1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Szittya

Szittya Well-Known Member

.
    Ertem.
    Mar van osztalybasorolo rendszer is :) tesztet kell tolteni a beosztas megtartasahoz vagy a rendfokozatehoz is nem is tudom hany evente /jobara az alapkikes anyag van lezanzasitva./ott is kotelezoen bennelevo kerdes valamilyen formaba.

A soros rendszer valoban mas volt. Gondolom fura is volt az atteres akkoriba./ma is az lenne szerintem./legalabbis radikalisabb valtozasokat eltel at a MH nal.

2. krisss

krisss Well-Known Member

Azért kicsit keményebb az az anyag mint az alap. Az altiszti pl 400 oldal felkészülési anyag.

3. Szittya

Jo ocsesz szakszi :) egyebkent igen az altiszteknek is komolyabb sokkal a zaszlosokrol es tisztrkrol nem is beszelve. Fotisztek mar mondjuk szerintem benne elnek valamilyen szinten :) /de hogy jol betanultak az biztos./

4. Szittya

A gyapotszedoknek nem kell sokat tudni de a lenyeget vagni kell :)

5. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Azért Kárpátalját el lehetne intézni, mondjuk 1 karton cigi/km2 áron. Szerintem lenne ott kiskirály akivel meg lehetne állapodni.

borisz, svajcibeka and Kishuszár like this.
  6. honved

honved Well-Known Member

Egyetértek.

Kishuszár likes this.
  7. tonyo

tonyo Well-Known Member

Ez már lassan úgy hangzik hogy senkitől se vegyünk semmit. Amíg a hazai hadipar a mélységben van akkor szerintem lennének olyan dolgok amiket lehet hogy érdemes lenne megfontolni.

8. tonyo

tonyo Well-Known Member

Off:
    Kárpátalját inkább hanyagolnám (visszaszerzését) még egy jó ideig. Ha megbolygatnánk erős hattér nélkül abban a pillanatban a romik a tiszáig követeleznőnének.
    On inkább folyt a beszélgetőben.

9. Hummen23

Hummen23 Active Member

blogen and tonyo like this.
  10. tonyo

tonyo Well-Known Member

Kérdés vajon mit értenek ez alatt?
    Ha tényleg külön veszik az IFV láncos (kerekes) kategóriát a PSZH kategóriától akkor elképzelhető hogy a honvédségen belül lesz egy nehéz ifv/apc meg egy könnyebb "úszóképes" pszh típus?
    Vagy egy kategóriával típussal letudják az egészet. Akkor meg a várható ár miatt a db szám lesz a kérdéses és vajon a maradék dandárokba mi fog jutni? Már azon se lepődnék meg ha pszh kategóriában megjelenne egy feljavított Marder :D

11. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

A feljavított Marder ötlet nekem már hónapok óta megvan. Ha veszünk pl 200 Pumát akkor mondhatjuk hogy csapjanak hozzá ugyanennyi Marder A4et 1Eur jelképes áron és meg is volnánk... Mindenre is jó lenne.

12. Anti

Anti Well-Known Member

Te odadnad a Btreket barkinek jelkepes aron?

13. Star Trek86

Star Trek86 Member

14. honved

honved Well-Known Member

Persze, csak nem a szomszédoktól. Bőséges a választék egyébként.

15. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

16. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Nem. De nem vagyunk Bundeswehr, akinek annyi felesleges Mardere van vagy lesz, hogy nem tud vele mit kezdeni. Ha a Leopardok mentek ennyiért ez is menne... nekünk meg bőven megfelelne 2. vonalbeli APC/IFVnek vagy aminek kell.

17. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Akkor csak hogy tisztázzuk, hogy jól értem-e:
    Attól korszerűsített, hogy körben rácsot kapott, meg kapott távtartókkal max 5mm-es acéllemezeket? Meg kapott egy hőkamerás éjjellátót az optikája?
    2 tonnával nehezebb lett, de még mindig 300LE?
    Ekkor mondaná Mr Teufel, hogy:

Nagy Csaba and fedett_mókus like this.
  18. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Egyetértek a BTR 80 motorja meg valószínúleg a felfügesztése is gyenge a majd 2 tonnás pótpáncélhoz de úgy néz ki hogy a lecserélésükre még éveket kell várni mert ha a Boxer lesz helyette azt még előtte le kéne gyártani, arra pedig megint csak éveket kell várni és bármikor beüthet valami gebasz: "A nemzetközi helyzet fokozódik".

19. Anti

Anti Well-Known Member

Carl Gusztáv és a még be nem jelentett de remélhetőleg nagyon jelentős mennyisgű ATGM mikorra jöhet meg?

Elrettentő erőt gondolom ezekkel lehetne a leghamarabb felmutatni.

20. Hummen23

Hummen23 Active Member

Lehet, hogy már van szerződés, és be van ütemezve a gyártás. A franc se tudhatja, semmi rendszer nincs a kommunikációjukban.

honved, borisz and Anti like this.

Ezen oldal megosztása