A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Debogy fele! Leírtam neked, hogy a norvégok 9M USD-ért vették a K-9 darabját.
On December 20, 2017, a contract was signed between Hanwha Land Systems and Norwegian Defence Materiel Agency for ₩245.2 billion to supply 24 K9 Thunder and 6 K10 ARV by 2020. 245 milliárd won az 178 millió euro vagy 202 millió dollár
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Eredetileg alövészszállitókon vitt lövészek megnevezése a II.vh-ban.De a hh alatt már kifejezetten a Marder ifv-hez kapcsolódik.M113,Fuchs egységek gépesitett lövészként szerepeltek

1942-ben váltották az elnevezést, elsősorban a morál növelése okán. Akkor lettek páncélgránátosok ,a féllánctalpason szállított gyalogosok, a német haderőben.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Nem! Ott a páncélgránátos az, aki jelenleg vegyesen Marderben és PUMA-ban ül. Talán nehézlövésznek lehet fordítani. Mondjuk náluk elég régóta van annak hagyománya.
Ezen túl vannak a sima jäger (lövész) alakulatok főleg Boxerben. Meg vannak hegyivadászok, akik most már szintén Boxert kapnak. Esetleg BvS-10-ben "hernyóz nak".:)

A páncélgránátos a féllánctalapason szállított gyalogos volt, 1942-től. A hegyivadász, meg minden egyéb, népi gránátos, stb., más.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
On December 20, 2017, a contract was signed between Hanwha Land Systems and Norwegian Defence Materiel Agency for ₩245.2 billion to supply 24 K9 Thunder and 6 K10 ARV by 2020. 245 milliárd won az 178 millió euro vagy 202 millió dollár
Itt meg 383 millió dollárt írnak erre:
https://www.armyrecognition.com/sep...y_of_k9_155mm_howitzers_and_k10_arvs.amp.html
'The contract also includes the artillery howitzer K9, ammunition and K10 resupply armored vehicles will reach an amount of $383 million. A total of 24 K9 155mm howitzers and six K10 ammunition resupply vehicles were ordered by Norway."
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Netes ismertető irások alapján hirlik
De talán ha tartanánk vétel elött gyakorlati összehasonlitó próbákat.....talán gyakorlatban is kiderűlne,hogy igazak é a hirek
Ez megint szerintem egy vágyvezérelt leírás tényként/hírként közölve általad.
https://www.kmweg.com/systems-products/tracked-vehicles/artillery/pzh-2000/
Rate of fire
Burst of 3 rounds in 10 seconds
Rate of fire up to 10 rounds per minute

https://www.hanwha-defense.co.kr/eng/products/firearms-system-k9.do
Maximum Rate of Fire 6~8 rounds per minute
The K9 is capable of firing a burst rate of 3 rounds in less than 15 seconds

Nem tudom miben jobb a "mozgékony tűzcsapás" meg ez mit jelentene, mert tűzkésszé azonos idő alatt tehető, a gyári adatok meg jobbank adják meg a pzh-t.
Ezen a linken lehet olvasgatni nem vágyvezérelt dolgokat:
https://www.army-technology.com/projects/pzh2000/
The firing rate of the PzH 2000 was 12 rounds in 59.74 seconds, and 20 rounds in one minute 47 seconds, during firing tests in October 1997 with an improved autoloader. The muzzle velocity is determined automatically by means of a radar sensor and is used in the fire control computation.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 036
113
Ez megint szerintem egy vágyvezérelt leírás tényként/hírként közölve általad.
https://www.kmweg.com/systems-products/tracked-vehicles/artillery/pzh-2000/
Rate of fire
Burst of 3 rounds in 10 seconds
Rate of fire up to 10 rounds per minute

https://www.hanwha-defense.co.kr/eng/products/firearms-system-k9.do
Maximum Rate of Fire 6~8 rounds per minute
The K9 is capable of firing a burst rate of 3 rounds in less than 15 seconds

