet mind tud jonni aru amit rl tudunk adni. Vagy epp leszallitani annak aki megveszi. De ha nem i mi szalitjuk az osszes arut a rakodast esetleges betaolast vamolasi koltsegeket stbt ide fizeti...ahogy a palya hasznaat raeso rezet esetleges autopalya dijat a biztonsagi or fizetesenek raeo reszet a logisztikuoket. Meg a telefonszolgaltatok is keresnek... Meg a szenyviz tisztito is keres...
 

Atlas

Active Member
2018. június 20.
44
127
33
Jó ebben van valami.
Az egyetemre mi szükség? Hogy néz ki hogy egy ceu-t elüldözünk,de egy fudan jöhet amit kínai munkások, kínai alapanyagból, kínai hitelből fognak megépíteni? Szerintem nem jól, becsípődésem meg azért van mert miért nekünk kell lenni az egyedüli nyugati "elköteleződésű "országnak akik beengedik ezeket a kicsit sem demokratikus hatalmakat, miért nálunk tudnak befolyást szerezni az unión belül? Szerintem ez nem tökösség.
Pakssal kapcsolatban valószínű igazad van, bár azt hogy bővítésre mennyire van szükségünk azt nem tudom. Miért nem elég csak a meglévő életben tartása, korszerűsítése azt sem tudom.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 457
46 354
113
Szerintem erre bőven elég lett volna az hogy ide engedjük a Huawei gyárat, főleg hogy megy az 5G háború.
Ennek sem nagyon örültek a tengeren túlon, de ennek legalább van is értelme hiszen tudást hoz ide.
A Huawei beeresztése egy nagyságrenddel kellemetlenebb fejlemény. Nem csak a tengerentúlon nem örülnek, de már szerintem a NER is erősen megbánta, mint a kutya amelyik 10-et kölykedzett. Ugye van egy agyonhallgatott kb. 1 éves lehallgatási botrányunk, kormány és egyéb politikai üzleti körökben.
A minap írtunk alá szerződést a svédekkel (Ericcson) hálózatfejlesztési témában. Szóval ne nagyon legyünk meglepve, ha SOS sebességgel fogjuk megkerülni a Huawei 5G-jét.
Én sem vagyok meggyőzve arról, hogy jó ötlet a belgrádi vonal megépítése, de az egy olyan tétel, ami sokkal kevésbé problémás. Inkább csak pénzbe kerül, aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz belőle. Az Huawei hálózat viszont nettó nemzetbiztonsági probléma.
A belgrádi vonal elsőre marhaságnak tűnik, de ott sem csak transit és transport gazdasági haszna van a projektnek. Én azt mondanám, hogy az egy hosszútávú és jelentős pénzügyi kockázattal "megáldott" ügyről van szó. Ha bejön, akkor az egész nemzetgazdaság profitálhat belőle.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 221
33 666
113
Az egyetemre mi szükség? Hogy néz ki hogy egy ceu-t elüldözünk,de egy fudan jöhet amit kínai munkások, kínai alapanyagból, kínai hitelből fognak megépíteni? Szerintem nem jól, becsípődésem meg azért van mert miért nekünk kell lenni az egyedüli nyugati "elköteleződésű "országnak akik beengedik ezeket a kicsit sem demokratikus hatalmakat, miért nálunk tudnak befolyást szerezni az unión belül? Szerintem ez nem tökösség.
Pakssal kapcsolatban valószínű igazad van, bár azt hogy bővítésre mennyire van szükségünk azt nem tudom. Miért nem elég csak a meglévő életben tartása, korszerűsítése azt sem tudom.
A ceut nem uztuk el.
A ceu azert volt gazba mert biccelt. Amerikai egyetemnek allitotta be magat mikozbe usaba egy szobat berelt.... Vagy legyen valodi usa egyetem vagy legyen akkor magyar... De ne allitsa magat usa egyetemnek amikor usaba semmi sins dak egy berelt szoba egy kollegiumba... Alapitott mukodo egyetemet usaba a ceu? Nem magyar egetemme nyilvanitotta magat? Nem ... Akkor mi jogon allitja be magat es adozi az usaba stb. Ha itt a valodi egyetem usaba sak alibi
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 267
120 055
113
Az egyetemre mi szükség? Hogy néz ki hogy egy ceu-t elüldözünk,de egy fudan jöhet amit kínai munkások, kínai alapanyagból, kínai hitelből fognak megépíteni? Szerintem nem jól, becsípődésem meg azért van mert miért nekünk kell lenni az egyedüli nyugati "elköteleződésű "országnak akik beengedik ezeket a kicsit sem demokratikus hatalmakat, miért nálunk tudnak befolyást szerezni az unión belül? Szerintem ez nem tökösség.
Pakssal kapcsolatban valószínű igazad van, bár azt hogy bővítésre mennyire van szükségünk azt nem tudom. Miért nem elég csak a meglévő életben tartása, korszerűsítése azt sem tudom.
Mert be kell csukni az ezeréves hőerműveket mert nem gazdaságosak és baromi környezetszennyezők a megújúlóból meg nem tudod pótolni a kiesést (Lásd a németek esetét akik most külföldről vesznek áramot...) Jelenleg sajnos a bősi vízerűmőből kapunk áramot ha a fogyasztás megugrik.

