A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
A km dandár nem lövész dandár!Nem kell neki APC nem kell neki tüzérség,nem kell neki légvédelem,nem kell neki vv és nincsenek benne zászlóaljak sem.
Akkor olvasd el az utolsó sort amit írtam és próbáld értelmezni! Pont miattad írtam mert tudtam, hogy mit reagálsz!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nem is a 3 dandárhoz veszik hanem az egyikhez.A km dandárnak nem kell tüzérség szóval ez a fele a kellő tüzérségnek.
Igaz,a KMZ csak nevében lesz dd.De akkor is csak harnada,a csöves tüzérségnek.Hisz kell dd tüzérség,és a mi esetünkben hadsereg közvetlen(egyébbként ho tüzérség szintje).Kell még a reaktiv tüzérség.És ha a KMZt valóban felfejlesztik egy könnyűlövész dd szintre,annak is kell abban az esetben valamiféle tüzérség.Persze nem PzH szint.
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Nem lehetséges az hogy 2 könnyű dandár lehet majd itt. Az egyik a KM a másik meg valami tartalékos (ÖMT/aktívakból).
A honvédelem.hu azt írja a Z2026 kiadványában, hogy háromdandáros koncepció, könnyű, közepes és nehéz lövész dandárral. Én is csak ennyit tudok. De nagyon remélem, hogy a könnyű dandár nem a 2. különleges műveleti dandár lesz. Nem is úgy épül fel mint a lövész alakulatok és gondolom a létszámát sem annyira tervezik, a hírekben csak az szerepelt, hogy nem a hagyományos z-szd szervezete van hanem csoportok vannak benne!
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Nem lövész dandár azért!A logisztikaibzászlóaljnak sincs harckocsi szakasza mert nem harckocsi zászlóalj.
Én nem is a 2. km dd-nek írtam tüzérséget, hanem egy könnyű lövész dandárnak! Olvasd el nyugodtan és értelmezd! Nem kell kiabálni! Azt írtam, ha a 3. dandár a 2. km dd lesz, annak a szervezetét nem ismerem!
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 578
79 767
113
A honvédelem.hu azt írja a Z2026 kiadványában, hogy háromdandáros koncepció, könnyű, közepes és nehéz lövész dandárral. Én is csak ennyit tudok. De nagyon remélem, hogy a könnyű dandár nem a 2. különleges műveleti dandár lesz. Nem is úgy épül fel mint a lövész alakulatok és gondolom a létszámát sem annyira tervezik, a hírekben csak az szerepelt, hogy nem a hagyományos z-szd szervezete van hanem csoportok vannak benne!

Akkor miért akarsz neki tüzérséget meg vv-t adni?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 578
79 767
113
Igaz,a KMZ csak nevében lesz dd.De akkor is csak harnada,a csöves tüzérségnek.Hisz kell dd tüzérség,és a mi esetünkben hadsereg közvetlen(egyébbként ho tüzérség szintje).Kell még a reaktiv tüzérség.És ha a KMZt valóban felfejlesztik egy könnyűlövész dd szintre,annak is kell abban az esetben valamiféle tüzérség.Persze nem PzH szint.

Nem elsz lövédz dandár a km dandárból!
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Igaz,a KMZ csak nevében lesz dd.De akkor is csak harnada,a csöves tüzérségnek.Hisz kell dd tüzérség,és a mi esetünkben hadsereg közvetlen(egyébbként ho tüzérség szintje).Kell még a reaktiv tüzérség.És ha a KMZt valóban felfejlesztik egy könnyűlövész dd szintre,annak is kell abban az esetben valamiféle tüzérség.Persze nem PzH szint.
Kicsit kifejtenéd mik az alapvető különbségek technikában, célban az általad említett 3 tüzérségi forma között?
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 018
12 892
113
Ha csak azt nézem hogy a cseheknek és szlovákoknak jelenleg hány Danájuk/Zuzanájuk van és hogy a csehek akarnak még 52 155-öst és hogy a szlovákok is kapnak 25 2-es Zsuzsit akkor emelett 24 Pzh tényleg nem sok. Egyik se nagyhatalom de még csak középhatalom se.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 578
79 767
113
Én nem is a 2. km dd-nek írtam tüzérséget, hanem egy könnyű lövész dandárnak! Olvasd el nyugodtan és értelmezd! Nem kell kiabálni! Azt írtam, ha a 3. dandár a 2. km dd lesz, annak a szervezetét nem ismerem!

Akkor félreértettelek bocs!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 578
79 767
113
Olvasd már el, hogy mit írtam! Vagy ittál? Úgy tudom, hogy Te ott szolgálsz, akkor csak tudsz értelmezni egy írást!

Te is olvasd el amit én írtam(3 dandárt írtál nem volt benne a km,ezt lehet úgy értrni,hogy azt akarod könnyűnek....)
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Te is olvasd el amit én írtam(3 dandárt írtál nem volt benne a km,ezt lehet úgy értrni,hogy azt akarod könnyűnek....)
Nem akarom könnyűnek,mert nem az!
Az első sor amit írtam az, hogyha nem a 2. km dd akarják 3.dd-nak! Olvasd el újra! Az utolsó sort pedig számítva a mostani reakcióidra, kimondottan Neked szántam!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Annyiban egészítenélek ki, hogy 2004 előtt az utolsó dd szervezés szerint egy dd 3glz és 2 hkz volt. A dd öj. tüzérosztály 24db Gvozgyikából állt, de minden glz-nek volt egy öj. tüzérütege 8db Gvogyikával (1999-től amikor a z. tüzérséget képező 120mm-es 43M aknavetőket kivonták rendszerből, a rátöltésgátlók folyamatos meghibásodása miatt.). Egy dd-nál így 48db Gvozgyika önjáró tarack volt. A három dd 144db eszköz volt (Összesen 153db volt az MH készletében).
A többivel teljesen egyetértek!
Ma sem ártana egy rendes páncélgránátos nehézdandárt 2 hk zl-al felszerelni.
Azt a vontatott tarackot meg felejtsük már el,ha nem csak turbánoskergetés a cél,hanem európai hadszintéren való helytállás.
Közepes dd is igényel valamiféle hk(msg) szervezetet.Hogy ezt zl szinten,vagy század szinten csatoljuk,vagy külön zl,azon el lehet vitatkozni.
Ne felejtsük el a zl szervezetszerű tüztámogatást.Egy 8löveges aknavetőtarack üteg.Ez lehet akár vegyes tüzérüteg is,8avt+4tarack.