1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

A részemről lezárom: Sose tudjuk ezt meg remélem! Üdv!

zsolti, tonyo and krisss like this.
  2. krisss

krisss Well-Known Member

Egyetértek. Reméljük nem tudjuk meg.

Nagy Csaba, zsolti, kaktusz and 2 others like this.
  3. Szatmár72

Szatmár72 Active Member

ELNÉZÉZÉST MINDENKITŐL. EZT BEMÁSOLOM.
    NEM MONDOM HOGY ETTŐL FÉLNI KELL..HISZ EZ EGY ELMEBETEG SZERINTEM.DE MÉGIS....

4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Akkor szerintem kanyarodjunk vissza a magyar haderő lehetséges fejlesztési irányaihoz.
    Egyéni felszerelésnek van külön topicja, de én most egy gyöngyszemet találtam!!!! Illetve az egész csatorna az!
    Íme, angoléknál így megy ez :rolleyes::) (az akcentusért én kérnék elnézést :D):

fedett_mókus and Kishuszár like this.
  5. Szatmár72

Szatmár72 Active Member

A LENGYEL BŐVEN ELÉG HIDD EL:) ÉS MI IS NEKIK..:)

rappali_ likes this.
  6. Parapitecus

Parapitecus Member

Az egész gondolatsor félrement. Nem ebben a topikban van a helye.

7. K.Atti63

K.Atti63 Member

Na, teljesült Merkel mama vágya, német lett az EP elnöke,úgyhogy kérhetjük az akciós Pumákat vagy KF41-et. Ugyanakkor Macron bácsinak szívességet kell tenni, A400-as vagy Aster rakétarendszer személyében. Gondolom, a vezérünk is így gondolja, hogy egy darabig megint csendbe legyenek. A másik dolog: írták, hogy a norvégok nem nagyon állnak kötélnek a Nasams 2 terén, Trampi bácsinak meg az az érdeke, hogy a drágábbik rakétarendszert adja el nekünk. A Nasams rakétarendszeren az USA és a norvégok osztoznak.

8. borisz

borisz Well-Known Member

Ja, biztos nagyon érdekelné a Nyugatot a sorsunk. Mindig is figyelemmel kísérték a sorsunkat, és keresztbe is tettek, ha tudtak. Amúgy vagy nem igazán érted a dolgot, vagy manipulálni próbálsz. Az volt az alap tézis, hogy ők szarnak telibe minket, te meg visszatámadsz, hogy mi milyen szövetségesek vagyunk.
    Amúgy én egy bokarándulást sem kockáztatnék idegen érdekért. Faji háború más lenne, de előbb magyaráznám egy kommunistának a piacgazdaságot, minthogy mondjuk szláv belharcokba belemásszak.

Na jó, de akármekkora összevonást nem tudnak végrehajtani, mert nem fér el. Nem a büdös nagy ukrán sztyeppe, ahol harckocsi hadtestek kergethetik egymást. Kb. egy megyényi terület. Grátisz Keletről sem vonhatnak el akármit.

Az ugye megvan, hogy a SzU. eleve úgy számolt, hogy a III. Birodalom ellen akkor is átvonulna Magyarországon, ha semlegesek maradunk?

Loken and Panzerfaust like this.
  9. HAndrás

HAndrás Active Member

Milyen alapon " szarnak telibe minket" ? Érdekelne miből gondolja mindenki h nem segítenének, főleg h nekik is érdekük h ne legyen felfordulás ?

10. zsolti

zsolti Well-Known Member

Oroszok ellen akarnának nekiterelni? Én csak remélni tudom hogy ahhoz nem asszisztálna egyetlen Magyar vezető sem, mert abból rosszabbul jönnénk ki mint a 2VH után még akkor is ha "nyer" a NATO.

Loken likes this.
  11. Shed

Shed Well-Known Member

Mert CSAK arra van okuk, hogy ne segítsenek.

1. Ha itt háború lesz, akkor rengeteg, normális, dolgozó ember fog nyugati országokba menekülni, ami nekik csak jó, mert a demográfiai problémáikat csökkenti.
    2. Ha itt háború lesz, akkor érdekük hogy minél jobban szét legyen lőve itt minden, mert az újjápítésből kaszálnak.
    3. A lerombolt, szétvert kelet-európai országokat lényegében kilóra megveszik a háború után. Nem lenne nemzeti érdek védelem, nem lenne semmiféle ellenállás, lényegében ki lenne árulva Magyarország, Lengyelország, Románia, Szlovákia is. Termőföld, gyárak, nyersanyagok, minden külföldi kézbe kerülne.
    4. Onnantól kezdve ez állandósulna is, mert lényegében nem lenne helyi érdeket néző vezetés, csak bábkormányok német vagy francia, esetleg USA kézben.
    5. Oktatás, energiaellátás, külpolitika, belpolitika, gazdasági döntések, mind egy tőlünk nyugatabbra fekvő országból lennének irányítva.

