A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 897
35 402
113
+72 nagy elonye hogy a kezszem karbantartas cimszoval motorblokk bontast leszamitva mindent meg tud csinalni.../meg is kell csinalniuk itthon.../ nem olyan rossz vasak annyi hogy nem elso vonalba valo de a regi pozitiv tulajdonsagai a mai napig allnak...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 439
11 517
113
Sorosista hazugsággyár.... Imádom ezeket a kifejezéseket!! Olyan tényszerű és értelmes. Elolvastam, megüt néhol kritikus hangnemet de sokszor a tényeket közli. Vagy az kamu? Tény hogy nincs verseny a gyártók között pl... ez miért hazugság? Mert tény??

Honnan tudod hogy egyáltalán tudtak róla?? Nincs rá kötelezvény hogy csak úgy lehet fegyvert venni ha előtte világgá van kürtölve! Mi van ha itthon született egy döntés, és odaballagott a delegáció az Airbushoz és a KMW-hez egy listával, hogy ezt most akkor be lehetne árazni, meg idehozni egy kis ipart.... Simán el tudom képzelni!

Kb már leírták a többiek. Ezenkívül féligazságokat pakol igazságok közé, amivel elcsúsztatja az egészet. Te magad írtad, hogy "sokszor a tényeket közli". Kapsz egy üveg bort. Illetve többnyire bor. Meg egy kicsit pisi, de hát azért többnyire mégis bor.
Had ne kelljen részletes műelemzést végeznem. Érettségi vizsga óta úgyse kapok érte sok elismerést.

A tankosok is rendszeresen gyakorolják a lánctalpjavítást.

Kerékcserét mégsem gyakorolhatnak. :D
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Naszóval,amig hajókáztam,megin történt valami.Idén már nem tervezek több hajóutat,tehát a zombiapokalipszis ezévben elmarad:)
Veszünk 44 Leo2A7 és 24db Pzh2000 tipusjelű vasdarabot.Ez egy szovjet mintájú hk zászlóalj,és egy NATO szabványú tüzérosztályt jelent.Hiába,kompország katonáinak lesz.
Mindkettő a német hadiipar gyöngyszeme,igen jó minőségű eszközök.Ezuttal nem fanyalgok,mint a heliknél.Hirek szerint kiegészitő felszereléssel eggyüt kerlnek beszerzésre,ami remélem müszaki-utász,és javitó-mentő változatot jelent a hk,és tüzfelderitő lokátorokat,és tüzérségi felderitő dronokat,valamint lőszerszállitó járműveket jelent a lövegeknél.Nameg korszerű lőszereket,és hosszútávra kikülönitett költségkeretet a gyakorlás fentartás részére.
Továbbá bejelentésre került valamiféle európai légvédelmi rakétarendszer vásárlása
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 470
1 874
113
Naszóval,amig hajókáztam,megin történt valami.Idén már nem tervezek több hajóutat,tehát a zombiapokalipszis ezévben elmarad:)
Veszünk 44 Leo2A7 és 24db Pzh2000 tipusjelű vasdarabot.Ez egy szovjet mintájú hk zászlóalj,és egy NATO szabványú tüzérosztályt jelent.Hiába,kompország katonáinak lesz.
Mindkettő a német hadiipar gyöngyszeme,igen jó minőségű eszközök.Ezuttal nem fanyalgok,mint a heliknél.Hirek szerint kiegészitő felszereléssel eggyüt kerlnek beszerzésre,ami remélem müszaki-utász,és javitó-mentő változatot jelent a hk,és tüzfelderitő lokátorokat,és tüzérségi felderitő dronokat,valamint lőszerszállitó járműveket jelent a lövegeknél.Nameg korszerű lőszereket,és hosszútávra kikülönitett költségkeretet a gyakorlás fentartás részére.
Továbbá bejelentésre került valamiféle európai légvédelmi rakétarendszer vásárlása
Az A4-eseket kihagytad.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 099
18 865
113
Amúgy a szovjet követi a németet mert ezt a struktúrát a világháborús tapasztalatok után állították fel a szovjetek.

Normandy101BattalionFleet.jpg
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Akkor a mai német haderő is a szovjet mintát követi, mert náluk is 44 hk ad 1 zlj-t

Én eddig úgy tudtam hogy a szovjet felépítés...
szakasz 3db
század (3 szakasz) 3x3db +1db parancsnoki = 10db
zászlóalj (3 század) 3x10db +1db parancsnoki = 31db
ezred (3 zászlóalj) 3x31db +1db parancsnoki = 94db
dandár (4 zászlóalj) 4x31db +1db parancsnoki = 125db

Ezzel szemben a NATO szervezeti felépítés...
szakasz 3db
század (4 szakasz) 4x3db +1db parancsnoki +1 parancsnok helyettes = 14db
zászlóalj (4 század) 4x14db +1db parancsnoki +1 parancsnok helyettes= 58db
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 652
25 334
113
Én eddig úgy tudtam hogy a szovjet felépítés...
szakasz 3db
század (3 szakasz) 3x3db +1db parancsnoki = 10db
zászlóalj (3 század) 3x10db +1db parancsnoki = 31db
ezred (3 zászlóalj) 3x31db +1db parancsnoki = 94db
dandár (4 zászlóalj) 4x31db +1db parancsnoki = 125db

Ezzel szemben a NATO szervezeti felépítés...
szakasz 3db
század (4 szakasz) 4x3db +1db parancsnoki +1 parancsnok helyettes = 14db
zászlóalj (4 század) 4x14db +1db parancsnoki +1 parancsnok helyettes= 58db
NATO, most nem lényeges mivel németről volt szó náluk 44-et ír 'azinternet'
A szovjetet pontosan nem ismertem, nem néztem utána, a kiragadott részből gondoltam, hogy celebra pontosan tudja a 44-es számot, szóval köszi a pontosítást.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 526
113
Ahogy nézem a Leo 2 beszezés megütötte az ingerküszöböt mát fantasztikus elemzések születnek :)

https://www.portfolio.hu/vallalatok...in-rettegett-szupertankja-ellen.2.308707.html

Ugyan nem gondolom hogy túl sok energiát fektetett bele az író (kb leírja amit elmond a youtube videó) de legalább beszédtéma. Azt szokták mondani nincs olyan hogy rossz reklám :)

Cseh hír után fölvetődet bennem vajon vannak-e tervek Mistral rakétáink alá valami normális platformot rakni ami legalább az esőtől véd. Elejtett erről valaki megjegyzést?