A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 476
34 425
113
Meg valami pancelelharito eszkozok. Tuzerseg? Radar itt a kerdes hogy mi lessz reskitoltonek keves /de mar lassan ezen a teren is lepni kellene vegre/ mobil radar ??? Medinan vagy 4 van elfekvobe teherauto alvazon par eve beszerzettek. Kihasznalatlanok.. Tuzersegi esetleg beleferne a keretbe ha mar ugyis egybe van vonva a ket keretosszeg gondolom nem veletlenul. Az sznar ok meg mehetnenek tartalekba esetleg a jovobeni 120 mm melle mar ha leesik a szuksegessege.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 476
34 425
113
En egy kissebb csomag automata granatvetorol is tidok kforba megyen hogy ajandek vagy beszerzes lessz nemtudom csak azt hogy a magsabb szintu szerepvalalassert -sziarszi- miatt szukseges
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 476
34 425
113
M5 mar jo par eve kint van alegysegeknel csapatproban a mi ellatosunk nagyon felt mindig a kiadaskor mert igen sok az elhagyhato vicek vacak
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én csak annyit írtam, hogy abban az esetben is érthető beszerzés, HA tényleg nem lesz semmiféle elektronikai harc/felderítő átépítés, még egy nyűves fotót sem fog tudni készíteni, hanem teljesen egyértelműen kormánygép lesz belőlük. Szükség van arra is! Ezt kéne már belátni a sok huhogónak! Persze mehetne egy ültetett Ladával is egy diplomáciai útra a mindenkori kormányunk, akár tengeren túlra is, vagy 2. osztályon Wizz-el, csak ez nem így szokás. Ezek a gépek arra valóak, amiért pont TI sírtátok tele a fórumot, hogy az A-319 erre lesz használva, és mennyire nem lesz majd gazdaságos.

Most tessék, ezek a gépek erre vannak tervezve. Szükség is volt rájuk. A kommunikációban ÉRTHETŐ okokból nem ez van kidomborítva, választások előtt 1 hónappal kb. Ettől még egy érthető és szükséges beszerzés. Hozzáteszem, még azt sem tudni biztosan, hogy nem lesz e valami a Honvédség számára hasznos átépítés után valós REH/felderítő képesség, de már meg a fikázás megint.
Egyszerűen ezt nem értem hogy miért kell csinálni...
Mert kell kormánygép is.Igazad van.De nem honvédségi fejlesztés cimén,a hadsereg keretéből.És az A319 rovatba alkottam egy agymenést,hogyan lehetne a két utasszállitóbol hasznos támogatógép.De maradnak lényegében utasszállitok.Ha átépited ezeket a Dassultokat REH géppekké,azt másra nem fogod használni.Nem lenne rossz,ha már minden más rendben van.Hab lenne a tortán,de nekünk elsször talán a tányér kéne a nemlétező torta alá.Bár nem tartok tőle,hogy ez a REH átépités bekvetkezik
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 594
45 732
113
Mert kell kormánygép is.Igazad van.De nem honvédségi fejlesztés cimén,a hadsereg keretéből.És az A319 rovatba alkottam egy agymenést,hogyan lehetne a két utasszállitóbol hasznos támogatógép.De maradnak lényegében utasszállitok.Ha átépited ezeket a Dassultokat REH géppekké,azt másra nem fogod használni.Nem lenne rossz,ha már minden más rendben van.Hab lenne a tortán,de nekünk elsször talán a tányér kéne a nemlétező torta alá.Bár nem tartok tőle,hogy ez a REH átépités bekvetkezik
Én sem hiszem hogy REH gépként fog végződni a dolog. Hogy a kettőből az egyik át lesz építve, még arra is kicsi esélyt látok. Viszont az van, hogy két kormánygépre is simán lenne/van is szükség. Elvárás a 2%. NYILVÁN ahol lehet, most mindent szépen erre fognak ráhúzni. A Honvéd kórház fejlesztését, buszokat(amúgy arra is van szükség), az A-319-et(erre is), meg a szerintem is leendő kormánygép Falconokat is. Pont ennyivel többek leszünk, mint voltunk eddig. Azért én azt is látom mellé, hogy nagyon rajta vannak a saját kézifegyver/lőpor/lőszer gyártáson, megy közben egy harci helikopter felújítás, infracsapda szóró licensz lett véve, lehet hogy lesz NVG és ATGM képesség kerülő úton, várjuk ezt is ki, megy a BTR felújítás, ill. egyéb alternatívák keresése, saját védelmi ipari háttéripart szeretnének etc.

A helyzet messze van az ideálistól, tudom én is. Nem azt mondom hogy minden fasza, minden szép. Annyit mondok hogy VÉGRE valami kezd elindulni a szerintem helyes irányba, és a tököm tele van már az örökös károgókkal, akik bármi történik, annyit tudnak hozzáfűzni, hogy vegyünk Merkava IV-et, vagy Leo 2 A7 et, mert a csúcs, és CSAKIS a CSÚCS elég jó nekünk...
Realitások, hahóó!
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 501
113
Április nyolcadikán választás(valószínűleg Fidesz győzelem), kormányalakítás, új országgyűlés...ezek után lesz csak érdemi bejelentés a tervekről, konkrét fejlesztésekről....nehogy előtte beleszálljon az ellenzék....meg jön utána a nyári szünet a parlament munkájában....szóval szerintem szépen el lesz húzva a dolog.....
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Én csak annyit írtam, hogy abban az esetben is érthető beszerzés, HA tényleg nem lesz semmiféle elektronikai harc/felderítő átépítés, még egy nyűves fotót sem fog tudni készíteni, hanem teljesen egyértelműen kormánygép lesz belőlük. Szükség van arra is! Ezt kéne már belátni a sok huhogónak! Persze mehetne egy ültetett Ladával is egy diplomáciai útra a mindenkori kormányunk, akár tengeren túlra is, vagy 2. osztályon Wizz-el, csak ez nem így szokás. Ezek a gépek arra valóak, amiért pont TI sírtátok tele a fórumot, hogy az A-319 erre lesz használva, és mennyire nem lesz majd gazdaságos.

Most tessék, ezek a gépek erre vannak tervezve. Szükség is volt rájuk. A kommunikációban ÉRTHETŐ okokból nem ez van kidomborítva, választások előtt 1 hónappal kb. Ettől még egy érthető és szükséges beszerzés. Hozzáteszem, még azt sem tudni biztosan, hogy nem lesz e valami a Honvédség számára hasznos átépítés után valós REH/felderítő képesség, de már meg a fikázás megint.
Egyszerűen ezt nem értem hogy miért kell csinálni...

pld:

http://balkanimozaik.blog.hu/2015/04/18/kormanygepek_jugoszlavia_utodallamaiban
mi torkunkon meg 4 gépet nyomtak le kb 2 hónap alatt, azzal hogy " kormány mégse utazhat menetrendszerinti járaton"

Ja, és most vagy véded ezerrel, vagy gőzöd sincs a témához:
NINCS olyan, hogy átépítem ÉS közben alaklmas lesz kormánygépnek is,hacsak azt nem érted ez alatt., hogy odaszigszalagozol egy kamerás mobilt a szélvédőre.

Kibelezed, megerősíted a szerkezetét, beépíted a rendszereket és a munkaállomásokat.
Vagy azt hiszed, mindenkori magyar kormányfő a felderítőrendszerek operátorinak munkaállomásainak székében ülve repül a nemzetközi találkozókra?
vagy fúrunk négy lyukat a szárnyra, 20 -as csavarokkal felrögzítjük a Recce konténert és már mehet is....?

kieg: egy vázlat a svéd Erieye renszer átépítéséről..
http://defenceforumindia.com/forum/threads/a-50e-i-phalcon-vs-saab-2000-erieye-aew-c.40518/
(megállazész..)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 594
45 732
113
pld:

http://balkanimozaik.blog.hu/2015/04/18/kormanygepek_jugoszlavia_utodallamaiban
mi torkunkon meg 4 gépet nyomtak le kb 2 hónap alatt, azzal hogy " kormány mégse utazhat menetrendszerinti járaton"

Ja, és most vagy véded ezerrel, vagy gőzöd sincs a témához:
NINCS olyan, hogy átépítem ÉS közben alaklmas lesz kormánygépnek is,hacsak azt nem érted ez alatt., hogy odaszigszalagozol egy kamerás mobilt a szélvédőre.

