A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 077
18 823
113
A sorkatonaságnak nevezett takarítóipari segédmunkás képzésre gondolsz? Amúgy meg a katona korú fiatalok, nagyjából vennék a kalapjukat és indulnának Hegyeshalom felé.

Elég sok butaságot írtál le itt eddig is, ez is az.
Anno, abban biztos lehetsz, az egykor úgynevezett első lépcsős alakulatoknál, ahol a feltöltöttség is 80-90 %-os volt, elég kemény kiképzés folyt, a 80-as években, de gondolom a 90-es években is még.
A Hegyeshalom felé indulást sokan meggondolnák, ha tisztában vannak azzal, hogy a katonai szolgálat megtagadása bűncselekmény. Persze, el lehet menni, ez igaz, de a többség nem menne el.
Nyilván a mai kor követelményeinek és lehetőségeinek figyelembevételével lehetne elgondolkodni a sorkatonai szolgálat visszaállításán.
Logikus lenne, ha a szerződéses katonák alapilletményével megegyező illetményt kapnának a sorkatonák is, hisz a jövedelemkiesést illene pótolni náluk.
Az is logikus lenne, hogy a lakóhelyhez legközelebbi laktanyába vonul be az újonc katona és ott tölti le a szolgálatát.
A szolgálat minimum 1 év kellene hogy legyen, ebben biztos vagyok.
Lehetne még tovább gondolni, de nem érdemes.
Mint korábban írtam, az intézmény visszaállításának egyetlen feltétele sincs meg ma már.
Szenes Zoltán vezérezredes vallotta be a "Hétköznapi honvédelem" című tv műsorban, hogy anno, a megszűnéskor az SZDSZ mennyire aktív volt és az ő nyomásukra lett megszüntetve ez a történet.
Akkor semmi nem volt előkészítve, semmi nem volt eltervezve, átgondolva. Egyik napról a másikra, megszüntették. Mert az akkori balliberális kormány ebben volt érdekelt. Nyílván politikai okból, de költeni sem akartak már rá, ebben is biztos vagyok. Meg nem is értettek hozzá, mint ahogy semmihez sem lényegében.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
962
2 393
93
Kötelező sorkatonaság szerintem se jó ötlet. Amellett hogy nincs rá infrastruktúra, mivel lehet a legjobban elriasztani vmitől egy fiatalt? Ha kötelezővé teszed. Márpedig elhivatottság nélkül senkiből nem lesz jó katona. Amit tenni kéne (és csinálják is vmilyen szinten): toborzás, népszerűsítés, pénz, pénz pénz. Minden lehetőséget mrgadni annak akit érdekel és alkalmas rá. Repülőnap, akár kis díszszemle. Meg ha nem 3 kalashnyikovot meg 2 éves honvéd újságokat vinne ki a Honvédség a HMfesztre (na a hétvégén meglátjuk most lesz e más is).
Fiatalok jó része nem idegenkedik a katonai pályától, tapasztalom, persze ettől még sokan igen. Olyan ismerőseim mentek ÖMT-snek akikből ki se néztem volna. Vannak egyetemek ahol kreditek járnak annak aki elmegy nyáron tartalékosnak, ez is jó. NKE és az Altiszti "menő" helyeknek számítanak.
 

37 M

Active Member
2017. szeptember 8.
69
109
33
Kövér László házelnök: „A bunkók még bunkóbbak lesznek, a másik fölött uralkodni vágyók megtalálják a maguk terepét. ... A kisszerűség, az aljasság, hogy azok érvényesülnek, akik gerinctelenek
vagy teljesen gátlástalanok. ... Az az érzés alakult ki bennem, hogy Kalocsa – ott voltam – egy mini-Auschwitz. Csak mennyiségi különbség van köztük, a logikai elv ugyanaz: az embereket megtörni, péppé gyúrni, aztán egyformán kis agyagfigurákat csinálni belőlük.”
(Ellenzéki Kerekasztal – Portrévázlatok. Szerk.: Richter Anna, Ötlet Kft., 1990)

Katasztrofális hiba volt a sorkötelezettség eltörlése. (Új Néplap, 2016. január 16.)

