A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
A szerb 20 mm sokat nem tesz hozzá a jelenlegi állapothoz (KPVT).
Igaz, hogy 20 mm, de a csőtorkolati sebessége ~800 m/s, szemben a KPVT ~1000 m/s-hoz.
Ráadásul a kínaiak kifejlesztettek hozzá egy SLAP lőszert, 1250 m/s csőtorkolati sebességgel.

Ami a 20 mm-est illeti, 42 db van a hadihajós ezrednél, ha már e mellett döntenek, akkor ezeket kéne újrahasznosítani.
Helyükre pedig egy komolyabb fegyverzet kerülhetne.
Azt néztem hogy a BTR-80 as alvázza mit birhat el.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Azt néztem hogy a BTR-80 as alvázza mit birhat el.
120milis aknavetőlöveget
2S23_nona_self-propelled_mortar_wheeled_armoured_vehicle_Russia_Russian_army_002.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Én még 2-4 db felújított Mi-8/17 et beraknék a katasztrófavédőkhöz. Pl a finn minyókat ha lehetséges őket rehabiltálni. Azért egy minyo kapacitás katasztrófa helyzetnél még mindig jól jönne. Ne induljunk ki a H-225 ből. Szerintem ha pakolni meg zsákolni meg hordani kellene akkor egy minyot jobban ki lehetne használni. Mint egy 225 öt.

A most nagyjavított gépek, miután megjön az új típusból az összes, lehet lekerülnek a katasztrófavédelemhez. Mert most van bennük még jópár év, és ennek lenne értelme.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A most nagyjavított gépek, miután megjön az új típusból az összes, lehet lekerülnek a katasztrófavédelemhez. Mert most van bennük még jópár év, és ennek lenne értelme.
Bennem csak az merül fel, hogy ki fog velük repülni?
Mert tudtommal a katasztrófavédelemnek nincs repülő állománya. Párhuzamosan pedig nincs értelme ilyen képességeket fenntartani. A honvédségnek meg különben is alapfeladata a katasztrófa helyzetekben a segítség.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
A most nagyjavított gépek, miután megjön az új típusból az összes, lehet lekerülnek a katasztrófavédelemhez. Mert most van bennük még jópár év, és ennek lenne értelme.
most is látnak el ilyen feladatokat , katasztrófavédelem , kutatás-mentés
És ki üzemeltetne őket ?
ugyanúgy a honvédségi pilóták , max új festést kapnak a gépek ...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
511
1 408
93
  • Tetszik
Reactions: borisz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
most is látnak el ilyen feladatokat , katasztrófavédelem , kutatás-mentés

ugyanúgy a honvédségi pilóták , max új festést kapnak a gépek ...
Ha látnának el légi mentést, akkor nem a MH nek kellene készenlétet adnia.
Ha úgy marad, ahogy most van, akkor nem kell párhuzamos erőforrást fenntartani. Arról nem is beszélve, hogy a HM költségvetése most nőni fog, a katasztrófa védelem meg.....Áááá hagyjuk!;)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
A most nagyjavított gépek, miután megjön az új típusból az összes, lehet lekerülnek a katasztrófavédelemhez. Mert most van bennük még jópár év, és ennek lenne értelme.

Lópikulát a Katasztrófavédelmnek, nem helikoptereket. Beszántani és sóval behinteni az egészet, Bakondit meg ketrecbe zárni a hülyeségeivel együtt.
Megvan a tűzoltóság saját feladata, nem kellene rájuk lőcsölni minden marhaságot.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Lópikulát a Katasztrófavédelmnek, nem helikoptereket. Beszántani és sóval behinteni az egészet, Bakondit meg ketrecbe zárni a hülyeségeivel együtt.
Megvan a tűzoltóság saját feladata, nem kellene rájuk lőcsölni minden marhaságot.

