A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 823
113
De akkor meg azt nem ertem hogy miert kell amerikai kikepzo, meg amerikai kikepzes, zoldsapkas kikepzes, meg kozos ingyombingyomot, meg harceljarast tanulni nektek allandoan ha Ahmed a Panjir volgyben ugyanazt tudja amerikaiak nelkul is? Meg akkor minek, meg mit oktatnak az afganoknak ha nem ezeket? Ak-val tudnak loni gyerekkoruktol is, azt nem kell. Miert mindegy az hogy Ak vagy M4? Talib Ak-n nincsen semmi, M4-en meg minden van amit akarsz, de suly, lotavolsag, optika van, nincs, jo, nem jo, ejjellato van, nincs, hany rpg, mesterlovesz, geppuskas, stb, stb van egy egy ellenseges csapatban?

Az,hogy van-e valami a fegyveren vagy nincs az segítség de semmijen taktikai változást nem eredményez.A kisalegységes harcászat a világon mindenhol kb ugyan az ezt vagy elfogadod vagy nem.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Szerintem is logikus lenne az ellenerőnek minél élethűbben modellezni a lehetséges ellenfelet.

Szerintem mivel rendelkezünk, minden szovjet típusu kéz és némi nehéz fegyverrel is, tudjuk modellezni ,a szomszédos országok ilyen fegyverekkel felszerelt erőit. Valamint, mindenféle, félig vadember kategóriás gerillákat is, akik ellen esetleg a világ végén kerülnek bevetésre katonáink.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
De akkor meg minek dedikalt ellenero alakulat? Kimesz holnap a gyakorloterre, a szazad egyik felet felallitod jobbra, masikat balra, aztan azt mondod az egyik felenek hogy on honved vegye elo a kanalgepet mert mostantol mersekelten lefejezos tenorista.
De aztan nekem mindegy am mert se tobb se kevesebb, csak nem tudom minek ez a szazad mikor rendes alakulatok sincsenek feltoltve, igaz ezek is lehetnek tan harminoten. Olyba tunik nekem hogy ezeket valamikor vagy tizenot eve valami fejes kitalalta, mert hallott rola azusaban is van valami ilyesmi, ez meg igaz hogy kicsit sarga meg kicsit savanyu, de a mienk, nekunk is van am ilyen. Aztan azota is megannak.
Mindenhol van ellenerő alakulat. A célja leginkább hogy század-zászlóalj-ezred szinten tudjanak készülni a katonák és főleg a parancsnokaik. Mert ahogy @dudi is írta az alapok mindenhol ugyanazok. Ha megbontasz egy századot egyik fele ide a másik oda az már nem század hanem szakasszintű felkészülés lesz.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 697
113
"Kiképzésen az Ellenerő Század

Három hete vette kezdetét az Ellenerő Század szakharcászat felkészítése Hajmáskér Kiképző Bázison, amely során a század felkészül, hogy szakasz kötelékben légimozgékonyságú műveletet hajtson végre.

Az MH Bakony Harckiképző Központ Ellenerő Század kijelölt szakasza a HAWK STRIKE gyakorlatra készül, ahol az amerikai 1-8 Cavalry (CAV) egységeibe integrálva közös légimozgékonyságú eljárást hajtanak majd végre. A felkészítés elméleti szakaszában a híradó kiképzés keretein belül a HARRIS rádió kezelését sajátították el a katonák, emellett az éjjellátó használata, illetve a CZ fegyverek ismerete is a tananyag része volt.
A gyakorlati felkészítés során helikopteres ki- és berakást, illetve járőr tevékenységet és egyéb harcászati mozzanatokat hajtott végre az állomány. A felkészítést egyhetes lövészet zárja majd, melynek része lesz a nappali és éjszakai, valamint egyéni és kötelék lőgyakorlat végrehajtása is.

Szöveg: Schäffer Mónika hadnagy
Fotó: Pintér László ha."