Orbán Viktor: „Azokra kicsit másképp tekint az ember, akik nem tettek katonai esküt.” „Minden fiatalnak be kell vonulnia katonai szolgálatra. [...] minden magyar fiatalembernek kell kapnia alaki kiképzést és bizonyos
mértékű lelki felkészítést is. Ehhez ragaszkodni kell.”
(Beszéd a Magyar Honvédség vezetői állománya számára tartott állománygyűlésen, 2001. március 1.)

Nincs és nem is lesz napirenden a sorkatonai szolgálat ügye a kormányülésen.
(Az M1 műsorában, 2016. január 17.)
 

37 M

Active Member
2017. szeptember 8.
69
109
33
http://www.origo.hu/itthon/20041025maszavaznak.html

A lényeg: "Fidesz továbbra is támogatja a sorkatonai szolgálat megszüntetését" - közölte az [origo]-val Simicskó István. A Fidesz képviselője elmondta: azért szavaztak nemmel, mert előbb az alkotmányt kellett volna módosítani, ennek hiányában alkotmányellenes lett volna a honvédelmi törvény módosítása. A kormány azonban csak a törvény módosítást tűzte napirendre, az alkotmányét nem - érvelt Simicskó.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Robur

37 M

Active Member
2017. szeptember 8.
69
109
33
Látszólag nem ide tartozik, de azért gondolkodjunk el azon, hogy lehet e hosszú távú terveket készíteni bármely területen, ha a vezérlő elvek így változnak:
https://index.hu/belfold/orban0607/

A lényeg: „Az elkövetkezendő öt évben Magyarországnak a gazdasági növekedés fenntartása érdekében több millió külföldit kell befogadnia. Ennek érdekében át kell gondolni a bevándorlási szabályokat - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a magyarországi Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) üzleti ebédjén csütörtökön Budapesten." (2001. jún. 7)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
T

Törölt tag 008

Guest
Amelyik kormány kimondja a sorkatonaság szót az instant megbukik. Csak akkor lesz bevezetve, ha háború lesz. Amúgy abban a formában ahogy létezett semmi értelme nem volt. Nem tanultunk semmit ellenben egy anyagi csőd volt a családomnak, hogy mikor szarrá el voltunk adósodva én még egy évre kiestem a munkából. Leszerelés után 3 évig azért dolgoztam, hogy a középsuli+sereg alatt összegyüjtött adósságot visszafizessem. A mai napig hálás vagyok horgyulának azért a rendszerért. Szerencsére már megdöglött. A rendszer is meg ő is.

A mostani tartalékos rendszer ha beindul és kiépül jó lesz. Nekem tetszik az elképzelés. Az érdeklődőket vonza be, kiképzést ad nem kruplitpucolni tanít a kanálgép életlen késével, nem kötelező és még anyagilag kompenzál is. Ha most lennék fiatal biztos kipróbálnám.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Amelyik kormány kimondja a sorkatonaság szót az instant megbukik. Csak akkor lesz bevezetve, ha háború lesz. Amúgy abban a formában ahogy létezett semmi értelme nem volt. Nem tanultunk semmit ellenben egy anyagi csőd volt a családomnak, hogy mikor szarrá el voltunk adósodva én még egy évre kiestem a munkából. Leszerelés után 3 évig azért dolgoztam, hogy a középsuli+sereg alatt összegyüjtött adósságot visszafizessem. A mai napig hálás vagyok horgyulának azért a rendszerért. Szerencsére már megdöglött. A rendszer is meg ő is.

A mostani tartalékos rendszer ha beindul és kiépül jó lesz. Nekem tetszik az elképzelés. Az érdeklődőket vonza be, kiképzést ad nem kruplitpucolni tanít a kanálgép életlen késével, nem kötelező és még anyagilag kompenzál is. Ha most lennék fiatal biztos kipróbálnám.
Hogy vannak most akkor ezek az ÖTT-s "kiképzések"? Csak nyáron, vagy ha lesz hozzá létszám?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 055
124 183
113
Csak lépésről lépése lehetne bevezetni. A tömeg állományt meg felejtsük el végleg. Sajnos ahogy írták fentébb is teljesen szétverték korában mind technikailag mind emberileg a honvédséget. Pluszba a fiatalságból elszállt a motiváció. Benkőnek abban igaza van hogy nagyon sok mindent szó szerint az alapoktól kellene elkezdeni.
Tehát ha ki is épülne egy rendszer azzal a 4-5 laktanyával akkor is max évi pár száz esetleg egy "két" ezer fiatalt össze lehetne hozni. Én még ennek is örülnék. A cél az legyen hogy ez a pár száz, ezer főt legalább pár hónapban normálisan egy alap lövész szintre fel legyenek készítve. Fizikálisan is. Ha többet akar magából kihozni érsd magasabb kiképzést pl aknavető tüzér vagy komolyabb lövész stb. Akkor felkínálni számára vagy egy szerződést pár évre. Vagy komolyabb műveleti tartalékos szerződést. Akinek meg elég ez azt se hagyni veszni. ÖTT be egy jól kidolgozott rendszerrel nyugodtan jelentkezhet. Azok a liberálisok akik meg ordítanának hogy ez maga a diktatórikus fekete sötét rendszer. Azok számára a képébe nyomni. A svéd,dán,osztrák stb sorkatonai rendszert. Meghívott előadókkal. Pl svéd,dán stb tisztekkel. Egy darabig pofáznának utána biztosan más képen kárognának. Máris lenne egy alapunk a többi alaphoz. Sajnos ma csak több pilléres rendszerrel lehetne mind a tartalékosságot,szerződéses illetve talán pluszba egy önkéntes sorkatonai rendszerrel lehetne megoldani. valamint a létszámhiányt mérsékelni.
Gyerekek először, a kiképzési rendszert kell modernizálni, gyaktereket, lőtereket rendbe rakni, kiképzési eszközrendszert rendszeresíteni, imitációs eszközöket vásárolni tonnaszám, eldönteni, hogy mire is akarunk kiképezni satöbbisattöbbi. Ellátást megszervezni, (még mindig macerás ruhával ellátni a meglévő állományt is harcászati felszerelésről nem is beszélve) A rendszer semmiféle sorkatonaságot nem bírna még el logisztikailag, még az ÖTT-sek ellátása valamint az alapképzés utáni további képzésükről sincs lófütty se megoldva (el kéne felejteni a járási rendszert, és megyéset összehozni), ehhez is kéne gyakorlótér fejlesztése, több tízezer új sátrat kéne beszerezni mert a határon szétmentek (ez folyamatban van hálistennek) alapvető személyi felszerelést adni mindenkinek ami nem tártáska meg acélbili. Ha logisztikailag képesek vagyunk ezt megoldani akkor lehet sorkatonaságot valamilyen formában (önkéntes támogatott rendszer) újraalkotni. Pl, HM támogatott egyetemi oktatás 9 hónap katonaságért. vagy valami hasonló megoldás.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 436
8 000
113
ezekkel csak az a baj, hogy már kb 10(!) éve meg kellett volna kezdeni. Qva nagy hiányosságok és lemaradás van.
Pár hónap alatt ha akarnák és szándék lenne rá legalább az alapvető személyi felszereléseket be tudnák szerezni több ezres tételben.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Elég sok butaságot írtál le itt eddig is, ez is az.
Anno, abban biztos lehetsz, az egykor úgynevezett első lépcsős alakulatoknál, ahol a feltöltöttség is 80-90 %-os volt, elég kemény kiképzés folyt, a 80-as években, de gondolom a 90-es években is még.
A Hegyeshalom felé indulást sokan meggondolnák, ha tisztában vannak azzal, hogy a katonai szolgálat megtagadása bűncselekmény. Persze, el lehet menni, ez igaz, de a többség nem menne el.
Nyilván a mai kor követelményeinek és lehetőségeinek figyelembevételével lehetne elgondolkodni a sorkatonai szolgálat visszaállításán.
Logikus lenne, ha a szerződéses katonák alapilletményével megegyező illetményt kapnának a sorkatonák is, hisz a jövedelemkiesést illene pótolni náluk.
Az is logikus lenne, hogy a lakóhelyhez legközelebbi laktanyába vonul be az újonc katona és ott tölti le a szolgálatát.
A szolgálat minimum 1 év kellene hogy legyen, ebben biztos vagyok.
Lehetne még tovább gondolni, de nem érdemes.
Mint korábban írtam, az intézmény visszaállításának egyetlen feltétele sincs meg ma már.
Szenes Zoltán vezérezredes vallotta be a "Hétköznapi honvédelem" című tv műsorban, hogy anno, a megszűnéskor az SZDSZ mennyire aktív volt és az ő nyomásukra lett megszüntetve ez a történet.
Akkor semmi nem volt előkészítve, semmi nem volt eltervezve, átgondolva. Egyik napról a másikra, megszüntették. Mert az akkori balliberális kormány ebben volt érdekelt. Nyílván politikai okból, de költeni sem akartak már rá, ebben is biztos vagyok. Meg nem is értettek hozzá, mint ahogy semmihez sem lényegében.
Na most, hogy az első lépcsős alakulatoknál milyen szintű kiképzés volt azt nem tudom, de én lőttem kilencet. Volt olyan haverom aki hármat!!! Kb. az összes ismerős hasonlóról számolt be. A régi sorkatonaság is több száz milliárd forintba került, ha rendeset akarsz csinálni, rendes kiképzéssel az még több. Ezt ugyebár a társadalommal is le kell nyeletni költségoldalról. Abban meg biztos lehet, hogy kb. mindenki megakarná úszni a dolgot. És, mivel nyitva vannak a határok.....
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Kövér László házelnök: „A bunkók még bunkóbbak lesznek, a másik fölött uralkodni vágyók megtalálják a maguk terepét. ... A kisszerűség, az aljasság, hogy azok érvényesülnek, akik gerinctelenek
vagy teljesen gátlástalanok. ... Az az érzés alakult ki bennem, hogy Kalocsa – ott voltam – egy mini-Auschwitz. Csak mennyiségi különbség van köztük, a logikai elv ugyanaz: az embereket megtörni, péppé gyúrni, aztán egyformán kis agyagfigurákat csinálni belőlük.”
(Ellenzéki Kerekasztal – Portrévázlatok. Szerk.: Richter Anna, Ötlet Kft., 1990)

Katasztrofális hiba volt a sorkötelezettség eltörlése. (Új Néplap, 2016. január 16.)

Orbán Viktor: „Azokra kicsit másképp tekint az ember, akik nem tettek katonai esküt.” „Minden fiatalnak be kell vonulnia katonai szolgálatra. [...] minden magyar fiatalembernek kell kapnia alaki kiképzést és bizonyos
mértékű lelki felkészítést is. Ehhez ragaszkodni kell.”
(Beszéd a Magyar Honvédség vezetői állománya számára tartott állománygyűlésen, 2001. március 1.)

Nincs és nem is lesz napirenden a sorkatonai szolgálat ügye a kormányülésen.
(Az M1 műsorában, 2016. január 17.)
A köpönyegforgatás nagymesterei.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Amelyik kormány kimondja a sorkatonaság szót az instant megbukik. Csak akkor lesz bevezetve, ha háború lesz. Amúgy abban a formában ahogy létezett semmi értelme nem volt. Nem tanultunk semmit ellenben egy anyagi csőd volt a családomnak, hogy mikor szarrá el voltunk adósodva én még egy évre kiestem a munkából. Leszerelés után 3 évig azért dolgoztam, hogy a középsuli+sereg alatt összegyüjtött adósságot visszafizessem. A mai napig hálás vagyok horgyulának azért a rendszerért. Szerencsére már megdöglött. A rendszer is meg ő is.

A mostani tartalékos rendszer ha beindul és kiépül jó lesz. Nekem tetszik az elképzelés. Az érdeklődőket vonza be, kiképzést ad nem kruplitpucolni tanít a kanálgép életlen késével, nem kötelező és még anyagilag kompenzál is. Ha most lennék fiatal biztos kipróbálnám.
Horn Gyula vezette be a sorkatonaságot?:)
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Európai államok, ahol van kötelező sorkatonai szolgálat:
  • Norvégia (NATO-tagállam)
  • Dánia (NATO-tagállam)
  • Észtország (NATO-tagállam)
  • Görögország (NATO-tagállam)
  • Törökország (NATO-tagállam)
  • Ciprus
  • Fehéroroszország
  • Finnország
  • Svájc
  • Ausztria
  • Moldova
  • Ukrajna
  • Oroszország
Ausztriában 2013-ban szavaztak arról, hogy fenntartsák-e, és 59,8 százalék igennel voksolt; Svájcban ugyancsak 2013-ban tartottak népszavazást erről is, és 73,2 százalék a sorkatonaság mellett szavazott.
A svédeknél a lakosság 72 %-a szeretné a sorkötelezettséget - bár a színesekből nem tudom hogy húzzák majd ezt ki.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 797
80 354
113
Gyerekek először, a kiképzési rendszert kell modernizálni, gyaktereket, lőtereket rendbe rakni, kiképzési eszközrendszert rendszeresíteni, imitációs eszközöket vásárolni tonnaszám, eldönteni, hogy mire is akarunk kiképezni satöbbisattöbbi. Ellátást megszervezni, (még mindig macerás ruhával ellátni a meglévő állományt is harcászati felszerelésről nem is beszélve) A rendszer semmiféle sorkatonaságot nem bírna még el logisztikailag, még az ÖTT-sek ellátása valamint az alapképzés utáni további képzésükről sincs lófütty se megoldva (el kéne felejteni a járási rendszert, és megyéset összehozni), ehhez is kéne gyakorlótér fejlesztése, több tízezer új sátrat kéne beszerezni mert a határon szétmentek (ez folyamatban van hálistennek) alapvető személyi felszerelést adni mindenkinek ami nem tártáska meg acélbili. Ha logisztikailag képesek vagyunk ezt megoldani akkor lehet sorkatonaságot valamilyen formában (önkéntes támogatott rendszer) újraalkotni. Pl, HM támogatott egyetemi oktatás 9 hónap katonaságért. vagy valami hasonló megoldás.


Még is mi a bajod azzal,hogy lándzsások előre íjászok hátra?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Szóval igen nagy fába vágja a fejszéjét, aki ma - kétharmad ide, NER oda - be akarná sorozni a srácokat akárcsak rövid időre is.
Szerintem.
Hát ja, de nem is kell általános és kötelező. Csak aki akarja. Vidéken még sok helyen ma is egy pozitív tény az ember értékelésekor. Nyilván nem sok alja van, azért léteztek jóféle szoli-helyek, de a zöm sajna csapnivaló volt.
Svédországban 4000-5000 férfi és nő kiképzése a cél, és az alkalmassági tesztek és vizsgálatok mellett a hajlandóság, az érdeklődés is szerepet játszik majd a kiválasztásban.
Az önkéntesség és a sorozás egyfajta keverékéről lesz szó, mondta a svéd védelmi minisztérium

