A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 266
120 048
113
Node kérem az többet fogyaszt. Békeidőben meg az a szempont sajna.

Logisztikai szempontból mennyit számít? Ha valami baja van gondolom győrbe kell hozni őket. Az ipari park man szervizébe mindíg áll valami honvédségi (ott meg egy csak van alkatrész).Ma egy vízszállítótt láttam. A csapatnál mennyire nyúlhatnak hozzá a szerelők? Garanciára gondolok.
A szerelők győrben kaptak képzést, de amíg tart a gyári garancia addig visszahurcolják ha komolyabb gondja van.
16241933393_dafac7eba3_b.jpg


itt a 8x8-as konténerhordós MAN (nem Rába, hanem MAN) na ezt kéne aládobni az AGM-nek, hogy jól elbírja.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 266
120 048
113
Azt tudom, de lehetne nem?
Valamiért a MAN verziót veszi a cég, de amúgy szerintem azért nem veszik, mert a H25 mindenben többet tud, szóval hiába 8x8 attól még a teherbírása nem elég.
Technikai adatok[szerkesztés]
  • Össztömeg: 22 000 kg
  • Saját tömeg: 10 400 kg
  • Szállítható tömeg: 11 600 kg
  • Hosszúság: 8840 mm
  • Szélesség: 2490 mm
  • Magasság: 3034 mm
  • Kerékképlet: 8×8
  • Hasmagasság: 395 mm
  • Terepszög elől/hátul: 40°/35°
  • Minimális fordulókörsugár: 12,5 m
  • Nyomtáv elől/hátul: 2086 mm
  • Max. sebesség műúton: 100 km/h
  • Üzemanyagtartály térfogata: 400 l
  • Hatótáv műúton: 1110 km
  • Lejtőmászó képesség: 30°
  • Tengelykapcsoló: egytárcsás, száraz, hidraulikus működtetés, pneumatikus rásegítés
  • Alkalmazott sebességváltó: 16+2 (8+1 fokozat országúti, 8+1 fokozat terep)
  • Motor: MAN D2866 LF 05 (EURO 1-es), dízelüzemű, vízhűtéses, turbófeltöltős, soros hathengeres
  • Teljesítmény: 272kW, 370LE
  • Gyártó vállalat: Rába Magyar Vagon- és Gépgyár
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 994
113
Valamiért a MAN verziót veszi a cég, de amúgy szerintem azért nem veszik, mert a H25 mindenben többet tud, szóval hiába 8x8 attól még a teherbírása nem elég.
Technikai adatok[szerkesztés]
  • Össztömeg: 22 000 kg
  • Saját tömeg: 10 400 kg
  • Szállítható tömeg: 11 600 kg
  • Hosszúság: 8840 mm
  • Szélesség: 2490 mm
  • Magasság: 3034 mm
  • Kerékképlet: 8×8
  • Hasmagasság: 395 mm
  • Terepszög elől/hátul: 40°/35°
  • Minimális fordulókörsugár: 12,5 m
  • Nyomtáv elől/hátul: 2086 mm
  • Max. sebesség műúton: 100 km/h
  • Üzemanyagtartály térfogata: 400 l
  • Hatótáv műúton: 1110 km
  • Lejtőmászó képesség: 30°
  • Tengelykapcsoló: egytárcsás, száraz, hidraulikus működtetés, pneumatikus rásegítés
  • Alkalmazott sebességváltó: 16+2 (8+1 fokozat országúti, 8+1 fokozat terep)
  • Motor: MAN D2866 LF 05 (EURO 1-es), dízelüzemű, vízhűtéses, turbófeltöltős, soros hathengeres
  • Teljesítmény: 272kW, 370LE
  • Gyártó vállalat: Rába Magyar Vagon- és Gépgyár
Nem vagyok gépészmérnök meg járműtechnikás de nem lehetne áttervezni erősebbre? Ha már csak a hazai ipart kellene pumpálni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 377
7 863
113
jómagamnak sem ez a szakterületem de ha lehetne én normálisabb (erősebb) licenszet vennék a MAN-tól , erősebb motorral főleg
Legalább 450-500 lóerő közötti motor kellene bele, meg egy erősített (terep) váltó hogy a terepet is simán vegye. 400 lóerő alatt ha plusz tonnát akarsz rápakolni akkor a terepen szenvedni fog. Főleg nehéz terepen. Az az alap 370 es max síkvidéki műútra való.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and megazez

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 506
113
Amúgy nem igazán értem hogy a legtöbb konstrukciónál miért az alvázhoz rögzítik a löveget...
A d.afrikai Denel már rég megoldotta ezt a T5-52 lövegénél.
Ott a löveg egy alváztól független külön kereten van és a letalpalás ehhez a kerethez kapcsolódik. Lövésnél az erő a kereten keresztül a lábaknak adódik át és nem az alvázat terheli. Ennek, meg a masszív támasztó lábaknak köszönhetően a löveg vízszintesen 270 fokban képes tüzelni
denel-t5-155mm-52-calibre-truck-mounted-gun-system-3.jpg

denel-t5-155mm-52-calibre-truck-mounted-gun-system-2.jpg
De gondolom a mocsarba a teherauto a hatan cipeli be azt a loveget amit kesobb loves elott letalpalnak. Krisss koszi az infot, nem gondoltam hogy a Raba ennyire xar egy holmi, azt tudtam hogy nem uti meg a regi Krazok, Uralok szintjet, de hogy ennyire xar ugy a felepitmeny ra... :( Szoval akkor a tovabbiakban szerintem az ilyen olcsojanos lapraszerelt teherautos lovegekrol szo se essek, mert a Raba nem birja el, mast meg nincs ertelme venni mert az nem a mienk. Ezzel meg egy plusz pont nalam a pzh 2000-nek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 506
113
Én azt remélem ebből, hogy esetleg jobban odafigyel majd az ország vezetése arra ami a Honvédségben történik.
Elkuldte az oreg katonanak, mert otthon mar nem birt vele, gondolta majd Szolnokon megnevelik. Ha jol tudom a Gasparnak ugye van diplomaja, es ha lerakja ezt az alap tanfolyamot, meg utana egy ket atkepzot, es atrakjak Tatara, kozel Felcsuthoz, akkor meg az is lehet hogy eggyutt hurraztok a szomodi bokrok kozt. :) Legalabbis erre az opciora meg nem gondoltak a firkaszok sem. De mar holnap olyan opcio is felmerul majd hogy ezredest faragnak a gyerekbol hogy a katonasagot igy tartsa a kezeben a miniszterelnok. :) Na mindegy, ha valamelyikotoknek egyszer felfedi a Gaspar a titkot akkor majd ne felejtsetek el megosztani itt.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
akkor a tovabbiakban szerintem az ilyen olcsojanos lapraszerelt teherautos lovegekrol szo se essek, mert a Raba nem birja el, mast meg nincs ertelme venni mert az nem a mienk. Ezzel meg egy plusz pont nalam a pzh 2000-nek.
Kezdhetnénk azzal hogy a hadvezetés kitapossa a Rábából az erősebb motort és normális minőségű futóművet. plusz meg lehet venni a legújabb MAN 8x8 licenszét, arra gond nélkül felmegy egy löveg.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken