A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Hol látsz te 40centit?


Ehune, a tomsinner által betett képen a balszélső szörnyszülött:
ximg_8461.jpg
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Meglátjuk mit hoz a holnap. Benkővel vagy nagyot nyerünk, vagy nagyot vesztünk. Pontosabban nem tudjuk mi a végső cél a Honvédséggel kapcsolatban, a miniszterelnöknél,. Arra tippelek, erősítünk majd erősen.


Rossz előérzetem van vele kapcsolatban. De ahogy mondod, majd meglátjuk. És nagyon remélem, hogy tévedek.

Szeressük Peti Bát! :D

Nem ő volt az, aki tesztelgette és először prezentálta fotókkal a nagyközönségnek a 2015M-et?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Igazából az csak 30cm(megmértem!).Egyébként ha nem is a legoptimálisabb de inkább ott legyen mint ott ahol a G36-on van.

Ahh, többnek tűnt a szempozíció-Aimpoint(?) cucc lehetséges távolsága, de még a 30 is elég sok...
Na ja, a G36-nál is nagyon el van cseszve, csak ott meg a másik irányba. (És anno hogy odavoltál azért a fegyóért :p )
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Ahh, többnek tűnt a szempozíció-Aimpoint(?) cucc távolsága, de még a 30 is elég sok...
Na ja, a G36-nál is nagyon el van cseszve, csak ott meg a másik irányba. (És anno hogy odavoltál azért a fegyóért :p )

Oda vagyok én még most is attól,hogy nem tökéletes.De szerencsére moduláris szóval bármikor le lehet cserélni egy sínre azt a két optikát.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Oda vagyok én még most is attól,hogy nem tökéletes.De szerencsére moduláris szóval bármikor le lehet cserélni egy sínre azt a két optikát.

Én kiábrándultam belőle, amikor kiderült, hogy (jó, ez így kissé túlzás) hajlamos leolvadni a cső a tokról pár gyors egymásutánban kilőtt tárnyi lőszer után... Akkor már inkább a 433-as, ott már orvosolták ezt is és nem műanyaggal van rögzítve a cső.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Én kiábrándultam belőle, amikor kiderült, hogy (jó, ez így kissé túlzás) hajlamos leolvadni a cső a tokról pár gyors egymásutánban kilőtt tárnyi lőszer után... Akkor már inkább a 433-as, ott már orvosolták ezt is és nem műanyaggal van rögzítve a cső.

Hát nem tudom mi abból az igazság,lőttem vele meg mások is elég sokat és nem lett semmi baja...De ha csak nekünk volt szerencsénk az sem jelent semmit mert ott az A3 ahol ez biztosan nem fordul elő.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Hát nem tudom mi abból az igazság,lőttem vele meg mások is elég sokat és nem lett semmi baja...De ha csak nekünk volt szerencsénk az sem jelent semmit mert ott az A3 ahol ez biztosan nem fordul elő.

Valószínűleg csak "extrém terhelés" után jelentkezhet a rögzítés megolvadása miatti csőelmozdulás, de passz, hogy ez a terhelés mennyi idő alatt hány tárat jelent. Mindenesetre láttad te is a képeket, az a műanyag odafogatás nem túl bizalomgerjesztő...
https://htka.hu/2015/04/27/gondban-a-g36/
Az A3-nál csak a csövet vastagították meg, ugye? Vagy a cső rögzítési módján is változtattak?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Valószínűleg csak "extrém terhelés" után jelentkezhet a rögzítés megolvadása miatti csőelmozdulás, de passz, hogy ez a terhelés mennyi idő alatt hány tárat jelent. Mindenesetre láttad te is a képeket, az a műanyag odafogatás nem túl bizalomgerjesztő...
https://htka.hu/2015/04/27/gondban-a-g36/
Az A3-nál csak a csövet vastagították meg, ugye? Vagy a cső rögzítési módján is változtattak?

