A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
2 356
2 805
113
Két dandárt nem lehet így alkalmazni mert ha az egyiktől elveszel egy zászlóaljat az kb semmire nem lesz jó.
pont ezért nem 3 hanem 5 dandár kéne itthonra ( igen lehet jönni az emberhiánnyal de arra még mindig csak azt tudom mondani hogy ha nem lennének szarba nézve a katonák itthon és kapnának normális fizetést akkor LENNE ember)
1 könnyű , 3 közepes , 1 nehéz ( + a KMZ meg minimum 2 légvédelmi rakétaezred) , aztán ezeket felszerelni olyan zászlóaljakkal amikről @blogen és @mészi beszél , alapból nem volt szimpi nekem ez a 3 dandáros dolog, de ahogy látom van más hátulütője is

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
312
63
Nincs 10 dandárunk,hogy abból egyet kettőt így elaprózzunk mondván marad 8.
Most nincs, de a tervek szerint 3 dandárunk lesz! Illetve a békében 2 területvédelmi ezredből, minősített időszakban állítólag 7 területvédelmi ezred alakul (Persze ehhez néhány év biztos kell.) majd meg.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
29 015
24 314
113
pont ezért nem 3 hanem 5 dandár kéne itthonra ( igen lehet jönni az emberhiánnyal de arra még mindig csak azt tudom mondani hogy ha nem lennének szarba nézve a katonák itthon és kapnának normális fizetést akkor LENNE ember)
1 könnyű , 3 közepes , 1 nehéz ( + a KMZ meg minimum 2 légvédelmi rakétaezred) , aztán ezeket felszerelni olyan zászlóaljakkal amikről @blogen és @mészi beszél , alapból nem volt szimpi nekem ez a 3 dandáros dolog, de ahogy látom van más hátulütője is

Nem lesz 5, három lesz.Erre kell kitalálni valami működőt nem pedig 5 ről fantáziálni!

• Tetszik
Reactions: therob

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 521
113
Most nincs, de a tervek szerint 3 dandárunk lesz! Illetve a békében 2 területvédelmi ezredből, minősített időszakban állítólag 7 területvédelmi ezred alakul (Persze ehhez néhány év biztos kell.) majd meg.
Hehehehe....Ilyen szervezési módszerekkel csak papiron.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
29 015
24 314
113
Mindent lehet és mindent meg kell tenni az ellenség ellen! Ha kell a katonai zenekarokat is be kell vetni! Ez a Hazánk kötelesek vagyunk minden erőnkkel és eszközünkkel megvédeni! A háború pedig sajnos ilyen, egy ilyen kicsi, de életrevaló népnek mint a miénk!

Ebebn igazad van csak van amit van értelme és van amit nincs.Lesz egy nehéz dandárunk meg egy közepes és ezzel ki is fújt a haderőnek az a része(lövész szempontból)amivel meg lehet állítani támadó erőket.Ezt a két dandárt nem lehet felaprózni mert akkor ott fogunk állni két letolt gatyájú dandárral.

• Tetszik
Reactions: borisz

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
312
63
Ebebn igazad van csak van amit van értelme és van amit nincs.Lesz egy nehéz dandárunk meg egy közepes és ezzel ki is fújt a haderőnek az a része(lövész szempontból)amivel meg lehet állítani támadó erőket.Ezt a két dandárt nem lehet felaprózni mert akkor ott fogunk állni két letolt gatyájú dandárral.
Ki az ellenség és milyen erőkkel rendelkezik?

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
11 328
11 270
113
Két dandárt nem lehet így alkalmazni mert ha az egyiktől elveszel egy zászlóaljat az kb semmire nem lesz jó.

Nehézdandár: 3 lövészzászlóalj, közepes dandár: 3 vagy 4 lövészzászlóalj, ha egyszer teljesen feltöltik őket. Ha egyet elveszek, attól még maximálisan működőképesnek kell lenniük. De ugyan miért vennék el egyet! Attól, hogy a zászlóalj részlegesen önállóan tevékenykedik, az még része a dandár harcának is! Nem tudom mit nem értesz ezen. Ki se kell vonni a dandár védő vagy támadó körzetéből ahhoz, hogy részben önállóan kényszerüljön egy feladatot megoldani annak érdekében, hogy a dandár folytathassa a harcát!

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 521
113
Nem vagy Te Soros ügynök?:)
Nem.Sajnos nekem nem fizette az angliai tanulmányaimat...:)
Egyébbként én a haderő szervezeti-üzemelési struktúrájának átalakitásával kezdtem volna a fejlesztést.Eleve 2szintű,Honvédség-Nemzetörség felépitésű hadszervezetet tartanák megfelelőnek országvédelmi erőnek.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
29 015
24 314
113
Nehézdandár: 3 lövészzászlóalj, közepes dandár: 3 vagy 4 lövészzászlóalj, ha egyszer teljesen feltöltik őket. Ha egyet elveszek, attól még maximálisan működőképesnek kell lenniük. De ugyan miért vennék el egyet! Attól, hogy a zászlóalj részlegesen önállóan tevékenykedik, az még része a dandár harcának is! Nem tudom mit nem értesz ezen. Ki se kell vonni a dandár védő vagy támadó körzetéből ahhoz, hogy részben önállóan kényszerüljön egy feladatot megoldani annak érdekében, hogy a dandár folytathassa a harcát!

Nem angyon érted milyen kikülönítésről beszélünk!

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
4 331
4 506
113
Egyébbként én a haderő szervezeti-üzemelési struktúrájának átalakitásával kezdtem volna a fejlesztést.Eleve 2szintű,Honvédség-Nemzetörség felépitésű hadszervezetet tartanák megfelelőnek országvédelmi erőnek.
Már fáj a fejem ettől a Nemzetőrségtől.

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 247
2 164
113

És ehhez honnét lesz ember és technika?

• Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
312
63
Biztos, hogy megy az új struktúra tervezése-szervezése.

• Tetszik
Reactions: tonyo

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
11 328
11 270
113
Nem angyon érted milyen kikülönítésről beszélünk!
Senki nem érti, hogy te miről beszélsz az tény. De itt még mindig arról van szó, hogy a dandár zászlóaljainak kell, hogy legyen saját támogató és ellátóalakulata sok minden más kisebb alakulat mellett, ami feltétlen szükséges a zászlóalj viszonylagos önállóságához! Ennek az önállóságnak az extrém esete, amikor a zászlóalj konkrétan rákényszerül, hogy magányosan harcoljon.

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
312
63

És ehhez honnét lesz ember és technika?
Majd bölcs vezérünk vezetésével a kormány megoldja;) Azt nem húztad alá, ami a zárójelben van!

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 247
2 164
113
Majd bölcs vezérünk vezetésével a kormány megoldja;) Azt nem húztad alá, ami a zárójelben van!

Ok.
A technika része a legkönnyebb ebből.