A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 457
46 355
113
De arányaiban hatalmas ez a keretlétszám növekedés. Mindössze egy új dandár indokolttá teszi ezt?
Mert valószínűleg van tervük, és megy nekik a matek, nem véletlen ez a 37500 fő.
A keretszámból szerintem majd 6-800 embernek a légierőhöz kell kerülnie. Sok új gép. Sok új pilóta, kiszolgáló személyzet.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 484
113
De arányaiban hatalmas ez a keretlétszám növekedés. Mindössze egy új dandár indokolttá teszi ezt?
Mert valószínűleg van tervük, és megy nekik a matek, nem véletlen ez a 37500 fő.
Ez igaz. Erre gondoltam én is. Így már csak néhány ezer főnek nincs meg a helye :)
hát nézd , én ahogy látom ez megint kb vízfej bővítést hoz főként (!) , a 3 dandárhoz kellene összesen kb 3x 6-7000 fő ha hozzáveszed a HM/MH további intézményeit kb az jönne ki hogy 25-28.000 fő + ehhez jön a légierő , minden ami maradék az a vízfej , DE hivatalos struktúra még nincs kint a dandárokról szóval az is lehet hogy a 6-7000 fő kevesebb vagy több (bár kétlem hogy több lenne majd)
Válaszolva a kérdésedre:

Sok , rohadt sok az a 37500 fő 3 dandárnak , a 37500 fő ha az kb 4 de inkább 5 dandár lehetne , sokszor le lett már írva , van vízfej , igen , igen nagy, de még mindig az a mentalitás hogy tisztet nehezebb képezni @dudi már párszor elmondta ezzel mi a probléma ha jól emlékszem.
Ami a légierőt képezi , pilótából (már ami a grifeket illeti) nincs hiány, 2 századra való pilótánk van , heliseknél a nagyobb kérdés hogy ki fogja vinni a 36 új helinket + ,ami szerintem nagyobb gond , a kiszolgáló személyzet , ha jól emlékszem abból már most sincs elég de lehet erről @krisss többet tud mondani.
Illetve , a tartalékosok nincsenek benne ebben a 37500 főben , a véleményemet inkább nem írnám le róla mert nem túl jó és szép.
Remélem valamit tudtam segíteni.
(Ugyan voltak már a cikkek de hátha segítenek ami a keretszámokat illetik illetve hogy mit is szeretnének
https://www.dehir.hu/belfold/csakne...a-magyar-honvedseg-letszamkeretet/2018/10/10/
http://patriota.info/keretletszam-bovites-es-atszervezes-a-honvedsegnel/
https://blog.atlatszo.hu/2019/02/bevasarlasi-lazban-a-honvedelmi-miniszterium/ (itt is szó van a keretszámokról és a vízfejről)
)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Furcsán hangzik, de egy korábbiaktól eltérő helyen felálított új alakulat a feltöltést könnyítené!

Így van. Egy ideje manztrázom a Dél-Dunántúlt, de eddig nem harapott rá a HM.

hát nézd , én ahogy látom ez megint kb vízfej bővítést hoz főként (!) , a 3 dandárhoz kellene összesen kb 3x 6-7000 fő ha hozzáveszed a HM/MH további intézményeit kb az jönne ki hogy 25-28.000 fő + ehhez jön a légierő , minden ami maradék az a vízfej , DE hivatalos struktúra még nincs kint a dandárokról szóval az is lehet hogy a 6-7000 fő kevesebb vagy több (bár kétlem hogy több lenne majd)
Válaszolva a kérdésedre:

Sok , rohadt sok az a 37500 fő 3 dandárnak , a 37500 fő ha az kb 4 de inkább 5 dandár lehetne , sokszor le lett már írva , van vízfej , igen , igen nagy, de még mindig az a mentalitás hogy tisztet nehezebb képezni @dudi már párszor elmondta ezzel mi a probléma ha jól emlékszem.
Ami a légierőt képezi , pilótából (már ami a grifeket illeti) nincs hiány, 2 századra való pilótánk van , heliseknél a nagyobb kérdés hogy ki fogja vinni a 36 új helinket + ,ami szerintem nagyobb gond , a kiszolgáló személyzet , ha jól emlékszem abból már most sincs elég de lehet erről @krisss többet tud mondani.
Illetve , a tartalékosok nincsenek benne ebben a 37500 főben , a véleményemet inkább nem írnám le róla mert nem túl jó és szép.
Remélem valamit tudtam segíteni.
(Ugyan voltak már a cikkek de hátha segítenek ami a keretszámokat illetik illetve hogy mit is szeretnének
https://www.dehir.hu/belfold/csakne...a-magyar-honvedseg-letszamkeretet/2018/10/10/
http://patriota.info/keretletszam-bovites-es-atszervezes-a-honvedsegnel/
https://blog.atlatszo.hu/2019/02/bevasarlasi-lazban-a-honvedelmi-miniszterium/ (itt is szó van a keretszámokról és a vízfejről)
)