Én úgy tudom,hogy más műanyagot használnak meg a csőfarnál vastagabba cső.De őszintén nem néztem ennek utána.Abban viszont tökéletesen biztos vagyok,hogy a spanyoloknál ez a hiba nem jelentkezett pedig meleg ott is van bőven meg lőni is szoktak.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and therob

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Én úgy tudom,hogy más műanyagot használnak meg a csőfarnál vastagabba cső.De őszintén nem néztem ennek utána.Abban viszont tökéletesen biztos vagyok,hogy a spanyoloknál ez a hiba nem jelentkezett pedig meleg ott is van bőven meg lőni is szoktak.

Jó, hát tudod hogy van ez. Könnyű elveszíteni és nehéz visszaszerezni a bizalmat. :D Mindegy is, nálunk úgy sem valószínű, hogy a kettő közül valamelyik HK karabélyt is rendszeresítenék a belátható jövőben... Viszont jut eszembe, ha a Bren 2-t elkezdik kiosztani, akkor az a vicces helyzet állhat elő, hogy a különlegeseknek (gondolom maradnak az M4-nél) "rosszabb" karabélyuk lesz, mint a többi katonának.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner and tonyo

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Jó, hát tudod hogy van ez. Könnyű elveszíteni és nehéz visszaszerezni a bizalmat. :D Mindegy is, nálunk úgy sem valószínű, hogy a kettő közül valamelyik HK karabélyt is rendszeresítenék a belátható jövőben... Viszont jut eszembe, ha a Bren 2-t elkezdik kiosztani, akkor az a vicces helyzet állhat elő, hogy a különlegeseknek (gondolom maradnak az M4-nél) "rosszabb" karabélyuk lesz, mint a többi katonának.

Közel sem biztos,hogy maradnak.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 146
10 861
113
  • Tetszik
Reactions: tonyo and szpg9

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Sehol sincs az törvényben leírva, hogy egy közös európai hadseregnek gyengének kell lennie!! Létszám/emberanyag van, gazdasági háttér van, saját ipari-technológiai háttár megvan, a legfontosabb kérdés, hogy az EU hogyan és mit akarna ezekkel kezdeni, egyáltalán szándékában áll-e kiváltani vagy legalább csökkenteni az USA európai katonai jelenlétét?!![/QUOTE]
Ahogy "egy" politikust emlitenék. A hadsereg a szokásos nyűg. Tehát amíg ez a felfogás terjed azokban a sorokban,addig hiábba a szép egyszeri beszédek a nyilvánosság felé. Mert ott az eu parlamentben pártoktól függetlenül az a felfogás, szemlélet az úr.
Térjünk vissza hazai vízekre.
*néha utálok pötyögni*
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Sehol sincs az törvényben leírva, hogy egy közös európai hadseregnek gyengének kell lennie!! Létszám/emberanyag van, gazdasági háttér van, saját ipari-technológiai háttár megvan, a legfontosabb kérdés, hogy az EU hogyan és mit akarna ezekkel kezdeni, egyáltalán szándékában áll-e kiváltani vagy legalább csökkenteni az USA európai katonai jelenlétét?!!
Ahogy "egy" politikust emlitenék. A hadsereg a szokásos nyűg. Tehát amíg ez a felfogás terjed azokban a sorokban,addig hiábba a szép egyszeri beszédek a nyilvánosság felé. Mert ott az eu parlamentben pártoktól függetlenül az a felfogás, szemlélet az úr.
Térjünk vissza hazai vízekre.
*néha utálok pötyögni*[/QUOTE]

Felesleges az európai közös haderő. Ki adná a katonákat, ha elérkezik az igazság pillanata ? Mert ok hogy a pénzt, technikát közösen. De katonát ? Gondolom a kelet európai országok adnák. Ne vesztegessünk idő hülyeségekre.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Jó, hát tudod hogy van ez. Könnyű elveszíteni és nehéz visszaszerezni a bizalmat. :D Mindegy is, nálunk úgy sem valószínű, hogy a kettő közül valamelyik HK karabélyt is rendszeresítenék a belátható jövőben... Viszont jut eszembe, ha a Bren 2-t elkezdik kiosztani, akkor az a vicces helyzet állhat elő, hogy a különlegeseknek (gondolom maradnak az M4-nél) "rosszabb" karabélyuk lesz, mint a többi katonának.

