1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

Rendszeresítette már valaki?

2. dkes

dkes Well-Known Member

Az a baj ezekkel általánosságban, hogy:

- nem mennek el annyi helyen, mint az ember,
    - lemerülnek,
    - hangos,
    - az előzőhöz kapcsolódik, de azt nem véletlenül vettem külön: könnyen felderíthető. Nem tudja magát földre/árokba vágni stb.
    - a felhasználásának módját nem igazán találták meg. Értem ez alatt, hogy összevágott promo videóban aláfestő zenével (nem a helyszíni hangokkal) tök jól mutatnak, de ...
    - (főleg tömeges rendszeresítés tekintetében) drágábbak, mint egy serpa ... :)

Ami igazából megfogott az a második videóban volt. Vizes átkelés közben, a vizes kezével (!) kesztyűben (!) a jóember mindjárt nyomkodott valami érintőképernyős cuccot ... Na ez a technológia érdekelne ... :)

anonim999 likes this.
  3. PavolR

PavolR Well-Known Member

Sajnos, még valószinuleg sok víz fog lefolyni a Dunán, míg ki lesz dolgozva ezeknek a eszkozoknek a felhasználasi koncepciója, menyinek és milyen verziókba kellene leniuk egyes rajokba, szakaszokba, no még persze milyen terhet jelentenének a logistika számára - mert valószinuleg nem a saját kerekein lesz szálítva a harctér / operációs terulet kozelébe ...

4. Szittya

Szittya Well-Known Member

Szerintem nekunk a hagyomanyos embervezette valtozat is boven eleg lenne egyenlore 8x8 as qvadbol

Parapitecus likes this.
  5. Azzurro

Azzurro Well-Known Member

Így van. El kellene már felejteni ezt az EVA-t. Teljesen értelmetlen volna a szlovák kisipari termék EVA beszerzése: harctéri tapasztalat nélküli minimális darabszámban gyártott löveg amelyhez művészet lenne később alkatrészt találni arról nem beszélve, hogy szomszédos országtól amúgy sem szabad semmit vásárolni.Főleg nem olyan országból ahol még az anyanyelvüket sem használhatják a magyarok. Pzh-t kell még venni. Ha nem lehet újat akkor meg kell próbálni a németektől használtat venni. A CAESAR sem rossz, de érdemes volna a RM 120 mm-es lövegével szerelt olasz CENTAURO II beszerzése is a közepes dandárba, amely tank,IVF ellen is tökéletes lenne.

alfa74, vasszekely, tindalos and 2 others like this.
  6. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ennél szerintem kicsit életképesebb a Themis.
    Alapvetően ezeknek csak könnyűlövészeknél, különlegeseknél, és felderítőknél lehet létjogosultsága.
    Meg esetleg még a tengerészgyalogosoknál és hegyivadászoknál, de ezek nálunk nem játszanak.
    És de, az ilyen típusú UGV-ket saját kerekén, hevederén vontatják járművel, vagy helikopterrel juttatják ki a harctérre. A Themist az észtek aktívan tesztelik Maliban.
    Nézz be a saját UGV topikjába.
    Igazság szerint logisztikailag sem jelentenek túl sok terhet. Sőt, ő maguk könnyítik meg az alegységek ellátását.

hunemperor likes this.
  7. arcas

arcas Well-Known Member

Pontosaaan... Inkább legyen kevesebb lövegünk, de az legyen láncos, német és Pzh-val kezdődjön a neve :D
    Szerintem a Z2026-utáni időkben jó eséllyel bővülhet a Pzh "flotta", minden szempontból ez volna az ideális megoldás.

alfa74, vasszekely, sisimoto and 4 others like this.
  8. ibanez de bobadilla

ibanez de bobadilla Well-Known Member

most szállt le a 36-os gripenünk.

anonim999 and szarci1999 like this.
  9. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ezt fogadjunk valami prospektusban olvastad! :p:eek::D
    Ugye az megvan, hogy fingod sincs, hogy miről értekeztél elég hosszan?
    Kevered az önjáró tüzérséget, és a kerekes tűztámogató járművet.