A CEU-ért meg enyhén szólva sem kár....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 267
120 055
113
A Huawei beeresztése egy nagyságrenddel kellemetlenebb fejlemény. Nem csak a tengerentúlon nem örülnek, de már szerintem a NER is erősen megbánta, mint a kutya amelyik 10-et kölykedzett. Ugye van egy agyonhallgatott kb. 1 éves lehallgatási botrányunk, kormány és egyéb politikai üzleti körökben.
A minap írtunk alá szerződést a svédekkel (Ericcson) hálózatfejlesztési témában. Szóval ne nagyon legyünk meglepve, ha SOS sebességgel fogjuk megkerülni a Huawei 5G-jét.
Én sem vagyok meggyőzve arról, hogy jó ötlet a belgrádi vonal megépítése, de az egy olyan tétel, ami sokkal kevésbé problémás. Inkább csak pénzbe kerül, aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz belőle. Az Huawei hálózat viszont nettó nemzetbiztonsági probléma.
A belgrádi vonal elsőre marhaságnak tűnik, de ott sem csak transit és transport gazdasági haszna van a projektnek. Én azt mondanám, hogy az egy hosszútávú és jelentős pénzügyi kockázattal "megáldott" ügyről van szó. Ha bejön, akkor az egész nemzetgazdaság profitálhat belőle.
A honvédségi levelezésbe nem tudsz már belépni Huawei eszközről 2 éve.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 396
113
Az egyetemre mi szükség? Hogy néz ki hogy egy ceu-t elüldözünk,de egy fudan jöhet amit kínai munkások, kínai alapanyagból, kínai hitelből fognak megépíteni? Szerintem nem jól, becsípődésem meg azért van mert miért nekünk kell lenni az egyedüli nyugati "elköteleződésű "országnak akik beengedik ezeket a kicsit sem demokratikus hatalmakat, miért nálunk tudnak befolyást szerezni az unión belül? Szerintem ez nem tökösség.
Pakssal kapcsolatban valószínű igazad van, bár azt hogy bővítésre mennyire van szükségünk azt nem tudom. Miért nem elég csak a meglévő életben tartása, korszerűsítése azt sem tudom.
Hagyjuk már a picsába ezeket a politikai lófaszokat itt!! Egyetem, vasút, kinai hitel.
CEU fasza, kinai egyetem nem.
Unios hitel fasza, kinai nem.
Vasútépítés fasza, Belgrád vasút nem.
Paksot bővítsék a franciák fasza, oroszok bővítik xar.

Ez a kormány több lábon akar állni, ha úgy tetszik több segget nyal. Te az mondod USA meg az Uniós segg az igazi. Próbáltuk már azt is, fogjuk is később is, ne aggódj!!

De itt maradjunk már a témánál!!
Feljebb van egy igényes MN cikk, ahol nem a szokasos mit veszünk darabra van, hanem picit mesélnek a stratégiáról, milyen szempontok szerint haladunk. Mit, miert tettünk, teszünk. Sztem ebben a topikban az sokkal érdekesebb.