Használódnak azok a fegyverek, ráadásul kaptuk, fix mennyiségben. Amennyiben nem akarnánk is, ki fognak kopni, ha nem lesz újabb beszerzés belőlük.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Ahogy "egy" politikust emlitenék. A hadsereg a szokásos nyűg. Tehát amíg ez a felfogás terjed azokban a sorokban,addig hiábba a szép egyszeri beszédek a nyilvánosság felé. Mert ott az eu parlamentben pártoktól függetlenül az a felfogás, szemlélet az úr.
Térjünk vissza hazai vízekre.
*néha utálok pötyögni*

Felesleges az európai közös haderő. Ki adná a katonákat, ha elérkezik az igazság pillanata ? Mert ok hogy a pénzt, technikát közösen. De katonát ? Gondolom a kelet európai országok adnák. Ne vesztegessünk idő hülyeségekre.[/QUOTE]
Mindenki tudja aki tisztában van vele hogy a feláldozható embert mi adnánk bele. Legyünk optimisták :) a szakértők szerint is (szerencsénkre) már jócskán elkéstek ezzel a közös túróval. V4 vonalon viszont látom értelmét. Azért a régi VSZ idők még mindig visszaköszönnek részben technika terén.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Emlékeim szerint nem azt mondtad, hogy jobb, hanem valami olyasmit, hogy nem jobb nála a 7.62x39. De már jópár éve volt...



Ó, a 433-as... Nekem is jelenleg az a kedvencem. Legalábbis kinézetre, mert túl sok teszteredmény még nincs róla.
Amúgy a Bren 2 is nagyon tetszene (külsőre is elég hasonló a két fegyver, meg képességeikben is), csak arról a rövidebb cső alkalmazhatósága miatt "lespórolták" a tok elejéből azt a kb. 6- 7 centit, ami a 433-asnál megvan. Vajon miért lehet ennyire fontos nekik, hogy még 8 inch/20 cm-es csövet is lehessen használni, miért nem elég a 11 inch/28 cm-es minimális csőhossz egy karabélynál? Hiszen nem géppisztoly az. Így viszont szerintem túl rövid lett a tok alsó része a tár előtt.



Nekem nagyon nem szimpi az, ha az optika/dot 40 centire van a szememtől. De hát embere válogatja...
Szerintem ez az infrabakos, meg első markolatrészre applikált optikás baromkodás nem frankó. A lötyögős tokfedél meg ugye a konstrukció miatt adott. Ezért is gondolom úgy, hogy felesleges (volt) pénzt (és jó sokat) ölni egy ennyire elavult platformba.
Látod, erre is jó, ha airsoftozik valaki. Ha lenne ilyen (nem magasított, hanem normális szereléktartós) red dotod replikán, látnád, hogy az égvilágon semmit sem zavar. Sőt, kapáslövésnél még pont jó is, hogy nem a szemed előtt van egyből.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Látod, erre is jó, ha airsoftozik valaki. Ha lenne ilyen (nem magasított, hanem normális szereléktartós) red dotod replikán, látnád, hogy az égvilágon semmit sem zavar. Sőt, kapáslövésnél még pont jó is, hogy nem a szemed előtt van egyből.

Ah nem airsoftoznál tudnád,hogy egy lövész katonának kapáslövésből kell leadnia a legkevesebbet.Próbálj túllátni azon a 40 méteren ameddig az AS karabély elér.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Ah nem airsoftoznál tudnád,hogy egy lövész katonának kapáslövésből kell leadnia a legkevesebbet.Próbálj túllátni azon a 40 méteren ameddig az AS karabély elér.
Nyilván, de szerintem a szövegből kiderül hogy azt csak plusz pont jelleggel írtam oda, nem mint ha különösebben számítana, ahogyan azt te is írod.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Nyilván, de szerintem a szövegből kiderül hogy azt csak plusz pont jelleggel írtam oda, nem mint ha különösebben számítana, ahogyan azt te is írod.

Kapáslövésnél mind1 hol az optika úgy sem használod.A kapáslövésnek az a lényege,hogy nem célozgatsz csak rátartod a csövet és majd eltalálod valahol.Ennek megfelelően nem is lőnek 30-40 méternél messzebbre kapáslövést.
 
  • Tetszik
Reactions: endre