1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Ocses

Ocses Well-Known Member

Én ezt mondom.
    Kimondottan személyvédelemre.

https://www.kaliberinfo.hu/hirek/usa-geppisztolytender-svajci-nyertes/

Én a pilótáknak valami szétszedhető karabélyra emlékszem.

Pont azért lett kiírva ez a tender mert a karabély lőszer túl erős.
    De még egy modern pdw is.
    Német cpt-s srácok akik g36/mp7 kombóval voltak, mondták jobban örülnének MP5-nek, mivel nekik mindíg volt külső gyűrű.
    És adott esetben nem szívesen lövöldöznének, olyan fegyverrel aminek a lőszer lehet átszalad a támadón, így a sajátjaikat veszélyezteti.

Az rémlik az amcsik is ebből a meggondolásból rendszeresítették.
    Persze ez magyar honvédség szinten minimális mennyiség kellene, hogy legyen.

2. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Valaki meghallgatta már ezt az interjút? Melyik műsor volt, tudjuk?

Csak a Nemzetet olvasva, pár érdekesség van.
    • Az új gyárak célja az export, 30-40 évre tervezünk. Most hogy ez mennyire duma vagy valós potenciális rendelési esélyek vannak, passz.
    • Radarrendszerek és tüzérképesség fejlesztései a fókuszban.
    • A DND páncéltörő és ERA gyár kapcsán ez érdekes megjegyzés volt. "Valójában egy nemzetközi közösség Magyarországot találta alkalmasnak arra, hogy idehozza a gyártását és a fejlesztését" Ezt így hirtelen nem is teljesen értem, mire akart célozni.
    • RM Hiúz gyár. Külön kihangsúlyozta a több milliárd euros export potenciált.
    • Raytheon 1 milliárd dolláros rakétaszerződés alaírva. Föld-levegő ER, kiegészítő eszközök is vannak benne. De a kép továbbra is zavaros...
    • Hadiipari kutatás-fejlesztés a fókuszban. A hadiipari K+F egyik pillére a honvédség haditechnikai intézete, illetve a kormány jövőre egy civil, védelmi ipari kutatási központ felállítását tervezi, amely összefogja azokat a fiatalokat, akik valamilyen területen tehetségesek, és elképzeléseiket bekapcsolhatják a hadiiparba.
    További 2-3 bejelentés.
    1. Török kebabos kocsik
    2. Szingapúr-Rába?
    3. Légvédelemhez kapcsolódó amerikai vagy német gyártás??

Terminator, arcas, Tegin and 3 others like this.
  3. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Tegnap éjszaka végighallgattam. A nemzetközi közösséggel arra célzott, hogy a DND eredetileg svéd, most Németországban van, izraeli tulajdonban.
    A Leopard üzlettel kapcsolatban (nem emlékszem pontosan mit foglalt bele, sorry) úgy fogalmazott, meg fogja közelíteni a Lynx üzletet anyagi ráfordításban.
    Raytheon ügyben egyértelművé vált, hogy a rakéta rész van aláírva, a másik fele még lóg.

anonim999, geseft, Anti and 3 others like this.
  4. Hummen23

Hummen23 Active Member

A leopátdot hogy érted/érti? Ez nagyobb darabszámot jelent?

5. Crusader

Crusader Active Member

6. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

7. Crusader

Crusader Active Member

8. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Sztem nem. Emlékeim szerint költségben minden kiegészítő eszközzel az is lehet 2 milliárd euro.

Terminator likes this.
  9. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Meghallgattam most hirtelen a vonatkozó részt, de nem lett világosabb. Beszél alkatrészekről, kiképzésről, szolgáltatásokról a jövőben, kiegészítő fegyverzetekről, hogy komplett rendszert vettek.
    Jelenthet ez akármit. Nem tisztázta, jelentheti a mellé vett tüzérséget, jelentheti csak a 44 leót, jelentheti, hogy több is lesz, bármit. Elég profi a ködösítésben.

svajcibeka likes this.
  10. Hummen23

Hummen23 Active Member

Nem volt még időm meghallgatni.
    Köszi!