Nem 1945 van, 2019-ben minden sokkal durvább lenne, és visszafordíthatatlan. Nagyjából ennyi lenne az eredménye, ha itt lenne egy nagyobb, több országra kiterjedő, de még nem atomháború.

vilmoci, borisz, arcas and 1 other person like this.
  12. honved

honved Well-Known Member

Nagyjából így gondolkodhat minden kelet európai vezető is. Kivéve Lengyelországot. Oroszország ellenében, mindneki csak tessék, lássék, módon venne részt a háborúban, ha az hagyományos háború lenne. Esetleg, gyorsan valami okkal kilépne aki teheti, a NATO-ból. Elég megnézni, jelenleg, ki, milyen erőt tudna adni, ha holnap kitörne egy háború. Hazánk, tudna adni, a közösba, mondjuk 6 db Gripen vadászgépet. Többet nem hinném hogy adnánk, a 14 db-ból. Valamint a felajánlott szárazföldi erőnk jelenleg a NATO részére, egy másod vonalas lövész zászlóalj, ha jól gondolom. Menénnek még feltehetően a különlegesek. Nagyjából szerintem ennyi. Saccra, 2000 ember. A többi ország felajánlott erőinek nem néztem utána, de gondolom hasonló a helyzet. Ugye 2026-ra kínálgatunk a közösbe, egy dandárt. Az se világverő erő, ha arra gondolok, Oroszország, mozgósítással, már pár hét alatt, akár milliós haderővel is, képes lenne egy hadászati méretű támaddásra.

13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nekünk ha nem ők támadnak rá Európára - konkrétan ránk - még egy lyukas BKV buszjeggyel (nem hogy 6 Gripennel meg egy dandárral)sem szabad ahhoz hozzájáruljunk ha kedves a hazánk sorsa hogy ellenük menjünk. Közösen védekezni ellenük, HA megint bejönnének a térségünkbe, azzal semmi bajom nincs. Azzal nincs, megint megpróbálni elmenni idegen érdekekből a Donig, Moszkváig, azt tényleg aki nagyon szeretné, most próbálja meg a Bering szoros felől!!!

Loken and Nemerson like this.
  14. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Az orosz védelmi doktrína szerint oda válaszolnak, ahonnan támadás éri őket.
    A szárazföldi érintkezés szerintem jelenleg esélytelen, midőn ezer km a határ.
    A szovjetet nem kell idehozni, az egy felfokozott, intenzív és totális diktatúra volt, Putyin rendszere, és az utána következő sem engedné ezt, mivel kialakult az az orosz tőkés réteg akiknek a hideg futna át a hátukon, ha pl a magánvagyonukat államosítanák.
    Szóval szerintem a szovjetrendszer reneszánszának bűvköréből ki kell lépni mert nincs esélye egy új kommunizmusnak. Ez tisztán látható.

Oroszország már nem az mint itt Mo-n sokan hiszik. Ki kell menni és megnézni :) Éta Moszkva City.

15. HAndrás

HAndrás Active Member

1. Ez háború nélkül is ...
    2. Mint a délszláv térségben?
    3. Mit vesznek meg kilóra? Az audit?
    4.-5. Mint a délszláv államokban?
    Ellenben a háború megakasztaná a normál ügymenetet, amiből a profit van!

Nagy Csaba, Kishuszár and alali77 like this.
  16. hlln

hlln Member

A béke már nagyobb biznisz mint a háború.

17. ijasz

ijasz Well-Known Member

Egyik fontosabb média sem közölte le a hírt, csak ezt találtam nagy nehezen : https://www.asiapacificdefensejournal.com/2019/07/thailand-in-market-for-new-lightweight.html

Még a gyártó honlapján sem említik.
    Ha nincsenek ilyen terveink, miért közölnének le ilyen másodrangú hírt a Honvédség hivatalon oldalán???

Loken, zsolti, kaktusz and 3 others like this.
  18. Anti

Anti Well-Known Member

19. krisss

krisss Well-Known Member

A termőföldet pl megvennék szívesen...
    A külföldi dolgokat külön oldalon bepakolják, hogy egyáltalán legyen valami tartalom az oldalon.

borisz and zeal like this.
  20. papi

papi Well-Known Member

Ezen oldal megosztása