A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
108 km??? Azt nem sok ember bírhatta, hogyan ment le annyit valaki?
Simán le lehet. Relative sík terepen, ezres hegyek között már nem. Jó tempóban reggeltől estig mi is megcsináltuk magyar terepviszonyok között az ötvenest. Ha pedig fejben ösztökélve vagy, mondjuk az éles helyzet tudatával, akkor az is megteszi aki eddig úgy gondolta hogy nem képes rá.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Arra céloztam hogy ha valaki megtámadna minket lenne segítségünk,tudod erről szól a nato, és a civileknek nem kellene fegyvert fogniuk.
Hát én ebben nem volnék annyira biztos. Mert ha gondok lennének akkor a max a szomszédainkkal adódna box. Amint azt a közelmúlt történelme alátámasztotta. Egyrészt a NATO-nak ez egy regulációs helyzet, hogy a kisebb tagállamokat tartsa féken ha egymás ellen fenekednének, másrészt előretolt helyőrség vagyunk a geopolitikai játszmában, haború esetén meg feláldozhatók (Ukrajna érdekében - > majd Oo. ellenében). Azért integrálták a KKEu-i államocskákat egy csomagban nagyrészt hogy moderálják a múltbéli szőnyeg alá söpört balhékat, amelyek ennek ellenére nem szűntek meg, maximum kevesebb jelentőséggel bírnak - most.
E tekintetben amúgy a görög-török birkózást érdemes megvizsgálni, amely rég volt, bár most nincs konflikt, de az erőtérben ott van nagyon is a feszültség.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Hát én ebben nem volnék annyira biztos. Mert ha gondok lennének akkor a max a szomszédainkkal adódna box. Amint azt a közelmúlt történelme alátámasztotta. Egyrészt a NATO-nak ez egy regulációs helyzet, hogy a kisebb tagállamokat tartsa féken ha egymás ellen fenekednének, másrészt előretolt helyőrség vagyunk a geopolitikai játszmában, haború esetén meg feláldozhatók (Ukrajna érdekében - > majd Oo. ellenében). Azért integrálták a KKEu-i államocskákat egy csomagban nagyrészt hogy moderálják a múltbéli szőnyeg alá söpört balhékat, amelyek ennek ellenére nem szűntek meg, maximum kevesebb jelentőséggel bírnak - most.
E tekintetben amúgy a görög-török birkózást érdemes megvizsgálni, amely rég volt, bár most nincs konflikt, de az erőtérben ott van nagyon is a feszültség.

Egyetértek, és azt sem szabad elfelejteni, hogy a történelemben semmi szövetség vagy birodalom sem szólt örökre. Szóval nem árt készenállni, mert, ha tegyük fel egyszer a valamikori jövőben bármi oknál fogva, nem lesz NATO vagy utódja a környéken, elég hamar eljuthat a harcokig a szunnyadó konfliktusok egy része, vagy egésze. Szóval az erős sereg sosem árt. Ezt kell most kiépíteni, később meg fenntartani. Na meg pozitívba kormányozni a születésszámot, hogy legyen ember akiből lesz a sereg meg az is akit meg tud védeni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 194
113
108 km??? Azt nem sok ember bírhatta, hogyan ment le annyit valaki?

Elötte olvastam Chris Ryan-ről.
Úgygomyoltam ha ő tud irakban majd 300at akkor én itthon 100 miért ne.
Pár évre rá olvastam a könyvét, ő épp a mount everestet készült megmászni.
Hát én nem:D:D:D
Úgyhogy főleg lelkesedésből. A térdem bánta;)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Egyetértek, és azt sem szabad elfelejteni, hogy a történelemben semmi szövetség vagy birodalom sem szólt örökre. Szóval nem árt készenállni, mert, ha tegyük fel egyszer a valamikori jövőben bármi oknál fogva, nem lesz NATO vagy utódja a környéken, elég hamar eljuthat a harcokig a szunnyadó konfliktusok egy része, vagy egésze. Szóval az erős sereg sosem árt. Ezt kell most kiépíteni, később meg fenntartani. Na meg pozitívba kormányozni a születésszámot, hogy legyen ember akiből lesz a sereg meg az is akit meg tud védeni.