Gaudi likes this.
  11. Anti

Anti Well-Known Member

fedett_mókus and pöcshuszár like this.
  12. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

Maróth nem mond el mindent, mert nem mondhat.
    Viszont az újságíró szórakoztatóan felkészületlen. A Gripen megy a rakétákért.

svajcibeka and geseft like this.
  13. Bálint

Bálint Well-Known Member

Nem gondoltam volna, hogy a Rába szerepet fog kapni a Z2026 alatt én azt gondoltam, hogy max a teherautókat fogja összelegózni.

14. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Nekem is a CV jutott eszembe először bár mint “könnyű páncélosként” hivatkozni rá , hát legyen
    Netto 160-180 jó magyar forintért alapból se várjunk sok sok embert szerintem , ennyiért csak az szerel fel akk nagyon elhivatott vagy nincs más választása , már ezzel sok embert lehetne “megfogni”. Nyilván vannak egyéb problémák is de ennek alapnak kéne lennie.

L.O.B likes this.
  15. Wilson

Wilson Well-Known Member

Igen a pilótáknál lesz pár gumipók azokkal fogják felgumipókozni a Gripenre a rakétákat:).Most komolyan nincs ott egyetlen egy újságíró sem aki csak egy kicsit is érdeklődik a haditechnikai iránt vagy legalább egy kicsit utána néz a dolgoknak az intejú előtt.Bár néha úgy érzem a hozzáértő felkészült újságíró vöröskönyves kihalófélben lévő fajta.

kaktusz likes this.
  16. vasszekely

vasszekely Well-Known Member

És amúgy egy külpolitikai újságíróról van szó, bakker...

Wilson likes this.
  17. Blitz97

Blitz97 Well-Known Member

18. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Na EZ VERYBIGLIKE!
    Akkor kicsit pár dolgot kiemelve:
    Az AMRAAM üzlet aláírva. Brutál! C8-akat (akinek úgy jobb, D) vettünk (tehát nem C7/C8), valamint - gondolom - C8 ER-eket. Azért írtam, hogy gondolom, mert Maróth ebben az esetben csak az ER-t hangsúlyozta, de gondolom a fejrészt miért vennénk szarabbat az ER-hez?
    Ezek szerint nem vagy sima, vagy ER, hanem ÉS! Az ER viszont ugye csak földről indítható, így elvált, hogy egy NASAMS-ra hajazó rendszer lett a befutó.
    Hogy mégis milyen néven fog futni, az szerintem elég rövidesen ki fog derülni. Ezek után már nem nagyon lehet majd visszatuszkolni a fogkrémet a tubusba.

19. arcas

arcas Well-Known Member

Vótmá?
    https://index.hu/belfold/2020/10/15/davidcornsteintavozointerju/
    "Remek fickónak nevezte Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztost a távozó amerikai nagykövet, egyben sürgette az F-35-ös vadászgépek mielőbbi beszerzését Magyarországon. David Cornstein a Népszavának adott búcsúinterjút, amiben kitértek az évek óta lebegtetett vadászgépbeszerzések ügyére."

" Zajlanak-e tárgyalások arról, hogy az Egyesült Államok vadászgépeket adjon el Magyarországnak? Maróth Gáspár személyében egy remek fickót neveztek ki a védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztosnak, aki vizsgálja, mire van szükség ahhoz, hogy a magyar haderő megérkezzen a XXI. századba. Tízéves tervet dolgozott ki, mert egyszerre senki sem képes megvenni mindent, amire szükség van. Azt remélem, hogy miként a közepes hatótávolságú légvédelmi rakéták esetében tette, a legmegfelelőbb felszerelést keresve a jövőben is mérlegeli az amerikai lehetőségeket."

ibanez de bobadilla likes this.
  20. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Ez nem tudjuk, hogy jót jelent-e.

Ezen oldal megosztása