Kibelezed, megerősíted a szerkezetét, beépíted a rendszereket és a munkaállomásokat.
Vagy azt hiszed, mindenkori magyar kormányfő a felderítőrendszerek operátorinak munkaállomásainak székében ülve repül a nemzetközi találkozókra?
vagy fúrunk négy lyukat a szárnyra, 20 -as csavarokkal felrögzítjük a Recce konténert és már mehet is....?

kieg: egy vázlat a svéd Erieye renszer átépítéséről..
http://defenceforumindia.com/forum/threads/a-50e-i-phalcon-vs-saab-2000-erieye-aew-c.40518/
(megállazész..)
Szerintem tök egyértelműen leírtam hogy mi van, ezt csak az érti félre aki félre akarja érteni.
Akkor neked, még egyszer: Tudom hogy együtt a kettő nem megy, hogy rápattintunk egy AESA radart, televágjuk REH/Felderítő cuccokkal, és még kormánygép/VIP szállító is marad közben. Vagy ez, vagy az. Még azt is leírtam hogy bár várjunk ki, hogy mi lesz a sorsuk mielőtt nagyokat nyilatkozgatunk, meg köpködünk, de SZERINTEM is inkább arra van esély, hogy kormánygép lesz mindkettőből. Kormánygép is kell.
Az A-319-et idekeverni szerintem megint nincs értelme, mert azzal főleg a saját katonáinkat fogjuk vinni jobbra balra, meg némi szövetségest, ha igény van rá, menekítünk hazai állampolgárokat, szállítunk sebesültet. Szükséges ez is, és nem kormánygép.

Tehát veled ellentétben én azt látom, hogy amennyiben jó lehetőséget meglovagolva, hozzájutunk 4 db ilyen géphez olcsón, akkor ezek alkalmi vétel lévén jó beszerzések voltak, mivel szükség volt rájuk.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én sem hiszem hogy REH gépként fog végződni a dolog. Hogy a kettőből az egyik át lesz építve, még arra is kicsi esélyt látok. Viszont az van, hogy két kormánygépre is simán lenne/van is szükség. Elvárás a 2%. NYILVÁN ahol lehet, most mindent szépen erre fognak ráhúzni. A Honvéd kórház fejlesztését, buszokat(amúgy arra is van szükség), az A-319-et(erre is), meg a szerintem is leendő kormánygép Falconokat is. Pont ennyivel többek leszünk, mint voltunk eddig. Azért én azt is látom mellé, hogy nagyon rajta vannak a saját kézifegyver/lőpor/lőszer gyártáson, megy közben egy harci helikopter felújítás, infracsapda szóró licensz lett véve, lehet hogy lesz NVG és ATGM képesség kerülő úton, várjuk ezt is ki, megy a BTR felújítás, ill. egyéb alternatívák keresése, saját védelmi ipari háttéripart szeretnének etc.

A helyzet messze van az ideálistól, tudom én is. Nem azt mondom hogy minden fasza, minden szép. Annyit mondok hogy VÉGRE valami kezd elindulni a szerintem helyes irányba, és a tököm tele van már az örökös károgókkal, akik bármi történik, annyit tudnak hozzáfűzni, hogy vegyünk Merkava IV-et, vagy Leo 2 A7 et, mert a csúcs, és CSAKIS a CSÚCS elég jó nekünk...
Realitások, hahóó!
Hát ez az.A realitás.Nem látom be,hogy ami ténylegessen történik,az reálisan mitöl haderőfejlesztés.Igen,lehetne az is,ügyessen kielégitve eggyuttal más igényeket is.De a realitás,hogy a más igényeket elégitik ki haderőfejlesztés cimszóval.Meck kitilthat,de akkoris az van,hogy amig az ország politikai felépitménye,az állam nem lesz reformálva,addig tényleges haderőfejlesztés sem lesz.A lopáson,meg a tintanyaló kényelmi felszerelésen van a hangsúly.Lásd "harcászati" ikarusszintű törzsbusz.Meg párezres géppityu összeszerelésre felhűzott"fegyvergyár".Az jár jol vele,akié a végén lesz az üzem.Fegyvergyártásra továbbra is képtelenek leszünk,és rohadt drága lesz a beszerzés a külön ezért felhúzott összeszerelő üzem miatt.Persze ügyes,és átláthatatlan könyveléssel elrejtik a dolgot.Nem,ez az egész nem a hadsereg fejlesztéséröl szol.Az csak az álca a lopásra
 

37 M

Active Member
2017. szeptember 8.
69
109
33
Én sem hiszem hogy REH gépként fog végződni a dolog. Hogy a kettőből az egyik át lesz építve, még arra is kicsi esélyt látok. Viszont az van, hogy két kormánygépre is simán lenne/van is szükség. Elvárás a 2%. NYILVÁN ahol lehet, most mindent szépen erre fognak ráhúzni. A Honvéd kórház fejlesztését, buszokat(amúgy arra is van szükség), az A-319-et(erre is), meg a szerintem is leendő kormánygép Falconokat is. Pont ennyivel többek leszünk, mint voltunk eddig. Azért én azt is látom mellé, hogy nagyon rajta vannak a saját kézifegyver/lőpor/lőszer gyártáson, megy közben egy harci helikopter felújítás, infracsapda szóró licensz lett véve, lehet hogy lesz NVG és ATGM képesség kerülő úton, várjuk ezt is ki, megy a BTR felújítás, ill. egyéb alternatívák keresése, saját védelmi ipari háttéripart szeretnének etc.