Pedig a Mi-24-es mindenre alkalmas, amire nekik szükségük van... zsákot visz, vegyvédelmi felderítést végez, tüzet olt és akár 10 főt is el tud vinni :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
ugyanúgy a honvédségi pilóták , max új festést kapnak a gépek ...
A Mi-8as azért nem pilóta üzemeltetésű....
ha nincs aki üzemeltessen (azt hívjuk üzemeltetésnek, aminek az eredménye, hogy elmehet a rg repülésre, nem azt, amikor repül), akkor az összes légijármű a földhöz lesz szögelve előbb-utóbb, hiába lenne annyi hajózó, hogy Dunát rekesszenek.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Uraim! Kérdésem lenne felétek. Szó volt róla a fórumon, hogy a honvédség 81 mm-s aknavetőket akar beszerezni. Ezek vajon önjáró aknavetők lennének? A másik: belenéztem ebbe a jugó import oldalba, szerintem ott is van pár cucc , ami számunkra szerintem elfogadható lenne. Mivel, mi sem rendelünk nagy tételben , meg szerintem a szerbek sem tudnak nagy tételben gyártani. Úgyhogy egy-két dologban nem volna hülyeség az együttműködés.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Uraim! Kérdésem lenne felétek. Szó volt róla a fórumon, hogy a honvédség 81 mm-s aknavetőket akar beszerezni. Ezek vajon önjáró aknavetők lennének? A másik: belenéztem ebbe a jugó import oldalba, szerintem ott is van pár cucc , ami számunkra szerintem elfogadható lenne. Mivel, mi sem rendelünk nagy tételben , meg szerintem a szerbek sem tudnak nagy tételben gyártani. Úgyhogy egy-két dologban nem volna hülyeség az együttműködés.

Nagyon sok külföldi delegációt fogadtunk, több országban jártak az illetékeseink, hadiipari együttműködés jelszavával. Eddig semmi. Sem dél koreai, sem török, sem egyéb együttműködés. Sajnos hadiiparunk olyan állapotban van ,hogy mi csak vevők lehetünk, közös gyártók, együttműködők, elég nehezen. Amit jelenleg fel tudunk mutatni, nehezebb eszköz terén, az a Rába terepjáró tehergépkocsi család. Illetve néhány kisebb cég terméke, jelentősnek nem nevezhető legyártott mennyiséggel, vagy egyéb kisebb próbálkozás prototípus téren, de HM megrendelés nélkül. Megnéztem én is a Yugoimport oldalát. Hozzájuk képest, épp a majdnem nullán állunk.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Nagyon sok külföldi delegációt fogadtunk, több országban jártak az illetékeseink, hadiipari együttműködés jelszavával. Eddig semmi. Sem dél koreai, sem török, sem egyéb együttműködés. Sajnos hadiiparunk olyan állapotban van ,hogy mi csak vevők lehetünk, közös gyártók, együttműködők, elég nehezen. Amit jelenleg fel tudunk mutatni, nehezebb eszköz terén, az a Rába terepjáró tehergépkocsi család. Illetve néhány kisebb cég terméke, jelentősnek nem nevezhető legyártott mennyiséggel, vagy egyéb kisebb próbálkozás prototípus téren, de HM megrendelés nélkül. Megnéztem én is a Yugoimport oldalát. Hozzájuk képest, épp a majdnem nullán állunk.

Én egyszerűen megvoltam döbbenve, hogy mi mindent gyártanak. Egyszerűen sehol nem vagyunk.A nem ütős cuccokból, szerintem ilyeneket kéne vásárolnunk, mert véleményem szerint nincs az a pénz,hogy mindenből a legjobbat vegyük. A másik dolog: a fórumban olvastam a helikopter beszerzési üteméről , hogy 2022-re nincs semmi beütemezve. Szerintem akkor jönnek a szállítógépek. Most szigorúan a politikai oldaláról nézve: az EP választások után , jobb oldali győzelem esetén: A - 400-as. Bal oldali győzelem esetén : C -130-as esetleg C -27-es. Persze, ez az én magánvéleményem, de én szinte biztos vagyok benne. Visszatérve a 81 mm-s aknavetőkre, úgy emlékszem, valami 40- 60 db-ról volt szó.