A honi légvédelemnél említésre került a 96K6 Pancír (SA-22 Greyhound) légvédelmi rakéta-rendszer, de annak képességeinek bemutatására nem került sor. Bár a Pancír nem csapatlégvédelmi egység annak platformja miatt – nem rendelkezik ABV védelemmel – azért kerül a csapatlégvédelemnél vázlatosan bemutatásra, mert lényegében a Tunguszka felskálázott és módosított változatának tekinthető.
A Pancír Sz1 változat (balra fent) feladata a honi légvédelmi Sz-300/400 osztályok védelme, mivel azok tűzíve 105 fokra korlátozódik, ami támadhatóvá és túlterhelhetővé teszi azokat több irányból támadva. Az Sz-300/400 osztályok és rakétáinak ára miatt illetve területvédelem megteremtéséhez nem minden esetben lehetséges az, hogy az Sz-300/400 osztályok képesek legyenek magukat (költséghatékonyan) megvédeni, ha magát az osztályt támadják meg. Magát az Sz-300/400 osztályt támadó rakéták, robotrepülőgépek vagy siklóbombák lelövését viszont nem feltétlen szükséges hatalmas távolságban végrehajtani, arra kisebb HMZ-vel rendelkező rendszer is megfelel, ha kellő számú célcsatornával rendelkezik. Ennek a koncepciónak a gyermeke lett a Pancír.
Az Sz-400 harci (rakétás) osztályokat védik ezekkel, 6 db jármű véd 1 db Sz-400 osztályt, természetesen AVR-en keresztül összehangolva azokkal.
A rendszernek létezik önjáró lánctalpas alvázra telepített változata is a csapatlégvédelem számára (előző oldalon jobbra fent), de amennyire lehet tudni, vevő egyelőre nem jelentkezett be, exportja egyelőre sikertelen és Oroszország sem állította hadrendbe. A kerekes platformon levő Pancír az alap változat.
A rendszer 57E6 rakétái rádió-parancsvezéreltek, azonban a Tunguszkával ellentétben a Pancír nem egy célcsatornás. A Tor-M1-hez hasonlóan fázisvezérelt radarral, illetve a már megszokott módon optikai módon lehetséges a célpontok követése. A Pancír viszont nem csak a célpontot, hanem az Sz-300-hoz hasonlóan a rakétát is nyomon követi, ezzel inkább a Sz-300-hoz hasonló a vezérlése. A radarral 3 db célpontra 3 db rakéta, illetve az optikai csatornával 1 db további célra lehetséges a rakéta rávezetése. A rakéta a Tunguszka felskálázott változata, tömege 74 kg-ra nőtt, a rakéta égésvégi sebessége 1300 m/s. Ezzel a rendszer maximális megsemmisítési távolsága 20 km-re nőtt, a célmagasság 5-15000 méter közötti lehet. A 2K22M-hez