Nem tudom miben jobb a "mozgékony tűzcsapás" meg ez mit jelentene, mert tűzkésszé azonos idő alatt tehető, a gyári adatok meg jobbank adják meg a pzh-t.
Ezen a linken lehet olvasgatni nem vágyvezérelt dolgokat:
https://www.army-technology.com/projects/pzh2000/
The firing rate of the PzH 2000 was 12 rounds in 59.74 seconds, and 20 rounds in one minute 47 seconds, during firing tests in October 1997 with an improved autoloader. The muzzle velocity is determined automatically by means of a radar sensor and is used in the fire control computation.
Hát ez nem csak tűzgyorsaságról szól,annál összetettebb.De igazábol ugyanazt tudom mondani újra.Gyakorlati összehasonlitó vizsgálat,aztán kiderűl,hogy kinek a reklámja hazudott nagyobbat.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 426
113
Ez megint szerintem egy vágyvezérelt leírás tényként/hírként közölve általad.
https://www.kmweg.com/systems-products/tracked-vehicles/artillery/pzh-2000/
Rate of fire
Burst of 3 rounds in 10 seconds
Rate of fire up to 10 rounds per minute

https://www.hanwha-defense.co.kr/eng/products/firearms-system-k9.do
Maximum Rate of Fire 6~8 rounds per minute
The K9 is capable of firing a burst rate of 3 rounds in less than 15 seconds

Nem tudom miben jobb a "mozgékony tűzcsapás" meg ez mit jelentene, mert tűzkésszé azonos idő alatt tehető, a gyári adatok meg jobbank adják meg a pzh-t.
Ezen a linken lehet olvasgatni nem vágyvezérelt dolgokat:
https://www.army-technology.com/projects/pzh2000/
The firing rate of the PzH 2000 was 12 rounds in 59.74 seconds, and 20 rounds in one minute 47 seconds, during firing tests in October 1997 with an improved autoloader. The muzzle velocity is determined automatically by means of a radar sensor and is used in the fire control computation.

Ez mar komolyan a "jo dolgaban nem tudja mit csinaljon" esete. Mondjuk meg ket eve ki gondolta volna hogy azon megy majd a vita hogy meg a Pzh sem eleg jo a Honvedsegnek. :D

Ha minden jol megy jovore ilyenkor mar remelhetoleg a Puma lesz fikazva.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 461
46 362
113
On December 20, 2017, a contract was signed between Hanwha Land Systems and Norwegian Defence Materiel Agency for ₩245.2 billion to supply 24 K9 Thunder and 6 K10 ARV by 2020. 245 milliárd won az 178 millió euro vagy 202 millió dollár
Akkor menjünk el szépen a Norvég Állam ide vonatkozó sajtóanyagához, ami 1,8Mrd koronát ad meg. Ez az aláírás napján, középárfolyamon 215M USD volt.
Ez egybevág azzal a linkkel, amit már egyszer korábban betettem. Ebben nem részletezik a K10-es mennyiséget, de az kiderült utólag, hogy 6db lett.
Én azért reménykedem, hogy nem követtél el akkora hibát, hogy a K10 árát is K9 árában vetted.
Ha tippelnem kellene akkor a 15M USD (ami a 200M USD felett van) nagyjából be is fedi a 6db K10-es. Ezek tulajdonképpen láncos teherautók, egy hosszú futószallagal, amivel a töltést megoldják.
Azaz 200M USD jut 24db vadi új K9-re. Namost az, akárhogy is számolom, az 8,3M USD/db. Igaz, én 9-re adtam meg, mivel a K10-esekkel nem számoltam.
Namost nem gondolnám, hogy a PZH2000 új ára 16+M USD lenne. :rolleyes:
Mert ugye az jelentené azt, hogy "feláron" van a K9.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 461
46 362
113
Nem. A tatai dandár lesz közepes, mert addig úgy lesz felállítva, felszerelve, 2023-ra. Majd további fejlesztések után, nehéz dandár válik belőle. Szerintem ez a felállás.
Ez lényegében ugyan az, amit leírtam. Nem lesz egyszerre felajánlva a Magyarország mindkét dandárja!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 461
46 362
113
Netes ismertető irások alapján hirlik
De talán ha tartanánk vétel elött gyakorlati összehasonlitó próbákat.....talán gyakorlatban is kiderűlne,hogy igazak é a hirek
Attól, hogy az orrodra nem kötötték, attól a lehetséges jelöltek ki voltak értékelve. Szerinted mi a tökért cirkáltak a honvédségi és HM alkalmazottak szerteszét Európában?
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 036
113
Ez mar komolyan a "jo dolgaban nem tudja mit csinaljon" esete. Mondjuk meg ket eve ki gondolta volna hogy azon megy majd a vita hogy meg a Pzh sem eleg jo a Honvedsegnek. :D

Ha minden jol megy jovore ilyenkor mar remelhetoleg a Puma lesz fikazva.
Ácsi!Ez nem a PzH fikázása.Eddig az a legjobb vételünk.
Azonkivűl nincs olyan,hogy a világ legjobb akármilye.Ami egyik helyzetben istenkirály,másikban meg csak nyűg.
Saját,itthoni összehasonlitó vizsgálatok célja pont az lenne,hogy kiderüljön,nekünk,itthon mi lenne a legjobb.
Könnyen lehet,hogy abban is a PzH nyert volna.Vagy nem.Mivel mi itt se igazi szakértők nem vagyunk,se tényleges megbizható infónk nincsen,nem tudjuk megmondani
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 461
46 362
113
Igen azért van tele a net 600M dollárról mert 1,39 milliárdot csengettünk ki. Valami linket pls. Még a 400M-os pzh-ra se adtál semmit.
Korábban én is a kisebb mellett tettem volna le a voksomat, de az szerintem inkább csak beszerzett eszközök puszta ára volt. Nem voltak benne a kiegészítő marhaságok.
De azt sem kell elhinni, amit a kolléga mond, mert az 1,39Mrd USD/EUR az nem kizárólag a láncos technikai eszközöket tartalmazta.
Pl. A lőszer nagyon durva áron van ám mind a harckocsikhoz, mind a tüzérséghez. ÉS mivel komplett rendszerváltást hajtunk létre, semmink sincs az új zászlóaljhoz.
Tehát kellettek a műszaki járművek/eszközök, a kiképző jármű, a logisztikai járművek. A fegyverekhez az összes lőszer kiképzésitől a teljes termékpalettán. Oktatási anyagok, és a support szolgáltatás, meg a tartalék alkatrészek, valamint a kiképzés. Hogy a BW-vel, meg az osztrákokkal az oktatás egy jelentős részét megoldjuk, az csak egy dolog. De a KMW/RM oktatási szolgáltatását is igénybe kell venni.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 036
113
Attól, hogy az orrodra nem kötötték, attól a lehetséges jelöltek ki voltak értékelve. Szerinted mi a tökért cirkáltak a honvédségi és HM alkalmazottak szerteszét Európában?
Volt rajtuk magyar tesztszemélyzet?Gyakorlatban kipróbálták őket részletes összehasonlitó vizsgálaton?Mert még csak pletyka sincs ilyesmiről......Vagyis legjobb tudomásunk szerint nem volt.
És nem véletlenül fogalmaztam úgy,hogy úgy hirlik...
 
W

Wilson

Guest
Kabe otkilometerenkent van egy csatorna, patak, valami nedves cucc, amin at kell kellni. Nem az uszas a lenyeges, hanem a gazlokepesseg, nem véletlenül van ilyen a szlovakoknal, horvatoknal stb.

Az a helyzet,hogy gázlóképesége valamilyen szinten minden Apc van szerintem kis hazánkban fontosabb a terepjáró képesség természetesen csodákat nem lehet egy Apc-l várni.Az,hogy mennyire nem annyira lényeges szempontok ezek jelenleg arra nagyon jó példa Hollandia ha van olyan ország amelynél azt gondolná az ember,hogy ezek a szempontok nagyon fontosak azok pontosan ők,de ők mégsem így gondolják hiszen ők a Boxert rendszeresítették.Az a helyzet,hogy a mai moder Apc-l olyan védettséget várnak el ami jelentős súly növekedéssel jár ez pedig óhatatlanul az amúgy sem kimagasló terepjáró képesség rovására megy.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Ez mar komolyan a "jo dolgaban nem tudja mit csinaljon" esete. Mondjuk meg ket eve ki gondolta volna hogy azon megy majd a vita hogy meg a Pzh sem eleg jo a Honvedsegnek. :D

Ha minden jol megy jovore ilyenkor mar remelhetoleg a Puma lesz fikazva.
Tudod a gripen is szar de az izraeli kefír az mindent ver a még a környékünkön is.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and borisz