A helyzet messze van az ideálistól, tudom én is. Nem azt mondom hogy minden fasza, minden szép. Annyit mondok hogy VÉGRE valami kezd elindulni a szerintem helyes irányba, és a tököm tele van már az örökös károgókkal, akik bármi történik, annyit tudnak hozzáfűzni, hogy vegyünk Merkava IV-et, vagy Leo 2 A7 et, mert a csúcs, és CSAKIS a CSÚCS elég jó nekünk...
Realitások, hahóó!

www.tvn.hu_5ff1daba1ac2c09fa8d1a0f3d870d9e2.jpg

Szerintem ha ebből vennének egy tucatot, akkor azt is megmagyaráznád, hogy miért is szükséges a számunkra!
(Szerintem számodra a lényeg nem az, hogy mire költik az adó forintokat, ha nem, hogy ki költi.)

Itt a fórumon sec-perc alatt összelehetne szedni egy tucat embert, aki különb „haderő fejlesztési programot" rakna össze, mint a minisztérium. Több szakmaiság lenne benne, mert nem a politika határozná meg a végeredményt. Jelenleg ugyanis a szakmaiság a legutolsó szempontok egyike! Lehetne azt is mondani, hogy ami most ezen a címen zajlik, az nyomokban (mogyorót) szakmaiságot is tartalmaz. Első a belpolitika (választások ugyebár), aztán a külpolitika, aztán a lobbi érdekek aztán a.................................................................................

Az elmúlt 28 évben magasról és ívesen lesza...ták, a honvédelmet, mert minek arra költeni ami nem hoz politikai hasznot -(meg különben is, azt a pénzt el is lehet lopni)- ahelyett, hogy beletoltak volna az évek alatt pár ezer milliárd plusz pénzt fejlesztésekre, a hazaiaknak pár milliárdért propagandát toltak, a külföldnek megfelelés gyanánt expedíciós hadsereget játszottak.

Változott a nemzetközi helyzet, valamit lépni kellett, de képtelenek a rossz beidegződésektől szabadulni!
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Az megvan hogy a magyar védelmi ipar képtelen lesz a 2026-ig a beszerzésekre betervezett összeget felhasználni reálisan?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 594
45 732
113
Annyit állítottam, hogy sok sok év óta csak visszafelé fejlesztettek, leépítettek mindent(mindenki, az összes kormány), s most nekem úgy tűnik, hogy egy jobb irányba indulunk el. Szerintem szükség van A-319-re, akár csak kormánygépként használt Falconokra, meg buszokra is. Haderőfejlesztés? Nem feltétlenül direktben, de sok képességre azért szükség lehet a MH-nál is, viszont oda lesz elkönyvelve, így lesz meg a végén a kívánt 2%. Így is. De azért mellette jutott Mi-8 és Mi-24 felújításra, rajta vannak a saját fegyvergyártás megteremtésén, etc. Mozgolódás van a szerintem jó irányba. Ennyit írtam. Ezt lehet úgy csűrni - csavarni, ahogy csak akarja valaki. Nekem amúgy teljesen mindegy hogy ki költi az adóforintokat, semmi érdek nem köt a politikához, szerencsére.
 

37 M

Active Member
2017. szeptember 8.
69
109
33
Annyit állítottam, hogy sok sok év óta csak visszafelé fejlesztettek, leépítettek mindent(mindenki, az összes kormány), s most nekem úgy tűnik, hogy egy jobb irányba indulunk el. Szerintem szükség van A-319-re, akár csak kormánygépként használt Falconokra, meg buszokra is. Haderőfejlesztés? Nem feltétlenül direktben, de sok képességre azért szükség lehet a MH-nál is, viszont oda lesz elkönyvelve, így lesz meg a végén a kívánt 2%. Így is. De azért mellette jutott Mi-8 és Mi-24 felújításra, rajta vannak a saját fegyvergyártás megteremtésén, etc. Mozgolódás van a szerintem jó irányba. Ennyit írtam. Ezt lehet úgy csűrni - csavarni, ahogy csak akarja valaki. Nekem amúgy teljesen mindegy hogy ki költi az adóforintokat, semmi érdek nem köt a politikához, szerencsére.

- Placebo meg C vitamin -
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba