A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A töröknek olyan mennyiségű hulladék harckocsija van a hidegháború ELSŐ feléből, hogy használt Leo A4-nek ők is örülnének. A spanyol roncstelepen kívül ilyen nincs.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Ismét Szittya a Hun Leopard 2 topikból, többet nem rakok be remélem leírja ő maga majd itt :
"72 omt fogja kapni nagyon helyesen... /hazai ipar orvosi tanulo lova lessz.../"
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Ismét Szittya a Hun Leopard 2 topikból, többet nem rakok be remélem leírja ő maga majd itt :
"72 omt fogja kapni nagyon helyesen... /hazai ipar orvosi tanulo lova lessz.../"
Most már tényleg vegyünk Javelint meg Stingert, mert holnapra kiderül, hogy a hiperliberálisoknak igazuk volt, és tényleg diktatúrában élünk, amire csak egy megoldás létezik, az amerikai beavatkozás... :O
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A gumis mozgékonysága nem vethető össze a láncoséval,arról biztosítalak,25 éve dolgozok láncos technikával,kotrók,dózerek,a 25 tonnás gumis homlokrakodót,7 tonna rakománnyal a kanalában,ami ugye arra van tervezve,hogy a lehető legnagyobb vonóerőt adja át,tolóerő formájában a kanálnak,amikor megmeríted a kanalat,egy fele akkora súlyú,mondjuk 18 tonnás dózerral vígan húzod hátrafelé,úgy,hogy a rakodógép kerekei forognak előre,kb így képzeld el a leadott vonóerőt a láncos,és a gumis vonatkozásában,hadtechben is.
+ a láncossal kb mindenen át lehet hajtani,amíg csak fel nem borul,orra/hanyatt nem esik,betontömb,kocsik,terepjárók,komolyabb sövény,komolytalanabb erdő,ilyen-olyan barikádok nem akadály a láncosnak,gumissal egy kocsin áthajtva simán szétqrhatod a az egyik/több gumit,az árkon átkelése is vicc a gumisnak a láncoshoz képest,sárban,homokban is 2x olyan hamar feladja a gumis,mint a láncos.
A gumihoz nagyobb,drágább a a logisztika,fenntartás,üzemeltetés anyag,pénz,ember igénye is.
Főleg az utolsó mondtaban nem vagyok biztos. A homlokrakodó kétkerekes, a Tatra 8. A lánctalpasok leg-gyengébb láncszeme a lánc. Jó ha két tank benyát túlél egy.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
533
1 057
93
Okkal vonatták ki tőlünk az iglákat meg a sztrelákat, de ahogyan a "mi terroristánk az jó terrorista" úgy a mi manpadunk is jó manpad elv alapján csak ez marad. :D
Anno nyíltan egy Amerikai diplomata azt mondta nekünk F-16-ot kellett volna vagy kéne venni és semmi gond nem lenne ezzel bizonyítanánk a hűségünket! Ez nem vicc szórul szóra így volt!
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
George Friedman volt.
Én ezt az egészet nem értem. A baloldali ember jelleméhez hozzátartozik, hogy szeret valakinek, főleg idegennek hűséget fogadni (lásd a kommunistákat kb az I. vh végétől Moszkva irányába, majd a liberálisokat felváltva hol Washington, hol Brüsszel felé), de mi a túrónak? Miért kéne nekünk bárkinek hűséget fogadni? Egy magyar politikusnak csak egy irányba lehet elszámolni valója, és az pedig a nemzet.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Én ezt az egészet nem értem. A baloldali ember jelleméhez hozzátartozik, hogy szeret valakinek, főleg idegennek hűséget fogadni (lásd a kommunistákat kb az I. vh végétől Moszkva irányába, majd a liberálisokat felváltva hol Washington, hol Brüsszel felé), de mi a túrónak? Miért kéne nekünk bárkinek hűséget fogadni? Egy magyar politikusnak csak egy irányba lehet elszámolni valója, és az pedig a nemzet.
Ő mondta. És ezt mondta. Én nem véleményeztem, most sem fogom, messze vezetne, nem biztpol. topic ez.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Én ezt az egészet nem értem. A baloldali ember jelleméhez hozzátartozik, hogy szeret valakinek, főleg idegennek hűséget fogadni (lásd a kommunistákat kb az I. vh végétől Moszkva irányába, majd a liberálisokat felváltva hol Washington, hol Brüsszel felé), de mi a túrónak? Miért kéne nekünk bárkinek hűséget fogadni? Egy magyar politikusnak csak egy irányba lehet elszámolni valója, és az pedig a nemzet.
Mekkora faszságot sikerült ideböfögnöd azzal a buta fejeddel? Úristen...
kikhez köteleződtünk el? Mert a kommunista időszakban nem elköteleződés volt, hanem nem lehetett ugrálni mert a Szovjetunió erőlködés nélkül taposott le. Horthy volt előtte, elkötelezödött a németekhez, ő nem igazán volt balos..
Első világháborúban sem éppen a balosok köteleződtek el..
Károlyi nem jutott le odáig hogy bárhova elköteleződjön, de szegény egy jóindulatú ember volt aki elbaszta..
Vagy most? most kihez vagyunk elkötelezve? ha nem tetszik valami, azt csinálunk amit akrunk
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Én sem akarok tovább offolni, úgyhogy elkezdtem nézegetni, hogy a rendszeresítő országok közül kinél mennyi Pzh2000 lehet, és a mi 24 db-unk kikkel tesz egy ligába minket. A wikipédia ezt mondja:
Németország: 154 db
Olaszország: 70
Hollandia: 57 (39-et használnak)
Görögország: 24
Katar: 24
Litvánia: 21
Horvátország 12

Hollandiának elég ütős az az 57 de még a 39 is.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Mekkora faszságot sikerült ideböfögnöd azzal a buta fejeddel? Úristen...
kikhez köteleződtünk el? Mert a kommunista időszakban nem elköteleződés volt, hanem nem lehetett ugrálni mert a Szovjetunió erőlködés nélkül taposott le. Horthy volt előtte, elkötelezödött a németekhez, ő nem igazán volt balos..
Első világháborúban sem éppen a balosok köteleződtek el..
Károlyi nem jutott le odáig hogy bárhova elköteleződjön, de szegény egy jóindulatú ember volt aki elbaszta..
Vagy most? most kihez vagyunk elkötelezve? ha nem tetszik valami, azt csinálunk amit akrunk
Te burokban élsz? Oké, befejeztem, tényleg nem akarok offolni.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 952
123 555
113
Rengeteg Tatra 155mm löveg van rendszerben, sorba állnak érte annyira szuper.... kit akarsz meggyőzni? Mi az hogy 2 tank benyát bír ki egy szett lánc? Teljesen fogalmatlan hülyeségeket írogatsz ne haragudj....
Hát ha a t-72-esek lánca 2 tankot bírna ki akkor már egy ideje nem működne egy sem :D
 
  • Tetszik
Reactions: borisz