10. tonyo

tonyo Well-Known Member

Az utolsó pár bekezdésen csak mosolygok. Kerekesekre ugyan úgy szükség lenne nemcsak láncosra.

11. Blitz97

Blitz97 Well-Known Member

Ugyan nem haderőfejlesztés, de talán nem bánjátok, ha berakom ide... :) (A kép leírása a legjobb! :D)

tomsinner, Luthero, fishbed and 17 others like this.
  12. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Well-Known Member

13. blogen

blogen Well-Known Member

14. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Oda tette a kérdőjelet, ezzel nem állít semmit...de legalább foglalkoznak vele és nem hangulatkeltő a cikk. Én ezt értékelem!!!

15. papi

papi Well-Known Member

20-30 év múlva, ha a nálunk lényegesen pénzesebbek közül páran letesztelték élesben is, és bevált. Addig nem kell vele foglalkozni. Egyébként ez nem egy új dolog, csak most baromira előtérbe tették az önvezetés miatt. Ha valakinek hasonló cucc kell.
    M247 Mule
    Puch Haflinger
    Moto Guzzi Mulo
    Lohr FL 500, de a cégnek van vagy 5 hasonló gépe.
    Gecko
    Alvis Supacat
    Alvis Springer
    vagy egyszerűen csak

16. hunemperor

hunemperor Active Member

Szerintem arra gondolhatott a cikkíró, hogyha évekig együtt működünk velük, megismerve az üzemeltetés fortélyait, értelmetlen lenne másféle típusú gépeket vásárolni. Vagy háttér infója van esetleg.
    Én a brazil gép vásárlásának esélyét minimalizáltam. Az csak egy politikai manőver része volt, ami Európának szólt, hogy máshol is van fegyverpiac. Esetleg az AV miatt fordulhat elő kooperáció.

17. tong djagbu

tong djagbu Well-Known Member

Azért jó volna ha a lövegek száma is nagyobb lenne. Legalább szükség lenne még 3-4 tüzérosztályra meg 1-2 sv osztályra is. Szerintem egy PZH osztály árából kijönne vagy 3 osztály CAESAR

alfa74 and HAndrás like this.
  18. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ne nézzetek mindent politikai manővernek. Katonai szempontból nekünk tökéletesen megfelel a brazil gép.

Maróth
    "Fontos leszögezni, hogy mire hozzám eljutnak a folyamatok, már döntések egész sorozatán vagyunk túl. Például az, hogy a haderőfejlesztésnek melyek a stratégiai elemei vannak, és azok milyen szempontok szerint valósulnak meg, rendkívül komoly katonai tervező munka előzi meg. Ez számomra már kész keretrendszert biztosít. Amit az én csapatom ehhez hozzá tud tenni, az az, hogy ezeket a beszerzéseket hozzáigazítjuk a legmodernebb ipari, szövetségi és nemzetközi, stratégiai környezethez."

Sztem ez a szemléletet tükröződik a beszerzések kapcsán. Csak politikai alapon nem vettünk semmit.

tomsinner, alfa74, vasszekely and 8 others like this.
  19. arcas

arcas Well-Known Member

Ez az egyetlen előnye van az Eva/Caesar rendszereknek a Pzh-val szemben, az áruk. Semmi más.
    A cseh beszerzésből is látszik, valami még is csak odatette a Caesar-t a "testvéri" Eva helyett,...jómagam is - ha már - akkor inkább a Caesar-ra tenném a voksomat.

tong djagbu likes this.
  20. dkes

dkes Well-Known Member

Szerintem meg csak olvasgathatja a cikkíró ezen topikot avagy éppen a szállítógépest ... :D:D

Akár az én hsz -emet (alább idézem) amin vagy 3 oldallal korábban agyaltam 3 különböző lehetséges forgatókönyvön is ... ;)

ibanez de bobadilla and SilvioD like this.

Ezen oldal megosztása