A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Az NH90-el, akárcsak a H225-el még vannak technikai jellegű problémák is, míg a Merlin esetében ilyesmiről nem tudok. Nyilván ár/érték arányban a 171-es minyó, vagy a 38-as utódja lett volna a nyerő, ha nincs ez az oroszellenes mizéria. De oké, pénzünk is van, szóval Merlin volt a helyes válasz, ezt most nem sikerült megugrani. Ennek valószínűleg logisztikai és politikai oka van, egy gyártót akartak és a politika és tolhatta az Airbust. Ennyi erővel a AgustaWestlandot is tolhattuk volna, az Airbus még bőven fog kapni megrendelést, a H225 nem volt jó választás. Nem katasztrofálisan rossz, de képességvesztés a minyóhoz képest!

A portugálok máshogy látják:

https://www.google.com/url?sa=i&sou...aw3XikDheN4LDiP4K4Nf7Ej3&ust=1545467545416541
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Politika,politika,politika nem mindig a szakmai érvek mennek át mi se voltunk hülyék a Merlint akarta mindenki. NH90 nem volt fegyverezhető. H225 igen ebből kitalálhatja bárki új harciheli kukázva a jövőben amivel egyet is tudok érteni valahol!
A mihus parancsnok néhány hónapja arról beszélt, hogy jönni fog az új harci heli!
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
Ne éljünk abban a naív hitben, hogy a sok milliárd dollár értékű magyar fegyverbeszerzési igények hallatán ölbe tett kézzel ülnek a fegyvergyártó országok.
A versenyt az jelenti, hogy valaki többet kínál mint a másik. Így vagy úgy.
(Az ár, a technológia, az ellentételezések mellett az üzlet mindenkori része a jó kapcsolatok, jelen esetben pedig a geopolitikai stratégia is)
Honnan tudod hogy egyáltalán tudtak róla?? Nincs rá kötelezvény hogy csak úgy lehet fegyvert venni ha előtte világgá van kürtölve! Mi van ha itthon született egy döntés, és odaballagott a delegáció az Airbushoz és a KMW-hez egy listával, hogy ezt most akkor be lehetne árazni, meg idehozni egy kis ipart.... Simán el tudom képzelni!
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113

Akkor uszkve százhatvan éves óra mellett ötven százalékos bevethetőséget tudtak produkálni Portugáliában. Ezt nem tudtam, ez tényleg nem fényes, de ez nem szól a H225 mellett, csak a Merlin ellen!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Honnan tudod hogy egyáltalán tudtak róla?? Nincs rá kötelezvény hogy csak úgy lehet fegyvert venni ha előtte világgá van kürtölve! Mi van ha itthon született egy döntés, és odaballagott a delegáció az Airbushoz és a KMW-hez egy listával, hogy ezt most akkor be lehetne árazni, meg idehozni egy kis ipart.... Simán el tudom képzelni!
A sereg delegációi bejárták és jelenleg is járják Európát, ismerkedve a szövetségesek technikájával és tapasztalataival. Nyilván, ha érdekli őket valami, akkor a gyártót is megkeresik. Plusz a minisztériumnak ugyanúgy jönnek az akciós újságok, ahogy a te postaládádba! :D
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Az utóbbi években azért elég sok külföldi hadicucc megfordult nálunk, volt is lehetőség kipróálni, megvizslatni őket. Gyanítható, hogy a pályáztatás már folyt évek óta. Pl ha jól emlékszem tavaly black hawkon is reptettek valami fejest, de volt itt CV-90, stryker, leopard, és Abrams, meg egy csomó minden. Nem beszélve az Airbusaink gyakori kiruccanásiról, ahol esetleg delegációk mentek ki megnézni a gyártók portékáit.
Azért ez nem úgy zajlott még nálunk sem, hogy felütöttek egy prospektust, és ráböktek: "ez kell!"
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

exi

Well-Known Member
2018. augusztus 28.
224
469
63
Honnan tudod hogy egyáltalán tudtak róla?? Nincs rá kötelezvény hogy csak úgy lehet fegyvert venni ha előtte világgá van kürtölve! Mi van ha itthon született egy döntés, és odaballagott a delegáció az Airbushoz és a KMW-hez egy listával, hogy ezt most akkor be lehetne árazni, meg idehozni egy kis ipart.... Simán el tudom képzelni!

Képzelni el tudunk sok mindent, de szerintem maradjunk a realitás talaján.

Hogy honnan tudják? Szerintem olvasnak újságot.

