1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Schurrer

Schurrer Active Member

Loken likes this.
  2. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

A skulót kb nagyobb dolog legyártani mint magát a mortart , nekem a finn 120-as illetve az ami 81/120-asok tetszenek :)

3. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

4. Schurrer

Schurrer Active Member

Kár, hogy nem ezt teszed, akkor talán tartalma is lenne annak amit írsz.

5. krisss

krisss Well-Known Member

Hát nem hinném, hogy manapság akármilyen magyar médiából "tartalmat" tudsz kihúzni.

fedett_mókus likes this.
  6. Schurrer

Schurrer Active Member

7. Schurrer

Schurrer Active Member

Szerintem ez a qubit cikk pont, hogy tartalmas, várnám az ellenvéleményeket, nem csak az általánosító elutasításokat. csak mert nem tetszik az URL . :)

8. krisss

krisss Well-Known Member

Mondjuk nekem pont nincs gondom vele, mivel azt sem tudtam, hogy ki ez, de én már olvastam ugyanezt más értekezésben is. Általánosságban mondom, hogy a magyar média teljesen tönkrement, oldaltól függetlenül, csak szennyet folyat.

Lelkeslaikus and zsolti like this.
  9. Schurrer

Schurrer Active Member

Én meg mint az egyikben dolgozó, bátran merem mondani, hogy a körülmények ellenére, amelyik mindent megtesz a színvonalas sajtó negligálására, van értékes sajtó, ezért kerülném az általánosítást. Amit olvasol, azok nyílván a legolvasottabbak, de sajnos ez nem jár együtt a színvonallal. Barátok köztöt is többen néznek, mint művészeti műsorokat vagy akár vháborús dokumentumfilmet pl, ettől még nem minden szenny.

10. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

Én most nem fogok vitázgatni, ahhoz fáradt vagyok, de már nekem kellemetlen, hogy megint ballib médiáznom kell.
    Google telefonos keresés, első oldalon végig libbal honlapok ontják, hogy nincs vizünk, nincs nekünk semmink se.
    Akkor mi az anyukból élnek a termál hotelek Soprontól Hajdúszoboszlóig? És amit nem értek, mi az az ok, amiért bele kell verni az emberek fejébe, hogy nincs?
    Egy lavór alján élünk! Minden víz ide gyűlik össze! De biztos meg van ez is magyarázva.
    A nem libbal verzió:
    https://www.agrarszektor.hu/elemisz...kincse-rejlik-hazank-felszine-alatt.1028.html

11. Schurrer

Schurrer Active Member

Van ilyen, hogy libbal verzió? A vízmű is ilyen? Na ehhez már én is fáradt vagyok, miért jó, ha szakcikkeket listázunk politikai alapon.

Nagy Csaba likes this.
  12. zeal

zeal Well-Known Member

A qubit cikk ott rontja el, hogy onkenyesen kiveszi a kepletbol a nagy folyoink vizhozamát, es utana foloslegesen paraztat, mintha a szomszedos orszagok csak ugy el tudnak zarni a Dunát...

Mar a felvezetes is eleg manipulativra sikerult. "Jaj, milyen keves edesviz van, blabla." Na nem mintha nem lenne eleg edesviz, vagy barmi baj is lenne vele, mert a fele fagyott allapotban van.
    Nem szeretem az ilyen cikkeket. :hadonaszos:

13. migfun

migfun Well-Known Member

Azért vissza tudják tartani a hozam jelentős részét. Különben nem kérték volna meg őket ere a Hableány kiemelésekor segítségként

fishbed and Loken like this.
  14. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Miért jó az, ha politikai alapon írunk "szakcikket?

15. borisz

borisz Well-Known Member

Jó, de meddig? A Duna nem egy csap, hogy elzárd és kész. :D

16. migfun

migfun Well-Known Member

De ha jóval kisebb lesz a vízhozam, és már feljebb jól megcsapolják, a maradékot annyira le tudják csökkenteni, hogy elég semmiképp ne legyen, ha nem is lesz nulla.

fishbed and Loken like this.
  17. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Active Member

18. tonyo

tonyo Well-Known Member

19. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Csak időlegesen tudnák csökkenteni a hozamot és korlátozott mértékben. Ahhoz, hogy M.o.-nak észrevehető ivóvízkárt okozzanak, ahhoz óriási tározókat kellene építeni német, osztrák és szlovák földön. tehát annyi víz mindig maradna, hogy ivóvizünk legyen...

borisz likes this.
  20. alali77

alali77 Well-Known Member

Az csak időleges volt.
    A probléma ott van hogy saját, a mi területünkön eredő víz kevés van. A külföldről érkezőt meg a szennyezéstől mi nem tudjuk megóvni. A Dunába kerülő szennyvizet nem azért kell megtisztítani hogy nálunk tiszta legyen, hanem hogy lejjebb lévő országokba érve is tiszta maradjon. (a vízhozam nálunk még eléggé hígítana, kisebb befogadókra ez persze nem igaz)
    A felszín alatti termálvizek nem ihatóak... és azokkal is irgalmatlan pazarlóan bánunk. Más országokban egyre kevésbe jellemző hogy egy gyógyfürdő semennyi vizet ne forgatna vissza a rendszerben, nálunk meg szinte sehol nincsen pénz a tisztításra, ezért büszkén reklámozzuk hogy átfolyósak a gyógyfürdőink.
    Az USA-nak meg mi a ráknak kellene édesvíz?!
    https://hu.wikipedia.org/wiki/Tavak_víztérfogat_szerinti_listája
    A Balaton ha jól emlékszem kicsit 3 köbkilométer alatt van. Az USA nem fog a vízért háborúzni egyenlőre. Vannak közel-kelei országok amik fognak, az USA nem.

Nekünk tározókat, a régi "fokokat kellene kiépítenünk az egész országban, szikkasztókat ahol lehet hogy az ide érkező vízből minél többet megfogjunk.
    Továbbá elkerülhetetlen a Duna erőművekkel való végigrakása, a meder az osztrák és német erőművek valamint a kavicsbányászat miatt irgalmatlanul mélyül (berágódik), emiatt a talajvízszint csökken folyamatosan.
    És (bár Molni ezen agyfrászt kap ha olvassa) Paks2 szivattyúi is biztosabban működhetnének egy duzzasztott Dunán...

fishbed, vata, migfun and 3 others like this.

Ezen oldal megosztása