A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 254
37 145
113
A MIG 29 eseinkkel nem lehetne kezdeni valamit? Felújítani őket valahogy mint a 3as Metrókocsikat?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
A MIG 29 eseinkkel nem lehetne kezdeni valamit? Felújítani őket valahogy mint a 3as Metrókocsikat?
Azokból már nem. Sajnos az állomány 99% a lepusztult.
Inkább meg +4-6 Gripen mint valami mindenből pár darabos légierő. A több Gripennek több haszna van harcban mint egy század Alcanak. Az Alba azért jó mert nincs elég Gripen? Akkor venni kell még Gripent, vagy kevesebb pilóta kell. Ha még annyira kell a hely a kiöregedett nagykutyaknak hogy csinálnak alájuk egy akadémiát ahol oktathatnak jó pénzért, (gondolom lapatolni nem mennének el, ezért kell egy himbilimbi elfoglaltság) hogy még fontosnak érezzék magukat, akkor oda untig elég 2-4 Albatrosz, de csak szigorúan kiképzési céllal, és mindenki más nem repülhet vele. De ezt már többször átbeszéltük itt.
Hát ahogy következtet az ember szerintem a következő felállás lesz talán:
-1 század gripen. 1 század alca (L-39NG) és 1 század vegyesen megosztva turbolégcsavaros könnyű támadó/kiképző gépekkel.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Minden magyar pilota elete tobbet er mint hogy tucanobol bombazzon. Arra Gripen kell a segge ala. Tucano kikepzesre volna jo, de ahhoz nekunk meg draga meg ugye sugarhajtomuves kell. Ertem en, hogy aranyos, cuki a Tucano, szeretem en is a brazilokat, meg a fenykepek alapjan is tetszik a tucano, csak NEM VALO IDE. Szlovenianak jo, mert ok nem engedhetik meg maguknak a valodi vadaszbombazokat, egyreszt a gazdasaguk pici, masreszt nincs eleg legteruk a sugarhajtasuakhoz. Na nekik jo a tucano dzsihadistakat bombazni, ha meg regularis sereggel kell szembenezniuk akkor meg a NATO majd kuld vadaszgepeket... vagy nem.
Pál mi nem a reguláris orosz és egyéb hadsereg ellen készülünk hanem inkább egy aszimetrikus háborúra. Számunkra nem az orosz stb jelenti a veszélyt. (ki az hülye magyar aki nagy szájal majd kiállna egy ezrednyi/dandár orosz ellen. mert kb ez lenne az arány mert miért is? Csak azért mert pár agyhalott odakint ezt mondta) Sokkal inkább egy destabilizált európa. Ahol a dzsihadisták/elvakultak jelentik majd a legnagyobb veszélyt ránk és a normális megmaradt államokra nézve.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Pál mi nem a reguláris orosz és egyéb hadsereg ellen készülünk hanem inkább egy aszimetrikus háborúra. Számunkra nem az orosz stb jelenti a veszélyt. (ki az hülye magyar aki nagy szájal majd kiállna egy ezrednyi/dandár orosz ellen. mert kb ez lenne az arány mert miért is? Csak azért mert pár agyhalott odakint ezt mondta) Sokkal inkább egy destabilizált európa. Ahol a dzsihadisták/elvakultak jelentik majd a legnagyobb veszélyt ránk és a normális megmaradt államokra nézve.
Elobb kell regularis ellenfel ellen keszulni, aztan legfeljebb lehet orulni ha csak irregularis jon.
Amugy ki mondta, hogy orosz lesz az ellenfel? Valoszinubb az ukran (Ha Mo nem dol be az orosz propagandanak akkor jo esellyel csak a szics-gardat kell majd eluznie Karpataljarol, tehat irregularist, a regularis pravoszlav erok ellen majd USA/UK/Lo fog kuzdeni).
De az is lehet, hogy Nemeto tamad majd be, ha nem fognak tudni beletorodni, hogy a V4 terseg nekik elbukott, ekkor Mo-nak is kell majd regularis ellen harcolnia. Ne feledjuk el a Mutti mar kozolte, hogy csapatokat kell telepiteni a Schengeni hatarra, amit nem az adott orszag iranyit majd, hanem ok.