84986337_2826652370714534_23890789943738368_o.jpg


84763985_2826652500714521_6298767670720331776_o.jpg

Hát mi történt ezzel a helikopterrel??
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
De akkor meg minek dedikalt ellenero alakulat? Kimesz holnap a gyakorloterre, a szazad egyik felet felallitod jobbra, masikat balra, aztan azt mondod az egyik felenek hogy on honved vegye elo a kanalgepet mert mostantol mersekelten lefejezos tenorista.
De aztan nekem mindegy am mert se tobb se kevesebb, csak nem tudom minek ez a szazad mikor rendes alakulatok sincsenek feltoltve, igaz ezek is lehetnek tan harminoten. Olyba tunik nekem hogy ezeket valamikor vagy tizenot eve valami fejes kitalalta, mert hallott rola azusaban is van valami ilyesmi, ez meg igaz hogy kicsit sarga meg kicsit savanyu, de a mienk, nekunk is van am ilyen. Aztan azota is megannak.
Kérlek, gondolkodj el a kijelentéseden. Van róla egyáltalán fogalmad, hogy a Bakony Harckiképző Központnak mi a feladata, illetve milyen tevékenységet folytat? Kérdésedet sem értem.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
De akkor meg minek dedikalt ellenero alakulat? Kimesz holnap a gyakorloterre, a szazad egyik felet felallitod jobbra, masikat balra, aztan azt mondod az egyik felenek hogy on honved vegye elo a kanalgepet mert mostantol mersekelten lefejezos tenorista.
De aztan nekem mindegy am mert se tobb se kevesebb, csak nem tudom minek ez a szazad mikor rendes alakulatok sincsenek feltoltve, igaz ezek is lehetnek tan harminoten. Olyba tunik nekem hogy ezeket valamikor vagy tizenot eve valami fejes kitalalta, mert hallott rola azusaban is van valami ilyesmi, ez meg igaz hogy kicsit sarga meg kicsit savanyu, de a mienk, nekunk is van am ilyen. Aztan azota is megannak.
Nem azért kell, mert mindenhol van, hanem, mert a kiképzéshez szükség van rá. Amikor gyerek korodban puskával szaladgáltál, akkor egyedül játszottál? Ha igen, akkor nagy bajban lehetsz.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Ironizál, azokra utalva akik naponta azon aggódnak, hogy régóta nem volt bejelentés vagy hogy sokára vannak berendelve az eszközök.
Szerintem nem kell aggódni. Olvasgatni kell a beszerzések időzítését. Tavaj volt hiszti a Leo a4 miatt, de szó sem volt róla, hogy akkor érkeznek. Idén jönnek, év végére itt lesz mindegyik. A további bejelentés akkor lesz, ha a beszerzők meg tudnak egyezni az eladókkal. A többit már sejtjük. 10 darab Jalcin érkezik. A CG-k folyamatosan jönnek, a fegyvergyárunkban már meglehetős mennyiséget legyártottak mind az öt eszközből. Szerintem nem kell hisztizni, majd kiderül, hogy miből, mennyit rendelünk. jelentős mennyiség lesz. A rámpás repcsire még várnunk kell, addig Két Ancsa fog repkedni.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Szerintem nem kell aggódni. Olvasgatni kell a beszerzések időzítését. Tavaj volt hiszti a Leo a4 miatt, de szó sem volt róla, hogy akkor érkeznek. Idén jönnek, év végére itt lesz mindegyik. A további bejelentés akkor lesz, ha a beszerzők meg tudnak egyezni az eladókkal. A többit már sejtjük. 10 darab Jalcin érkezik. A CG-k folyamatosan jönnek, a fegyvergyárunkban már meglehetős mennyiséget legyártottak mind az öt eszközből. Szerintem nem kell hisztizni, majd kiderül, hogy miből, mennyit rendelünk. jelentős mennyiség lesz. A rámpás repcsire még várnunk kell, addig Két Ancsa fog repkedni.
Mind az 5 eszközből?
P07/P09/S. Evo 3/Bren 2/

5.?