Az, hogy van 25-30 pilótánk, azért nem azt jelenti, hogy 2 századra való, az én olvasatomban. Darabra megvan, oké, de nem repülhetnek egész nap, minden nap.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 457
46 355
113
Így van. Egy ideje manztrázom a Dél-Dunántúlt, de eddig nem harapott rá a HM.



Az, hogy van 25-30 pilótánk, azért nem azt jelenti, hogy 2 századra való, az én olvasatomban. Darabra megvan, oké, de nem repülhetnek egész nap, minden nap.
Arról nem is beszélve, hogy ott is életkori parák fognak fellépni 10 éven belül.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 182
8 016
113
hát nézd , én ahogy látom ez megint kb vízfej bővítést hoz főként (!) , a 3 dandárhoz kellene összesen kb 3x 6-7000 fő ha hozzáveszed a HM/MH további intézményeit kb az jönne ki hogy 25-28.000 fő + ehhez jön a légierő , minden ami maradék az a vízfej , DE hivatalos struktúra még nincs kint a dandárokról szóval az is lehet hogy a 6-7000 fő kevesebb vagy több (bár kétlem hogy több lenne majd)
Válaszolva a kérdésedre:

Sok , rohadt sok az a 37500 fő 3 dandárnak , a 37500 fő ha az kb 4 de inkább 5 dandár lehetne , sokszor le lett már írva , van vízfej , igen , igen nagy, de még mindig az a mentalitás hogy tisztet nehezebb képezni @dudi már párszor elmondta ezzel mi a probléma ha jól emlékszem.
Ami a légierőt képezi , pilótából (már ami a grifeket illeti) nincs hiány, 2 századra való pilótánk van , heliseknél a nagyobb kérdés hogy ki fogja vinni a 36 új helinket + ,ami szerintem nagyobb gond , a kiszolgáló személyzet , ha jól emlékszem abból már most sincs elég de lehet erről @krisss többet tud mondani.
Illetve , a tartalékosok nincsenek benne ebben a 37500 főben , a véleményemet inkább nem írnám le róla mert nem túl jó és szép.
Remélem valamit tudtam segíteni.
(Ugyan voltak már a cikkek de hátha segítenek ami a keretszámokat illetik illetve hogy mit is szeretnének
https://www.dehir.hu/belfold/csakne...a-magyar-honvedseg-letszamkeretet/2018/10/10/
http://patriota.info/keretletszam-bovites-es-atszervezes-a-honvedsegnel/
https://blog.atlatszo.hu/2019/02/bevasarlasi-lazban-a-honvedelmi-miniszterium/ (itt is szó van a keretszámokról és a vízfejről)
)
Nagyságrendileg próbálkoznék összesezdni a létszámot.
Számoljunk úgy, hogy van a tervezett 3 dd (nehéz/közép/könnyű), felülről becsülve 15.000 fő.
Van a légvédelmi ezred, a műszaki ezred, a felderítő dd (Bornemissza) és a különleges dd, mindegyik ~ 1000 fő, összesen 4.000.
Vannak a légierőnél, őket 2000 főként veszem számításba, és van 7.500 -8.000 vízfejként elhíresült hadvezetés és kiegészítő szolgálatai.
Van még a logisztika és az eü szolgálat, illetve fenntartás 2.000

Ez eddig összesen 15.000+4.000+2.000+10.000+2.000=33.000 A fennmaradó 4.500 jó közelítéssel egy dandár.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 484
113
Nagyságrendileg próbálkoznék összesezdni a létszámot.
Számoljunk úgy, hogy van a tervezett 3 dd (nehéz/közép/könnyű), felülről becsülve 15.000 fő.
Van a légvédelmi ezred, a műszaki ezred, a felderítő dd (Bornemissza) és a különleges dd, mindegyik ~ 1000 fő, összesen 4.000.
Vannak a légierőnél, őket 2000 főként veszem számításba, és van 7.500 -8.000 vízfejként elhíresült hadvezetés és kiegészítő szolgálatai.
Van még a logisztika és az eü szolgálat, illetve fenntartás 2.000