(Amugy ne gondoljuk, hogy Porosenko egyedul donthet arrol, hogy provokalja Mo-t Karpataljan, errol az USA dont es az USA pontosan tudja, hogy ezzel magyar szeparatizmust szit. Na vajon miert? ;) Trumpnak tobb magyar tanacsadoja is van, pl: Gorka) A tortenelem ismetli onmagat: az ukran hirekben elofordul, hogy egy magyarok elleni provokaciorol (pl: lefestekszorozott magyar epulet,... semmi sulyos, de megis egyertelmu dolog), kiderul, hogy lengyelek voltak. Pont mint 39-ben: Mo szeparatizmust szitott Karpataljan, Lo meg ebben tamogatta, pl: magyar szeparatistak robbantottak Munkacson, gyorsan tovabballtak Lo fele, Lo meg megszervezte a visszautjukat nyugateuropan at a kovetkezo korre. Amikor meg mar eleg jol allt a helyzet, akkor Lo 1000 fos csapatot is kuldott Karpataljara, mire odaert a Honvedseg is (marcius), addigra mar csak a szics gardat kellett eluzniuk, akik kelet fele menekultek a Honvedseg elol es a lengyel csapatok tuzebe futottak, mind megdoglott. Szerintem a hatterben most is ilyesmi keszul, szoval lehet igazad lesz es csak irregularis csapatok ellen kell majd Mo-nak harcolni, de akkor sem arra kell keszulni. Arrol nem is beszelve, hogy Oroszo es a liberalizalt magyar tarsadalom meg kereszte tehet az USA/Lo-szovetsegnek, akkor viszont szopas van, mert marad Oroszo vagy a Mutti es egyik sem tunik a gyoztes oldalnak... Ja amugy a ruszin nemzetisegi szoszolo epp par napja kozolte a magyar parlamentben, hogy a ruszin nep a magyar mellett all. Na most ugye a Ruszin nep 95%-a Karpataljan el... Amugy par honapja olvastam a lengyel hirekben, hogy az ukranok felhanytorgattak, hogy a lengyelek leoltek a szics gardat Karpataljan 39-ben. Erre a Lengyel Kulugy fapofaval: Mi? Ugyan, dehogy is! :D
Szumma szummarum, a kocka el van vetve, es jobb ha nem csak dzsihadmobil ellen keszul valaki. Szerintem meg 3-4 ev, az alatt fel lehet rendesen keszulni.
 
  • Tetszik
Reactions: ijasz

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Azért az utóbbi hetekben pörög a Honvédség rendesen...

Tobruq Legacy 2018
ETAP-T 2018 (bár itt úgy tűnik hogy csak a légteret és a reptereket adjuk)
Légifölény 2018 (svéd éleslövészet)
A319 rendszerbeállítás
helikopteresek oroszországi átképzése
hazai gyakorlatok (egészségügyi, ejtőernyős vízbeugrás stb.)
Red Bull Air Race vízi előkészítése
Red Bull utáni áthúzás Budapest felett (minden típus benne lesz)

Nem tudom eldönteni, hogy tudatosan szerveztek mindent erre az időintervallumra vagy csak így alakult :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Azokból már nem. Sajnos az állomány 99% a lepusztult.

Hát ahogy következtet az ember szerintem a következő felállás lesz talán:
-1 század gripen. 1 század alca (L-39NG) és 1 század vegyesen megosztva turbolégcsavaros könnyű támadó/kiképző gépekkel.
Felesleges az L-39NG ,ha annyit veszünk az csak azért lesz mert a rendes repülőgépről (Gripen) letiltott, vagy ahhoz beosztás miatt (vagy más ok) hozzá nem férő tiszt uraknak legyen mivel repkedni. De befejezem mert már ezt sokszor megbeszéltük.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
A MIG 29 eseinkkel nem lehetne kezdeni valamit? Felújítani őket valahogy mint a 3as Metrókocsikat?
Nemreg megprobaltak eladni, nem jott be. Vagy a bolgarok gondoltak meg magukat, vagy az oroszok nem adtak ki az engedelyt. Sanszosan az utobbi, ezert is rohadtak szet, az oroszok nem engedik, hogy tovabbadjuk, majd hulyek lennenek sajat maguknak konkurenciat csinalni.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Azért az utóbbi hetekben pörög a Honvédség rendesen...