Azt kell észrevenni hogy sem az Unio sem a NATO nem az már most sem amibe beleléptünk.
De amiben egyezik: a kisebb tagok geopolitikai és pénzügyi érdekei a sor legvégén kullognak.
Az unió vezetése - a pénzügyi lobbi miatt egy eu-i szuperállam felé akarja vinni az irányt, a NATO pedig ezen pénzügyi akarat egyik segédereje, mivel a kettő összefügg valahol, de hatalmi törekvései jelenleg elsősorban Eurázsia felé - mint a legnagyobb kontinens és annak erőforrásaiért - mutatnak közelebbről Ukrajna és Grúzia (Georgia) lépcsőkön át.
A magyar szándékok már évszázadok óta a Kárpát-medencére korlátozódnak és sajna beleálltunk egy olyan buliba, amihez konkrétan semmi közünk és nulla az előnye.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Mit gondolsz a bvsekről? Érdekelne. Már csak a nyugdíj és a veszély miatt. Egyébként nincs a véleményedel gond, de roppantul nem értek veled egyet. Honvédként aludtam aludtam /volna/ a sátorban, ha nem döglött az olajkályha. -10 volt .3 nap kinn.
Nincs gond. A rendőr, fegyőr lassan elfogy. Tűzoltó még van, katona meg lesz. /Pláne, ha igaz a 2021-re beígért 60000ft-os illetményalap. De a rendőrségen, a börtönökben a nyugdíj nélkül rottyon lesz a helyzet .
A BV-s élet amúgy hidd el nekem, tök nyugodt meg fasza lenne, csak az illetmény miatti létszámhiány ugye, meg az OP hülyeségei, ami tönkreteszik az embert. A BV-s bér jó keleten, kb mint a honvédségé, de Pest megyében katasztrofálisan kevés. Azért is van az, hogy a nagy országos intézetek konganak az ürességtől, mármint őrség szempontjából, és ezért a megyei házakból viszik fel az embereket. A toborzás se nagyon segít, mert ki az úristen akar egy putris szolgálati lakásban tengődni idegenekkel kb fillérekért, közben az OP állandóan cseszteti, és hadd ne mondjak számokat, de kib*szottul sok ember jut egy körletesre. Szóval ha jók lennének ott is a bérek, menne oda ember is, onnantól meg tényleg kb nyugdíjas meló lenne, mint ahogy mondta valaki (hogy mi volt a foglalkozása lényegtelen, de hivatalból képben van a dolgokkal). Vicces amúgy, de pont a fegyházas körlet a legjobb, ahol a legdurvább arcok vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: galland and zeal

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 057
26 618
113
A BV-s élet amúgy hidd el nekem, tök nyugodt meg fasza lenne, csak az illetmény miatti létszámhiány ugye, meg az OP hülyeségei, ami tönkreteszik az embert. A BV-s bér jó keleten, kb mint a honvédségé, de Pest megyében katasztrofálisan kevés. Azért is van az, hogy a nagy országos intézetek konganak az ürességtől, mármint őrség szempontjából, és ezért a megyei házakból viszik fel az embereket. A toborzás se nagyon segít, mert ki az úristen akar egy putris szolgálati lakásban tengődni idegenekkel kb fillérekért, közben az OP állandóan cseszteti, és hadd ne mondjak számokat, de kib*szottul sok ember jut egy körletesre. Szóval ha jók lennének ott is a bérek, menne oda ember is, onnantól meg tényleg kb nyugdíjas meló lenne, mint ahogy mondta valaki (hogy mi volt a foglalkozása lényegtelen, de hivatalból képben van a dolgokkal). Vicces amúgy, de pont a fegyházas körlet a legjobb, ahol a legdurvább arcok vannak.
Ez így van. Akiket onnan ismerek, azok ki nem mozdulnának abból az állásukból, csakhát kell a pénz, az meg BV-ben nincs! Talán náluk a legrosszabb a létszámhiány, még a tűzoltókénál is reménytelenebb itt Pesten.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 194
113
De azt sokan le tudják gyalogolni.
108 km??? Azt nem sok ember bírhatta, hogyan ment le annyit valaki?

