A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nekünk a komoly fegyverzet beszerzése: használt modernizált tankok IFV,APC ék,jelenleg ez az egyetlen elérhető út. Már az új modernebb APC ét is elkérnek több milliót. Nem beszélve a tankokról,hol van még a további köret.
Egyébként ha jól olvastam a 12 db Mihu teljeskörü felújításokért az oroszok közel 70 millió eurot kérnek. Viszont az árban benne van a pilóták képzése,ismétlödő továbbképzése is. Ez közel 22 milliárd forint. Hogy megfogja ez érni nekünk majd meglátjuk.
A cikkben egyébként ez van benne: A hadipari együttműködés lehetőségének a feltérképezése. (szerintem meg csak sima protokol vizitre ment) A hadipari együttműködés jelentheti azt is hogy valamilyen gyártástechnológiai gépet,eszközöt vásárolunk. ill licensz.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Momentum, LMP? Ez én vagyok? Mert ebben a kérdésben pont nem értek velük egyet, ugyanis nem hallottam tőlük semmit a Honvédségre vonatkozóan. Tulajdonképpen az a abaj, hogy egyetlen pártnak sincs a Honvédségre vonatkozó fejlesztési terve. Amiket lehet hallani, az inkább vegetációs terv. De minden oldalról ám, még a nagyrabecsült :pFidesztől:p sem látni semmit és ezt valld be magadnak öszintén. Csak úgy kétszemközt....
Reszemrol a legerosebb erv lenne a fideszre szavazas ellen, ha a jelenlegi geopol helyzetben BARMIT is elore nyilvanossagra hoznanak, hogy kitol mit es mikor fogunk venni. (ami meg nyugottan nyilvanossagra hozhato, pl. folyamatban vannak laktanyafeujitasok, azt meg nyilvanossagra is hoztak)
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
H
Ne kezdjük már megint, ugyanígy volt álmodozás, amikor elmentek Dél-Koreába, vagy kb bárhova, aztán hoztak haza egy jó nagy lóf... :D
Ez nem álmodozás.
Ha az lenne, akkor új önjáró tüzérségi eszközt mondtam volna, vagy az új proto mbt-t.
Eszköz mindenképpen kell.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
A 7,62x51 az nem köztes lőszer.Annak szánták amikor megtervezték csak a vaskalapos tábornokok amikor meglátták azt mondták,hogy szar és meg kellett növelni a hüvely hosszát.

Ezt magyarazom. Alapfegyverbe nem kell teljes loszer ez az SZVT-40 es az FG42 ota tudott. Vagy a Designated Marksman nak sme fletetlen. De ilyen ugy tudom nalunk nincs.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nagyon felreerted a helyzetet: VSZ osszeomlasa resz igaz, de ebbol egyaltalan NEM kovetkezik, hogy a kapitalizmus helyett az EU vadkapitalizmusara kellett valtanunk! Lengyelorszag is akkor kezdett raketakent emelkedni amikor megszunt a szovjet megszzallas, NEM akkor amikor evekkel kesob becsatlakoztak az EU-hoz! Az igaz, hogy Lengyelorszag eseteben haszna IS volt az EU csatlakozasnak, nem csak kara, mivel sokkal nagyobb gazdasagkent es sokkal jobb politikusainak koszonhetoen sokkal jobb szerzodest kapott a nyugattol mint az osszes tobbi kelet-kozepeuropai allam, de ma mar a lengyelek is panaszkodnak az EU-ra! (A csatlakozasi targyalason egesz egyszeruen megmondta a lengyel kormany, hogy NEM fogunk csatlakozni, ha nem kapjuk legalabb azokat a felteteleket mint a sokkal nagyobb gazdasagu Spanyolorszag. A tobbi szervilis, liberalbolsevik allam bezzeg konyorgott a csatalkozasert, meg is lett az eredmenye)

Én nem is mondtam, hogy a VSZ összeomlásából EU vadkapitalizmusra kellett volna váltanunk. És nem is váltottunk EUra 2004ig nagyon nem voltunk EU tagok.

"Lengyelorszag is akkor kezdett raketakent emelkedni amikor megszunt a szovjet megszzallas, NEM akkor amikor evekkel kesob becsatlakoztak az EU-hoz!"

Már mint mi nem így van? Írtam én, hogy mikor kezdett?

"Az igaz, hogy Lengyelorszag eseteben haszna IS volt az EU csatlakozasnak..."

ha nincs haszna MOnak belőle akkor ki kell lépni. Most azt akarod mondani, hogy a FIDESZ úgy tart minket az EUban, hogy annak nincs haszna? Hazaárúló banda akkor az rendesen nem? Persze FIDESZ mint szervilis, liberalbolsevik párt annó is támogatta, megszavazta...


Jelenleg az a helyzet van, hogy a Magyar termelői GDP 80+%át multik adják. Akiknek lételemük az EU. Ha nincs EU nemcsak nincs befektetés, de a könnyen pakolós rész az első évben lelép. Amikor SSCkben többen dolgoznak mint bármely más szekotban akkor ez elég nagy pofon lenne. Mondjuk az ott dologzók egy jelentős része szintén lépne legalább ők nem szívnának. Csak az ország, meg aki itt marad munkanélkülinek. Szóval továbrba is mondom: Ha nem érdekünk ki kell lépni.