1. A NATO felé vállalt GDP 2%-ra való büdzsé növelése önmagában beszél a beszerzési igényről, különösen annak tekintetében, hogy azt tervezetten, meghatározott százalékban fejlesztésre fordítják
2. A HM évek óta bejelentette a Zrinyí 2026 programot, ami a teljes honvédség fejlesztését tűzte ki célul
3. Megjelent a teljesen publikus Magyar Közlönyben, hogy összesen kb 4-5 milliárd Ft értékben honvédelmi beszerzés történik

De ha nem is olvasnak újságot, ott vannak az üzleti szférát kiemelten támogató titkosszolgálatok. Náluk kétlem, hogy elcsúszna a 4-5 milliárd dollárnyi üzleti lehetőség:)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Az NH90-el, akárcsak a H225-el még vannak technikai jellegű problémák is, míg a Merlin esetében ilyesmiről nem tudok. Nyilván ár/érték arányban a 171-es minyó, vagy a 38-as utódja lett volna a nyerő, ha nincs ez az oroszellenes mizéria. De oké, pénzünk is van, szóval Merlin volt a helyes válasz, ezt most nem sikerült megugrani. Ennek valószínűleg logisztikai és politikai oka van, egy gyártót akartak és a politika és tolhatta az Airbust. Ennyi erővel a AgustaWestlandot is tolhattuk volna, az Airbus még bőven fog kapni megrendelést, a H225 nem volt jó választás. Nem katasztrofálisan rossz, de képességvesztés a minyóhoz képest!
Azt írja a wiki, hogy a Merlin tengerészeti helikopter. Az nekünk nem kell.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
533
1 056
93
A mihus parancsnok néhány hónapja arról beszélt, hogy jönni fog az új harci heli!
:) végülis bármi megtörténhet :) volt rá példa nem egyszer!
Inkább azért imádkozzon mindenki:
-Leo darabszám ne álljon meg itt
-legyen rakéták tüzérség újra nagy hatótávval
-manpad!
-legyen ami nagyon fontos normális rakéták légvédelem és azon a szinten,ahogy elképzeltük!!
A herciheli az utolsó utolsó utáni dolog és szerintem és mások szerint is a HM-ben fölösleges jelen pillanatban!
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
Csak akkor nem vitatott, ha harcban-háborúban bizonyított.
Afganisztánban mi van? Gyerekzsúr?? Gondolom most az M109et akarod vele szembe állítani.... 40 éves konstrukció, az USA régóta keresi a váltó típust. Más típust nem tudnék mellé rakni mert ebben a kategóriában nincs....
 
  • Tetszik
Reactions: honved

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Az amerikai cuccok mellett az szól, hogy biztos tudod, mit kapsz. Mindre lőttek már RPGvel, TOWval, felrobbantották. Le még nem bombázták.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Afganisztánban mi van? Gyerekzsúr?? Gondolom most az M109et akarod vele szembe állítani.... 40 éves konstrukció, az USA régóta keresi a váltó típust. Más típust nem tudnék mellé rakni mert ebben a kategóriában nincs....
Nem tudom. Ha azt vesszük, amit Izrael, nem hibázhatunk.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Egyre többet agyalok azon hogy vajon mit fogunk venni a törököktől. Gyártanak azok mindent de ahogy jönnek a bejelentések egyre szűkül a kör. Leo után én nem hiszem hogy akár ifv vagy apc vonal szóba jöhet. Tegnapi hír után szerintem a légvédelem sem, bár talán az eddig sem volt valószínű...
Mit gondoltok ezekről a rakétás tüzérségi fegyverekről?
http://www.roketsan.com.tr/en/urunl...ksatli-ve-cok-namlulu-roketatar-cnra-sistemi/
http://www.roketsan.com.tr/en/urunl...ksatli-ve-cok-namlulu-roketatar-cnra-sistemi/

Persze az előzőleg linkelt Lynx az tényleg nagyon profi volt és jobb is lenne. De valahogy annyira biztosnak éreztük ezt a török vonalat aztán most meg nagy a csend.. pedig nemrég járt itt tőlük valami fejes.

Persze van nekik csomó ATGM is.
http://www.military-today.com/missiles/omtas.htm
van róla videó nem tűnik rossznak nem?

Vagy licence golyószó gyártás?
https://en.wikipedia.org/wiki/MPT-76

Csak agyalok. Nem tudom kiverni a fejemből ezt a török vonalat. Mit gondoltok?
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Egyre többet agyalok azon hogy vajon mit fogunk venni a törököktől. Gyártanak azok mindent de ahogy jönnek a bejelentések egyre szűkül a kör. Leo után én nem hiszem hogy akár ifv vagy apc vonal szóba jöhet. Tegnapi hír után szerintem a légvédelem sem, bár talán az eddig sem volt valószínű...
Mit gondoltok ezekről a rakétás tüzérségi fegyverekről?
http://www.roketsan.com.tr/en/urunl...ksatli-ve-cok-namlulu-roketatar-cnra-sistemi/
http://www.roketsan.com.tr/en/urunl...ksatli-ve-cok-namlulu-roketatar-cnra-sistemi/

Persze az előzőleg linkelt Lynx az tényleg nagyon profi volt és jobb is lenne. De valahogy annyira biztosnak éreztük ezt a török vonalat aztán most meg nagy a csend.. pedig nemrég járt itt tőlük valami fejes.

Persze van nekik csomó ATGM is.
http://www.military-today.com/missiles/omtas.htm
van róla videó nem tűnik rossznak nem?

Vagy licence golyószó gyártás?
https://en.wikipedia.org/wiki/MPT-76

Csak agyalok. Nem tudom kiverni a fejemből ezt a török vonalat. Mit gondoltok?

ATGM szerintem Spike lesz. De azok a rakétások jöhetnének, díjaznám!