Én sem gondolom, hogy annyira nagy szám.
Sík terepen semmiképp.
Ahogy írta dudi ott a kinizsi 100. Bárki elindulhat. 50% ha jóltudom célba is ér.
Annak inkább a pilis,és a gerecse a nehézsége.
Én is csak azt basztam el, hogy az első 25kmet lefelé mindíg futva tettük meg.
Hogy jobban haladjunk.
Nem ittam elegt.
Ez az én hülyeségem volt.
Amúgy az egészséges átlagfelnőttek nagyrésze szerintem erre képes.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Én sem gondolom, hogy annyira nagy szám.
Sík terepen semmiképp.
Ahogy írta dudi ott a kinizsi 100. Bárki elindulhat. 50% ha jóltudom célba is ér.
Annak inkább a pilis,és a gerecse a nehézsége.
Én is csak azt basztam el, hogy az első 25kmet lefelé mindíg futva tettük meg.
Hogy jobban haladjunk.
Nem ittam elegt.
Ez az én hülyeségem volt.
Amúgy az egészséges átlagfelnőttek nagyrésze szerintem erre képes.
Azért 100km hegyenvölgyön hátizsák meg fegyver, erre készülni kell, ez nem olyan mint leugrom a közértbe. Gerencse 50 mindenki képes rá akinek van egy kis akaratereje, a 100km azért más szint. Pont dupla annyi megfigyeltem! :)
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 194
113
Az már enyhébb futás, kocogás, minden cucc nélkül.

Az nem enyhébb futás.
Hegyvidéken 10km/h nem enyhe kocogás. :eek:
Rohadt nagy edzettség kell hozzá.
De ja csak egy futózsák van náluk.
Víz,energiazselé. 15-20km enként ujratöltik
Szerintem végigfutni egy kinizsi100, vagy egy salomon ultra trail hosszabb távját, az már kurva nagy teljesítmény.
Nem véletlen vannak belőlük rövidebb távok.
Salomonon 21,33,54.
Pont mert 100ra már éveket kell edzeni.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szerintem ennek a napi 100km letekerésének sportteljesitmény jelentősége van.Katonailag nemsok.Harci málhával,harckrülmények kzött nincs jelentősége.Ha van is katona,ki teljesiti,az se nagyon lesz harcképes állapotban a célkrzetbe érkezéskor.Márha odaér egyáltalán,és nem sétál csabdába a nagy rohanás közepette
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Az nem enyhébb futás.
Hegyvidéken 10km/h nem enyhe kocogás. :eek:
Rohadt nagy edzettség kell hozzá.
De ja csak egy futózsák van náluk.
Víz,energiazselé. 15-20km enként ujratöltik
Szerintem végigfutni egy kinizsi100, vagy egy salomon ultra trail hosszabb távját, az már kurva nagy teljesítmény.
Nem véletlen vannak belőlük rövidebb távok.
Salomonon 21,33,54.
Pont mert 100ra már éveket kell edzeni.

A táj/terepfutó ismerőseim csinálják, van amelyiknek már meg se kottyan. Van egy fura technikájuk, de nagyon profi, a legszükségesebb mértékben emeli csak a lábát és pont oda ahova kell, meg az a lényeg hogy nagyon ismerjék a terepviszonyokat is.
És rohadt girhes mindegyik, szikár, ki vannak hegyezve erre. Brutál teljesítmény az is igaz, normál ember nem nagyon volna képes rá még tíz év edzéssel sem.
Ez egy jó kemény sport, de hadászatilag mást kell teljesíteni, a cél sokkal eltérőbb. A felszerelés vitele pedig alapdolog egy katonának, így mondjuk a gebirgsjagereknél a tudás és a fizikai felkészültség ötvöződik.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Szerintem ennek a napi 100km letekerésének sportteljesitmény jelentősége van.Katonailag nemsok.Harci málhával,harckrülmények kzött nincs jelentősége.Ha van is katona,ki teljesiti,az se nagyon lesz harcképes állapotban a célkrzetbe érkezéskor.Márha odaér egyáltalán,és nem sétál csabdába a nagy rohanás közepette
Az öregeink azért legyalogolták ezt a távot vissza a Dontól. Már ha nem haltak meg, meg nem estek fogságba. Én sem azt mondom, hogy alap, de ártani nem árt ha az ember bír menni, sosem lehet tudni mit hoz a jövő. Könnyen belecsúszhatunk egy Don 2.0-ába.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Az öregeink azért legyalogolták ezt a távot vissza a Dontól. Már ha nem haltak meg, meg nem estek fogságba. Én sem azt mondom, hogy alap, de ártani nem árt ha az ember bír menni, sosem lehet tudni mit hoz a jövő. Könnyen belecsúszhatunk egy Don 2.0-ába.
Ők odafele is gyalog mentek(vagy vonattal,amig lehetett),és nem napi 100km-t.