1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Összefoglaló a légi harcászatról és légvédelmi eszközökről

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - DrStrangelove által indítva @ 2010. szeptember 3..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezek egy részét ismerem, a kimaradt lánceszmek fejezetbe bekerültek linkkét az összefoglalóba.

2. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Még a KUB mellélövéséhez egy story a hh végéről...
    ... amikor az angolok kaptak pár NDK-s KUB komplexumot, hogy felmérjék a rendszer képességeit, akkor "kikötötték" az indított rakéták harci részét, spórolandó a célt repülő drónokkal.
    Nos a lövészeten a rakéták az összes cél-drónt leverték :D (hit-to-kill)

3. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Az S-75-ös a 70's évekre már egy elavult és fölösleges rendszer volt.
    Én is így gondolom, semmi értelme nem volt hadrendbe állításának a '80-as években itthon.

80-as évek elején még nem volt elérhető az Sz-300PMU, vagyis más közepes hatótávolságú komplexum nem volt akkoriban.
    Ne keverjétek a komplexumok szovjetek általi rendszeresítését, illetve az exportra való felajánlásukat. (a hh végén már akár 8~10 év is eltelt közöttük)

4. molnibalage

Ne keverjük. A Dvinákat kellett volna megtartani és aztán egyből Sz-300 átállni. Engem még az is meglepett, hogy az S-300 érkezése után a Volhovok maradtak volna...

5. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

:confused:
    Nos akkor szerintem nézd meg +1x.

4K60 (V-759)
    tömege: 1'839kg (2'406kg)
    hossz: 6.1m (10.8m)
    átmérő: 65.5cm (50cm)
    hatótáv: 33.5km (56km)
    hatómagasság: 25km (35km)

6. fip7

fip7 Well-Known Member

Hpasp

Nem látom , hogy mit hasonlítasz össze mivel. Nem írtad oda.
    Én ezeket az adatokat találtam:

M-11 rendszer:
    Hatótáv: 7-55 km;
    Hatómagasság: 0,1-30 km;
    Max. a rakéta sebessége 1200 m / s;
    Az átlagos rakéta sebessége 800 m / s;
    Max. célsebesség 750 m / s;
    A rakéta hossza 6,1 m;
    A rakéta átmérője 0,655 m;
    A szárnyfesztáv: 2,2 m;
    125 kg-os robbanófej súlya;
    A rakéta tömege 1844 kg.

S-75 rendszer:
    • A rakéta hossza: 10600 mm
    • Az első szakasz testének átmérője: 700 mm
    • A minimális céltartomány 7 km
    • Maximális céltartomány: 29 - 34 km
    • Maximális célcsúszási magasság: 25 - 27 km (?)
    • MIR sebesség> 3 Mach
    • Induló súly: 2300 kg
    • Warhead: nagy robbanásveszélyes töredezettség
      • Súly CU: 200 kg
    A Krug esetén én a legjobb verzióknál 50 km-s hatótávolságot és 25 km-s hatómagasságot találtam.

7. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

V-611-es rakétát (4K60) hasonlítottam össze a V-759-es Volhov rakétával, kiemelve annak jelentősen kisebb hatótávolságát, és hatómagasságát.

Az adatok forrása: Ракеты "Факела" - МКБ "Факел"* - 2003
    *(mindkét rakétát ugyanaz az iroda tervezte ugyanis)

8. fip7

fip7 Well-Known Member

Hpasp

Ahogy utána néztem te a legmodernebb Volhovot hasonlítottad össze a legelső M-11 Viharral.
    Ahogy én utána tudtam nézni a V-759 A Volhov M2-höz tartozik. A V-750 vagy V-755 adatai ettől jelentősen elmaradnak.
    Az M-11-nél az adataink köti különbség szerintem a 4K60 és a 4K65 közötti különbség miatt lehet.
    A 4K60 az biztos, hogy 1969 körül állt szolgálatba, a 4K65-öt nem tudom.
    A V-759 mikor került szolgálatba? 1969-ben nem csak V-755-volt?

9. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

V-755DP 1962-től került rendszerbe, és már annak is 56km volt a hatótávolsága.
    4K60 hatótávolsága csak 30km.
    4K65-ről csak annyit találtam hogy cserélték a rádiógyujtót hogy kismagasságban is alkalmazható legyen. Hatótáv maradt 30km. Nemtom hogy az 55km-t honnan veszed -> butaság.

10. fip7

fip7 Well-Known Member

11. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Fakel iroda kiadványa szerint meg csak 30km. (valami közük csak volt hozzá)
    Megnéztem a В.П. Кузин, В.И. Никольский - ВОЕННО-МОРСКОЙ ФЛОТ СССР 1945-1991 könyvet is, abban is 30km van.

Orosz fan(web)site -> butaság
    :cool:

12. fip7

fip7 Well-Known Member

Hpasp

Okés. Akkor ez egy "beragadt" hibás információ lehet.

13. Roni

Roni Well-Known Member

Friss fotók
    DSA 2018

Még hogy nem lenne mit venni Kínától az oroszoknak !

Tessék itt a Kínálat

Az oroszok milliárdokat fognak elszórni mire lesz hasonló fegyverzetük .
    A KAB-250 (a legkisebb bombájuk lesz majd valamikor ) sem látom még TGP-vel a su-30sm gépeken.

14. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Hát lérak szempontból látok itt Sztrela meg Misztrál másolatot, a legkomolyabb cucc (LY-80) meg egy Sz-300PSz másolat, amit a Szovjetunió 1983 környékén állított rendszerbe...
    ... úgy 35 évvel ezelőtt.
    :D

15. molnibalage

Azért vannak itt siklóbombák is...

16. zsolti

zsolti Well-Known Member

Azok vannak.Viszont gondolom nem véletlenül kezdte úgy, hogy "LÉRAK szempontból".

17. Sharid

Sharid Well-Known Member

Egy amatőr kérdés:
    ha oroszok nem csak a szájukat jártatják, és tényleg odaadnak a szír népnek ajánékba, két üteg(?) Sz-330-t azoknak mennyi lesz a gyakorlati hasznuk?
    (kérem ne húzkodjon nekem senki körölet a térképre), ott a szíriai domborzat, a megdarált szír légvédelmi rendszer, az alacsony RCS-jű irányított fegyverek, etc....

18. dudi

dudi Well-Known Member

Adni kell mellé Panchirt is meg az isem baj ha nem sima S300-at kapnak hanem valami modernet.

19. molnibalage

A rakéta inkább Buk másolatnak tűnik. A kisebb HZ emiatt lehet, viszont nem négy, hanem 6 db rakéta jár hozzá. Kocepcionális kérdés lehet az, hogy ők a kisebb HMZ-t preferálják és inkább sűrűbben tesznek le osztályt.

Roni likes this.
  20. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ha megkóstoljátok őket, ki fog derülni, addig csak duma pro és kontra minden. El is sülhet úgy is mint '73, amikor azért beszoptátok a KUB-ot, meg úgy is mint '82 amikor meg jól jöttetek ki belőle.
    A puding próbája az evés. Viszont az tuti, hogy nem kockázat nélküli azért rápróbálni az Sz-300-ra. Nem lehetetlen kiütni, csak hát benne van a saját veszteség.

fip7 likes this.

Ezen oldal megosztása