Nálunk is azt kéne csinálni hogy felmérés - majd kiszórni a zömét, azzal hogy alkalmatlanok. Egyből megjönne a dac: "mi van, én alkalmatlan vagyok ?" "na majd megmutatom én.." mert azt azért tegyük hozzá, az edzőtermek meg tele vannak .....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 055
124 183
113
Pár hónap alatt ha akarnák és szándék lenne rá legalább az alapvető személyi felszereléseket be tudnák szerezni több ezres tételben.
Pár hónap alatt? :D Olyan céget itthon nem találsz aki le tudná gyártani ennyi idő alatt , meg közbeszerzés, minimum 3 (ha nem támadja meg az eredményt jogi úton egy konkurens cég) hónap satöbbi, és akkor többtízezer darabos tétel, minimum 1 év a jelenlegi beszerzési rendszer szerint. Az Eu-s közbeszerzési törvények az ilyen jellegű dolgoknak nagyon betettek.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
D

danielblack

Guest
Hogy vannak most akkor ezek az ÖTT-s "kiképzések"? Csak nyáron, vagy ha lesz hozzá létszám?
Hajdú-Bihar megyében folyamatos a kiképzés, sőtt itt van a legtöbb tartalékos is a megyék közül. Én az egyetem miatt nyáron vállaltam tömbösítve, de folyamatosan hívogatnak, hogy most is letudhatok egy pár napos modult, meg a jövő hónapban is, tehát rugalmasak nagyon. Már vagyunk vagy félezren lassan hajdúba. Szabolcsba ahol leépítették a haderőt van 20 fő. Megint kiütközik az esztelen haderőleépítés... Mi Debrecenben rendesen a katonák között, a laktanyába, gépek, harcjáművel között vagyunk. Ezzel szemben amikor egy szabolcsi, vagy alakulattól messze eső járásban a falusi iskola tantermébe vannak a foglalkozások az nem annyira motiváló ez egyértelmű.
Ezért kellene megyénként minimum egy zászlóalj hivatásos állomány, saját laktanyával, ahova MEGYEI szinten vonulhatnak be a népek.
Nagyon örülök, hogy megalakult az ÖTT, sőtt ha elérjük valóban a 2024 es harckészséget, akkor több haszna is lesz mint egy sorkatonai rendszernek. Csak hát ezt a járási dolgot kellene megyei szintre átalakítani. Sajnos csak abból a 20 kilóméteres körzetből van normális jelentkező szám, ahol van ma is alakulat.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
864
4 352
93
Nálunk is azt kéne csinálni hogy felmérés - majd kiszórni a zömét, azzal hogy alkalmatlanok. Egyből megjönne a dac: "mi van, én alkalmatlan vagyok ?" "na majd megmutatom én.." mert azt azért tegyük hozzá, az edzőtermek meg tele vannak .....

Nem lenne dac, örülnének és csak nevetnének egy jót. A libsi agymosás azért meghozta az eredményét majd egy generáció alatt. Hülyének nézik akit érdekel az ország, aki meg fegyveres szolgálatra adja a fejét, azt meg még jobban.

A társadalom szintjén ami egyszer el lett rontva, és egy generáción át rontva volt, azt lehet elölről kezdeni. Eleve most már azért felnőtt apák azok, akiknek először nem kellett sorkatonának lenni. Már ők is úgy nevelik a gyereket, már csak a maguk lelki békéje miatt. Azért valljuk be, ha valakinek sikerült ellógnia valahogy a sorkatonaságot, az kénytelen is szidni azt és elmondani mindenféle marhának azokat akik meg voltak, mert máshogy sérülne az önképe. Másképp szembe kéne nézniük azzal a ténnyel hogy azért ők ezzel is kevesebbek, mint azok akik becsülettel lehúzták amit kellett. Ezeknek a férfiaknak az a szerencséje, hogy lassan már tényleg öregek lesznek akik voltak, és egyre kevesebbszer kell bulikon, meg baráti társaságokban kínosan mosolyogniuk mikor a többiek elmondják a sztorikat. Aztán mikor rájuk néznek, csak elkezdik a begyakorolt szöveget, amit el kell sütniük hogy valahogy férfiak maradjanak a többiek szemében.

Szóval sorkötelezettség nem lesz, mert ha már az apák sem voltak, majd pont hogy a fiaik legyenek többek mint ők ebből a szempontból.

Ez egy nagyon szenzitív kérdés sok olyan, egyébként arcoskodó majomnál, akik 18 évesen örültek hogy valahogy ki tudtak bújni, most meg felnőtt fejjel védeni kell a védhetetlent.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal