A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Miért? Én elképzelhetőnek tartom bármikor a 62. dd újra felállítását! Először 2023-ig a közepes dd kell felállítanunk, 2028-ig a nehéz dd-t, utána vagy párhuzamosan felállítható egy könnyű lövészdandár Hódmezővásárhelyen! Biztos, hogy sok idő, de végre lehet hajtani!

Honnan szerzel bele embert?Ha őszintén,kendőzetlenül akarunk beszélni a mostani viszonyokról akkor az van,hogy a legénységi állomány takarítónő bérért dolgozik,nincs bakancs,nincs ruha de tank az van(Isten lással lelkem én imádom a Leót!!!)...Amíg a személyügyi politikája a Honvédségnek egy bullshit addig az sem lesz feltöltve ami most van...
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Honnan szerzel bele embert?Ha őszintén,kendőzetlenül akarunk beszélni a mostani viszonyokról akkor az van,hogy a legénységi állomány takarítónő bérért dolgozik,nincs bakancs,nincs ruha de tank az van(Isten lással lelkem én imádom a Leót!!!)...Amíg a személyügyi politikája a Honvédségnek egy bullshit addig az sem lesz feltöltve ami most van...
Ha úgy állunk hozzá valamihez eleve, hogy nem végrehajtható, úgy tényleg nem fog menni! Nem sírni kell, hanem megcsinálni! Amit az ember meg akar csinálni azt meg is csinálja! Ha majd rádöbbenek a HR politika helytelenségére, majd változtatnak rajta!
 
  • Tetszik
Reactions: honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 756
113
Miért? Én elképzelhetőnek tartom bármikor a 62. dd újra felállítását! Először 2023-ig a közepes dd kell felállítanunk, 2028-ig a nehéz dd-t, utána vagy párhuzamosan felállítható egy könnyű lövészdandár Hódmezővásárhelyen! Biztos, hogy sok idő, de végre lehet hajtani!

Logikus hogy abban érdemes gondolkodni, ahol most is van aktív laktanya. Tehát értelmes dolog lehet, Debrecen és Hódmezővásárhely szétválása, külön alakulatokra. Amúgy is amolyan, se eleje, se vége, dolog, a két egymástól távoli helyőrséges, de egy dandár.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Ha úgy állunk hozzá valamihez eleve, hogy nem végrehajtható, úgy tényleg nem fog menni! Nem sírni kell, hanem megcsinálni! Amit az ember meg akar csinálni azt meg is csinálja! Ha majd rádöbbenek a HR politika helytelenségére, majd változtatnak rajta!

Mennyit is költöttek az elmúlt 4 hónapban?
Jutott volna bakancsra vagy ruhára.Nincs kulacs nem tud miből inni a katona!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ha úgy állunk hozzá valamihez eleve, hogy nem végrehajtható, úgy tényleg nem fog menni! Nem sírni kell, hanem megcsinálni! Amit az ember meg akar csinálni azt meg is csinálja! Ha majd rádöbbenek a HR politika helytelenségére, majd változtatnak rajta!
Na,ezért kellene a szervezeti reformmal kezdeni a hadseregfejlesztést
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 756
113
Nyugaton már nem nagyon vannak olyan felderítő alakulatok mint a 24-es

Hát ja, mint szept 11 után kiderült, az amerikaiaknak nem nagyon volt élőerős hírszerzésük afgáni területen, nem is tudták hol keressék Bin Ladent. Mert abban hittek, hogy felesleges, hiszen a technika mindent megold. Aztán rájöttek hogy tévedtek. Akkor a nyugati erők mivel derítenek fel éjjeli sötétben, erdős terepen, napjainkban, ha nincs erőszakos felderítésre alkalmas erő a kezükben, pld. ?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Hát ja, mint szept 11 után kiderült, az amerikaiaknak nem nagyon volt élőerős hírszerzésük afgáni területen, nem is tudták hol keressék Bin Ladent. Mert abban hittek, hogy felesleges, hiszen a technika mindent megold. Aztán rájöttek hogy tévedtek. Akkor a nyugati erők mivel derítenek fel éjjeli sötétben, erdős terepen, napjainkban, ha nincs erőszakos felderítésre alkalmas erő a kezükben, pld. ?

Ne keverd a hírszerzést meg a csapatfelderítőt.Ma már az SF-et használják mélységi felderítésre.
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Mennyit is költöttek az elmúlt 4 hónapban?
Jutott volna bakancsra vagy ruhára.Nincs kulacs nem tud miből inni a katona!
Ez mindig így volt! Változtatni kell a mentalitásán az elöljáróknak az biztos! Régebben még azt is hozzátették, ha nem tetszik szerelj le! Pedig a csapatoknál akkor is 20-40% körül volt a békehiány!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Ez mindig így volt! Változtatni kell a mentalitásán az elöljáróknak az biztos! Régebben még azt is hozzátették, ha nem tetszik szerelj le! Pedig a csapatoknál akkor is 20-40% körül volt a békehiány!

Ki határozza meg a béreket?Amennyire tudom nem a katonák...
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Honnan szerzel bele embert?Ha őszintén,kendőzetlenül akarunk beszélni a mostani viszonyokról akkor az van,hogy a legénységi állomány takarítónő bérért dolgozik,nincs bakancs,nincs ruha de tank az van(Isten lással lelkem én imádom a Leót!!!)...Amíg a személyügyi politikája a Honvédségnek egy bullshit addig az sem lesz feltöltve ami most van...
Ez jogos és alap lenne... És még a tankok is csak a jövő
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Ki határozza meg a béreket?Amennyire tudom nem a katonák...
Gondolom a javaslatot az illetmény fokozatokra katonák teszik!
Mindig szar volt a fizetés, legalábbis alezredes alatt!
Figyelj ide, én állami gondozott voltam, soha senki nem segített, azért lettem katona, mert jól tanultam és a hadsereg iskoláiban mindent ingyen megkaptam csak ez volt a kitörési lehetőség!
Én arra emlékszem, hogy amikor fiatal tiszt voltam, egy harckocsiszázad parancsnokaként 1993-ban a fizetésem 25 000ft volt, a feleségem kapott 3500ft (!) gyest, a lakásrezsink 18000ft volt télen, három kicsi lányom (ebből kettő iker) volt és még azon is gondolkodnunk kellett, hogy fél vagy egy kiló kenyeret vegyünk!
Csórók voltunk!
Egyszer mondtam a dandár pk-nak, hogy ez nem kóser, azt mondta, hogy szerelj le, vagy keress másodállást! Ez volt akkor is a hozzáállás!
És kerestem másodállást, ott egyre több lett a pénz és elkezdtem vállalkozni, a honvédség pedig már csak passzió volt, de nem szereltem le, mert imádtam a harckocsikat!
Aztán jött ez a "könnyűlövész" koncepció, volt olyan tábornok aki azt mondta, hogy a BTR-80A könnyű harckocsi én meg csak néztem hülyén!
És elmentem egy másik testülethez!
Fel a fejjel, hidd el lesz ez jobb, minden nem megy egyszerre!
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Gondolom a javaslatot az illetmény fokozatokra katonák teszik!
Mindig szar volt a fizetés, legalábbis alezredes alatt!
Figyelj ide, én állami gondozott voltam, soha senki nem segített, azért lettem katona, mert jól tanultam és a hadsereg iskoláiban mindent ingyen megkaptam csak ez volt a kitörési lehetőség!
Én arra emlékszem, hogy amikor fiatal tiszt voltam, egy harckocsiszázad parancsnokaként 1993-ban a fizetésem 25 000ft volt, a feleségem kapott 3500ft (!) gyest, a lakásrezsink 18000ft volt télen, három kicsi lányom (ebből kettő iker) volt és még azon is gondolkodnunk kellett, hogy fél vagy egy kiló kenyeret vegyünk!
Csórók voltunk!
Egyszer mondtam a dandár pk-nak, hogy ez nem kóser, azt mondta, hogy szerelj le, vagy keress másodállást! Ez volt akkor is a hozzáállás!
És kerestem másodállást, ott egyre több lett a pénz és elkezdtem vállalkozni, a honvédség pedig már csak passzió volt, de nem szereltem le, mert imádtam a harckocsikat!
Aztán jött ez a "könnyűlövész" koncepció, volt olyan tábornok aki azt mondta, hogy a BTR-80A könnyű harckocsi én meg csak néztem hülyén!
És elmentem egy másik testülethez!
Fel a fejjel, hidd el lesz ez jobb, minden nem megy egyszerre!

Én is voltam 75.000-ért meg 100.000-ért katona,most több mint a duplája csak az alapilletményem.Nem panaszkodhatok de látom,hogy ez nem lesz elég a mai bérversenyben.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Sajnos ma már kezdünk ott tartani,hogy keleten sem lesz versenyképes a Honvédség.Ha megjön a BMW(márpedig meg fog jönni,ez tény) meg azok a cégek akik aládolgoznak akkor ki fog ürülni Debrecen mint ahogy Győr és Tatat is szellemlaktanya.