A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Az a németeknél már foglalt elnevezés. :) Arra gondoltam én is, de azoknál már rég azok a gyalogosok. Ebből az apropóból ötlöttem ki a páncélos lövész elnevezést. Mégis jobban hangzik, mint a gépesített lövész, vagy csak lövész. :)

Szerintem a gepesitett lovesszel semmi baj nincs, en siman elvallalnam.
 
K

kamm

Guest
Ja ez kb 3-4 dandár. Ez biztos nem futja ki a 2%-ból.

Dehogynem, ha a beszerzesi fazist (10 ev) kulon kezeljuk - es lass csodat, ugy kezelik.

Én mindössze a NATO felajánlás 2 dandárral számoltam, kizárólag láncos technikával. Azonkívűl meg a török gépek. Hk-nál maradnék a német vonalon, viszont IFV-nél a K-21 családot favorizálnám, minden változatával. Az önjáró tüzérségnél meg a PZH2000 mellé a hasonló tudású, de feleannyiba kerülő K-9. A Himarssal egyet értek.

Semmi sem kerul feleannyiba, csodak nincsenek. Vagy az anyag nem olyan, vagy a support, vagy trening es logisztika nincs benne, akarmi. Nemetektol idehozni egy testet vasuton megoldhato, Koreabol egy extra hull mar repulon jon, piszok dragan stb stb.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 016
113
A CV-90 nagyon drága tudjuk a cseh tender óta, az Ascod árban megfelelő lenne, azonban nincs úszóképes változata, így egy kerekes, úszóképes APC rendszeresítése szükséges lenne mellé. Még a lengyel Borsuk jöhetne szóba, de az legelőbb 2023-ban kerül sorozatgyártásra, meg a lengyelek saját igénye lefedi vagy másfél évtizedre a gyártókapacitást. És azért a koreai K-21, mert így gyakorlatilag egy típussal le tudunk fedni minden igényt, könnyebb úszóképes, nehéz IFV, FSV. Nem lenne szükség kerekes járművekre, csak a kebabos kocsikra. A 40 mm-es fő fegyverzete meg overkill minden hk-nál könnyebb cél ellen.