Tobruq Legacy 2018
ETAP-T 2018 (bár itt úgy tűnik hogy csak a légteret és a reptereket adjuk)
Légifölény 2018 (svéd éleslövészet)
A319 rendszerbeállítás
helikopteresek oroszországi átképzése
hazai gyakorlatok (egészségügyi, ejtőernyős vízbeugrás stb.)
Red Bull Air Race vízi előkészítése
Red Bull utáni áthúzás Budapest felett (minden típus benne lesz)

Nem tudom eldönteni, hogy tudatosan szerveztek mindent erre az időintervallumra vagy csak így alakult :)
Mintha lattam volna kepet An-26-osrol az ETAP-on valamelyik nap. De talan Tindalos jobban tudja.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Ezek közül melyik teherautó? Mármint rendes méretű teherautó? Mert még az Unimog se egy kategória az Urallal, Zillel, pláne a Krazzal. Ráadásul nem is gyártják már őket csak az Unimog, meg a Pinzgauert de azt is az Usaban már kis tételben. Az Iveconak, vagy Renault nak van még egy Unimog meratu terepes járműve, legalábbis az EON -osok szokták vele jarkalni, náluk láttam. Szóval akkor nem is tudom mit akart/akar keresni a NATO az orosz/szovjet sárban...
Azért írtam ezeket mert a kilencvenes években ilyeneket szereltem. Utána lehet nézni, van jónéhány off-road truck Oroszországon kívül is, nem annyival jobb egyáltalán az orosz vas mint amekkora hypeja van. Mellesleg az Uralnál is van hogy megáll a tudomány és megfekszik a sárban. Olyankor lehet hívni a láncos dögöket.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Tegnap este, már sötétben áthúzott Szentkirájszabadja reptere felett az Ancsa is, amikor a többi gép ott gyakorolta az éjszakai fel és leszállást. Zord írta a blogjában, és tett ki pár képet is.

Ok. De a sok feladat közül, amit a többi gép végrehajtott, azt az An-26 is megcsinálta vagy csak elhúzott a reptér felett?

Jó lenne, ha valaki írna a magyar repülős részvételről is végre, nem csak a külföldi gépekről.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Nemreg megprobaltak eladni, nem jott be. Vagy a bolgarok gondoltak meg magukat, vagy az oroszok nem adtak ki az engedelyt. Sanszosan az utobbi, ezert is rohadtak szet, az oroszok nem engedik, hogy tovabbadjuk, majd hulyek lennenek sajat maguknak konkurenciat csinalni.

Már évekkel ezelőtt javasoltam itt, múzeumoknak eladni, egyenként, mindet máshova. Abból még lehet pénz, különben mehet a kohóba.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
A MIG 29 eseinkkel nem lehetne kezdeni valamit? Felújítani őket valahogy mint a 3as Metrókocsikat?
Úgy fel lehetne újítani őket mint a 3as metrókocsikat, de akkor Te repülsz velük és nem a lakott területek fölött! :p
Komolyan, az albánok napon érlelt Mig15-öseit nem akarja valaki kivinni orosz felújításra, hátha jó lesz még valamire?!?! o_O
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ezek közül melyik teherautó? Mármint rendes méretű teherautó? Mert még az Unimog se egy kategória az Urallal, Zillel, pláne a Krazzal. Ráadásul nem is gyártják már őket csak az Unimog, meg a Pinzgauert de azt is az Usaban már kis tételben. Az Iveconak, vagy Renault nak van még egy Unimog meratu terepes járműve, legalábbis az EON -osok szokták vele jarkalni, náluk láttam. Szóval akkor nem is tudom mit akart/akar keresni a NATO az orosz/szovjet sárban...


Ami így hirtelen eszembe jut "nyugatról", vannak ugye a MAN, a Volvo (különösen az ATMAT-ISL, ha már jó terepjáróképességű nehézteherautó), a Sisu, az Oshkosh, meg a kissé kakukktojás Tatra modelljei.
Aztán, hogy ezek, vagy az (amúgy tényleg nagyon jó) orosz teherautók jobbak-e terepen? Ez csak akkor derülne ki, ha azonos tesztpályán összehasonlítanák őket, több és gyakorlott sofőr keze alatt.
Egyébként szerintem a legtöbb olyan történet (már amelyik nem csak sima kitaláció/városi legenda), ahol az UAZ konstansan lenyomja a Hummert, a Niva meg mondjuk a Land Cruisert terepen, úgy születik, hogy az UAZ/Niva sofőrje általában olyan ember, aki a fél életét ilyen járművek terepen történő vezetésével töltötte, a másik oldalon meg újgazdag hobbiterepjárósok ültek a volánnál...