A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 838
35 153
113
Hát szerintem is inkább ne tudjuk meg.

BTR meg... hát szerintem felesleges BTR nincs. Volt már nekünk elég sok mindenünk ami egy tollvonással felesleges lett,meg kukázva lett. Most meg semmink nincs.
Szóval úgy gondolom értelmes felhasználási módot illene nekik találni. Nem mondom hogy landoljon a tartalékosoknál ,mert még az ÖMT felhasználási módja se tiszta nekem. Önálló alakulat lesznek vagy betagozódnak valami dandárba, netán objektum őrzés... passz. Szóval nem igaz hogy nem lehetne a normál BTR-80-ból valami hasznos járművet csinálni. Mit tudom én híradós, mozgó vez pont, (bár arra Ikarus lesz?),
Lehetne sokminden hasznosat csinalni belolle szakcsapatoknak es nem loveszeknek.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 409
79 415
113
+ az extrak klima ma mar alap a belso komunikaci csereje elengethetettlen a gumik csereje kivanatos es meg sok sok minden a kulso rogzitesi pontoktol kezdve a tarolorekeszek felhelyezesen at az ullesek cserejeig sok minden van am sok kicsi de eggyutt nem keves

Klímát csak az egyik ember helyére tudsz rakni annyira kicsi az a szar.De gondolom ezt te is tudod...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 409
79 415
113
20 indít

20 db indító az lepkefing.
A HM ben miben bíznak, ha netán egy részeg keleti szomszéd egyik dandárja megindúlna?
Pedig pedzegették is nemrég..
Skandallum!

Értsétek már meg,hogy nem a MH-nek vettek 20-at hanem egyetlen zászlóaljnak!Amikor vették őket még volt rendszerben SzPG-9,100mm-es páncéltörő ágyú,FAGOT,Maljutka a BMP-n!
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
  • Tetszik
Reactions: Pal and zeal

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 818
122 832
113
Rokon fajok, a hajtások egyik növényből átolthatók a másikba. Virág állás, termőtáj azonos, csak a körte húsa alkaloidot is tartalmaz és a vacok is elhúsosodott.





A páncélzat miatt új felfüggesztés is kéne, az új motor mellé új átviteli rendszer is.
Elektromosnál megint egy csomót kéne faragni.
Mindezek után, a motor még mindig nem mászott át előre, az ajtók kicsik és oldalt vannak, a deszanttér meg ugye szar, ahogy van. Hja, meg torony csere, de az ezekhez képest filléres.
Egyszerűen a kabátot gombhoz esete lenne. Ennél az is mesze jobb lenne, ha licence-t veszünk valamihez, vagy darabokban vesszük és itthon rakatjuk össze.

Megyjegyzem, bár nem tudom, hogy most milyen az aláöltözék minősége, én valamelyik sportszergyártótól berendelnék, aztán jóidő.
100 % pamut molinó a többi meg a decatlon.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 237
113
+ az extrak klima ma mar alap a belso komunikaci csereje elengethetettlen a gumik csereje kivanatos es meg sok sok minden a kulso rogzitesi pontoktol kezdve a tarolorekeszek felhelyezesen at az ullesek cserejeig sok minden van am sok kicsi de eggyutt nem keves

Hát szerintem is inkább ne tudjuk meg.

BTR meg... hát szerintem felesleges BTR nincs. Volt már nekünk elég sok mindenünk ami egy tollvonással felesleges lett,meg kukázva lett. Most meg semmink nincs.
Szóval úgy gondolom értelmes felhasználási módot illene nekik találni. Nem mondom hogy landoljon a tartalékosoknál ,mert még az ÖMT felhasználási módja se tiszta nekem. Önálló alakulat lesznek vagy betagozódnak valami dandárba, netán objektum őrzés... passz. Szóval nem igaz hogy nem lehetne a normál BTR-80-ból valami hasznos járművet csinálni. Mit tudom én híradós, mozgó vez pont, (bár arra Ikarus lesz?),


Így van, szóval a teknő maradna az egyetlen, amit megtartunk úgy, hogy két óriási hibája is van.
Én egy toronycsere, kommunikáció felújítása, a motor megmókolása és érdemei elismerése mellett bizony visszavinném a másodvonalba. A motornak annyi teljesítménytartalék sincs, hogy egy elektromos tornyot elbírjon.
Nem azért, mert én találtam ki, hanem azért, mert még mindig jó ötletnek tartom:
Alváznak fel lehetne használni a Mistral rendszerhez, önjáró aknavetőnek. A mentő változatával mi a baj? Eleve ótvar az egész, vagy csak valamit elszabtak? (
@dudi )
Antigonosz híradóst és mozgó vezetési pontot ír, ami szerintem is megérne egy próbát. Hovatovább FLAK-ként is megpróbálnám. radarász cégnek van itthon az amúgy izraeli összeköttetésű Patria.
A maradék meg biztosítani a front mögött. Mert lássuk be, nagy fosrakéta a BTR, de van két óriási előnye. Egyrészt tud úszni, másrészt van.

Ezekben konszenzusra juthatunk az ezerkétszázadik oldal után, uraim? :)
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Hiszek neked 50 millio meghajtas es futomu ez ok.

+ aramiddal torteno pancelozas 7-10 millio
+ a torony modernizalasa +10-30 millio
+ hj pk optikaja es a vezeto ejjellatoja + 2-5 millio
+ kozponti szamitogep es egy szamitogep a hj pk nak +1 millio

Tovabbra is megmarado problema a desszanter merete
Es az oldalso desszantolas.


Az eredeti gondolat: kb 300 BTR vázolt felújításának/átépítésének az árából 50 körüli -vele kb. egyenértékű!!!- új eszközt lehet venni a "piacon"!

De nem írtál rosszat, mert valóban 50m körül van az erőátvitel átépítése!
Kis műszaki adalék: 2 genarátor egységgel számoltunk, a nagyobb az eredeti/ahhoz hasonló tejesítményű, és egy kisebb -csendesebb, hőárnyékolt, stb..- a "lopakodás"/felderítés/készenlét üzemmódokhoz, amit "oroszéknál" is elkezdtek alkalmazni, a sok előnye miatt(kis infra nyom, halk, kis fogyasztás, nagyobb hatótáv, kis járlékos tömeg...).
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 818
122 832
113
Mármint így van most, vagy ez lenne szerinte az ideális?
Így van most. Máig is a néphadsereges molinó van rendszerben. Meg amit magadnak veszel.
A 2015M személyi felszerelés rendszer része egy izzadság elvezető anyagból készült átmeneti és egy téli aláöltözék is, csak ebből még senki se látott egyet se. (na jó én láttam csak az nem számít)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Értsétek már meg,hogy nem a MH-nek vettek 20-at hanem egyetlen zászlóaljnak!Amikor vették őket még volt rendszerben SzPG-9,100mm-es páncéltörő ágyú,FAGOT,Maljutka a BMP-n!
na ja, de most még 20 darabot se vennének, ha jól számolgattak az összeggel.
magyarul: jutna minden második megyébe egy indító?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 409
79 415
113
Így van most. Máig is a néphadsereges molinó van rendszerben. Meg amit magadnak veszel.
A 2015M személyi felszerelés rendszer része egy izzadság elvezető anyagból készült átmeneti és egy téli aláöltözék is, csak ebből még senki se látott egyet se. (na jó én láttam csak az nem számít)

Nekem van mindkettőből.Igazából van a teljes 15M ruházati rendszer minden eleméből kivéve a Rozsomákot.