Norvégia, Finnország, Észtország, Törökország rendszeresítette a K-9 önjáró löveget+ a lengyel tesók meg az alvázát használják. Nekik nem gond a távolság?
A török meg a lengyel licenszelt cucc, az észtek kapkodnak mindenért az "orosz veszély" miatt, a norvégok meg a finnek lövésem sincs miért azt vették.
Keresgettem, a páncélos üzletre (leo pzh és kiszolgáló járművek + hídvetők) a neten 565 és 600M$ között vannak említések amit vegyünk 600-nak és tételezzük fel, hogy csak 44+12+24 nehéz technikáért fizettünk a többit grátiszként adták a németek így 7,5M$/db-ra jön ki az ár 80 járműre (de tudjuk ennél több jön így a /db ár csökken, ugyebár 5 mentőjármű és 3 hídvető +Xdb MAN tgk)
Ha a norvég üzletet veszem 215M$ 24+6 járműre akkor az ár 7,1M$/db
IFV-re meg mi is kérhetünk wotan35-öt.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 016
113
Semmi sem kerul feleannyiba, csodak nincsenek. Vagy az anyag nem olyan, vagy a support, vagy trening es logisztika nincs benne, akarmi. Nemetektol idehozni egy testet vasuton megoldhato, Koreabol egy extra hull mar repulon jon, piszok dragan stb stb.
Nem jön ki a matek a fele annyira.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 147
113
Ja ez kb 3-4 dandár. Ez biztos nem futja ki a 2%-ból. Én mindössze a NATO felajánlás 2 dandárral számoltam, kizárólag láncos technikával. Azonkívűl meg a török gépek. Hk-nál maradnék a német vonalon, viszont IFV-nél a K-21 családot favorizálnám, minden változatával. Az önjáró tüzérségnél meg a PZH2000 mellé a hasonló tudású, de feleannyiba kerülő K-9. A Himarssal egyet értek.
Ezt áruljátok már el, hogy honnan vettétek, hogy EGYSZERRE fogunk 2 dandárt felajánlani a NATOnak!?!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 054
33 059
113
Az a németeknél már foglalt elnevezés. :) Arra gondoltam én is, de azoknál már rég azok a gyalogosok. Ebből az apropóból ötlöttem ki a páncélos lövész elnevezést. Mégis jobban hangzik, mint a gépesített lövész, vagy csak lövész. :)
Eredetileg alövészszállitókon vitt lövészek megnevezése a II.vh-ban.De a hh alatt már kifejezetten a Marder ifv-hez kapcsolódik.M113,Fuchs egységek gépesitett lövészként szerepeltek
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 147
113
Az a németeknél már foglalt elnevezés. :) Arra gondoltam én is, de azoknál már rég azok a gyalogosok. Ebből az apropóból ötlöttem ki a páncélos lövész elnevezést. Mégis jobban hangzik, mint a gépesített lövész, vagy csak lövész. :)
Nem! Ott a páncélgránátos az, aki jelenleg vegyesen Marderben és PUMA-ban ül. Talán nehézlövésznek lehet fordítani. Mondjuk náluk elég régóta van annak hagyománya.
Ezen túl vannak a sima jäger (lövész) alakulatok főleg Boxerben. Meg vannak hegyivadászok, akik most már szintén Boxert kapnak. Esetleg BvS-10-ben "hernyóz nak".:)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 147
113
A török meg a lengyel licenszelt cucc, az észtek kapkodnak mindenért az "orosz veszély" miatt, a norvégok meg a finnek lövésem sincs miért azt vették.
A finnek azért mert marha olcsón jutottak a koreaiak felesleges K9-eihez.
A norvégok az Archer programban voltak benne, de egyrészt az nagyjából annyira jött volna ki, mint a lánctalpas K9, és akkor rájöttek, hogy bár sok pénzük van, de a terep és a hó inkább a láncosnak kedvez.
Hogy végül miért a K9-nél maradtak a PZH helyett, azt nem tudom. Lehet, hogy akkor éppen nem volt gyártásban???
De az is lehet, hogy valamilyen fizikai paraméter nem engedte (főleg a súly) a PZH-t. Ugye a PZH vagy 8 tonnával nehezebb.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 054
33 059
113
A finnek azért mert marha olcsón jutottak a koreaiak felesleges K9-eihez.
A norvégok az Archer programban voltak benne, de egyrészt az nagyjából annyira jött volna ki, mint a lánctalpas K9, és akkor rájöttek, hogy bár sok pénzük van, de a terep és a hó inkább a láncosnak kedvez.
Hogy végül miért a K9-nél maradtak a PZH helyett, azt nem tudom. Lehet, hogy akkor éppen nem volt gyártásban???
De az is lehet, hogy valamilyen fizikai paraméter nem engedte (főleg a súly) a PZH-t. Ugye a PZH vagy 8 tonnával nehezebb.
Úgy hirlik,hogy a mozgékony tűzcsapásos taktikában jelenleg a koreai a legjobb a világon.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
A török meg a lengyel licenszelt cucc, az észtek kapkodnak mindenért az "orosz veszély" miatt, a norvégok meg a finnek lövésem sincs miért azt vették.
Keresgettem, a páncélos üzletre (leo pzh és kiszolgáló járművek + hídvetők) a neten 565 és 600M$ között vannak említések amit vegyünk 600-nak és tételezzük fel, hogy csak 44+12+24 nehéz technikáért fizettünk a többit grátiszként adták a németek így 7,5M$/db-ra jön ki az ár 80 járműre (de tudjuk ennél több jön így a /db ár csökken, ugyebár 5 mentőjármű és 3 hídvető +Xdb MAN tgk)
Ha a norvég üzletet veszem 215M$ 24+6 járműre akkor az ár 7,1M$/db
IFV-re meg mi is kérhetünk wotan35-öt.
1.39 milliárdot fizettünk a csomagért, legalábbis a németek szerint. Magyarország páncélos technikára ennyit fizetett
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Debogy fele! Leírtam neked, hogy a norvégok 9M USD-ért vették a K-9 darabját.
On December 20, 2017, a contract was signed between Hanwha Land Systems and Norwegian Defence Materiel Agency for ₩245.2 billion to supply 24 K9 Thunder and 6 K10 ARV by 2020. 245 milliárd won az 178 millió euro vagy 202 millió dollár
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 738
113
Eredetileg alövészszállitókon vitt lövészek megnevezése a II.vh-ban.De a hh alatt már kifejezetten a Marder ifv-hez kapcsolódik.M113,Fuchs egységek gépesitett lövészként szerepeltek

1942-ben váltották az elnevezést, elsősorban a morál növelése okán. Akkor lettek páncélgránátosok ,a féllánctalpason szállított gyalogosok, a német haderőben.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 738
113
Nem! Ott a páncélgránátos az, aki jelenleg vegyesen Marderben és PUMA-ban ül. Talán nehézlövésznek lehet fordítani. Mondjuk náluk elég régóta van annak hagyománya.
Ezen túl vannak a sima jäger (lövész) alakulatok főleg Boxerben. Meg vannak hegyivadászok, akik most már szintén Boxert kapnak. Esetleg BvS-10-ben "hernyóz nak".:)

A páncélgránátos a féllánctalapason szállított gyalogos volt, 1942-től. A hegyivadász, meg minden egyéb, népi gránátos, stb., más.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
On December 20, 2017, a contract was signed between Hanwha Land Systems and Norwegian Defence Materiel Agency for ₩245.2 billion to supply 24 K9 Thunder and 6 K10 ARV by 2020. 245 milliárd won az 178 millió euro vagy 202 millió dollár
Itt meg 383 millió dollárt írnak erre:
https://www.armyrecognition.com/sep...y_of_k9_155mm_howitzers_and_k10_arvs.amp.html
'The contract also includes the artillery howitzer K9, ammunition and K10 resupply armored vehicles will reach an amount of $383 million. A total of 24 K9 155mm howitzers and six K10 ammunition resupply vehicles were ordered by Norway."