Ez eddig összesen 15.000+4.000+2.000+10.000+2.000=33.000 A fennmaradó 4.500 jó közelítéssel egy dandár.
nagyon tetszene ha ez így lenne de sajnos nem , a struktúrába most nem mennék bele de szeretnénk ha az a vízfej 7500-8000 fő lenne ,továbbá könnyen lehet (ne adj Isten) hogy a megmaradt 4500 fő amit számoltál simán a vízfejhez fog csatlakozni , illetve pl én a honvéd kórházat nem sorolnám a vízfej kategóriába ,máshol van a bibi
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 052
10 132
113
nagyon tetszene ha ez így lenne de sajnos nem , a struktúrába most nem mennék bele de szeretnénk ha az a vízfej 7500-8000 fő lenne ,továbbá könnyen lehet (ne adj Isten) hogy a megmaradt 4500 fő amit számoltál simán a vízfejhez fog csatlakozni , illetve pl én a honvéd kórházat nem sorolnám a vízfej kategóriába ,máshol van a bibi
Pár hete kommentálta ide egy aktív katona hogy 800-1000 fő van Tatán. Gondolom az max 2 zászlóalj, ennyi nekünk egy dandár, nem 5000.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 704
6 484
113
Pár hete kommentálta ide egy aktív katona hogy 800-1000 fő van Tatán. Gondolom az max 2 zászlóalj, ennyi nekünk egy dandár, nem 5000.
ebbe már nem mentem bele mert most kizárólag elméleti síkon gondolkodunk ( legalábbis ahogy észere vettem meg feltételeztem)
elvileg tatán nem 2 zászlóalj van , nincsenek feltöltve illetve ha tényleges dolgokról beszélünk, akkor akár beszélhetnénk arról hogy egy 30.000 fős haderőben kb 5000 fő a tényleges harcoló katona ... és akkor jönnek az idióták akik minden más intézményre fogják hogy már pedig nincs vízfej , ne szórakozzunk már....
vissza az elméleti síkra
800-1000 fő egyébként 1 (azaz EGY darab) zászlóalj , ha a régi rendszert nézzük akkor kettő de az hol van már ...
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
ebbe már nem mentem bele mert most kizárólag elméleti síkon gondolkodunk ( legalábbis ahogy észere vettem meg feltételeztem)
elvileg tatán nem 2 zászlóalj van , nincsenek feltöltve illetve ha tényleges dolgokról beszélünk, akkor akár beszélhetnénk arról hogy egy 30.000 fős haderőben kb 5000 fő a tényleges harcoló katona ... és akkor jönnek az idióták akik minden más intézményre fogják hogy már pedig nincs vízfej , ne szórakozzunk már....
vissza az elméleti síkra
800-1000 fő egyébként 1 (azaz EGY darab) zászlóalj , ha a régi rendszert nézzük akkor kettő de az hol van már ...

Állitólag Tatán hiányoznak a legtöbben (ismerősöm így mondta: aki tud menekül onnan másik központokba)
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 559
113
Mi a helyzet a harckocsizó képzéssel? Ha maradnak a t-72-ek akkor ahhoz a legénységhez nem nagyon lehet hozzányúlni, átképezni. Azaz friss hús megy a Leó képzésre. A harckocsi legénység milyen rendfokozatú emberekből áll? Gondolom a harckocsiparancsnok tiszt vagy legalább zászlós. Azt tudom, hogy a Ludovikán folyik harckocsizó tiszti képzés. A többieket honnan szedik össze? Az év végén legkésőbb az év elejénl érkezik a 12 db lízingelt Leopárd 2A4. A képzés Németországban lesz? Mikor kezdődik?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 031
113
Mi a helyzet a harckocsizó képzéssel? Ha maradnak a t-72-ek akkor ahhoz a legénységhez nem nagyon lehet hozzányúlni, átképezni. Azaz friss hús megy a Leó képzésre. A harckocsi legénység milyen rendfokozatú emberekből áll? Gondolom a harckocsiparancsnok tiszt vagy legalább zászlós. Azt tudom, hogy a Ludovikán folyik harckocsizó tiszti képzés. A többieket honnan szedik össze? Az év végén legkésőbb az év elejénl érkezik a 12 db lízingelt Leopárd 2A4. A képzés Németországban lesz? Mikor kezdődik?

Már miért ne lehetne átképezni?
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 559
113
Már miért ne lehetne átképezni?
Gondoltam, hogy ők már idősebbek, ahhoz vannak szokva. Talán nyelvet sem beszélnek. Azokat is üzemben kell tartani. Ők sincsenek sokan. Ha valaki onnan átmegy Leo-ra ki fogja pótolni. Egy friss bevonuló biztos nem fog T-72-re menni ha van Leo is...